شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«به سوى پيروزى»
گردهمايي در پاريس

مريم رجوي

گردهمايى عظيم « به سوى پيروزى»، بزرگترين اجتماع ايرانيان در خارج كشور، با شركت بيش از 50هزارتن ازهموطنان و حاميان مقاومت و با سخنرانى رئيس جمهور برگزيده مقاومت در پاريس برگزارشد

دراين گردهمايي عظيم كه بصورت زنده از طريق سيماي آزادي، براي هموطنان درداخل كشور و نيزكشورهاي اروپا، آمريكا و شهر اشرف پخش مي‌شد، نمايندگان پارلمان و شخصيتهاي برجسته سياسي و اجتماعي مدافع مقاومت ايران از فرانسه، كشورهاي مختلف اروپا، كنگره آمريكا ، غراق ، اردن، فلسطين ، الجزاير، تونس و مصر براي همبستگي با مردم ومقاومت ايران حضور يافته بودند.
گردهمايي «بسوي پيروزي » هم چنين ميزبان شماري از شهرداران فرانسوي و سخنگويان و نمايندگان 30 گروه و انجمن مدافع حقوق بشر فرانسه بود.
رئيس جمهور برگزيده مقاومت، درآغاز سخنراني خود، به مردم ايران و به جوانانِ بجان آمده ايران كه در همين روزها از بحرانِ بنزين، شعله‌هايِ يك خيزشِ عمومي را برافروختند، درود فرستاد و گفت:در اينجا گردآمدهايم تا صدايِ هفتاد ميليون ايراني را به جهان برسانيم كه عهدِ آخوندها به سرآمده است و يك ايران آزاد و دموكراتيك در حال برخاستن است.
خانم رجوي، تأكيد كرد: هياهوي آخوندها براي ساختنِ بمبِ اتمي، نفيرِ شومِ انفجارهاي پرشقاوتِ آنها در عراق و نعره‌هاي آنها براي سركوب و ارعاب در داخلِ كشور، صداي ايران نيست، صداي ايران، شعارهاي جوانان مجاهد و مبارز است كه در قيام عليه سهميه بندي تحميلي بنزين فرياد مي‌زدند، مرگ بر احمدي نژاد. صدايِ ايران، خروشِ مجاهدانِ آزاديست كه از شهر اشرف، ايرانيان را به برخاستن براي آزادي فرا مي‌خواند.و ما امروز، هم‌صدا با مردم به‌پاخاسته، فرياد مي‌زنيم: بجاي رژيمِ ولايت فقيه بايد آزادي و حاكميتِ مردم، برقرار شود.آري، اين، صداي ايران است.
رئيس جمهور برگزيده مقاومت گفت: دولتهاي مماشات‌گر مدعي بودند كه با دادن مشوق رفتار آخوندها را تغيير مي‌دهند. اما به جاي تغيير، آخوندها عراق را به گرداب خون فرو بردند، لبنان را به ويراني و بحران كشاندند، فلسطين را دو نيمه كردند.آري، مسأله اين است كه سياستهاي مماشاتگرا در قبال بحران ايران شكست خورده است. براي ايران، براي منطقه و عراق، تنها يك راه‌حل وجود دارد و آن تغيير دمكراتيك درايران به دست مردم و مقاومت ايران است.
خانم رجوى درباره ادامه سرپيچي شوراي وزيران اتحاديه اروپا از حكم دادگاه عدالت اروپا مبني برحذف نام مجاهدين ازليست تروريستي، گفت: شوراي وزيران بي‌‌‌آبرويي و بدنامي ناشي از همدستي با اعدام‌كنندگان كودكان و نوجوانان ايران و ياري رساندن به بانكدار جهاني تروريسم را انتخاب كردند. اين ننگ بزرگ در تاريخِ اروپا باقي خواهد ماند. اما ارادة جبرشكن و فداكاري و كوششِ بي‌امانِ اعضاي اين مقاومت و ملتِ ايران، اتهامِ تروريسم را درهمشكسته و تا پيروزي نهايي، به پيش خواهد رفت. در اين پيروزي، هيچ ترديدي نيست.
خانم رجوى با قدرداني از حمايت مردم فرانسه از مقاومت ايران در مقابله با كودتاي ننگين17ژوئن2003 ، پرونده 17ژوئن را از نظرحقوقي بي‌پايه و از نظرِ سياسي توطئه‌گرانه خواند كه بخصوص پس از رأيِ تاريخيِ دادگاهِ عدالتِ اروپا، در محتوا فرو ريخته است. خانم رجوي تأكيد كرد: در انتخاباتِ رياست جمهوري فرانسه، رئيس جمهورِ جديد بارها بر يك فرانسة جديد تأكيد كرد و وعدة تغيير داد. اما بايد خاطرنشان كنم درموردِ ايران، اين تغيير، معنايي جز خاتمه دادن به سياستِ مماشات ندارد. صفحة سياهي كه با پرونده 17 ژوئن در روابطِ ميانِ فرانسه با مردمِ ايران ايجاد شده، بايد ورق زده شود. اين، مهمترين معيارِ تغيير است.
رئيس جمهور برگزيده مقاومت در خاتمه سخنراني مردم ايران را مخاطب قرارد داد و گفت : شما كه سرماية بزرگِ جنبشي با چهار دهه مبارزة بي‌امان و يك تشكيلاتِ متحد و پرقدرت در اختيار داريد و شما كه از راهبريِ مسعود برخورداريد، براي پيروزي همه چيز داريد پس برخيزيد پرچم ستار و مصدق را به دست بگيريد، حنيف نژاد و محسن و بديع زادگان، جزني و احمدزاده‌ها و پويان و پاكنژاد و اشرف و خياباني را در خود زنده كنيد و شعله‌هاي مبارزه را در همه جا برافروزيد شما پيروز مي‌شويدـ شما پيروز مي‌شويد آري، شما پيروز مي‌شويد
دراين گردهمايي دكترآلخو ويدال كوادراس نايب رئيس پارلمان اروپا، باب فيلنر نماينده كنگره آمريكا ورئيس كميته بازنشستگان نظامي،لرداسلين قاضي سابق دادگاه عدالت اروپا، سيد احمد غزالي نخست وزيرسابق الجزاير،آلن ويوين وزيرسابق دولت فرانسه، شماري ازشهرداران ونمايندگان مجلس ملي فرانسه و هم چنين شماري ازنمايندگان پارلمانهاي اردن و كشورهاي مختلف اروپايي شركت داشتند
امه سزر از بزرگترين شاعران معاصر فرانسه، مبارز نامدار آزادي و حقوق بشرو ازياران ژان پل سارتر، فرانتس فانون و آلبركامو و شماري ازبرجسته ترين شخصيتهاي فرهنگي و سياسي و اجتماعي فرانسه با حمايت از برگزاري گردهمايي بزرگ بسوي پيروزي درپاريس، از راه حل سوم ارائه شده توسط خانم مريم رجوي يعني تغيير دمكراتيك توسط مردم و مقاومت ايران حمايت كردند و سرپيچي اتحاديه اروپا از رأي دادگاه عدالت اروپا درباره حذف نام مجاهدين از ليست تروريستي را محكوم كردند.

