شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -  ۴ دسامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تیر زدی، تبر زدی، برتن بی سپر زدی!
یادداشت روز بیژن نیابتی

بيژن نيابتي

هنوز هفت روز تمام نشده که قصابان نوری المالکی  در مقابل دیدگان نیروهای آمریکایی ، فرق مجاهدین بی سلاح اشرف را شکافتند و سینه هایشان را آماج گلوله های مستقیم کردند ، ولی هنوز "جامعه جهانی" کذایی  را خفقانی مرگبار فرا گرفته  و مدعیان حقوق بشر ! همانگونه که دیروز ، به نظاره نشسته اند .

 

در آغاز عروج مسیحای سیاه در ینگه دنیا ، طی مطلبی اشاره بدان داشتم که اینبار ما در هزاره سوم ، با فریبی بی مانند چنگ در چنگیم که بسا پیچیده تر و با چلچراغی بسا نورانی تر به مصاف بشریت معاصر آمده است . امروز در اشرف ، فراتر از وزن و شان آن در معادلات ایران و جهان ، گوشه کوچکی از این فریب هزاره سوم به میانه میدان افشاگری کشیده می شود .

 

مطلب از این قرار است :  آیا می توان دولتی را که به امضاهای خود بر پای اسناد رسمی  وفا نمی کند ، شایسته ذره ای اعتماد و اطمینان دانست ؟ همین . بیشتر هم نه !   

 

در اینجا اما آنچه که می نویسم دیگر ربطی به سیاست ندارد . ربطی به استراتژی و تاکتیک و به معادله قدرت هم ندارد . واژگانی که بی اختیار بر صفحه روان می گردند ، تراشه های انفجار خشمی است که جدای از درست وغلطهای دنیای سیاست معمول ، بر قلب و روح انسان ایرانی فرود می آید و فراز می رود . خطابم به زنان و مردانی است که اینک در غربت بیابانهای کشوری دیگر ، مظلومیت عریان خلقی را بر فرازنای تاریخ معاصر ایران نمایندگی می کنند  و چه کسی است که نداند ، سلاحی برتر از سلاح مظلومیت ناب نیست که تا فراسوی جان و روان هر آنکه نشانه ای از انسانیت  هنوز در وجودش باقی مانده باشد ، رسوخ می کند و آتش می زند  و بر می انگیزد و بر می انگیزاند و چنین است که اینک پس از نزدیک به سی سال ، یکبار دیگر صحنه سیاسی ایران را یکپارچه می کند و بدفاع از شمایان بر می انگیزاند  تا آنجا که پسر شاه را نیز به موضعگیری آشکار وامی دارد .

 

تیر و تبرهایی که در غربت  بر تنهای بی سپرتان فرود آمد ، بزرگترین همایش همبستگی ملی واقعی را نه در حرف که درعمل تحقق بخشیده است . تردید نکنید که رژيم تازیانه و دار و مزدوران عراقیش با ارتکاب چنین جنایت آشکاری ، مرتکب خطایی بزرگ گردیده اند . تمامی  تلاشها و دستاوردهای مستمر سی سال جنگ روانی  رذیلانه حاکمیت ارتجاعی خود در منزوی کردن شمایان  را در این هفت روز ، بسرعت باد و برق ، با سیل اشکهای  ما  روبیدند  و  به دره ها  ریختند .

 

"بابی انت و امی". پدر و مادرم به فدایتان که سالهاست پس از موسی ، پس از برادرم و همسرم و مادرم ، هرگز ، هرگز ، چنین نگریسته بودم . سالها بود که چنین لبریز از خشم و خروش و عشق ونفرت نبوده ام .  دنیای سخت و سرد سیاست  و مبارزه انقلابی ، انسان را سخت می کند . با این اشکها ، روان آدمی تلطیف  و تعادلی دوباره می یابد .

