شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -  ۴ دسامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

به سمت تعيين تکليف نهايی
يادداشت روز بيژن نيابتي

بيژن نيابتي

رژيم "جمهوری اسلامی" بر طرح خاورميانه بزرگ خون می پاشد. دستان دراز و خونچکان نظام الهی در سراسر خاورميانه به چشم می خورد. نبرد بر سر موجوديت استبداد مذهبی به سمت تعيين تکليف نهايی شتاب بيشتری می گيرد .

يک اصطلاح معروف لاتينی می گويد: وقتی که خداوند می خواهد کسی را نابود کند ابتدا عقلش را می گيرد . ولی بی عقليهای حيرت انگيز سردمداران  رژيم تازيانه و دار هيچ ربطی به  هيچ خداوندی ندارد !  تماما حسابهای سرد و بيروح مبتنی  بر حفظ  و حراست از نظامی است  که بر خلاف خيل عظيمی از مخالفين دانشمند و تحليلگر خود که با يک غوره  فلان مذاکره رژيم با آمريکا سرديشان شده و با يک کشمش بهمان تظاهرات در داخل دوباره گرميشان، هيچ  ترديدی، تکرار می کنم هيچ ترديدی در  قاطعيت تصميم ايالات متحده  و "جناح بازها" مبنی بر تصميم تعويض رژيم سياسی ايران  ، نداشته و ندارد. حتی اگر يکروز در ميان سخنگويان وزارت خارجه از يکطرف و کاخ سفيد از طرف ديگر  به تورات و انجيل قسم ياد کنند که تنها تغيير رفتار جمهوری اسلامی را مد نظر دارند و ديگر هيچ !

بارها گفته ام که برای رژيم "جمهوری اسلامی" هيچ بسته تشويقی و هيچ  قول و قراری که در زير سقف يک "تضمين امنيتی" باشد، از اساس پذيرفتنی نيست! درست مثل اين می ماند که بلانسبت امام راحل،  گاوی که قرار است تا  مثلا ششماه! ديگر ( فقط مثال عددی زدم قصد ديگری ندارم!) سرش بريده شده و به معرض فروش گذاشته شود را، از آخور بيرون آورده و با وعده و وعيدهای فراوان و قباله کردن چند عدد  ويلای شيک و اتومومبيلهای ذيغيمت و  مستقلات  بسيار  و .... در قصری اسکان داد که در همسايگی امثال جک استرا و مادلين البرايت و  بقول امام راحل که همين چند هفته گذشته هم از قضا سالگرد رحلت ملکوتيش بود ، چه و چه  و  کذا و کذا !!  هم قرار دارد !

با اين حساب کشانيدن بحران و درگيريهای نظامی نشأت گرفته از آن توسط رژيم به خارج از مرزها از فلسطين و لبنان گرفته تا عراق و افغانستان و تا بحرين و يمن و در نهايت اردن و عربستان  نه تنها چيز عجيب  و غريبی نبايد باشد که نشاندهنده يک روند کاملا طبيعی در  جارچوب همان درگيری اساسی نهايی است که  به زنجيره ای از تغييرات  ژئوپليتيکی بی سابقه در  منطقه راه خواهد برد .

به اين ترتيب تا آنجايی که به مصالح بلافصل خود نظام مقدس! مربوط می شود، رژيم راه درستی! را برگزيده است . پاشنه آشيل ايالات متحده و رژيم راسيستی اسرائيل در منطقه برهم خوردن "ثبات سياسی" است .  چيزی که به ناامن شدن کل منطقه راه می برد . اين ناامنی، بويژه در مرزهای اسرائيل، تا آنجايی که به مصالح  استراتژيک رژيم ناسيونال صهيونيستی بر می گردد، آخرين انتخابی می تواند باشد که به مخيله استراتژيسينهای "جناح بازها " می تواند راه برده باشد . 

اينها همه در کنار سوءاستفاده  وقيحانه قاتلان هزار هزار انقلابيون سوسياليست در ايران از چهره های شناخته شده و قابل احترام سوسياليست آمريکای لاتين و بسيج جنبش ضدجنگ در اروپا و آمريکا  بسود هارترين گرايشات جنگ طلبانه در درون حاکميت "جمهوری اسلامی"، اگر چه  منافع کوتاه مدت بسياری را برای رژيم مذکور در پی خواهد داشت و برايش فضای تنفسی بيشتری ايجاد خواهد کرد، همانگونه که تاکنون کرده است، با اينحال در نهايت قدرتهای صاحب حق وتو در شورای امنيت را همراه با کل اروپا به سمت "اجماع " سوق خواهد داد .