 

منبع: 9 تير 1386 - سايت مجاهدين
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: فرهاد كسروي]  [  ]  
برايم قابل تصور نبود كه يك نيروي اپوزسيون قادر باشد چنين جمعيتي را از سراسر دنيا دور هم گرد آورد, براستي بايد گفت اميد به پيروزي در دل همه شركت كنندگان روشن شد.پيش بسوي پيروزي.   

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: پیمان سامی]  [  ]  
در دوران "بچگی" کتاب انقلاب مشروطه ی کسروی را میخواندیم و از آن همه شور و مبارزه ی ی مردم ایران بخصوص در تهران ، آذربایجان، خراسان و گیلان نیرو میگرفتیم.چه خونهائی از تمام گروهها ی مشروطه خواه توسط دشمنان مشروطه و دوستان نادان مشروطه بن ناحق ریخته نشده بود.فکر میکنم امروز بهتر میدانیم که مشروطه خواهان چه کسانی بودند و مشروعه خواهان کدام بودند.ملایان فقط از مشروعه خواهان تجلیل می کنند.ولی از نیروهای مشروطه خواه مثل جن از بسم الله می ترسند. در تهران نیابانهای میرزای شیرازی و شیخ فضل الله نوری و ستارخان وباقرحان وجود دارد ولی از مشروطه خواهان خبری نیست.سئوال من اینست که مریم رجوی هم فکر می کند ستارخان که در مبارزاتش در صدر مشروطه تردیدی وجود ندارد ولی از نطر خط و ربط با آخوند ها و مشروعه خواهان همراه بود .لذا چگونه او را در کنار مصدق و مجاهدین و چپ ها قرار میدهد ؟
در بخشی از سخنانش فرموده اند:
"برخيزيد پرچم ستار و مصدق را به دست بگيريد، حنيف نژاد و محسن و بديع زادگان، جزني و احمدزاده‌ها و پويان و پاكنژاد و اشرف و خياباني را در خود زنده كنيد"
  