 

نوری المالکی و تمامی آمران و عاملان این جنایت وحشیانه بدانند که دیر یا زود به سزای اعمالشان خواهند رسید . دیر و زود دارد ، سوخت و سوز ندارد . هنوز که هنوز است جنایتکاران نازی در گوشه و کنار جهان ، پس از گذشت بیش از شصت سال واندی ، در دوران کهولت نیز ردیابی شده و به دادگاه کشیده می شوند . این نه به خاطر آنست که بیشتر از دیگر جانیان تاریخ جنایت کرده اند . نه ، نه . تنها به این دلیل ساده که "اراده ای" زورمند در پشت صحنه یقه آنان را رها نکرده  و نمی کند . در اراده مجاهدین  در رها نکردن یقه هایتان تا آنروز که نقاب اندر خاک بکشید ، تردید نکنید .   

 

 "یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بيژن نيابتي:[تاریخ ارسال: 04 Aug 2009]  [ارسال‌کننده: كيان]  [  ]  
به نظر حقير هدف حمله امريكا به عراق از روز اول يكي سرنگوني صدامي بود كه ميزبان مجاهدين بود و دوم خلع سلاح مجاهدين بود والا كه اشرف بمباران نميشد.
نوري مالكي نميتواند بدون اجازه امريكا فرمان كشتار اشرف را صادر كند. اگر چنين بود همه كشورهاي غربي _بجز بلژيك_ در مقابل اين قتل عام سكوت نميكردند. پس هماهنگي هاي لازم شده است.
چه زيباست اين سخن كه اشرف با داخل پيوند خورد. اما تمام حقيقت نيست. چرا كه اشرف شعله همواره برافروخته آزادي در بيست و اندي سال گذشته بوده است.
اما مگر ميشود خورشيد آزادي را كشت؟ خير, خون اشرفيان بيشتر و بيشتر در بدنهاي ما جاري شد و همبستگي مان را با او محكمتر كرد. پايداري تا سرنگوني.
  

[تاریخ ارسال: 04 Aug 2009]  [ارسال‌کننده: گل کو]  [ golku81@gmail.com ]  
چه زیبا نوشته اید:

سالهاست پس از موسی ، پس از برادرم و همسرم و مادرم ، هرگز ، هرگز ، چنین نگریسته بودم . سالها بود که چنین لبریز از خشم و خروش و عشق ونفرت نبوده ام . دنیای سخت و سرد سیاست و مبارزه انقلابی ، انسان را سخت می کند . با این اشکها ، روان آدمی تلطیف و تعادلی دوباره می یابد .

------------
آیا انسانیت در جهان مرده است؟ آسان طلبی؛ زیاده خواهی و حق ناشناسی آیا همه جهان را فرا گرفته است؟ کجا هستند مدعیان حقوق بشر؟ کجاست خانم شیرین عبادی؟ آقای گنجی - خانم گوگوش- آقای ابی؟
آیا مجاهد انسان نیست؟ آیا در برابر سلاخی آنها ساکت ماندن روا است؟

حقوق بشر گزینشی , دمیدن در بوق اکبر گنجی پاسدار سابق و موسوی نخست وزیر دوران قتل عام زندانیان سیاسی را "اپوزیسیون " نامیدن؛ این ملا و آن تواب ساز فیلمساز را به اینور و آنور دعوت کردن مسلما بهای زیادی نمی خواهد اما ادای روشنفکری که دارد. آقای اوباما هم در کنارش خواهد بود. پس هر جا که منفعت باشد باید به همان سو رفت .

ما بهای این آسان طلبی را یک بار در قیام 57 پرداختیم. باید دید آیا از آن روزها درس گرفته ایم یا نه.

خوشبختانه مجاهدین و مبارزین واقعی وطن از اول هم روی این "فعال حقوق بشر بعد از این" ها حساب باز نکرده بودند. به زعم آنها کاری که میکنند وظیفه و وفا به عهد است. آن که شرمنده خواهد شد را تاریخ تعیین خواهد کرد.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.