شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مجاهدین خلق و ائتلاف با حزب مجازی
در روز سیزده آبان!

یادداشت روز کورش طاهری

كوروش طاهري

جنبش سبز بدون تحلیل جامعه شناسانه و به پیروی از احساسات ضد جمهوری اسلامی ایران مورد توجه تعدادی از  سازمان ها و گروه های  اپوزیسیون در قالب های مختلف است.

این جنبش فاقد تشکیلات رایج سیاسی و باورهای مربوط به ایده ئولوژی های سیاسی در مکاتب شناخته شده آن است. این جنبش پدیده قرن ارتباطات است. بدین معنی این جنبش فاقد پایگاه سیاسی مشخص در مبارزه با جمهوری اسلامی است. این جنبش در تعریف جدید  یک حزب مجازی از طریق اینترنت است. این جنبش بدون تعارف با پدیده هائی تاریخی نظیر مارکسیسم ,  سوسیالیسم ,  ایده الیسم , لیبرالیسم و...  غریب است  این جنبش در بطن خود بدون درک تاریخی یک مدل از ناسیونالیسم و شونیسم را در قالب دموکراسی  مطالبه می کند که در ذات خود جزئی از بدیهیات تاریخی دوران معاصر در جمهوری اسلامی ایران است.

جنبش به جای نماد سبز ,  بهتر بود نماد سفید را که ,  مظهر صلح و ضد جنگ است انتخاب می کرد .  پرهیز از این انتخاب ,  طبق اندیشه و سیاست های رهبران خود خوانده آن ,  از هدف بقا جمهوری اسلامی ایران دارد.

حنبش موسوم به سبز توانسته است چون گذشته تعدادی از  نیروهای موسوم به چپ در قالب اپورتونیسم راست و رویزیونیسم چپ را در قلمرو حمهوری اسلامی تابع خود کند! آخرین نمونه و مثال موضع اتحاد جمهوری خواهان و سازمان فدائیان خلق اکثریت و گروه های منطقه ای همراه آن است. در حالی که حمایت کردن از مطالبات گروه های در برگیرنده جنبش وظیفه هر سازمان ,  گروه و حزب سیاسی منتقد و مخالف حکومت است اما به شرطی که سیاست خود را تابع خواسته های رهبران خود خوانده آن و مطالبات در قلمرو نظام و قانون اساسی آن که تمام آزادی و موارد مبتنی بر رعایت حقوق بشر را مشروط و تابعی از قوانین حکومتی و اسلامی کرده است , نکرد!

جامعه شناسی جدید در مورد این جنبش می تواند به مدل مجازی و اینترنتی توجه کند. زیرا شبکه این جنبش اینترنت و داده های تکنولوژیکی و اطلاعاتی آن است. در چنین شبکه ای قواعد و قوانین رایج سیاسی نه مورد توجه هستند نه مورد استناد!.(خواست بانوان، مطالبات کارگران و کارمندان و... در این جنبش قرار می گیرند  ) اینترنت دوران جنگ  مسلحانه و چریکی را به پایان رسانده است. می توان روز در خیابان ها معترض بود و شب در خانه ها چشم به تلویزیون و مایکل جاکسون و .... داشت و با دوستان در کمال شب زنده داری از روز سخن گفت! در این جنبش نه از رهنمود های مارکس ,  لنین خبری هست ,  نه از پند و اندرز های گاندی ,  روسو و منتسکیو! قرارداد اجتماعی در این جنبش اینترنت و مویایل است. برای همین است که موسوی بارها اعلام کرده هر فرد خود یک ستاد است!   او و همفکران داخلی و خارج نشینش نمی خواهند که این جنبش در کوران مباحث سیاسی روز قرار گیرد. زیرا این وضعیت به مثابه طرد کردن آن ها در همین مرحله کنونی از جنبش خواهد شد! حزب مجازی به مدت هشت سال به اصطلاح اصلاح طلبان را در قوه مجریه و چهار سال در قوه مقننه حاکم کرد؛ به اصطلاح اصلاح طلبان فکر می کردند جمعیت میلیونی حامی آن ها هستند اما حزب مشارکت تشکیلات اصلی اصلاح طلبان نتوانست در جذب و هدایت این خیل عظیم حزب مجازی موفق شود زیرا اقشار در برگیرنده آن خصوصیات روانشناسانه  فردی و اجتماعی خاص خود را دارند. این جنبش از لحاظ مدنی با طرح شعارها در قلمرو قانون اساسی و حفظ ساختار حکومتی نشان می دهد که برای تبدیل شدن به فرهنگ سیاسی و اجتماعی فاصله دارد. این حا است که نقش و عملکرد سازمان های سیاسی نظیر محاهدین خلق در شناخت و هدایت صحیح آن بارز می شود. سکولاریسم فقط دلیل مخالفت با حکومت نیست. فرهنگ سیاسی و اجتماعی قواعد و مکانیسم خاص خود را دارند

