شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پیشنهاد رضا پهلوی به قانونگذاران آمریکا
رویارویی، فشار، پشتیبانی از ایرانیان

رضا پهلوي

پیشنهاد رضا پهلوی به قانونگذاران آمریکا
رویارویی، فشار، پشتیبانی از ایرانیان
رضا پهلوی در دیداری با نمایندگان رسانه ها در ساختمان کاپیتال، مرکز قانونگذاری آمریکا که بدعوت سناتور ریک سنتروم و سناتور مل مارتینز صورت گرفت، تاکید کرد که جهان باید تصویر بزرگی از بحرانی که کشورش را در برگرفته نظر بیافکند و در برخورد با رژیم مذهبی درایران، پیشنهادی مبنی بر سه اقدام بهم پیوسته را ارائه داد.
وی در تشریح پیشنهاد خود به قانونگذاران آمریکایی گفت که بهترین راه برای مقابله با رژیم حاکم برایران، رویارویی، فشار و درهمان حال پشتیبانی ازمردم ایران است.
رهبرمخالفان جمهوری اسلامی در توضیح جزئیات پیشنهاد خود گفت: باید با رژیم ملایان در هرنقطه ای که شرارت می ورزد مقابله کرد و لازم است که رژیم را بطور موثر تحت فشار قرارداد بنحوی که آسیبی به مردم ایران نرسد.
دراین زمینه او مجموعه ای از تحریم های هوشمندانه و حساب شده که عرصه های اقتصادی – سیاسی، منافع شخصی و شالودۀ قدرت سردمداران رژیم را هدف قراردهد، توصیه کرد. سومین نکته ای که شاهزاده در پیشنهاد خود آنرا بسیار با اهمیت تلقی نمود، پشتیبانی های همه جانبه و بی اعتذارجهان از آرمانهای دموکراتیک مردم ایران بود.
این خلبان پیشین جت های جنگنده افزود که عدم پذیرش جنگ، یک گزینۀ مصلحت اندیشانه است و تاکید کرد که گزینۀ جنگ (حمله نظامی) باید به کناری نهاده شود. بهمان نسبت روند دیپلماسی پایان ناپذیرنیز بیهوده و بی اثر است.
وی گفت: طی چندین سال، برغم پشتیبانی های معتبراتحادیۀ اروپا، روسیه، سازمان ملل و ایالات متحدۀ آمریکا، تنها ثمری که از بکارگیری دیپلماسی بدست آمده، این بوده است که رژیم مذهبی به هدف های خود در دستیابی به سلاح های کشتار جمعی نزدیکترشده است.
رضا پهلوی یادآوری کرد که بخاطرعدم تصمیم گیری در میان بازیگران دیپلماسی بین المللی در قبال ایران، رژیم بطور خطرناکی بی پرواتر و جسورترشده است.
سناتور سنتروم در پاسخ اظهارات شاهزاده رضا پهلوی و در تائید سخنان وی او را چهره ای برجسته و فعال برای اصول آزادی، دموکراسی و حقوق بشر برای هم میهنانش نامید و افزود که رضا پهلوی در دوره ای تاریک و بحرانی، احترام و اعتبارکشورش را پاس داشته است.
طی روزهای اخیر، این دومین بار بود که رضا پهلوی در چنین جلسه ای شرکت می جست. هفتۀ پیش نیز رهبر ۴۶ سالۀ ایرانیان در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی که با حضور سناتور براون بک و برد شرمن، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا برپا شد، ضمن معرفی تنی چند از قربانیان شکنجه و زندانیان سیاسی پیشین رژیم، نسبت به تقارن و همگرایی سفر پرزیدنت خاتمی رئیس جمهوری سابق جمهوری اسلامی اعتراض کرد.
