شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کدام راه به سرنگونی رژیم ختم می میشود ؟

عباس رحمتی

بعد از روی کارآمدن احمدی نژاد تصور می رفت که اوضاع ایران رو به  وخامت گذارده شود ،که تحلیل درستی بود و این وخامت اوضاع همچنان به بیش میرود، رژیم با تکیه بر بمب اتمی وبا پافشاری بر غنی کردن اورانیوم در ایران و نشان دادن قدرت نظامی در آبهای خلیج فارس  قصد دارد منطقه را به آشوب کشاند و می خواهد با ما نورهای نظامی جامعه بین المللی را از موضوع اصلی منحرف کند و از نگاه دیگر میتوان گفت شاید قصد دارد منطقه را به یک جنگ فرسای شی بکشاند .

از طرفی با بمب گذاری های پی در پی و بی امان و دخالت در مسائل داخلی عراق و کشاندن عراق به یک جنگ داخلی (خانگی)می خواهد آمریکا و انگلیس را در عراق  سرگرم این جنگ نمایید .

با موضع گیری های اخیر احمدی نژاد و تحریک جامعه جهانی باعث ارجاع پرونده اتمی رژیم به شورای امنیت شد، رژیم با تحت فشار قرارگرفتن از طرف جامعه بین المللی مانور های نظامی خود را بیشتر از گذشته  کرده است و ما نورهای سیاسی/ نظامی خود را از گسترش داده است . از طرف دیگر در داخل ایران مردم  و زندانیان سیاسی را به انواع مختلف تحت فشار قرار میدهد و بعد از اعدام حجت زمانی  حکم اعدام ولی الله  فیض مهدوی و دهها زندانی دیگر را صادر کرده است و .....حال دریک نگاه کلی به اوضاع و احوال حاد کنونی  ایران و منطقه  می پردازیم.

کوتوله سیاسی :

باخبر غنی کردن اورانیوم در نسبت 5/3درصدی و پیوستن به باشگاه اتمی رژیم فکر میکند غولی شده است که دنیا جلو دارش نیست ،  در حالیکه رژیم مانند فرد کوتوله ای می ماند که در مقابل غول جهانی ایستاده باشد و مرتب مشت های بی ثمر براین غول جهانی فرود  آورد  ترور و بمب گذاری می کند تا مرتب امتیاز بگیرد . رزیمی که توانایی هیچگونه برخورد انسانی و اخلاقی  را نداشته باشد و تمامی سیاست های ش با زور و سرکوب باشد نمی تواند با غنی کردن اورانیوم هم کاری از پیش ببرد و ناتوانی خود را بارها نشان داده و مردم هر روز بیشتر به این ناتوانی پی میبرند ، مردم توان خود را هر روز بیشتر کرده تا حق خود را از این کوتوله سیاسی  بگیرد.

رژیم ادعاهای مبالغه آمیز میکند تا موقعیت های خود را تحکیم بخشد تا سیاستها ی داخلی خود را تحکیم کند و همچون کره شمالی می خواهد نشان دهد که غول اتمی شده است تا غرب به آن کاری نداشته باشد. [1]

تروریست و سرمایه  !

رژیم میلیاردها دلار برای ترور و آشوب خرج کرده است ،این کار در عراق / لبنان /اسرائیل/ (اخیرا در تل آویو) و در هر جایی که از دستش برآید ادامه دارد. هشدار سازمان ملل به ایران و سوریه بخاطر دخالت در لبنان و گفته جان بولتن(سفیر آمریکا در سازمان ملل ) که گفته بود سازمان ملل به اثرات کمکهای ایران به تروریست ها در لبنان و سوریه پی برده است     نشان از صحت این واقعیت دارد.