اگر بر هم خوردن "ثبات سياسی"در منطقه خاورميانه، بدرستی کابوس ايالات متحده  می باشد، رسيدن قدرتهای جهانی به "اجماع" عليه موجوديت سياسی رژيم "جمهوری اسلامی"، اگر نه بيشتر که به همان ميزان کابوس علاج ناپذير اين رژيم ضد انسانی و ضد تاريخی بوده و هست و خواهد بود .

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بيژن نيابتي:[تاریخ ارسال: 02 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: علي سالاري]  [ G_alisalari@hotmail.com ]  
تحليل هاي آقاي نيابتي بيش از اندازه حاکي از قمار بر روي بخت نئوکانهاي آمريکاست (مثل بحث جنگ جهاني چهارم و يا پوشش هوايي آمريکا!! در حاليکه مجاهدين خود از حملهً هوايي آنها صدمه ديدند). درست است که يک نيروي اپوزيسيون بايد از چالش هاي منطقه اي و بين المللي استفاده کند ولي اولا از نئوکانهاي راست آبي براي مجاهدين چپ گرم نمي شود، آنها در پيشبرد منافعشان ژرف انديش تر از بسياري از تحليل گران مخالف رژيم هستند. دوم اينکه توصيه مي کنم آقاي نيابتي قبل از نسخه نويسي و پيش گويي به شناخت مشکل و مسئلهً مورد نظرش در شرايط کنوني بپردازد. اگر در شناخت شرايط کنوني دچار مشکل نشويم، در ارائهً راه حل متناقض نخواهيم شد. متقابلاً اگر نسخه ها و پيش گويي هاي ما مبتني بر شناخت ناقص و يا غلط باشند، در عمل محقق نشده و خود و آن نيروي سياسي و اي بسا سرنوشت اپوزيسيوني که متکي بر تحليل غلط از شرايط باشد را دچار مشکل نموده، ناکام مي گذاريم. آيا تجارب راه حل هاي غلط ناشي از عدم شناخت درست شرايط در ربع قرن گذشته کافي نيست؟!   

[تاریخ ارسال: 02 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: رحمت محمدی]  [  ]  
ما نفهمیدیم چرا آقای نیابتی خود را ملزم دیده که نسبت به خمینی با احترام برخورد کند و چیزی که نشان دهنده طنزی در بلانسبت گفتنش باشد یا امام راحل گفننش باشد نیست. اما اصل تحلیل جناب نیابتی مثل تحلیل رهبری مجاهدین بر پایه آرزو میل نوشته شده نه واقعیت مشهود در دنیای واقعی سیاست و الزامات مناسبات حاکم در روابط بین المللی. تحلیل های ایشان تااینجا هیچ نشانه یی که تایید از رویداهارا با خود داشته باشد، همراه نداشته شاید انشاالله تعالی بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در ضمن ریاست جمهوی احمدی نژاد هم به پایان نزدیک می شود، تاییدی از رویداد ها را بدست بیاورد!   

[تاریخ ارسال: 02 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
این بدترین مقاله ای است که تا کنون از آقای نیابتی در سایت دیدگاه درج شده است. (چه از نظر محتوی و چه از نظر فن نگارش). به نظر من، نظرات بسیار متناقض آقای نیابتی در عین حال که، هیج ربطی به سازمان مجاهدین خلق ایران ندارند، اما بهانه به دست کسانی امثال آقای مستوفی می دهند، تا صغری کبری های بی اساسی که بارها توسط دشمنان مجاهدین جویده شده اند، را به خورد خلق الله بدهند. دفاع بد و ناشیانهء آقای نیابتی (از موضع دوست) از برخی طرح های شورای ملی مقاومت بیشتر از تمامی اظهار وجودهای حقیرانهء دشمنان، به آنها صدمه می زند.به عنوان نمونه، همین آقای مستوفی، که خود را به کوچه علی چپ می زنند و با تکیه بر نظر فاجعه آمیز آقای نیابتی در مورد "راه حل سوم" خانم مریم رجوی، با وجود مخالفت بارها اعلام شدهء مجاهدین و شورا با هرگونه جنگ خارجی و حملهء نظامی بیگانگان به ایران، باز هم از وابستگی مجاهدین به شغال های (نام بی پرده آنچه به اشتباه بازها نامیده می شود) امریکایی و دفاع آنان از هجوم وحشیانه جهانخواران دم می زنند. به آقای نیابتی توضیه می کنم، که در مقالتشان بیشتر از پیش بر این نکته تأکید کنند، که مقالات ایشان نظرات شخصی ایشان هستند و هیچ ربطی به سازمان مجاهدین ندارد.   

