شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ -  ۴ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ریشه های فکری کودتاچیان!

عباس رحمتی

کودتای انتخاباتی در ایران واقعی است  و جنبش میلیونی  مردم ، ابتدا به شکل اعتراض به این کودتا  پس گرفتن رای خود بود ولی  بزودی از این مرحله عبور کرده و  به خواسته های  اصلی تری مثل آزادی و دموکراسی مبدل شد  که در حال حاضر   حدود دو ماه است  این جنبش ،  بدون یک روز توقف  ادامه پیدا کرده و بدنبال آن مردم   کل رژیم را هدف فرار داده اند. در این بین ،  نگارنده سعی بر آن دارد که به  ریشه های  تفکرات کودتاچیان بپردازد .

تفکرات کودتاچیان از کجا ریشه می گیرد ؟ سوالی است  که باید کمی عمیق تر  اندیشید ، باید دید آیا  " احمدی نژاد " و خامنه ای به تنهایی این کودتا را رهبری می کنند یا جریانات فکری دیگری پشت این کودتا وجود دارد ؟ چرا خامنه ای تا مرز این همه جنایت،  پشت احمدی نژاد  را گرفته است و علنی از وی حمایت می کند ؟ سوال دیگری که باید مطرح کرد ، این که ، آیا مصباح یزدی  , جنتی  و تفکرات مدرسه حقانی و هیئت  موتلفه  و تفکراتی از این دست ،  با خامنه ای سنخیتی دارند ؟ رابطه این سه جریان با احمدی نژاد چگونه است ؟ با طرح  این سوالات به کشف ریشه های فکری این کودتا بهتر پی می بریم .

سه جریان ارتجاعی وجود دارد که در تفکرات    دولت پادگانی احمدی نژاد ریشه دارند  1-  مصباح یزدی و احمد جنتی  و خزعلی[0]  ،  آیت الله  راستی وآیت ا...  بهجت (این دو از دایناسورهای حوزه بودند که اخیرا فوت کرده اند )  و آیت اله های دیگری از این دست که  تفکراتی زنگ زده و پوسیده  دارند ، با احمدی نژاد همکاری فکری دارند ، احمد جنتی در بیت خامنه ای است و با تیم کودتا  به همراه مجتبی خامنه ای همکاری کامل دارد و مصباح یزدی  یکی از آیت الله هایی است که پسر خامنه ای را تائید کرده است و از طرفی  به احمدی نژاد خوراک فکری می رساند . او در رابطه با حکومت  می گوید: « حکومت ارگانی است رسمی که بر رفتارهای اجتماعی نظارت دارد و بدان جهت می بخشد . اگر مردم از طریق مسالمت آمیز جهت دهی را پذیرا نشوند ، حکومت با توسل به قوه قهریه اهدافش را دنبال می کند . اگر کسانی از مقررات وضع شده برای نیل به هدف قانون تخلف کنند ، با کمک دستگاه های انتظامی مجبور به پذیرفتن مقررات می شوند .این تعریف شامل حکومت های مشروع و نا مشروع می شود . یعنی کسی که حاکمیت را در دست داشته باشد مردم  وظیفه خواند داشت  از آن حاکم اطاعت کنند.» او در جایی دیگر می گوید :« ... حکومت ولی فقیه در زمان غیبت امام معصوم با نصب عام از طرف امام معصوم انجام شده که خود وی منصوب خداست ! »  بله مردم ما برای مبارزه با چنین تفکراتی بپا خواسته اند  2- در واقع ریشه های فکری این جریان به مدرسه حقانی و موتلفه بر می گردد ، که از سالهای 1970 شکل گرفته است و با دمکراسی  هیچگونه سازگاری ندارد  ، آنها خواهان حکومت " ولائی " هستند که ولایت فقیه در راس آن قرار دارد و معتقدند حکومت ولایی ،  الهی است  مصباح یزدی بدنبال گفته هایش می گوید :«  اگر خدا کسی را برای اجرای احکام الهی معین کن ، او حق حاکمیت دارد و حکومت او با اشکالی روبه رو نخواهد شد،  حکومت پیامبر(ص) و امامان  با نصب خاص الهی صورت گرفته است و حکومت ولی فقیه  در زمان  غیبت امام معصوم  (ع) با نصب عام از طرف امام معصوم انجام شده  که خود وی منصوب خداست »    جنگ با ملت و در راس ش کودتا،  از همین نقطه فکری  شروع  می شود که آخوند ها کشتار مردم را هم اشتباه نمی دانند ، در این  مدرسه همچو طالبان،  ترور و شکنجه و  آدم کشی و کتاب سوزان و... آموزش داده می شود. احمدی نژاد  کمک های زیادی به فارغ التحصیلان  مدرسه حقانی کرده است ، مطبوعات رسمی آنها علاوه بر  جزوات دینی که از حوزه علمیه  می آید،   کیهان روزانه تهران است که با جریانات کودتا مصاحبه های زیادی کرده است و تمامی این جریات و اتفاقاتی که  در این دو ماه روی داد ه است  را به غربی ها نسبت داده است حسین شریعتمداری مسئول این روزنامه یکی از کسانی است که تفکرات خامنه ای را در آن مطرح می کند و همه جا خود را نماینده رهبر معرفی می کند، وی بار ها و بارها نوشته است که این تظاهرات  ها را غربی ها هدایت می کنند ، " حسین شریعتمداری " از شاگردان این مدرسه است که خود بخشی از کودتا است .              3- سومین جریان خود خامنه ای است ، فردی خود کامه، دیکتاتور منش  که تشنه قدرت است ، این صفات در جریان کودتای اخیر به وضوح مشخص شد و در نماز جمعه معروف  29 خرداد 88 بعد از انتخابات  شمشیر را از رو بست و دستور قتل و عام ملت ایران را صادر کرد ، او احمدی نژاد را بر 70 میلیون ایرانی ترجیح داد و تا مرز جنایت  بیش رفت .