درکنفرانس مطبوعاتی مذکور، سناتور براون بک، لایحۀ پیشنهادی "حقوق بشرایران" را ارائه داد و برد شرمن نمایندۀ کنگره (از حزب دموکرات آمریکا) دولت بوش را بخاطر اعطای اجازۀ سفرخاتمی به آمریکا مورد انتقاد قرارداد و آنرا امتیاز خشنود کننده ای برای رژیم ملایان نامید.
اوایل تابستان امسال نیزرضا پهلوی در ادامۀ مبارزات خود علیه رژیم مذهبی در دیدار با بیش از چهل تن از نمایندگان مجلس ملی فرانسه، خواستار توجه مبرم وعاجل قانونگذاران و سایر سیاستگذاران ارشد این کشور بمسایل جنبش دموکراتیک در موطن خود شد.
وی در پاسخ باین پرسش که درآینده برای خود چه نقشی قائل است اظهارداشت:
ماموریت من سازماندهی و جلب توجه جهانیان به گرفتاریهای ملی مان و کمک به نزدیکترکردن اعضای اپوزیسیون ایرانی بیکدیگراست. او افزود:
هدف من آن است که هم میهنانم بتوانند پس از رژیم، در یک انتخابات ملی شفاف شرکت جویند تا آزادانه نظام و دولت آینده را برگزینند. پس از آن در صورتیکه مردم ایران دیدگاه های مرا برای یک سیستم سکولار، مدرن و دموکراتیک پارلمانی بپذیرند، من بسیار مفتخر به انجام خدمت خواهم بود.
رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران، پیشگام مبارزۀ سیاسی علیه رژیم ستیزه گرای اسلامی ایران است. وی فارغ التحصیل آموزشگاه نیروی هوایی آمریکا و دارندۀ دانشنامۀ علوم سیاسی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و نیز نویسندۀ کتاب "نسیم دگرگونی"، آیندۀ دموکراسی در ایران است. او دارای همسر و سه فرزند دختراست.
***
برگردان فارسی: نادرصدیقی (رادیوصدای ایران)منبع: 27 شهريور 1385 - رضا پهلوي
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رضا پهلوي:[تاریخ ارسال: 21 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: شهره بهزادی]  [ shohreh29@yahoo.com ]  
واقعا راست می گويند که بی سواد ترين های سياسی، يا سلطنت طلب هستند يا حزب اللهی. همين 2مورد آخر بهترين گواه هستند. خانم هنگامه هم حق دارند. زمان قبل از انقلاب همه ما چماق بدستان شاه اللهی يادمان هست که بر سر مردم می ريختند. رئيس کلشان شعبان بی مخ که اسم بسيار با مسمايی هم داشت، همين اواخر بدون اينکه تاوان جنايتهايش را بدهد در لوس آنجلس مرد. چه فرقی هست بين اينها و لباس شخصی های رژيم؟ آقای تجلی که می گويند اهل ايران هستند !!!! و به خوبی از پول سوسيال و زندگی 1 ميليون ايرانی خبر دارند. از اين خبر ندارند که اعلياحضرتشان همان پس از مرگ بابا جانشان در مصر اعلام پادشاهی کردند و خود را رضاشاه دوم خواندند؟ پزهای دموکراسی ايشان هم از خواص دوران فعلی است که آب رو به سربالا ميرود و قورباغه
ابوعطا ميخواند. اگر چه حيف وقت آزاديخواهان و مبارزين است که صرف زباله های زباله دان تاريخ کنند. خود اربابان اينها هم می دانند که برگ های جدی نيستند. اگر بودند که تا حالا صدها بار استفاده کرده بودند. چراغ سبز های استعمارگران به امثال گنجی و شيرين عبادی نشانگر اين است که اميدشان به اين قشر
بيشتر است تا پهلوی.


