شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خیزش سراسری خاموشی نمی پذیرد!
حزب کمونیست ایران

حزب کمونیست ایران

جهان امروز

 

خیزش سراسری ریشه در خواسته های فرودستانی دارد که در برابر حکمرانان استثمارگر و ستمکار به مبارزه برخاسته اند. این مبارزه ای است از کف جامعه یعنی مبارزه ی زنان و مردانی که نزدیک به 40 سال به دست حکومت و مناسباتی غیر انسانی سرکوب می شدند، به گرداب مرگ آور بیکاری و بی نانی و زاغه نشینی و خواری کشانیده می شدند و هستی اشان به غارت برده می شد، برای رهایی برخاسته اند، با دستان خالی در برابر حکومتی که لکه ننگی است بر پیشانی بشریت. 

در این شرایط تاریخی و خطیر، زنان و مردان مبارز، کودکان کار و خیابان، دانشجویان آزادیخواه، تهی دستان شهر و روستا در سراسر ایران، با شکستن طلسم ترس، قدر قدرتی حکومت اسلامی را به پرسش گرفته اند. اینک، این حکومت و بورژوازی است که می هراسد. اراده مندان خیزش گر، در برابر سپاه تا دندان مسلح، گاردهای ویژه و خونخوار به فرمان حکومتی به مبارزه ادامه می دهند که از جاری ساختن جوی خون در سراسر ایران هیچ گونه درنگی ندارند. تا کنون 5 تن از دستگیر شدگان زیر شکنجه جان باخته اند، دستکم 4000 تن از خیزشگران، کارگران، زنان و مردان، دانشجویان و دانش آموزان آزاده، دستگیر و زیر شکنجه قرار دارند. خبر می رسد که رضا شهابی، کارگر زندانی از سندیکا ی اتوبوسرانی تهران را از زندان رجایی شهر کرج ربوده و به بند 209 اوین که در اختیار امنیت سپاه پاسداران است به گروگان گرفته شده است. رضا شهابی در حالی که دوران محکومیتش ۱۸دی ماه به پایان می رسید و در پی شکنجه در شرایط وخیمی به سر می برد، به جای انتقال به بیمارستان، از زندان رجایی شهر به بند 209 اوین برده شده است. 

سیاست رژیم، سیاست کشتار است، تا به قول خود رهبرانش، تجربه شاه تکرار نشود! سیاست ترسانیدن توده های به پا خاسته از «سوریه ای» و لیبی شدن و عراق شدن ایران است، سیاست ترسانیدن از «تجزیه ایران» و... 

هرچند این تبلیغات نقش چندانی در همبستگی، اراده مندی و مبارزه برای سرنگونی حکومت اسلامی بازی نخواهد کرد، اما باید هشیارانه آنها را خنثی کرد و این امکان پذیر نیست، مگر به دست سازماندهندگان آگاه، و پیشاهنگان هشیاری که شعارهای انحرافی را می زدایند، با تبلیغ و ترویج رهنمودها و شعارهای پیشرو، در اتحاد و هبستگی سراسری، در جلب پشتبانی بین المللی، در زدودن انحراف ها و در شناسایی نفوذی های رژیم سراپا بیدارند. سمفونی رفراندم، آهنگ گوشخراشی است که باید آن را خنثی کرد. رفراندم و مجلس مؤسسان، گزینه های بورژوایی- امپریالیستی هستند و آنانی که به کارگزاری سرمایه کمر بسته اند.

خیزش زمانی پایان می یابد که به خواسته هایش  دست یابد. آنهم در پاسخگویی به همین شعار «ساده»: نان، کار، آزادی! 

نان، کار، آزادی! یک خواست اجتماعی است نه گروهی از روشنفکران و یا سازمان های سیاسی. خواستی میلیونی در کارخانه و خیابان که جز با سرنگونی انقلابی رژیم به دست نمی آید.

شعار پیش به سوی سازمانیابی شوراها، با خواست سازماندهی هسته های کارگری-سوسیالیستی، بر پرچم کارگران و جنبش تهیدستان، نیمه دوم شعار مرگ بر حکومت و مناسبات را تکمیل می کند.

جنبش گرسنگان، یک ضرورت بود که اینک در خیابان و کارخانه ها مادیت یافته است. 

جنبش گرسنگان، پاسخ خود را در ضرورت یک انقلاب می گیرد.

برای پاسخگویی به این خیزش، ضرورت یک انقلاب اجتماعی باید در دستور کار طبقه کارگر باشد. طلسم قدرت نمایی رژیم، در برابر اراده ی توده ها در هم شکسته است.

ارتش کار در همبستگی و اتحاد سراسری از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال ایران، با شعار اتحاد، مبارزه، پیروزی، سرنگونی انقلابی را رقم می زند.

طبقه کارگر، در اتحاد با تهیدستان شهر و روستا، همه زنان و مردان به پاخاسته را به ساحل پیروزی می رساند، رهایی طبقه ی کارگر، رهایی همه ی حکومت شوندگان است.

خیزش سراسری، به گذشته باز نمی گردد، حتی اگر تمامی نیروی های سرکوب با توپ و تانک به حکومت نظامی سراسری دست زنند.

پیشاهنگان طبقه کارگر، در حزب خود، رهبری خیزش پیروزمند را با رهبری طبقه کارگر انقلابی تضمین می کنند. 

منبع: جهان امروز، 25 دیماه 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
حزب کمونیست ایران:


يافت نشد.


در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

 از این پس این ستون، چند روز در ماه به نشر دیدگاه «احزاب و سازمانها» اختصاص داده می شود. در این روز ها سعی خواهد شد که نقطه نظرات «رسمی» و مشخص یک سازمان/نهاد و یا تشکل سیاسی/حقوق بشری، در دیدگاه هم منتشر شود. شایان توجه اینکه منظور پخش اطلاعیه و یا گزارش کنگره ها نیست. ناگفته روشن است که «هدف» آگاهی رسانی، انتشار باور دگر اندیشان، و دیدگاه «رسمی» نهادهای سیاسی و فعال است. تاکنون چندی از نهادها به دعوتنامه دیدگاه پاسخ مثبت داده اند، و در انتظار پاسخ دیگر نهادها، احزاب و سازمانها خواهیم بود.
دیدگاه 3 مهر 1389با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
دیدگاه احزاب

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.