رژیمی که قبل از فشارهای بین المللی مداوم به ترور مخالفان در داخل و خارج پرداخته است در چنین شرایطی  هرگز نمی تواند بدون اذیت و آزار مردم و نیروهای سیاسی در داخل حتی یک رو ز سر بر بالین گذارد در چنین شرایطی به اعدام های  زندانیان سیاسی ادامه میدهد و در خارج کشور هم به ترور و بمب گذاری های گسترده همچنان ادامه خواهد داد تمامی سرمایه کشور را یا صرف جنگ و تروریست دولتی و خرید سلاحهای کشتار جمعی کرده است و یا سرکوب داخلی را یا ساختن بمب اتمی بنام تحقیق و فن آوری هسته ای پیش برده است و این روش همچنان ادامه دارد . که نتیجه ا ش جز فجایع  اجتماعی  چیز دیگری نبوده است  /6میلیون معتاد /بیش از 600 هزار فاحشه فقط در تهران و  میلیونها بیکار و... نتیجه بی لیاقتی این رژیم است  .

با این اوضاع  ایران دچار بحرانی لاینحل شده است و رژیم جز به منافع خود به چیز دیگری نمی اندیشد جامعه را دچار یک سر در گمی مطلق کرده اند بطوری که مردم فقط از امروز به فردا فکر میکنند تا لقمه نانی بدست آورند تا بتوانند در این جامعه بحران زده زندگی کنند.

رژیم در چنین شرایطی هرگز به رفاه و آسایش و آزادی های مردم فکر نمی کندو هر روز که می گذرد فشار های اجتماعی و سیاسی بیشتر می کند، به نام اسلام عزیز به عوام فریبی و چپاول و غارت کشور ادامه میدهند و با سرمایه های باد آورده نفت و گاز تا حد توانش به سرکوب و اعدام جوانان وطن ادامه خواهد داد.    

 آشوب درخاورمیانه

اصولا رژیم های توتالیتر چون برنامه ای جز سرکوب و ترور ندارند نمی توانند در شرایط آرام و عادی به عمر خود ادامه دهند حمله های احمدی نژاد مدتی است که خوراک داخلی برای بسیج و سپاه شده است تا  این آشوب و انارشی  را مجددا ایجاد کنند. حاکمیتی که سالها تجربه سرکوب داخلی را دارد و دریک جنگ فرسایشی 8 ساله شرکت داشته است وبا تشکیل سپاه و بسیج و ارتش حزب اللهی توانسته است در طول این سالها به اهداف ضد خلقی خود فائق آید.می توان گفت برای جنگی دوباره و به آشوب کشاندن خاورمیانه  بی میل به نظر نمی رسد. کمک هایی که در این سالها به گروه های تروریستی کرده است نشان از این آشوب دارد . خوب است بدانیم که آخوندها انجمنی انتحاری  تاسیس کرده اند که تا کنون 52000 نفر ثبت نام کرده و آمادگی خود را برای عملیات های انتحاری اعلام کرده اند.[2] چنین رژیمی غنی سازی اورانیوم را هرگز برای استفاده صلح آمیز نمی خواهد ! رژیم می خواهد هژمونی (صدور تروریست) خود را در سراسر جهان حاکم کند .

با توجه به سوابق تروریستی آخوندها هیچ امکان اتمی  نباید در اختیارش قرار گیرد ، جامعه بین المللی تا جایی که امکان دارد می خواهد با روش دیپلماسی مسئله ایران را حل کنند ولی با پافشاری رژیم روی غنی سازی اورانیوم و ساختن بمب اتمی هیچ راه حلی را نخواهد پذیرفت  و به راه خود که همان ترور و آشوب است ادامه خواهد داد. خامنه ای در آخرین سخنرانی ش اعلام کرد که اگر با ما کاری داشته باشید ما در سراسر دنیا آرامش را از شما (غربیها ) خواهیم گرفت !(یعنی ترور در سراسر دنیا)   

اهداف رژیم در وضعیت کنونی

در شرایطی که رژیم تا آخر این ماه (آوریل )فرصت دارد که تمامی فعالیت های اتمی خود را به حالت در آورد، ولی رژیم قصد دارد با ادعاهای مبالغه آمیز موقعیت و سیاستهای داخلی  خود را تحکیم بخشد و همچون کره شمالی طوری نشان دهد که مراحل اصلی ساختن بمب اتمی را پشت سر گذاشته است که غرب دست از سرش بردارد.

