شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱ مه ۲۰۱۸سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

١۶آذر
یک دنیای بهتر

یک دنیای بهتر

پیام حزب اتحاد کمونیسم کارگری به مناسبت

علی جوادی

 

 

رفقای دانشجو:

 ١۶ آذر در دوران اخير٬ تاریخ مبارزه شما دانشجویان برای آزادی و برابری و رفاه است. تاریخ برافراشتن پرچم سرخ سوسیالیسم در دانشگاهها و مراکز علمی کشور است. این تاریخ گوشه ای از مبارزه کارگر و توده های محروم برای یک دنیای بهتر٬ یک دنیای شایسته انسان امروزی است. حزب اتحاد کمونیسم کارگری این تاریخ را عمیقا گرامی میدارد.

 

امروز در شرایطی به استقبال ١۶ آذر می رویم که جهان بیش از هر زمان دستخوش تلاطمات سیاسی تعیین کننده و دورانسازی است. خیزش عظیم توده های مردم در کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه از یک طرف و از طرف دیگر شکل گیری جنبش عظیم آنتی کاپیتالیستی در کشورهای غربی دو مشخصه تحولات حاضر و جهان کنونی است.

 

این تحولات در اولین گامهای خود قادر شدند رژیمهای دیکتاتوری چند ده ساله در مصر و تونس و لیبی را بزیر کشیده و سیمای سیاسی منطقه را کاملا دگرگون کنند. بیداری عمومی٬ بالارفتن سطح توقعات از خود و از جامعه یک نتیجه بلافصل چنین اوضاعی است. این مردم اکنون سهم خود را طلب میکنند. خواستار درهم شکستن مناسبات اقتصادی وسیاسی موجود و فراتر رفتن از وضعیت ناپایدار کنونی هستند. جوامع سرمایه داری در غرب نیز تحت دستخوش تحولات خیره کننده ای شده اند. دول سرمایه داری حاکم در تحمیل سیاست ریاضت کشی اقتصادی٬ تشدید نرخ استثمار و حذف خدمات اجتماعی و رفاهی با مقاومت توده ای مواجه شده اند. جنبش اکثریت ۹۹ درصد علیه اقلیت استثمارگر یک درصد اکنون به یک جنبش اجتماعی در بستر اصلی جامعه تبدیل شده است. مجموعه این تحولات٬ شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه بشری را به شدت دگرگون کرده و یکبار دیگر ضرورت تغییرات انقلابی و رادیکال برای رسیدن به خواستهای دیرینه مردم به جلو صف سیاستهای جامعه رانده شده است.

 

در متن چنین شرایط جهانی و منطقه ای شما دانشجویان میتوانید پرچمدار دور جدیدی از مبارزه همه جانبه علیه رژیم اسلامی و برای آزادی و برابری و رفاه در جامعه باشید. شما میتوانید بار دیگر پرچمدار مقابله با سیاست ضد انسانی جدایی سازیهای جنسی٬ تبدیل دانشگاه به حوزه خرافات و جهل٬ و سیستم اقتصادی و سیاسی حاکم باشید. ١۶ آذر میتواند آغازگر دور دیگری از مبارزه آزادیخواهانه و برابری طلبانه در جامعه باشد.

 

دستتان را میفشارم و برایتان آرزوی موفقیت میکنم.

 

علی جوادی

دبیر کمیته مرکزی حزب اتحاد کمونیسم کارگری

 ۷ دسامبر ۲۰١١

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
یک دنیای بهتر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

 از این پس این ستون، چند روز در ماه به نشر دیدگاه «احزاب و سازمانها» اختصاص داده می شود. در این روز ها سعی خواهد شد که نقطه نظرات «رسمی» و مشخص یک سازمان/نهاد و یا تشکل سیاسی/حقوق بشری، در دیدگاه هم منتشر شود. شایان توجه اینکه منظور پخش اطلاعیه و یا گزارش کنگره ها نیست. ناگفته روشن است که «هدف» آگاهی رسانی، انتشار باور دگر اندیشان، و دیدگاه «رسمی» نهادهای سیاسی و فعال است. تاکنون چندی از نهادها به دعوتنامه دیدگاه پاسخ مثبت داده اند، و در انتظار پاسخ دیگر نهادها، احزاب و سازمانها خواهیم بود.
دیدگاه 3 مهر 1389با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
دیدگاه احزاب

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.