این جریان خبیث می خواهد، حکومت اسلامی را  با کشتار ملت ایران به  رهبری ولایت مطلقه فقیه  و دولت سرکوب گرش  با روشهای فاشیستی  حفظ کنند و  هر گونه حرکتی  را در نطفه خفه کنند  و یا شکنجه و تجاوز  جوانان ایران زمین حکومت  ولایی خود را پیش حفظ کنند .جالب است یکی از طرفداران  احمدی نژاد بنام فاطمه رجبی همسر وزیر دادگستری ، گفته بود احمدی نژاد" معجزه هزاره سوم است " درست گفته بود چون در هزاره سوم هیچ دولتی چنین جنایاتی را انجام نداده است کشتار گسترده مردم  قتل بچه یک ساله / دوازه ساله تا کشتار پیر و جوان در جریان کودتا ی اخیر  و کشتار در زندان، سوله ای "کهریزک " که " احمد رضا  رادان"  معاون نیروی انتظامی اقرار کرده است،  اینجا در دنیا مقام اول را( در جنایت) دارد و ابوغریبه و گوانتاناما در رده های بعدی هستند .

در این بین باید گفت ، که باند ولایت فقیه،  با احمدی نژاد اختلافاتی دارد ، از نظر  فکری احمدی نژاد بیشتر به  مصباح یزدی و حجتیه های دیگر نزدیکتر است  ولی احمدی نژاد می گوید رهبری نماینده ، امام زمان است و تا امام غایب ظهور کند باید آنقدر  خون ریزی کرد تا « به قولی خون به یال اسب رهبر برسد» در آن هنگام امام  زمان ظهور می کند .

با وجود اختلافات زیادی که  بین خامنه ای و  احمدی نزاد است   ، هر دو آنها  اعتقاد دارند که باید رفسنجانی از صحنه  حذف شود ، چون خامنه ای به بعد مرگش هم فکر می کند  او می داند که  رفسنجانی می خواهد رهبری را تصاحب کند  از طرفی مصباح یزدی در کمین نشسته است تا با کمک احمدی نژاد رهبری را تصاحب کند ،  قالیباف و لاریجانی از این ایده ها طرفداری نمی کنند. در واقع می توان گفت که رژیم  ارتجاع ،  در تقسیم قدرت یک دست نیست .  در جریان کودتا 22 خرداد،لاریجانی ، به عنوان رئیس مجلس  شورای اسلامی به شورای نگهبان ایراد گرفت که نباید تمامی آراء را به یک  نفر  مشخص می  دادند  ، این دو نمی توانند  مقابل  خامنه ای حرفی بزنند چون  در  نظام  ولایت  فقیه سردمدارانش   خود را  ذوب در  ولایت فقیه می دانند ،  ولی احمدی نژاد  با وجود ذوب  در ولایت  ، با انتخاب رحیم مشایی  به این سرسپردگی هم پشت کرد و جنبش مردم  در مقابله با  رژیم مطلقه فقیه ، می رود که تضادها و اختلافات نظام  پادگانی  و کودتا گر را بیشتر کند .

نیروهای نظامی در نظام ولایت فقیه :

در نظام ولایت فقیه  ، سپاه پاسداران از قدرت فوق العاده ای   بر خوردار است که تمامی ارگانهای نظامی  دیگر  مثل بسیج و نیروهای انتظامی را تحت کنترل خود دارد،  ارتش در این نظام ، پاسدار ی مرزها را به عهده دارد ، که اکثر آنها در نارضایتی بسر می برند[1] ،  گارد ویژه  و لباس شخصی ها( که در مواردی گارد ویژه سر کوب ،باید  از آنها پیروی کند این مسئله را در جریانات اخیر بوضوح دیدیم  )   بازو های سرکوب  سپاه  هستند که  سپاه را در  مسائل امنیتی  و سرکوب  خیزش ها و جنبش یاری می دهد ،  در کودتای اخیر هم   همراه سپاه  همکاری کرده اند .

 مهمترین پارامتری که باعث روی کار آوردن احمدی نژاد ، توسط ولایت فقیه شد ، حفظ نظام  بود که احمدی نژاد قولش را به خامنه ای داده بود و این بزرگترین اشتباه وی بود که می خواست سرکوب را با سپاه  و به کمک  رئیس  جمهور ذوب در ولایت  نه چهار سال که هشت  ادامه دهد . خامنه ای که یک شبه به آیت اللهی  رسیده است بهتر از این نمی تواند تصمیم بگیرد  که نظام پوسیده اش را با یک پاسدار و پاسداران ذوب در ولایت ش  حفظ کند! او و فرزندش مجتبی  حاضر می شوند  با تیمی که احمدی نژاد در وزارت  کشور درست کرده است ،  بزرگترین تقلب انتخاباتی  را در طول این سی سال براه اندازند تا  کودتای انتخاباتی  را برای رهبر  تکمیل کنند، ولی  تا  امروز مردم گلوی این رژیم را همچنان می فشارد تا رای خود را پس گیرد .  و تا خواب خفتگان را بر هم نزنند از پای نخواهد نشست .

[0] خزعلی می گوید هر کس علیه نظام ، اسلام و انقلاب توطئه کند طرد می شود و من اگر همسر و فرزندم مخالف مصالح نظام سخنی بگویند آنها را طرد می کنم .

 [1] در " سان هاو رژه های   تشریفاتی و نظامی ،  سلاح های ارتشیان ، بدون سوزن و گلوله است  .

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.