شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲ اکتبر ۲۰۱۸سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انتقال ۱۱ زندانی از جمله یک نوجوان جهت اجرای حکم اعدام

سازمان حقوق بشر ایران

سازمان حقوق بشر ایران، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶: یازده زندانی محکوم به مرگ در زندان رجایی شهر کرج، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. "مهدی بهلولی" که در زمان اجرای حکم ۱۷ سال داشته است نیز در بین این زندانیان است.
بنابه اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، شنبه ۹ اردیبهشت ما، یازده زندانی در زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شدند تا طی روزهای آینده حکم اعدام در مورد ایشان اجرا شود. این زندانیان غالباً با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند و درصورتی اعدام می‌شوند که شاکیان پرونده حاضر به دادن مهلت و یا رضایت کامل نشوند.
یکی از زندانیانی که جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده "مهدی بهلولی" نام دارد که در زمان ارتکاب قتل تنها ۱۷ سال سن داشته است. وی ده روز پیش نیز یک بار به سلول انفرادی منتقل شده بود که با مهلت شاکی پرونده برای تهیه دیه به سلول خود بازگشته بود.
هویت دو تن دیگر از این زندانیان "مجید آقا رحیمی" و "علی مالکی" احراز شده است که هردو از بند ۱ زندان رجایی شهر بوده‌اند.
گفتنی است، طی روزهای اخیر خانم اسما جهانگیر؛ گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر ایران، خانم آگنس کالامارد؛ گزارشگر ویژه در مورد اعدام‌های فراقانونی، شتابزده یا خودسرانه، و آقای به نیام مزمور؛ رئیس کمیته حقوق کودک، در بیانیه مشترکی خواستار توقف فوری حکم اعدام "مهدی بهلولی" و "پیمان برنده" شده بودند

منبع: سازمان حقوق بشر ایران، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

 از این پس این ستون، چند روز در ماه به نشر دیدگاه «احزاب و سازمانها» اختصاص داده می شود. در این روز ها سعی خواهد شد که نقطه نظرات «رسمی» و مشخص یک سازمان/نهاد و یا تشکل سیاسی/حقوق بشری، در دیدگاه هم منتشر شود. شایان توجه اینکه منظور پخش اطلاعیه و یا گزارش کنگره ها نیست. ناگفته روشن است که «هدف» آگاهی رسانی، انتشار باور دگر اندیشان، و دیدگاه «رسمی» نهادهای سیاسی و فعال است. تاکنون چندی از نهادها به دعوتنامه دیدگاه پاسخ مثبت داده اند، و در انتظار پاسخ دیگر نهادها، احزاب و سازمانها خواهیم بود.
دیدگاه 3 مهر 1389با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
دیدگاه احزاب

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.