شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -  ۴ دسامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قاتلان!ننگتان ابدی باد

بيژن نيابتي

bijanniabati@hotmail.com 9 مرداد 1385 خبر کوتاه بود ! 37 کودک لبناتی همراه با مادرانشان توسط بمبهای اسرائيلی در پناهگاهشان قطعه قطعه گرديده اند . همان بمبهايی که پيشتر از اين به امضای کودکان اسرائيلی مزين ! شده بودند . وای که رذالت را در روزگار ما مرزی نيست . قاتلان " قوم برگزيده " آمده بودند تا تروريستها ! را به جزای اعمالشان برسانند . نزديک به سه هفته است که چهارمين ارتش قدرتمند دنيا ، در مقابله با نيروهای " حزب الله " لبنان زمين گير شده است و توان پيشروی ندارد . آنها تصور بيشتر از سه روز مقاومت را نيز به مخيله خود راه نمی دادند . همانگونه که پدران نژاد پرستشان نيز تصور مقاومت قهرمانانه سه نسل از مردم فلسطين را نمی کردند . بيش از هشتصد هزار نفر بی خانمان و رانده شده از مناطق مسکونيشان و يا در حال فرار و ترک لبنان می باشند . صدها نفر غير نظامی بر اثر بمبارانهای مداوم مناطق مسکونی کشته و هزاران نفر زخمی بر جای مانده است . هدف ظاهرا نابودی " حزب الله " بوده است . با اينحال معلوم نيست که انهدام تمامی ساختارهای جامعه لبنان ، بمباران پلها و نيروگاه های برق و سيستمهای آبرسانی و خانه های مردم بيگناه در لبنان و نوار غزه چه رابطه منطقی با آن هدف اعلام شده دارد . الا اينکه زن و کودک لبنانی بايستی تقاص بزدلی نيروهای پياده ارتش اسراييل را بدهند . اسراييل هر روز جنايتی تازه می آفريند و دنيای متمدن ! به نظاره نشسته است . اين تنها دولت و ارتش اسراييل نيست که مسئوليت جنايت عليه بشريت را بر دوش می کشد ، اکثريت مردم اسراييل نيز در اين جنايات شريک هستند . نگاهی به آنها که عليه جنگ ، در خيابانهای شهرهای اسراييل اعتراض می کنند بياندازيد . آنها که تلاش می کنند انسان بمانند و سياستهای نژاد پرستانه را محکوم می کنند . آنها که جسارت شنا کردن در خلاف جريان آب را دارند ، براستی چند ده نفرند ؟ اقليتی ناچيز و بشدت ايزوله و در زير نگاه های نفرت آلود اکثريت راسيست جامعه اسراييل . هر يهودی در هر کجای اين دنيا که اين جنايت ضد انسانی را محکوم نکند شريک جرم قاتلان است . سکوت هر دسته و گروه و سازمانی در مقابل اين جنايات ضد انسانی ، به هر بهانه و با هر توجيهی ، تنها تاييد جنايت معنی می دهد و ديگر هيچ ! مسئله اين نيست که موضعگيری ما چه تاثيری در روند اوضاع و احوال جاری می تواند داشته باشد . نه اصلا مسئله اين نيست ! ما تنها شرافت انسانی خود را پاس می داريم . همان انسانيتی که به جامعه نويد آنرا می دهيم . همان انسانيتی که در قالب آرمانيمان ، انگيزه مبارزه با يک رژيم جنايتکار ديگر را در ميهنمان از آن گرفته و می گيريم . بی آنکه خستگی ، توان حرکتمان را بگيرد . بی آنکه برق قدرت سرکوب دشمن چشمانمان را بگيرد و بی آنکه لحظه ای ، آری لحظه ای حتی ، به فکر سازش و مصالحه با دشمن بيافتيم و افتاده باشيم . بدون اين " انسانيت محض" هيچ انقلابی موفق به تحقق بخشيدن به آرمانهای خود نخواهد شد ، اگر چه که حتی موفق به تصاحب قدرت سياسی نيز گرديده باشد . که داستان آرمان و انسان حکايتی دگر است .......