[تاریخ ارسال: 02 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: حمید مستوفی]  [  ]  
با سلام
من به آن اشاره کردم . مثلا نوشتم که آقای نیابتی به چاوز ایراد میگیرد که چرا با رژیم ایران ارتباط دیپلماتیک دارد ولی گروهی که از آن حمایت میکند یعنی مجاهدین خود بابدنام ترین افراد مانند صدام ، وگرگهای جنگ طلب هیئت حاکمه آمریکا مانند شاهزاده سیاهی آقای ریچارد پرل مبتکر خاورمیانه بزرگ رابطه دارند. این یکی حلال ودیگری حرام است . این یک تناقض گوئی است . آقای نیابتی آمریکای اشغالگر که باعث شده است که جمهوری اسلامی از وضعیت عراق در واقع استفاده کند و هرروز نیز جنایتهایش در کشتن مردم بی گناه عراق را میبینیم فراموش میکند. آقای نیابتی مدعی آزادی خواهی است ولی اگر یادتان باشد ومقاله ایشان در همین سایت دیدگاه به چاپ رسید به زبان دری فارسی ساده را ه حل خانم رجوی را این گونه تعریف کردند: حرکت (باصطلاح از من ) ارتش آزادی بخش ملی با حمایت هوائی نیروهای آمریکائی ! حال ببینید چنین حرکتی چقدر برای مردم ایران آزادی خواهانه میباشد. جواب دیگر تهمت رژیمی که توسط یک نفر اینجا گفته شده است را به خوانندگان واگذار میکنم که ببینید که چقدر مجاهدین انتقاد پذیر هستند که چماق تهمت به محض گفتن وانتقاد بلند میشود!
موفق باشید
  

[تاریخ ارسال: 02 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: پرويز]  [  ]  
باسلام به آقاي نيابتي
دستتان درد نكند سرانجام بعداز مدتي دوباره ازشما
مقاله ديديم.بي توجه به ايرادات كشكي كه ازمقاله تان مي گيرند باز هم بنويسيداتفاقامسايل
درستي را مطرح كرديد بعضي هاهم نقش پاسداران سياسي رژيم درخارج كشوررادارند وباهزاربهانه مي
خواهندزيرآب مطالب درست وحقي رابزنند.رژيم فقط
چاقوكش وقمه زن اينجانداردبلكه ازاين گونه افراد هم استفاده مي كند. برايتان آرزوي سلامتي دارم ومنتظر ديدن مقالات وياداشتهاشماهستم
موفق وپيروزباشيد.
  

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: نور محمد]  [  ]  
از آقای مستوفی خواهش میکنم چند تا از تناقض گویی های آقای نیابتی را مطرح نماید. بر خلاف ایشان من فکر میکنم به طرز حیرت انگیزی حرفهای اقای نیابتی به پیش گویی می ماند برای مثال او تنها کسی بود که مدتها قبل از آمدن احمدی نژاد بر خلاف دیگران یک پارچه شدن رژیم را مطرح کرد.   