ولی از طرفی قصد دارد تا قبل از تصمیم گیری شورای امنیت از اختلافات چین و روسیه با آمریکا بیشترین استفاده را ببرد و در سایه چین و روسیه چند صباحی به ادامه حکومت ننگین ش ادامه دهد وبا همین امید است که به تعلیق غنی سازی جواب مثبت نداده است (حتی به محمد البرادعی جواب منفی داده اند )   .

آمریکا را هم  درحال حاضر خود به سختی در عراق مشغول کرده اند و خوب میداند که آمریکا  درگیر آرام کردن عراق است  لذا از این فرصت کمال سوء استفاده را کرده و خواهد کرد.

رژیم با پشت گرمی به چین و روسیه میتواند  تا مدتی به مانور های سیاسی و نظامی خود ادامه می  دهد آنها قصد دارند جامعه جهانی را به چالش بکشانند حتی بی میل نیست آغاز گر جنگ دیگری باشد و یا می خواهد آمریکا به پایگاههای اتمی اش حمله کند ،کارشناسان معتقدند که با جنگ نظامی می تواند طرفداران خود را سرگرم این جنگ کند !

آخوندها از یک طرف  خیز خود را مدتهاست  برای یک جنگ دیگر برداشته اند و از طرفی میخواهند با کلید عراق باب مذاکره را با آمریکا باز کنند ولی آمریکا دست آنها را خوانده و هرگز به این خواست آنها جواب مثبت نمی دهند. برای رژیم حفظ بقای خود از اولویت برخوردار است . رژیمی که 27 سال جز به  کشتار و خرابی و بگیر و ببند و سرکوب و چپاول و... به چیز دیگری چیز دیگری نمی اندیشد به همین خاطر در کنار مانور های نظامی اش که هر روز بر شدت آن میافزاید، سرکوب و بگیر و ببند ها را افزایش میدهد و کلا برای همین هم احمدی نژاد(آبادگران) را روی کار آورده اند تا یک کابینه نظامی یک دست از پاسداران و شکنجه گران تشکیل دهند (پاسداریزه)

تلاش آمریکا !

آمریکا در تلاش است که تا چند روز دیگر شورای امنیت سازمان ملل را راضی کند تا یک قطعنامه شدیداللحنی بر علیه رژیم تهیه کند(لازم الاجرا) و تحریم هائی که به قول خودش به ضرر مردم نباشد صادر کند، آمریکا حتی گزینه نظامی را در دستور کار خود دارد اگر رژیم تن به تعلیق غنی سازی ندهد درنهایت احتمال حمله به پایگاههای اتمی و نظامی ایران وجود خواهد داشت !.این موضوع را بوش چندین بار تکرار کرده است  . از طرفی تلاش دارد که چین و روسیه را راضی کند تا در شورای امنیت سنگ اندازی نکنند(هر دو کشور حق وتو دارند) ملاقات رئیس جمهوری چین با جرج بوش در همین رابطه است که به نتایج مثبتی رسیده اند با اینکه با روسیه به این نتایج ترسیده اند!(برای آمریکا چین مهمتر از روسیه است )

روسیه درخواست آمریکا را برای متوقف ساختن عملیات نیروگاه اتمی بوشهر رد کرده درحالی که آمریکا خواسته بود تهران باید از هرگونه  تکنولوژی که  به برنامه  اتمی ایران کمک  کند محروم شود ولی روسیه میگوید هر کشوری حق دارد رأسا" تصمیم بگیرد، با کی و چگونه همکاری کند . 