اگر در دهه های چهل به بعد کوه صحرا و رفتن به میان روستائیان به تبعیت از صمد بهرنگی و جلال آل احمد و.. به یک مکان برای مبارزه سیاسی و همدردی با مردم معنی داشت اینک رفتن به کوه و روستا به تفریح و سرگرمی و ابراز شادی ممنوع شده تبدیل می شود! می توان گفت اکثریت این خیل عظیم نمی دانند قانون اساسی ج . ا. ا . چه می گوید! نان  ,  مسکن ,  کار ,  آزادی جای خود را به  شعار آزادی و دموکراسی داده است! رنگ سبر نه یک سمبل برگرفته از ایده ئولوژی بلکه یک مدل رایج در بین تعدادی از اقشار این حزب مجازی است.  مدل را می توان به سادگی تغییر داد یا شکل آن را عوض کرد!

مجاهدین خلق که پیرو ارسال پیام مسعود رجوی به مجلس خبرگان ج.ا.ا. در خصوص عزل خامنه ای و انتصاب منتظری از تعدیل در سیاست و بازنگری بخشی از سیاست های تک نگارانه  حکایت  داشت اینک برای شرکت در مراسم سیزده آبان فراخوان حضور در کنار بقیه اپوزیسیون داخلی و خارجی صادر کرده اند!

به عنوان فردی که بیش از سه دهه از نزدیک با تحولات سیاسی اجتماعی و ورزشی ایران فعالیت داشته ام بر این اعتقاد و نظر استوار هستم که حکومت ج.ا.ا. در معادلات سیاسی در بین اپوزیسیون (جدای از اپوزیسیون داخل حکومت) فقط بر روی توانمندی و خطر مجاهدین خلق محاسبه و حساس است. شعار مرگ بر منافق بیش از سه دهه از سوی حکومت به افکار عمومی مردم انتقال یافته است. بر این باورم محاهدین خلق نیاز به ارائه و تحلیل مشخص برای حزب مجازی و گروه های منتقد داخل نظام دارند. هم چنان که در فاز اپوزیسیون خارج ,  وقت آن رسیده است که مجاهدین برنامه مشترکی را برای ائتلاف با سایرین اعلام کنند. مجاهدین از منظر دین به عنوان موضوع فردی و جدای از سیاست و دولت , همراهی آیت اله منتظری را بیش از چند دهه است که با خود دارند. مرجعی که در ج.ا.ا اولین فرد و مقام بلند پایه بود که بر علیه سیاست های سرکوب و اشاعه فساد و فقر توسط حکومت موضع قاطع و شفاف گرفت. سیزده آبان فرصتی است تا به آمریکا که همچنان سازمان را در لیست تروریستی قرار داده است پیامی روشن داده شود! زمان زبان اینترنت و چت اینترنتی است!   