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: حمید درستکار]  [  ]  
با سلام
این گروههای متفاوت که مجاهدین مدعی میباشند که آنها در این گردهمائی شرکت کردند را خوب است که اطلاعیه اشان را نشان دهند. مگر اینکه منظور انجمنهای ساخته شده خود مجاهدین باشد که این خوب دیگر حرف دیگری است. در مورد تعدا د ورقم : اگر کسی با روند کار مجاهدین آشنا باشد میداند که این اعداد چگونه ساخته میشوند. مثلا روزی در کشوری در اروپا من ناظر بودم که مسئول مربوطه به نفراتی که بایستی با خبرنگاران تماس میگرفتند میگفت که تا من به شما عددی ندادم شما عددی به خبرنگاران ندهید که البته در آخر هم عدد بهت آمیز ی در آمد مانند عدد شرکت پنجاه هزار ایرانی که سایت همبستگی مدعی آن شده است که البته بعد تقلیل به دهها هزار نفر وبعد به هزاران نفر تقلیل پیداکرد. البته من فقط خواستم بگویم کسی اعتقادی به این عددسازی های مجاهدین ندارد حتی من شاهد بودم که خود هواداران به این عدد سازی معترض بوده وبه آن میخندیدند . ولی گذشته از این اینکه آیا این اعداد درست یا غلط باشد باید گفت همه چیز بستگی به ماهیت یک نیرو دارد خمینی هم میلیونها نفر را با خود داشت ولی ماهیتش ارتجاعی بود وحامی سرمایه داری وسرکوب بقول خودش مستضعفین .مجاهدین هم حامی سرمایه داری مباشند واز هم اکنون میخواهند با سرمایه داری جهانی با تضمین دادن به قدرت برسند.
در آخر من هیچگونه اطلاعیه گروههای ایرانی از چپ وراست ندیدم که بگویند که در این تظاهرات شرکت میکنند واین خود نشان دهنده ایزوله بودن گروه مجاهدین در نزد اپوزیسیون ایرانی از چپ وراست میباشد. امید است که این نوشته چاپ شود.
خسته نباشید
حمید درستکار یک ایرانی تبعیدی
مرگ بر جمهوری اسلامی
  

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: بهروز]  [  ]  
حضور بی ساقه ایرانیان باافکاروعقایدمتفاوت در این گرد همایی وشرکت شهروندانی از دیگر سرزمینهای گیتی به تنهایی افشاگر سانسوری است که به سردمداری خلیفه و ولی الامر دستگاه ترور و ارتجاع جهانی وهمکاری معتقدان داخلی و خارج ان علیه مجاهدین و مقاومت ایران اعمال میشود ولی بدون تردید خیزشهای مردمی در میهن و شتابگرفتن و رادیکال شدن این حرکتهاو شعارها بنیان رژیم وستون
فقرات حامیان استعماری و سلطه جوی ان را به لرزه می اندازد.هرچه گسترده تر بادخشم و کین انقلابی توده های ستم کشیده میهن وهرچه بر افراشته تر باد پرچم مقاومت ایران زمین.
  