 از خبرها چنین بر می آید که آمریکا درصورتی که به ایران حمله کند ،ابتدا قصد  اشغال خوزستان را دارد تا بتواند چاه های نفتی را دراختیار بگیرد ، به همین خاطر خامنه ای شمخانی را راهی  خوزستان کرده است تا از اعراب خوزستان(از طریق حزب وفاق ) معذرت خواهی کند (با پا در میانی حزب مشارکت ). تا بتواند آتش زیر خاکستر خوزستان را خاموش نگه دارد!

با وجود این خبرها و شایعات،باید پرسید / آیا آمریکا و شرکاء به ایران حمله خواهند کرد؟ آیا ابتدا تحریم ها ر ا به اجرامی گذارند؟  آیا آمریکا قصد عوض کردن رژیم را در سر دارد ؟اگر آری ؟به چه شکلی  قصد آنرا دارد که رژیم را عوض کند؟ در زیر به گزینه های موجود میپردازیم .

چه گزینه هایی می تواند رژیم را از پای درآورد؟

بیشتر کشورها معتقدند که رژیم آخوندی نباید صاحب ساخت و دانش اتم سازی شود چون میدانند که بیش از 27 سال است که هرگز روشن سازی نکرده وبا اعمال تروریستی که انجام داده هیچ اعتمادی به آنها نیست ! بررسی سیر فعالیتهای اتمی و غنی سازی اورانیوم در ایران نشان از آن دارد که رژیم می خواهد به بمب اتمی دست یابد  و همه این فعالیت ها در جهت صلح نیست . بیشتر فعالیت های آنها فقط برای بمب اتمی است .

و فصل 7 منشور شورای امنیت ملل متحد میگوید:اگر کشوری در جهت اتم سازی برای مبارزه با صلح قدمی بردارد ،شورای امنیت را قادر می کند که اقدامی نظامی علیه آن کشور انجام دهد!

حال سوال این است ، با و جودی که دست جامعه  جهانی باز است آیا آمریکا و شرکاء به ایران حمله نظامی خواهند کرد ؟و یا گزینه هائی دیگری اتخاذ خواهند کرد ؟

 آیا تحریم هایی علیه رژیم صورت خواهد گرفت ؟ کدام تحریم به نفع مردم ایران و به ضرر آخوندها است ؟

آیا تحریم های سیاسی به نفع مردم ایران است ؟ تحریم ها یی از قبیل ممنوع کردن سفرهای مقامات رژیم به خارج کشور؟ / بستن سفارتخانه های رژیم ؟ / قطع مذاکرات سیاسی و اقتصادی با اروپا ؟  و یا مسدود کردن سرمایه های رژیم در بانکهای خارجی ؟ و......

کدامیک به نفع مردم است و آیا این گونه تحریم ها رژیم آخوندی را از پای درخواهد آورد ؟ و دیگر با ر به سیاست های جنگ طلبی ادامه نخواهد داد؟

و یا حمایت از اپوزسیون و راه حل سوم ( نه حمله  نظامی نه حکومت آخوندی) و کمک به مردم در زنجیر ایران؟  کدام یک از این گزینه ها راه به آزادی ایران و حاکمیت دمکراسی می برد . جامعه جهانی میتواند به مردم ایران کمک کند تا این آرزو روزی برآورده شود و این کاری است که برروی دوشهای هر ایرانی هم سنگینی می کند . 

---------------------------------------------------

[1] درحالی که برای ساختن بمب اتمی باید بتواند بیشتر از 90 % اورانیوم را غنی کند.درحال حاضر رژیم با غنی کردن 5/3%اورانیوم کاری از بیش نمی برد.

[2]  اخیرا خبری در روزنامه های آلمان (بیلد)  مبنی بر چاپ این مطلب که رژیم ایران با تاسیس چنین انجمنی و با آن رئیس جمهوری ش تماشاگرانش حق شرکت در مسابقات فوتبال جام جهانی را ندارد چون احتمال بمب گذاری میرود ! ولی دولت آلمان در عکس العمل  به این خبر اعلام کرد ما با مقامات ایرانی صحبت کرده ایم و همه چیز حل شده است.

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.