 "یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 korosh__ims@yahoo.com

 

کوروش طاهری         

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
كوروش طاهري:[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: سارا کسروی]  [  ]  
وقتی سر رژیم را هدف قرار دهید لاجرم در تمیز دوست و دشمن منحرف نخواهید شد. فرازی از مسأله سرنگونی در 13 آبان رقم خواهد خورد، من تلاش خواهم کرد که فرصت را از دست ندهم، امیدوارم شما هم به اعتبار شایستگی انسانیتان از این روز بزرگ بهره مند شوید.   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: یک ایرانی]  [  ]  
حالا مجاهدین به قول ا قای تبریزی گل بی خار یابه قول بهار میاید فرصت طلب. بعد از سی سال اعدام و شکنجه و تن فروشی و اعتیاد یک روزنه باز شده شاید این دفعه بخت یاری کرد و از دست این ملا یان راحت شدیم،این همه سال در تبعید بس نیست آیا نمیخواهید فامیل خود راببینید آیا نمیخواهید پدر یا مادر خود را ببینید یا سر خاک شان خدای نکرده بروید. ملا یان هنوز سر جایشان هستند و ما هنوز هیچی نشد ه سر این و آن دعوا داریم مطمئن باشید ملتی كه پس خامنه آی برآمد پس موسوی هم بر خواهد آمد آقای تبریزی برادر گرامی شما لطف کنید و از این دوستان مجاهد بخواهید یک مقداری کمتر مهر تابان و ایران رجوی بکنند، آقای رجوی قبل از برنامه اشرف و حمله گفت ما خاوران میرویم و اصلا هیچی هم نیستیم و گفت فقط بگذارید آزادی بیان داشته باشیم و مطمئن بود اگر اجازه صحبت داشته باشد مردم انتخاب درست را خواهند کرد و حقانیت انهاثابت میشود پس کسی كه این حرف را میزند حتما ظرفیت و توان این را دارد كه برای ایران و آزادی ایران قدمهای بیشتر بردارد لاقل در شعار کمی ازسازمان کم کنند و به ایران به افزایند تا لااقل یک طیف وسیع تری از ایرانیها را در بر بگیرند. مجاهدین شاید نسبت به گرو ه های دیگر تجمع بیشتری دارند ولی تجمع آنان در نسبت به آن طیفی كه ۱۰۰ نفر میتواند جمع کند زیاد است نه نسبت به ایرانیان خارج از کشور كه میلیونی هستند   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: کاشمر]  [  ]  
این مجاهدین خلق اگر پایگاه اجتماعی ندارند پس اینمه توطئه وکشتار وزور گوئی به انها برای چیست امریک با بمباران وصدها کشته ومجروح ودر فرانسه زندان تبعید به گابن ودستگیری انگلیس هم در لیست تروریستی انها را گذاشتتند رژِیم اخوندها با کشتار و هزار هزار زنده به گور کردن چپ نما های امریکائی با تیز کردن تیغ چلاد بر گلوی انان که مطمئننا محض رضای خدا طی این سالهااز فحش ونا سزاکوتاهی نکردنداما این را بدانید وضعیت امروز اخوند با تلاش شبانه روزی کسانی که همه هستی خودشان را فدای ازادی مردم ستمدیده ایران نموده اند مردم بدانید می فهمند ودیگرانها را با شعار وخالی بندی نمی توان سر کار گذاشت من عضو هیچ گروهی نیستم اما درود بر انها که به یاد مردم بودندواخوند را برلبه پرتگاه سقوط بردند انها که دور تر را می بینند میدانند اگر سر مجاهدین خلق زیر اب برود طیف وسیعی کارشان برای دوران طولانی تمام شده است ومنهم یک از همان ها هستم پس با انها درد مشترک دارم ایکاش در سال 1358 انها که مدعی بودند میدیدند و.با طناب اخوند به ته چاه نمیرفتند   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: علیرضا تبریزی]  [  ]  