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: ايرج صالحي]  [ pirouzie@yahoo.com ]  
آقاي حميد مستوفي

بهتر نيست قبل از دنبال ايراد ديگران گشتن, به مساله اصلي مردم ايران كه خلاصي از اين رژيم جنايتكار است پاسخ بدهيد و راه حل ارائه نماييد؟
معلوم نيست چرا در اين چند سطر نوشته تان, هم با دفاع از چاوز, كه با احمدي نژاد دست ميدهد, به زخمهاي مردم ايران نمك ميپاشيد, و هم به تكرار اتهامات آخوندها به مجاهدين ميپردازيد؟
اگر جبهه ايرانيان آزاديخواه خواهان سرنگوني رژيم را انتخاب كرده باشيد, حداقل انصاف حكم ميكند كه از پايداري مجاهدان شهر اشرف در برابر دخالتهاي رژيم آخوندي در عراق, با احترام ياد كنيد.
دوران”تعيين تكليف”, نه فقط براي جنبش و ضدجنبش, بلكه براي تمام ايرانيان فرارسيده است كه جبهه خود را انتخاب كنند. در دنياي سياست, خنثي وجود ندارد.
  

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: mohammad]  [ tehran45@s4.dion.ne.jp ]  
با سلام اقای نیابتی من تقریبا تمام مقالات شما را در سایت خودتان خواندم رک بگویم شما وقتی مقالعه مینویسید که مجاهدین در وضعیت خرابی گیر افتاده اند وشما با منطق خودتان می خواهید قضیه را وارنه نشان بدهید.مقالعه جنگ جهانی چهارم خود را بخوانیدتا بهتر متوجه بشوید.مقالات شما فقط برای روحیه دادن به بازماندگان مجاهدین است ونه بیشتر برای همین تکید می کنید که عالی جناب امریکا الاوبلارزیم را عوض میکند<پرانتزباز ومجاهدین حکام ایران میشوند پس غصه نخوریدپرانتز بسته>اینکه عالی جناب الا وبلا می خواهد رزیم را تغییر بدهد هیچ شکی نیست ولی از ارزو تا واقعیت فرسنگ ها فاصله است مگر نه اینکه مجاهدین هم 25 سال است که می خواهند رزیم را همین فردا سرنگون کنند.پس جه شد.مجاهدین شکست خوردن چونکه مردم داخل را ول کردن وچسبیدن به صدام یا ملک حسین ها وحالا هم این سناتور بی بخار اروپایی یا ان سناتور جنگ طلب امریکایی که حتی نمی توانند مجاهدین را از یک لیست ناقابل دربیاورند.در هر صورت اسپرین های شما هم کم کم دارد بی اثر می شود.تظاهرات دیروز هم دلیلی بر ان   

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: نامدار]  [  ]  
امان از دست اين شمسعلي خان ها كه از در بيرون كني, از پنجره وارد مي شود!!   

[تاریخ ارسال: 01 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: حمید مستوفی]  [  ]  
سلام
جناب نیابتی من هم هیچ شکی ندارم که جناح نئوکانها در جهت تغییر رژِیم است وبرای همین نیز شما طرح حمله مجاهدین با پوشش هوائی را مطرح کردید وهنوز هم به همین امید میباشید. ولی در عین حال باید گفت هرچند نئوکانها در جهت تغییر رژیم میباشند ولی معلوم نیست که از آن برای گروهی که شما از آن حمایت میکنید بتواند برای خود نمدی درست کند! در باره اینکه فرموده اید که انقلابیون سوسیالیست نابود میشوند درست گفته اید ولی لطف کنید هرچیزی را که برای دیگران حرام میدانید برای خود وگروهی که حامی آن هستید هم حرام بدانید. یعنی نمیشود مثلا به چاوز ایراد بدرستی گرفت که بنام وسوسیالیسم و یک انسان مترقی چرا بار رژِیمی رابطه دارد که دشمن مردم ایران است .ولی لطف کنید وبفرمائید که چگونه است که گروه مجاهدین که شما حامی آن هستید در کنار صدام بود ه است که سرکوب میکرده است وهم اکنون نیز درکنار دشمنان مردم ایران یعنی نئوکانها میباشد که شما هم نسخه حمله باحمایت هوائی آمریکا را میدهید؟ واقعا شما راجع به چیزهائی که مینویسید اگر دوبار بخوانید به تناقضات خود پی میبرید. امید است که این نوشته هم مانند نوشته دیگر من دچار سانسور آقای ناظر نشود که به خود شان به نام انسان دمکرات وآزادیخواه اجازه میدهند که سانسور بفرمایند چون کلمات برایشان قابل هضم نیست وبا تعارفات معمولی همراه نیست!
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.