شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دنیا به ژاندارم خود گمارده احتیاج ندارد

رحمان حسین زاده

[...] ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت  هدف اعلام شده آمریکا و   نتیجه پافشاری این دولت بود.  از مدتها قبل آمریکا میخواست  پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت کشانده شود. تا راه برای تحمیل سیاست شناخته شده و ضد انسانی  تحریم اقتصادی   و جنگ  و دخالت نظامی هموار شود. مدتها  اروپا سیاست دیگری را در پیش گرفت. راه دیگری را میرفتند. سه کشور اروپایی زنجیره دیالوگ و مذاکراتی را با جمهوری اسلامی در پیش گرفتند و امروز احتمالا با پادویی  تونی بلر نهایتا به سیاست آمریکا تمکین کردند. آمریکا به هدف اولیه خود رسیده است. این انعکا س قلدر منشی و سرگردنه بگیری آشکار دولت آمریکا و تداوم دکترین نظم نوین جهانی است. مشابه همان سیاست زورگویی در  جنگ اول خلیج به بهانه اشغال کویت توسط رژیم عراق و یا حمله نظامی به عراق به بهانه سلاح کشتار جمعی است. امروز بشریت در ابعاد وسیع و صدها میلیونی متوجه شده "اشغال کویت" و "سلاح کشتار جمعی و سرنگونی صدام دیکتاتور" نه تنها کوچکترین ربطی به منافع مردم نداشت ، بلکه گانگستر بازی جهانی آمریکا و سناریوی سیاه عراق از پیامدهای مستقیم هژمونی طلبی آمریکا در سطح جهان بود. در همین کانتکست ماجرای هسته ای  ایران را علم کرده اند و "دلسوزیهای" ادعایی آمریکا و غرب در قبال مردم ایران پوچ است و نمونه تجربه شده آن در عراق جلو چشم جهانیان است.

 

اتقاقا دخالت آمریکا و تهدیدات نظامی آن مستقیما به مبارزه ما و مردم ایران برای انداحتن جمهوری اسلامی لطمه میزند. همین درجه از فضا سازی نظامی و قلدری و احتمال جنگ دست جمهوری اسلامی را برای اعمال فشار علیه جامعه و مبارزه از پایین مردم باز کرده است. بویژه هر درجه دخالت نظامی و جنگ عمر جمهوری اسلامی را طولانی تر و ارتجاع اسلامی را به هم فشرده تر میکند. کار مردم را برای سرنگونی جمهوری اسلامی مشکل تر میکند. زندگی و مدنیت جامعه ایران و مبارزه سر راست مردم ایران برای سرنگونی این را میطببد که دست آمریکا از سر مردم ایران کوتاه شود.

...در شرایط حاضر و تا آنجا که به مانورهای دپیلماتیک بین المللی و از این ببعد  در کریدورهای شورای امنیت بر میگردد، واضح است تناسب قوا به نفع زورگویی آمریکا و علیه جمهوری اسلامی است و من فکر نمیکنم غرولندهای روسیه و چین هم به جایی برسد. احتمال  تحریم اقتصادی و  دخالت گری نظامی آمریکا و متحدانش  با تایید  شورای امنیت بسیار بالا است. اما این تمام قضیه نیست. مشکل آمریکا و متحدانش زمانی شروع میشود، اگر بخواهند به طور عملی دست به اقدام نظامی بزنند. در مقایسه با مقطع جنگ عراق فاکتورهای متعددی دامنه عمل آمریکا را بسیار محدود میکند. جمهوری اسلامی دارای اهرم اعمال فشار و مقابله بیشتری است. طراحان و استراتژیسینهای نظامی پنتاگون به پیروزیشان در این جنگ اطمینان ندارند. در چنین فضایی تشخیص تناسب قوای بعدی که  ایجاد میشود ساده نیست. آنچه مسلم است  منطقه به کام یک جنگ ضد مردمی  ویرانگرسوق داده میشود. عاقبت فاجعه بار آن بر ا ی مردم منطقه و کل بشریت بسیار خطرناک است. از همین جا صف آرایی بشریت آزادیخواه علیه این سناریویی که تدارک دیده اند از نان شب واجب تر است.

 

بر این اساس یک مقابله جدی را با قلدری و زورگویی و دخالتگری نظامی آمریکا باید سازمان داد. تضمین اراده بشریت امروز  برای  تغییر و بهبود زندگی و سد کردن باجگیری رسمی بین المللی آمریکا ایجاب میکند بشریت متمدن به میدان بیاید واراده کند و سدی ایجاد کند. شفاف و روشن باید اعلام کنیم ،  دنیا به ژاندارم خود گمارده احتیاج ندارد. قانون جنگل آمریکا و نظم نوین سرمایه را نمی پذیریم. اعلام کنیم آمریکا چکاره است که برای دیگر کشورها تعیین تکلیف میکند.؟ دارنده بزرگترین تسلیحات اتمی و تنها بکار گیرنده آن در دنیا صلاحیت دخالت در امور هسته ای هیچ کشوری  را ندارد. به امریکا چه مربوط که حتی جمهوری اسلامی سلاح هسته ای دارد یا نه؟ اعلام کنیم  برنامه هسته ای جمهوری اسلامی چیزی جز بهانه برای اعمال قلدری علیه دنیا نیست و  بشریت آگاه و متمدن این را تحمل نمیکند. ما به سهم خود برای ایجاد چنین صفی و به میدان کشیدن مردم حول شعارهای  "نه به جنگ افروزی آمریکا" ، " دست آمریکا از سر مردم ایران و دنیا کوتاه "  تلاش میکنیم.

 

از طرف دبگر خطر جنگ جدی است. چنین اتفاقی  کل منطقه را در جنگ و بی ثباتی بی نظیری فرو میبرد. منافع دو طرف این جنگ مستقیما علیه مردم و جامعه ایران است. تا آنجا که به مردم ایران مربوط است جمهوری اسلامی هسته ای و یا غیر هسته ای باید برود و سرنگون شود. این را  ما و مردم زمانی اعلام کردیم که همین کشورهای غربی زیر بغل جمهوری اسلامی را گرفتند و کمک کردند سر پا بماند. سرنگونی فوری جمهوری اسلامی حول منشور سرنگونی جمهوری اسلامی  نه تنها راه نجات مردم ایران از شر جمهوری اسلامی همزمان موثرترین ابزار جلوگیر ی از جنگ و سناریوی سیاه  در شرف وقوع است. آزادی و امنیت ومدنیت مردم ایران و جلوگیری از تحمیل  سناریوی کنونی عراق بر  ایران این ضرورت را میطلبد...

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رحمان حسین زاده:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.