شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آقای قاضی حکم جلب فلاحيان يا جلب اعتماد ؟ (کدام حقوق بشر ؟ اين حقوق بشر راه به کجا می برد ؟)

عباس رحمتی

در همان اوايل انقلاب وقتی دکتر کاظم سامی(وزير بهداشت و درمان دولت مهندس بازرگان ) را ترور کردند به دوستان خود گفتم رژيم شخصيت کشی (نخبه کشی ) را شروع کرد حالا بايد منتظر شنيدن خبرهای ديگری از اين نخبه کشی ها بود و از آنروز اين جنايات در داخل و خارج کشور همچنان ادامه دارد . از آنروز رژيم هر روز درنده تر شد و اين درنده خويی تا آنجا پيش رفت که به صدور تروريست به خارج کشور پرداخت !

بعد از فتوای خمينی در رابطه با ترور سلمان رشدی نويسنده انگليسی (هندی تبار) مشخص شد که رژيم نه تنها در داخل که در خارج کشور حمام خون براه خواهد انداخت  .از همان فتوای کذا بود که ماشين ترور رژيم سرعت گرفت و تا جايی پيش رفت که هر روز خون مخالفين آخوندها را بر زمين ريخت از اعدام  های دسته جمعی ۳۰خرداد۶۰ تا اعدام های سال ۶۷ ، از قتل های زنجيره ای روشنفکران داخل کشور تا ترور های زنجيره ای در خارج کشور ا ز ترور بختيار(آخرين نخست وزير شاه) تا ترور معروف به رستوران ميکونوس  (رهبران کرد ) و تا ترور دکتر کاظم رجوی (درسال ۱۳۶۵خمينی شخصا دستور قتل دکتر کاظم را صادر کرده بود ) / و حسين نقدی و...و...

 اين جنايات تا جايی پيش رفت که رژيم حتی تحمل يک شوی سياسی در خارج کشور را نداشته بطوری که درصدد ترور فريدون فرخزاد (شومن سياسی ) بر ميآيد و وی را دريک اقدام ديگر تروريستی در شهر بن( آلمان ) قطعه قطعه ميکنند .

ماشين ترور رژيم همچنان فعال بود بطوريکه تعداد شهدای خارج از کشور از مرز۴۰۰ نفر گذشته است[۱] از ميان اين ترور ها در هيچ کشوری جز آلمان دادگاهی بر عليه رژيم و تروريست هايش تشکيل نشده است .

[۲]اخيرا دادگاه سوئيس بعد از ۱۶ سال در شهر کوپه( استان وود) به سرپرستی قاضی  "ژاک آنتينن" حکمی را صادر کرده است که درآن حکم جلب علی فلاحيان وزير اطلاعات و امنيت رژيم (دوره صدارت رفسنجانی )يکی از طراحان ترور شهيد حقوق بشر دکتر کاظم رجوی را خواستار شده است .

آقای قاضی چرا حالا ؟

علی فلاحيان وزير اطلاعات وقت  و۱۳نفر از تروريست ها يی که پاسپورت های خدمت ايرانی (با مهر در ماموريت ممهور شده )دراختيار داشتند و هويت همه آنها کاملا مشخص بود چندين بار به سوئيس مسافرت می کنند آقای قاضی چه کسانی اين قاتلين را به سوئيس راه ميدهند تا شناسايی های لازم را برای ترور دکتر رجوی انجام دهند؟

بعد از اينکه جنايتکاران ترور را انجام ميدهند دو نفر از قاتلين دکتر رجوی  مدتی بعد در فرانسه دستگير شده (در تاريخ ۱۵نوامبر۱۹۹۲فرانسه دوقاتل بنام های احمد طاهری و محسن شريفی اصفهانی )واز طريق فرانسه  دريک عمل خائنانه به رژيم  ايران تحويل داده ميشوند.(زد و بند سياسی ) ولی دولت شما (برن) هيچ اقدامی انجام نمی دهد !