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: بینا تیزبین]  [  ]  
دموکراسی در تحمل مخالفان و منتقدان و پذبرفتن حق حیات سیاسی آنان معنی پیدا می کند، متاسفانه در سالهای طولانی گذشته رهبری مجاهدین چهره یی بسیار نابردبار نسبت به سایر گروههای اپوزیسیون جمهوریخواه و نیز منتقدانی از هم پیمانان خود نشان داده اند و نشان داده اند که به چیزی جز حذف منتقدان از صحنه رضایت نمی دهند. در واقع رهبری محاهدین از زمان انقلاب ایدئولوژیک به بعد که مبارزه تاریخی یک قرن ملتی برای آزادی و دموکراسی را به صراحت تبدیل مبارزه به خاطر حق غصب شده مسعود رجوی به عنوان رهبری ذیصلاح کرد، تلاش و مبارزه شان جنبه خصوصی و گروهی گرفته و حتی در همین سخنرانی خانم رجوی قبل از هر چیز دارد میخ رهبری مسعود را اول می کوبد و بعد می خواهد شورش خود انگیخته علیه جیره بندی بنزین را مصادره کند(جوانان مجاهد ). مسعود هم مریم را مهر تابان آزادی و امانت مردم ایران برای ریاست جمهورشدن می داند. مساله و هدف این انقلابیون سابق برای رهایی مردم و میهن از چنگ رژیم وابسته شاه و استبداد مذهبی مبارزه می کردند بیش از دو دهه است که شده تلاش برای انحصار قدرت از طریق قبولاندن خود به غرب، به عنوان الترناتیو همراه و حامی منافغ آمریکا و اروپا و از این نکته غافلند یا نمی خواهند واقعیت را بپذیرند که غرب تنها به ازای توان تاثیر گذاری آنان در تحولات داخل کشور و توانایی به حرکت در آورند مردم و سازماندهی مبارزات مردم بر علیه رژیم به آنان امتیازی شاید بدهد؛ نه صرفا به اعتبار گرد همایی های خارج کشور که کیفیت و چند و چون آن هم برای ارباب قدرت پوشیده نیست. از اینها که بگذریم هنوز نه مسعود رجوی و نه مریم نمی خواهند به این سوال پاسخ بدهند که بعد از خارج شدن از لیست تروریستی چکار می خواهید بکنید که حالا نمی توانید بکنید. داخل کشور را که تصمیم اتحادیه اروپا و آمریکا از دست شما نگرفته؟ از این گذشته تا قبل از قرار گرفتن در لیست تروریستی از زمان خاتمه جنگ ایران و عراق یعنی حدود پانزده با آن استراتژی ارتش آزادیبخش چه اقداماتی انجام دادید؟ حال فرضا آمریکا هم سلاحهای شما را به شما برگردانند و گفت بفرمایید راه باز و جاده دراز بروید رژیم را سرنگون کنید، بعد ما هم از شما با گارد احترام و شیپور و فرش سرخ در کشور خودمان استقبال می کنیم؛ می خواهید با همین سه هزار نفر و آن چند دستگاه تانک از پس ارتش و سپاه بر بیایید و به تهران تشریف فرما بشوید؟ نمی خواهید دست از توهم بردارید و به ارزیابی عملکرد گذشته و تجدید نظر در خود محوربینیها بپردازید؟   

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: یک ایرانی]  [  ]  
زهی افتخار و سر بلندی برای همه انسانهای آزاده و صلح دوست و به طور خاص بر مردم در بند و اسیر ایران که جانشان به لبشان رسیده و همه نقاط امیدشان به یاس و نا امیدی کشیده شده ... که هنوز هستند کسانی که با تمام وجود غم و درد ناشی ازجنایات این تبهکاران که بر گرده مردم سوارند را می فهمند و درک می کنند و با تمام وجودشان بر این امر اصرار دارند و در این دنیای پست و بی مقدار هنوز ارزشهای انسانی را پاس می دارند و خاری بر چشم آخوندهای بی هویت انسانی هستند... و به قول خانم مریم رجوی چشم آخوندها کور ...و حتما که روزی خواهد رسید که مردم ایران هم به آزادی و پیروزی دست بیابند ... درود بر همه آزادیخواهانی که برای احقاق حقوق مردم ایران با هر عقیده و مرامی دست در دست هم به اعتراض برخواستند و نشان دادند که هر چه هم که جهانخواران دست ملایان خون آشام را بر سر اموال مردم ایران بفشارند باز هستند آنهایی که به عشق مردم زنده هستند و نفس می کشند و شکر گزارم که من هم می توانم قطره ای از این دریای بی کران مقاومت و پایداری باشم... باشد که روز موعود فرارسد... ما پیروز می شویم بله پیروز می شویم
و آنروز هیچ دیر نیست
  

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: dedesertman]  [ dedesertman@yahoo.co.uk ]  
راديو فردا حتي يك كلمه ننوشت و نگفت.ماشاالله به اينهمه دموكراسي   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.