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بيژن نيابتي:[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: مجيد امينی]  [ majid_amini@hotmail.de ]  
آفای بيزن نيابتی!
با سلام.ضمن تشکر از مقالات و نوشته های تحسين برانگيزتان که همواره معرف صداقت، شجاعت ، صراحت نظر و استقلال شما در راستای مبارزه برای سرنگون ساختن رژيم ضد خلقی جمهوری اسلامی می باشد، بويژه موضع گيری روشن و جسورانه شما در ارتباط با تهاجم وحشيانه ارتش رژيم نژادپرست اسراييل به لبتان، می خواستم از شما بپرسم نظر شما در باره مصاحبه کريم فصيم، بعنوان عضو شورای ملی مقاومت در باره حوادث لبنان که در آن آشکارا به دفاع از جنايات هولناک نژاد پرستان صهيونيست اسراييلی پرداخنه است،چيست؟ و آيا گمان نمی کنيد هنگام آن فرا رسيده است که پا بپای پشتيبانی همه جانبه از مجاهدين خلق ايران و شورای ملی مقاومت، به افشای يهوديان نفوذی از قماش کريم قصيم پرداخت؟
با تشکر و احترام
مجيد امينی
  

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: فرشاد سماوات]  [  ]  
آقای نیابتی بسیاری از گروه‌های سیاسی ایرانی سکوت کرده‌اند. شما سکوت آن‌ها را مشارکت در جنایت می‌دانید.
سازمان مجاهدین خلق و اعضای شورای ملی مقاومت نه تنها سکوت اختیار کرده‌اند از جنایات انجام گرفته به صورت تلویحی حمایت نیز کرده‌اند. تنها یک بار پس از چند روز کشتار کودکان لبنانی را محکوم کردند. البته این یکی را تمامی دنیا یک صدا محکوم کرده بود و خود اسرائیل هم پوزش خواسته بود.
اگر استدلال شما را بپذیریم که سکوت مشارکت در جنایت است، حمایت تلویحی از جنایت چه نام دارد؟ شما پس از این چگونه با کسانی که در جنایت دست دارند برخورد می کنید؟
آیا توجه دارید که حزب الله نیز دست در جنایت دارد. منظورم مثلاً کشتار میکونوس و ... است.
شما که در تبیین و تشریح انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین کتاب نوشته اید آیا این حرکت را نیز متأثر از انقلاب ایدئولوژیک درونی مجاهدین می دانید؟
  

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: فرزاد الف]  [  ]  
جهت اطلاع: عين اين مطلب در سايت رسمي وزارت اطلاعات گذاشته شده است.

____


ديدگاه: جهت اطلاع خود نويسنده، کاربران و ديدگاه لطفا آدرس کامل آن سايت و اين مطلب را بنويسيد.

مهمتر از اين، منظور دقيق تر شما چيست؟
  

[تاریخ ارسال: 04 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
اگر چه این توضیح لزومی ندارد اما من در یک خانواده شیعه متولد شدم و با اینکه خود به هیچ دین و مذهبی تعلق ندارم اما مانند میلیونها ایرانی دیگر اعضای خانواده و فامیل من نیز به مذهب شیعه و اسلام از نظر مذهبی تعلق دارند. البته مذهب مسله خصوصی افراد می باشد و تمام مذاهب در ایجاد اختلافات بین مردم مقصر بوده اند. مشگل اصلی مردم در سرتاسر دنیا استثمار می باشد و هر ایدولوژی و مذهبی که این را توجیح کند شریک جرم در این عمل غیر انسانی می باشد. مشگل جهان امروزی نظام برده داری سرمایه داری و سیاست های تجاوزکارانه سرمایه داری جهانی و یا به بیان دیگر امپریالیسم می باشد. آزادی اعتقاد مذهبی و یا لامذهبی حق تمام انسانها در تمام مناطق دنیا می باشد.   

[تاریخ ارسال: 04 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: رضا زمانی]  [  ]  
با سلام.
در تعجب هستم چرا زمانی که خود آقای فاضل یهودی بودن خویش را انکار نمی کند جناب فضولباشی به نمایندگی از طرف ایشان وی را غیر یهودی معرفی می کند. آن هم با واژهء بحث برانگیز «انگ».
  

[تاریخ ارسال: 04 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: فضولباشی]  [  ]  
آقای زمانی یک زحمت به خودتان بدهید نام آقای شهرام فاضل را در قسمت جستجوگر بخش نظرات بنویسید کلیه نظرات ایشان می آید. آن وقت متوجه خواهید شد ایشان یهودی نیستند. چرا بی جهت به افراد انگ می زنید؟ با استدلال هم می شود نظرات دیگران را رد کرد.   