  

[تاریخ ارسال: 20 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: ایرج خان]  [  ]  
الکی به رضا پهلوی فوش ندید.اون اگه پدرش زنده بود الان با صلوات بر می گشت مملکت. مطمئن باشین> الان هر مملکتی شاه داره دو دستی چسبیده به شاه خودش این ما ایرونیا بودیم که هی رفتیم داد زدیم و خاک بر سرمون شد با اون آخوندای که ریدن به همه چی! حالا چی میگین هرکی به همون اندازه که طرفدار داره قانونیه و کارش درسته.مجاهد داره باریکالله فدائی داره زنده باشه! رضا پهلوی اگه طرفدار داره همون می گه که نباس فوش و فضیحت کنیم اگرم نداره شما چرا غصه دارین.اینقدم به دیدگاه بند ندین. دیدگاه بایس همه چی بذاره هرکی خوشش نمیاد بکشه پشت بشقاب بره یه چیز دیگه نیگا کنه!   

[تاریخ ارسال: 20 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: تجلی]  [  ]  
در اینجا میخواستم اولا عذر خواهی کنم از خانم هنگامه ،شیرین عبادی و سرکار خانم فاطی رجبی همچنان یک عذر خواهی نیز بدکارم به جناب فرزین ،هوگو چاوز ،فیدل کاسترو ،دکتر الله کرم ،ودکتر احمدی نژاد،بسیار ماسف شدم دل شما را رنجیده نمودم .بنده 30 سال سن دارم در دوران پادشاهی نیز 3 سال بیشتر نداشته ام من تمام گفته هایم بر استناد بر سخنان رهبران این کشور میباشد چرا که یاد گرفته ایم که ادب را از بی ادبان بیاموزیم در ضمن من نمی دانم چرا شما اینقدر پا فشاری میکنید که 30 میلیون جوان بعد از انقلاب قبول کنند که پهلوی جنایت کار بوده است .در ضمن رضا پهلوی که ادعای پادشاهی نکرده است که شما بر آشفته اید ایشان نیز میتواند یک فرد شایسته برای رهبری باشد.در ضمن خیلی ناراحت شدم که شما نه اهل مشروب هستید نه اهل سیگار حتما مسجد هم میروی.شما اسلحه را سپرید تا پشت سر ما نگه دارند .اگر کشتار بد بود چرا اعدامهای بالای مدرسه علوی را محکوم نکردید شما که مخالف اید با یک قتل یا ...   

[تاریخ ارسال: 20 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: هنگامه]  [  ]  
آقا يا خانم تجلی، آدم کش و جنايتکار چه يک آدم و چه هزاران آدم را بکشد يا جنايت کند آخرش آدم کش و جنايتکار است. شما جنايات پهلوی ها را با يک اقيانوس هم نمی توانيد بشوريد. حتی اگر آخوندها رويشان را سفيد کرده باشند. اصلا آخوند ها تو جنايت ، فساد و دزدی روی کدام جنايتکاری را در تاريخ بشر سفيد نکرده اند؟
با همه اينها، دليل نمی شود که جنايات پهلوی ها فراموش شود و يا بگوئيد سگ زرد از شغال بهتر است. اگر هم خودتان را نماينده مردم ايران می دانيد که من هم اتفاقااز همين مردم هستم و از داخل ايران و خيلی هم تحت ظلم و ستم اين رژيم. ولی به خودم اجازه نمی دهم که به ديگران توهين کنم. اگر چه از طرفداران ديکتاتورهايی مثل پهلوی ها و آخوندها چيزی جز توهين به مردم انتظار نبايد داشت... آن طرز فکر، اين طرز برخورد هم دارد.

تلاشهای رضا پهلوی هم در آمريکا خوابهای پنبه دانه استعمار است که شايد بتوانند دوباره انقلاب مردم ايران را ملاخور کنند که زهی خيال باطل. اين آخوندها توسط مردم ايران سرنگون خواهند شد و پس از آن هم آنقدر زنان و مردان شايسته دارند که چنين خواب و خيال هايی را دود کنند.

  

[تاریخ ارسال: 20 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: فرزين]  [  ]  