آقای جواد ریاحی! این همه بدبینی و این همه کینه نسبت به مجاهدین!واقعا جای بسیار تعجب است! با این چرتکه ای که شما انداختید بنابر این میشود گفت که این جنبش بطور خود به خودی و از زیر بته سر در آورده است!! نه عزیز جان شما بیخود به خودتان نگرانی راه میدهید و اصلا هم لازم نیست که از " چاله!!!!!" خمینی جنایت کار به " چاه!!!!!!!!!" قربانی خمینی به روید! این از اون حرفهاست که آدم حق دارد کمی در باره اش شک یک و دو و سه بکند!! بیخودی هم خودتان را پشت سپر مردم قایم نکنید، چون همان مردم آنقدر تجربه پیدا کرده اند که سره را از ناسره تشخیص دهند و بی جهت تو چاله و چاه کسی نروند. جهت اطلاع شما این جنبش سبز و هر رنگی که شما میخواهید برایش انتخاب کنید حاصل سی سال مبارزه مردم و مقاومت مردم بوده است و به رژیم در بن بست سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی تحمیل گشته است! و برای برون رفت از آن، رژیم مجبور است زیر پوشش اول اصلاحات در دوران خاتمی شیاد و اکنون " جنبش سبز" زیر پوشش موسوی خمینی صفت از بار فشار و انفجارات کوه آتشفشان انتظارات خاموش مردم که شما از آن نام بردید بکاهد.تنها مطلبی که به درستی به آن اشاره نمودید همان است که این جنبش نه در انحصار موسوی است و نه کروبی، آنها شیر اطمینان انفجاری هستند که عنقریب در حال وقوع است تا تومار 30 ساله این رژیم نکبت و جهالت را در هم بپیچد! و من در انتظار دقیقه نود وقتی که اولین گل پیروزی از جانب همان مجاهدین و شورای ملی مقاومت همستم تا بینم که چگونه فرصت طلب ها قیمت شرط بندی بر سر پیروزی از ناحیه مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت را افزایش میدهند. مجاهدین حضور دارند و خواهند داشت کما اینکه دشمن شماره یک مجاهدین همان جمهوری اسلامی هست، حال خود ببین که کی و چه کسانی بیشتر از همه سنگ جمهوری اسلامی را به سینه اشان میکوبند. آنقدر وجود مجاهدین حائز اهمیت است که همین مقاله کوتاه و مقالات حول و حوش مجاهدین شما و دیگران را بر می انگیزاند تا نظر و مطلب خودتان را بازگو کنید.آگر چناچه اهمیت نداشت حتما از کنارش به راحتی می گذشتید. کمی دیگر صبر کنید همان ها که راضی شدند زیر پرچم موسوی که این همه جنایت کرده است سینه بزنند حتما در شرایط مساوی و چه بسا بهتر به نفع مجاهدین به مراتب بیشتر سینه خواهند زد. این قانونمندی است که هیچ کس نمی تواند آنرا منکر شود. شاد و سربلند باشید.   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: HASAN HOLAND]  [  ]  
به عنوان یک هوادار لایه دور مجاهدین باید بگم اولاً دنیای اینترنت برای من فقط یک وسیلهٔ ارتباطات است و لا غیر.دوستان من در خارج و داخل کشور کسانی‌ هستند که با جان و مالشان و وقتشان در مسیر نفی نظام فاشیسی مذهبی جان میدهند پول میدهند و ...این نظام با تمام جنایاتش در بیرون ذهن ما وجود دارد.و باید از دنیای مجازی مبارزه در اینترنت خارج شد و در عمل قیمت داد.در این مسیر هر کس قدمی درهمی و .. می‌پردازد مبارک است.و در یک دموکراسی‌ مردم ایران قضاوت خواهند کرد چی‌ میخواهند.چیزی که اکنون اکثرا نمیخوان این نظام ولایت نجاست است.و لا غیر.   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: بهار میاید]  [  ]  
دوباره ترفندی برای فروش مجاهدین