[تاریخ ارسال: 02 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
با سلام به دوستان و رفقای دیدگاه:
حهت اطلاع دوستان و رفقا, من به هیج مذهبی اعتقاد ندارم و به نظر شخصی من اندیشمند بزرگ تاریخ کارل مارکس تحلیل درستی از مذاهب داده بود و به خوبی مذهب را افیون توده ها شناخته بود که البته ما به خوبی شاهد این واقعیت در این زمانه نیز هستیم اما با وجود این واقعیت تلخ نباید با مذاهب توده ها خصمانه برخورد کرد و مبارزه با نظام نا عادلانه سرمایه داری را با جنگ مذهبی نباید جایگزین کرد که چه بسا اختلافات مذهبی در خدمت اهداف نظام برده داری سرمایه بوده و به انسجام توده ها صدمه می زنند. زحمتکشان از هر ملیتی و با داشتن هر نوع اعتقاد مذهبی در مبارزه برای برابری و دنیای بهتر فارغ از استثمار با هم متحد باید باشند و از افتادن در دام شوم اختلافات مذهبی باید هوشیارانه پرهیز کنند. سوسیالیسم راه رهایی از بربریت سرمایه و جنگ های خانمانسوز قومی و مذهبی می باشد. آینده دنیا سوسیالیسم می باشد!
  

[تاریخ ارسال: 02 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: رضا زمانی]  [  ]  
با سلام
نظر آقایی که به اسم فاضل نوشته است را به عنوان یک یهودی که می خواهد خود را از جنایات شنیع صهیونیست های کثیف مبرا کند می فهمم. اما فراموش نکنیم میلیون ها یهودی در سراسر دنیا با این آدمکشی ارتش اسرائیل موافقند.
با تشکر
  

[تاریخ ارسال: 02 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: علی یحی پور (سل تی تی )]  [ s.salehkia@freenet.de ]  
با درود به آقای نیابتی امیدوارم مقالهء شما رهنمود دوستان مجاهد تان گردد که چشمهای خودشان را بر روی جنایات اسرائیل در لبنان بسته اند وهمه را به گردن آخوند ها می اندازند وجنایت اسرائیل را به خاطر دیپلماسی سیاسی با نئوکانهای امریکا پنهان میکنند به راستی نغز وخوب گفتی ٌ هر سازمانی اگر جنایت اسرائیل در لبنان را محکوم نکند اگر قدرت سیاسی هم بگیرد را ه آزادی را نخواهد گشود وپشیزی ارزش ندارد ٌ   

[تاریخ ارسال: 02 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
من با این منطق غلط که همه یهودیان در تمام جهان محکوم شوند به خاطر اعمال رژیم دست راستی و صهیونیستی موافق نیستم و فکر نمی کنم عادلانه باشد. مگر هر ایرانی در هر کجای دنیا باید محکوم شود به خاطر اعمال تروریستی رژیم ملایان و یا هر شیعه ایرانی باید به خاطر رفتار جنایتکارانه آخوندها محکوم شود حتی اگر او رژیم را به هر دلیلی محکوم نکند. این انتظارات و توقعات بی جا فوق العاده ارتجاعی می باشند و ناشی از شوینیسم می باشند و مطمنا غیر دموکراتیک هستند. رژیم صهیونیستی و سرمایه داران مرتجع باید به خاطر این جنایات محکوم شوند و نه مردمی را که اعتقادات مذهبی یهودی مسیحی و یا اسلامی دارند. نویسنده این مقاله با این گونه نوشته هیستریک به اختلافات بین مردم با ادیان متفاوت دامن می زند و هیچ راه حل مناسب و صلح آمیز را در برابر مردم صلح طلب دنیا قرار نمی دهد. مطمنا هر انسان با شرف و با وجدان با این اعمال فاشیستی نمی تواند موافق باشد و اعتقادات مذهبی شخصی نمی تواند توجیه گر خشونت به کودکان و مردم متعلق به ادیان دیگر باشد. باید تلاش کرد که ریشه اختلافات رادرست فهمید و هوشیارانه رفتار کرده و به اختلافات مذهبی دامن زده نشود.   

[تاریخ ارسال: 01 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
آقای نيابتی با درود به شما ، براستی که بمباران مردم بيدفاع به بهانه مقابله با حزبالله جنايتی است ضد بشری و محکوم. اين سبوعيت و خونخواری در حکومت هائی که مذهب را هم پوش اعمال جنايتکارانه اشان قرار داده اند هزاران بار بيشتر ميباشد. سکوت در برابر اين جنايات همانطور که گفته ايد جايز نيست.
پيروز باشيد
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.