به اين می گويند"نموتهء فالانژ شاه اللهی".
چون شما از خود و خانواده تان گفته ايد، من هم خودم را مثال می زنم.اولا، کارنامهء من يکی و خانواده ام- مانند کارنامهء بسياری ديگر از مردم شريف ايران- بسيار پاک است: نه پدر بزرگم کودتا کرد، نه پدرم برعليه پدر خود کودتا کرد و نه بر عليه ملت ايران. خودم هم با پول دزدی و لقمهء حرام بزرگ نشدم. هم کار کرده ام و هم درس خوانده ام. کف دستم هنوز هم پينه بسته است. و در ضمن عمهء بنده و عموجانم به پخش هروئين در جامعه و قمار در کازينوهای آمريکا و موناکو نپرداخته اند. خودم هم با اجازهء جنابعالی، از قمار بدم می آيد و در ضمن نه اهل مشروب هستم و نه اهل سيگار. شما هم که هی هروئين می کشيد، اسلحه که پشت کله تان نگذاشته اند که "بکش!". خوب يک جو غيرت داشته باش و ترک کن.
در ضمن همهء مخالفان شاه کسانی مانند لاجوردی نبودند. کشتار زندانيان سياسی را شاه ناجوانمرد آغاز کرد، که جزنی و ياران ديگر را در تپه های اوين به رگبار بست. ملاها هم همين را سرمشق قرار دادند و در تابستان 67 روی هيتلر را سفيد کردند. گذشته از اينها، شما هم که بدتان نميايد بياييد خارج و پول سوسيال بگيرید. و يا شايد الآن در خارج تشريف دارید که اسم سوسيال را می دانيد؟ شما هم می توانيد از دفتر شاهزاده پول بگيريد و راديو و تلويزيون باز کنيد و مهم هم نيست که ديپلم نداشته باشيد. همين که پاچه ورماليده باشيد، کافی است. با اسمی عوضی در راديو داد می زنيد و با اسم خودتون تشريف می بريد به ايران و گزارشها را تقديم نموده دستورهای تازه را دريافت می کنيد. ديگر از چه ناراحتيد؟ اگر هم در دفتر عمه جان شاهزاده کار بکنيد که نانتان در روغن خواهد بود: می توانيد در دلالی اسلحه و پروژهء اتمی با ملاها همکاری کنيد و بعد در راديو و تلويزيونتان هی از ايران و پرچم و شاه نازنين بگوييد. رو که داشته باشيد، همه چيز درست ميشود.
  

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: تجلی]  [  ]  
آیا شرم نمیکنید که در باره فرزند بزرگ مردی صحبت یا ناسزا میگویید که کارنامه ایشان و خانوادهشان بسیار پاک تر از کارنامه رژیم ننگین جمهوری اسلامی و شما مفت گویان میباشد. کجا دنیا هستید پول سوسیال میگیرید دوا ودکتر مجانی دارید تحصیلات مجانی ،خبر از حال ما ندارید به چه فلاکتی رسیده ایم پول دوا دکتر نداریم فقر طبقاتی به جایی رسیده که شمال شهری ها در سال 2008 زندگی میکنند ما جنوب شهری ها در دهه 70 قمری پول تحصیل نداریم سوئ تغذیه فریاد میکند چشم از خانواده هایمان نمی توانیم برداریم که نکند امشب به خانه نیایند.شبهای جمعه باید منتظر باشیم میوه های منزلمان از بهشت زهرا تامین شود ،تفریح نداریم باید برای لحظهی همانند شما که در اروپا و آمریکا شبها به دیسکو و... میروید ما لذتمان شده دود و هروئئن ،چه کسی خیانت کرد چه کسی جنایت کرد.آیا زندانیان سابق رژیم شاه یک مشت قاتل جانی آدم کش همانند لاجوردی ،ری شهری ،خامنه ای ،فلاحیان،.... مگر نبودند آیا این جنایت بود ثروت ملت ایران عقلانیت بود که به یغما رفت در این 27 سال چه کسانی مال ناموس ما را به یغما بردند.مرگ بر تاریخ فروشان ،ننگ بر شما جاهلان زیر چتر رژیم جاهل.جاودان باد یاد و خاطرات خدمت گذاران ایران   

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: یک خواننده دیدگاه]  [  ]  
تا مجاهدین و رضا پهلوی با هم متحد نشوند ایران آزاد نخواهد شد. بابا جان دگمها را کنار بگذارید راه چاره دست این دو نیرو هست بقیه هم ول معطلند. به فکر مردم باشید نه به فکر خودتان و اینقدر هم به آخرین یادگار سلطنتی 2500 ساله بد نگوئید.راه برگشت باز است . انشالله خدا همه را کمکشان بکند.   