مجاهدین خلق در بین اپوزیسیون ایزوله میباشند. مجاهدین خلق روزی در زمانی که در ایران بودند هم مردمی بودند و هم در صف مبارزه ولی به مرور زمان با حاکمیت اندیشه های رجوی یک دگردیسی کامل به راست درآنها پیدا شد تا اینکه به صورت یک جریان ارتجاعی درامدند که دارای نشانه های یک جریان اقتدارگرایانه را نیز بطور قویتر در خود داشته اند. اینها نه کسی را بطور واقعی قبول دارند و نه یک جریان سالم سیاسی میباشند که بتوان با آنها «اائتلافی « انجام داد . البته روزی هم در درقیقه نود که آمریکا عراق را اشغال کرد «جهبه همبستگی ملی» را فراخوان دادند و هنوز جوهرش خشک نشده بود که به عنوان نمایش در کنگره امریکا آنرا مورد استفاده قرار دادند واین تنها استفاده انها بود. وهیچ «جبهه همبستگی » تشکیل نشد و حتی یک روز بطور خصوصی از آقای محمود احمدی عضو بلند پایه و قدیمی آنها پرسیدم که چرا شما اگر واقعا با این مساله «جبهه همبستگی » واقعا فکر میکنید چرا یک روز برای همه یک دعوت عمومی نمیدهید و با دیگران مذاکره نمیکنید . واقعا صادقانه بدون کم وزیاد جوابی را که شنیدم از ایشان برایتان میتویسم .ایشان درجواب من فرمودند : اگر ما این کار را بکنیم انها را برسمیت شناخته ایم .
پس نه مجاهدین نیروی مردمی هستند ونه واقعا در جهت چنین ائتلافهایی هستند زیرا که خود را در آسمان هفتم میبنند اگر هم اطلاعیه داده اند برای شرکت در این تظاهرات چون وضعیتشان چنین سماله ای را ایجاب میکند و در سالهای قبل که برای مناسبتهای قبلی اطلاعیه میدادند کسی به آنها محل نمیگذاشت واین یک فرصت طلبی را همراه دارد.
  

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: کمال]  [  ]  
ادامه مطلب در سال 1357نزدیک انقلاب در کوی دانشگاه کشوری که مقیم بودم در کوی دانشگاه طیف های مختلف چپ از کنفدراسیون گرفته تا طیف های دیگر نام نمی برم دعوا بود سر رهبری پرولتاریا ما تا به کی باید دنبال فقط حرف باشیم این کوی مبارزه واینهم میدان   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: کمال]  [  ]  
بحث بر سر این مسئله است فردا تظاهراتی را شیطان بر پا میکند ایا ما باید بنشنیم وتماشا کنیم یا برویم تظاهرات را برعلیه این حکومت قرون وسطائی نمائیم مبارزه همیشه وهمه جادر شهر وروستا وکارخانه وخیابان در ایران شرائط همانند اروپا نیست که هر گروهی اجازه داشته باشد تظاهرات بر گزارکند چرا بعضی ها نمی گیرند داره انقلاب میشه همه مردم امدهاند شمار های فردا رادیکال تر از ان چیزی است ک ما فکر می کنیم منفی بافی نکنیم بهتر است دوستان سیل از کوه سرازیر شده است   

