شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱ مه ۲۰۱۸سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ساکنین اردوگاه اشرف باید به یک کشور ثالث و امن منتقل شوند!
حزب کمونیست کارگری

حزب کمونیست کارگری

با نزدیک شدن پایان مهلت دولت عراق برای بستن اردوگاه اشرف، جان و زندگی ٣٤۰۰ نفر افراد مستقر در این اردوگاه در معرض خطر است. از این فاجعه انسانی باید جلوگیری کرد و نباید اجازه داد که جان مخالفین جمهوری اسلامی دستمایه سازش ها و توافقات ضد انسانی دول ارتجاعی در منطقه قرار گیرد. همچنانکه ما تا کنون تاکید کرده ایم راه حل فوری برای نجات افراد مستقر در این کمپ برسمیت شناختن حق پناهندگی آنها و انتقال آنها به یک کشور ثالث است. این پروسه ایست که باید تحت نظارت سازمان ملل انجام گیرد و زمان لازم و کافی به آن اختصاص داده شود. برای ساکنین این اردوگاه و همه مردم آزادیخواه مساله واقعی برخلاف مواضع و تبلیغات رهبری مجاهدین، نه باز نگاهداشتن و حفظ اردوگاه، بلکه نجات جان انسانهائی است که در منگنه سازشهای دولتهای ارتجاعی ایران و عراق و در اثر سیاستهای تا کنونی رهبری مجاهد به این وضعیت دچار شده اند.

ما از همه احزاب و سازمانهای مدافع آزادی و حقوق انسانی و از کلیه نهادهای بین المللی مربوط به حقوق مهاجرین و امور پناهندگی میخواهیم که دولت عراق را تحت فشار قرار دهند تا تسهیلات لازم برای انتقال ساکنین اردوگاه اشرف به یک کشور ثالث را فراهم آورد و در اسرع وقت امر انتقال داوطلبانه این افراد به یک کشور امن عملی شود.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٦ آذر ۱٣۹۰، ۱۷ دسامبر ٢۰۱۱

 

منبع: حزب کمونیست کارگری، 26 آذر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
حزب کمونیست کارگری:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

 از این پس این ستون، چند روز در ماه به نشر دیدگاه «احزاب و سازمانها» اختصاص داده می شود. در این روز ها سعی خواهد شد که نقطه نظرات «رسمی» و مشخص یک سازمان/نهاد و یا تشکل سیاسی/حقوق بشری، در دیدگاه هم منتشر شود. شایان توجه اینکه منظور پخش اطلاعیه و یا گزارش کنگره ها نیست. ناگفته روشن است که «هدف» آگاهی رسانی، انتشار باور دگر اندیشان، و دیدگاه «رسمی» نهادهای سیاسی و فعال است. تاکنون چندی از نهادها به دعوتنامه دیدگاه پاسخ مثبت داده اند، و در انتظار پاسخ دیگر نهادها، احزاب و سازمانها خواهیم بود.
دیدگاه 3 مهر 1389با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
دیدگاه احزاب

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.