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: shahram Hoseini]  [ shahram_hoseini62@yahoo.de ]  
آیا جنایت یک مرز است که شکسته میشود ویا مثلا کشو منی است . مثلا میکشیم که چقدر چه کس جنایت کرده است ؟ یکی از کسانی که خود اکنون به یک رهبر تقدیس شده گروهی تبدیل شده است گفته بود که اگر ما شاه نداشتیم خمینی هم نداشتیم ودر واقع شاه مردم را در جهل سیاسی وتحت دیکتاتوری خود قرار داد که خمینی وآخوندها بتوانند سوار بر ذهنیت مردم شوند . شاه یک جنایتکار بوده است. اگر پسر شاه میخواهد حرف جدیدی بزند . اول ازهمه باید از جنایات پدر قاطعانه فاصله بگیرد . ادعای شاهی مفت خوری را کنار بگذارد وبعد هم میلیاردها که خود وخانواده اش از مردم ایران دزدیده و در اروپا وآمریکا در رفاه ونعمت همچنان زندگی میکنند را به مردم ایران برگرداند. ودر آخر هم این داستان را میگویم که روزی پسر پادشاهی که سقوط کرده بود بعد از چندی به پدر گفت که بیاتا ماهم ادعای دمکراسی کنیم .پدر ولیعهد فوق به اوگفت:بگذار اول کسانی که ما را میشناسند بمیرند وبعد مدعی دمکراسی کنیم . حال بهتر است که پسر شاه جنایتکار بگذارد که کسانی که جنایت های خاندان پهلوی را با ساواک وغیره تجربه کرده اند سر به زمین بگذارند وبعد این پسر شاه مدعی دمکراسی شود . البته کسی دیگر خریدار این حرفها نیست . نه مریم خانم رجوی ونه پسر شاه هرچه هم درواشنگتن وپاریس برای مردم روضه بخوانند چون امتحان خود را پس داده اند کسی برایشان دست نخواهد زد جز اندکی جنگ طلب در واشنگتن . رجوی وپسر شاه و... همراه بااحمدی نژاد وحاکمین ایران حامیان نظام استثمار گر سرمایه داری هستند برای نود درصد مردم ندار ایران چه کسی از اینها میتواند مساله حل کن باشد؟   

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: مهرداد پازند]  [  ]  
با رضا پهلوی هم باید با ادب رفتار کرد و کارهایش را انتقاد نمود. اگر دقت بکنید کارنامه رضا پهلوی و پدر و پدر بزرگش از جمهوری اسلامی و اکثر دولتهائی که اپوزیسیون و آلتر ناتیو دارند دنبال آنها راه می روند کمتر خونی است و مطمئنا دوران دیکتاتوری پهلوی ها یکی از آرام ترین دوران تاریخ ایران بوده که خیلی ها برایش از دل آه می کشندم در ایحال باید با زبانی موقر نظر داد.   

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: فرزين]  [  ]  
انسانی که برای خودش ارزش و احترام قائل است هرگز نمی تواند حق انتخاب را از خود سلب کند. حالا اگر کسی بسيار مايل باشد آقابالاسری را تا آخر عمر برای خودش بپذيرد، چگونه می تواند به خودش اجازه بدهد که از جانب نسلهای آينده نيز رای را به صندوق فرزندان آقای پهلوی بريزد؟ يکم: آقای پهلوی شايسته ترين و کارشناس ترين فرد نيستند. دوم:از کجا معلوم که فرزند ايشان شايسته تر از همهء فرزندان ديگر ايرانيان باشد؟ از همين روی، بنده نظام سلطنتی را توهين به خودم و به فرزندان و آيندگان کشورم می دانم. هم برای خودم حق انتخاب، استيضاخ و دوباره گزينی را قائل هستم و هم می خواهم نسل های آينده از اين امکان بهره ور باشند.   

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: n.rahimi]  [  ]  
رضا پهلوی که سالهاست با پول های دزدی که پدر و خانواده اش از دست رنج توده های کارگر و زحمتکشان ربوده اند در خارج به قمار و خوش گذرانی مشغول است حال يکباره ادعای رهبر مردمی را دارد که ۲۸ سال است که جنايتکار ترين رژيم انها را ريز سلطه خودش گرفته . تازه همين ۳يا۴ سال پيش بود که اين تن پرور که حتی نتوانست يک مدارک تحصيلی را بدست اورد بياد سلطنت و رهبری مردم انداخت. رضا پهلوی و هم پالگی های او در اوائل به قدرت رسيدن اخوند شياد خاتمی از هواداران سر سخت اين اخوند جنايتکار و مرتجع شدند . رضا پهلوی و مزدوران سلطنت طلب ميهن دوستی و ملی گرائی را فقط در اب وخاک و پرچم مبينند و نه در ازادی و اسايش و رفای خلق های ساکن ايران بخاطر همين هم رضا پهلوی با شروع جنگ ضد خلقی و امپرياليستی ايران و عراق زيرکانه خواستار خدمت در نيرو هوائی ارتش ضد خلقی جمهوری اسلامی شد ولی در سال۶۷ که رژيم جنايتکار جمهوری اسلامی ده ها هزار نفر از مبارزين و از بهترين فرزندان اين اب خاک را در عرض چند هفته اعدام کرد رضا پهلوی هيچ واکنشی از خود نشان نداد. جنايتکاران سلطنت طلب فقط منتظر اربابان جهان خوار خود هستند که شايد انها را دو باره به قدرت باز گردند ولی نميدانند که رژيم سلطنتی در ايران برای هميشه به ذباله دانی تاريخ ريخته شده.   