سوال اين جا ست که چرا بعد از ۱۶ سال اين دادگاه  بايد تشکيل شود؟  در حاليکه همه چيز مشخص بوده است و حتی دو نفر از قاتلين در دست دولت شما و فرانسه بوده است چرا آنها را از طريق فرانسه به تهران تحويل داده اند؟ و چرا دادگاه در همان زمان تشکيل و حکم جلب فلاحيان جنايتکار و شرکاء صادر نمی شود ؟

در حاليکه جهان اين مسائل را ميدانست ولی شما هيچ اقدامی و يا حکمی صادر نکرديد چرا سوئيس که مدافع حقوق بشر است و حتی برای زدن حيوانات حکم صادر ميکند  از کنار ترور مرد بزرگی چون دکتر کاظم رجوی  که خود  برای حقوق بشر مبارزه ميکرد به اين سادگی می گذرد؟ آيا ا اين يک معامله سياسی نبود؟

چرا سوئيس بعد از چندين سال تازه از خواب خرگوشی ،آن هم بخاطر منافع آمريکا  و نه حقوق بشر  و نه به خاطر عدالت و دادخواهی برخواسته است ؟فکر ميکنم  سوئيس   می خواهد با حکم جالب فلاحيان جنايتکار امتيازات بيشتری برای آمريکا کسب کند . ولی هر کاسه ای  پشت اين نيم کاسه باشد وضعيت رژيمی که بيش از ۵۰ بار محکوميت بين المللی را در پرونده خود دارد را وخيم تر ميکند !  

برای جهانيان ثابت شده است که رژيم آخوندها تشکيل شده است از تروريست های حرفه ای که تصميم گرفته اند تا آخرين خشت را بر سر مردم ايران خراب کنند .مگر سران رژيم در دادگاه معرف به ميکونوس (برلين) محکوم به دست داشتن در قتل دکتر شرفکندی و يارانش (رهبران کرد)  نشده اند پس چرا با آنها مماشات شده و ميشود.

در پايان با يد گفت حال که بعد از ۱۶ سال حکم جلب فلاحيان را صادر کرده ايد اگر اين حکم بخاطر حقوق بشر و عدالت است و اگر مسائل ديگری در ميان نيست لطفا" اين حکم را اجرا کنيد !کشور سوئيس وظيفه دارد نمايندگان سازمان ملل را با  انترپل راهی ايران کند، تا اين حکم قاضی " ژاک آنتنن "  را هرچه زودتر

به اجرا در آورند .تا قلب خانواده شهيد حقوق بشر دکتر کاظم رجوی  و ميليون ها ايرانی ديگر از اين اقدام انسانی  شاد شود .

     [۱] روزنامه  سوئيسی  ليبرته : نزديک به ۴۰۰عمليات مرگبار که توسط رژيم ايران صورت گرفته است از حساب بانکی به ميزان ۲۰۰ ميليون دلار تغذيه شدهاست که در اين حساب سه نفر حق امضاء داشتند احمد خمينی – رفسنجانی – فلاحيان 

[۲] در آلمان .دادگاه برلين معرف به دادگاه ميکونوس بود که سران رژيم را مسئول ترور دکتر شرفکندی و يارانش اعلام و حکم جلب آنها را صادر کرد.  

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:[تاریخ ارسال: 09 May 2006]  [ارسال‌کننده: م- راوی]  [ M.rawi@yahoo.com ]  
احساسات پاک این هموطن عزیز ما قابل تقدیر است، ولی هموطن عزیز: وقتی به اصطلاح رئیس جمهور مدرهً دیروز و برندهً جایزهً صلح نوبل(خانم غباری) و حتی بعضی از آقایان به اصطلاح نویسنده و هنرمند و قاضی و وکیل مدافع شکنجه و اعدام شده گان در رژیم ملایان هنوز هم برای حفظ نظام ولی فقیه مشغول خاک پاشی به چشم مردم در داخل و خارج هستند، از خارجیان و دلالها و شرکای تجاری ... چه توقع و انتظاری میتوان داشت؟ همین که با این همه خونهای ریخته شده و افشاگری ها ... در نهایت آقایان مدافعین حقوق بشر بیدار شده اند، بایستی خدا را شکر کرد. ما راه دیگری غیر از این نداریم زیرا آزادی و رهائی و دمکراسی بها دارد . جواب مخالفین سیاسی هرچند شریک سیاسی تجاری آخوندهای جنایتکار حاکم، در خارج از ایران فقط اعتزاض و افشاگری و مقا ومت است نه انتقام جوئی . پیروز باشید   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.