[تاریخ ارسال: 19 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: یکنفر]  [ یکنفر ]  
مفهوم شاه و شاهزاده برای من ننگ آورست چون این را تعبیر می کند که اشخاصی معینی حقوق طبیعی و مادر زادی بر من و دیگران دارند. بهترین کاری که این آقا می تواند بکند این است که این حقوق را از خودش بگیرد و به خود مثل بقیه نگاه کند و دیگران هم چابلوسی او را برای مقام و منزلت نکنند. این قدم اول شاهزاده است. بدون این اقدام مقاله ایشون خواندنی نیست. میان شاه و رهبر و رئیس و حتی یک متخصص یک وجه مشترک وجود دارد. همگی معتقدند حقوق خاصی دارند چون دارای موقعیت مالی، اداری، شغلی و یا مذهبی معینی هستند. کارگران و زحمتکشان باید در خودشان ریشه توهمی که اینها از خود در او ایجاد می کنند را بکنند وگرنه همیشه اسیر و نوکر این اشخاص متکبر و از خود راضی باقی خواهند ماند. قدم اول برای این ریشه کنی نگاه طبقاتی به جامعه می باشد. باید دید که در پشت شعارها و حرفها چه منافعی خوابیده و آیا افراد مورد نظر همگی با هم بر سر استثمار و چپاول زحمتکشان مشترک المنافع هستند یا خیر. از یک کارگر غیر-یدی.   

[تاریخ ارسال: 18 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
از کی تا به حال فرزند دیکتاتور سابق ایران که توسط میلیونها ایرانی طرد و سرنگون شد و با خفت و خواری کشور ایران را ترک کردند به رهبر مخالفان جمهوری اسلامی تبدیل شده است؟! این که خانواده خیانتکار پهلوی ثروتهای بزرگی را از املاک کشور ایران به سرقت برده اند و سالها به زندگی اشرافی خود در آمریکا ادامه می دهند خود نشان از ادامه خصومت سیاستمداران آمریکای با مردم ایران می باشد و به افکار عمومی ایران و آمریکا و دنیا نشان می دهد که بر خلاف ابراز تاسف دولت کلینتون هیچ اقدام عملی انجام نشده است که این خانواده تبهکار و سارق اموال دزدی را به مردم ایران باز گردانند و همچنین از دخالت در امور داخلی کشور ایران و سیاست های کودتاگرانه خود دست بردارند. اینکه فرزند شاه سابق خیانت پیشه یک خلبان پیشین جت های جنگنده بوده چه گلی به سر مردم ایران زده و معلوم نیست که در کجا و کدامین جنگ به درد این فرزند دیکتاتور سابق خورده و یا چه سودی برای مردم ایران داشته است به غیر از هزینه های سنگین از خزانه مردم ایران برای تعلیم خلبانی این مفت خور. رویای بازگشتن به حکومت را این خانواده تبهکار و بی آبرو مانند شاه خود فروش به گور خواهند برد. فراموش نکنیم شعار زیبای مردم ایران در دوران قیام و انقلاب بهمن که میلیونها ایرانی در خیابانها ایران فریاد می زدند, "مرگ بر شاه"! بنگاه های تبلیغاتی آمریکای لابد فکر می کنند که مردم ایران حافطه تاریخی خوبی ندارند که این نیم پهلوی را از آشغال دانی تاریخ بیرون کشیده اند و به نام رهبر مخالفین به ایرانیان می خواهند بفروشند!   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.