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: حیدر]  [  ]  
به نظر میرسد جناب طاهری بیشتر در اندیشه ائتلاف مجاهدین و اعلام برنامه مشترکی با سایرین هستند تا سایر معقولات خوب حال فرض کنید مجاهدین اصلا تمایلی در قرار گرفتن در ساختار قدرت در آینده نداشته باشند اما در ساختار سیاسی فعال باشند خوب آیا سایرین برای این وضعیت برنامه‌ای دارند؟!
دوم اینکه به نظر نمیرسد تشخیص شرایط و تعیین خط درست و یا حتی پیشنهاد از طرف رهبری مجاهدین باعث ضرروزیان منافع مردم گردیده باشد،با توجه به اینکه رژیم به هیچ وجه به آن عمل نخواهد کرد و این بر همه اشکار میباشد پس بر مجاهدین اظهر من الشمس بوده بلکه استفاده از تمام فرصتها با حفظ خطوط قرمز خود میباشد تا در آینده متهم به فرصت سوزی نگردند این اگر بر آماتورهای سیاسی پنهان نباشد باید بر راه رفتاگان ۳۰ ساله در مبارزه همانند روز عیان باشد.مضافا اینکه مجاهدین برای کسب مشروعیت در بین توده مردم نیاز به حمایت ایت الله منتظری و رفتن به زیر چتر و هژمونی ایشان را ندارند این کار نیاز امثال مهاجرانی و طیف فکری انها میباشد و بس،مجاهدین ۱۲۰ هزار کشته و اندیشه دارند و اگر با این همه اگر موفق نشوند همان بهتر که این مهم را فراموش کنند.
البته حمایت از جنبش سبز( قیام مردمی) با حفظ پرچم و استقلال و هژمونی و شعار خود لازم میباشد نه چنان چپ روی باید کرد که رو در روی آن قرار گیرد و نخ چنان راست روی که به زیر چتر آن رود. و البته انجا که در خیابان قرار میگرند دیگر نه سبز مفهوم دارد و نه سرخ
  

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: IAzad]  [  ]  
با سلام به خوانندگان
با تشکر از اقای اقای طاهری از برای باز کردن بحث ويژه گی جنبش سبز و نقش مجاهدين در اين رابطه. من با انهمه ويژه سازی و ريشه يابی جنبش سبز که گويا پديده ای خارق العاده است و چيزی خارج از تعاريف کلاسيک و شناخته شده تاريخی است موافق نيستم . ايا مجاهدين از اين فرصت تا ريخی استفاده خواهند کرد تا برخوردی ورا سازمانی و عقيدتی پيشه کنند يا نه، موضوعی است غير قابل پيش بينی وبه ظرفيت تاريخی وتشکيلاتی مجاهدين بر ميگردد. ولی يک چيز روشن و چون خورشيد از ايران زمين طلوع کرده است وان اينکه ملت غيور و قهرمان ايران منتظر خط و خطود و فرمان اتش نشدند و حکومت نگين و خيانت پيشه امام جنايتکاران را در کوچه و خيابان به مصاف خوانده اند. اين مسير پر رنج وخونين پايانی شور انگيزو راهبری تاريخی خلق خواهد کرد. راهبری که حاظر باشد در فردای ازادی اين خلق جارو بدست و اب بر کف مقدم ازادی را گرامی بدارد.خوشا به حال و احوال کس، گروه، سازمان، حزب، رهبر وسازمانی که شانس تاريخی خود را ازمايش کند و لياقت خود را در اين مسير و در پيش پای مردم ايران به اثبات برساند، کو هر که باشد، حر،اما حسين، گاندی، مصدق،فاطمی ،پويان،حنيف نژاد، ...........ويا نواده گان تاريخی انها. بخدا قسم رهبری اين خلق اسير ولی قهرمان ،لياقت خاص خود را می طلبد و من از ان در شکم که هنوز کسی اين لياقت را کسب نکرده و به زور و قسم حضرت عباس و من بيرم تو بميری واستقاثه از اين وان ظهور نمی کند.
  

[تاریخ ارسال: 03 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: جواد ریاحی]  [  ]  
به نظرم این اقا کوروش از راه دور با سازمان مجاهدین اشنای دارد واطا عاتش از طریق رسانه های مجاهدین است مجاهدین به شنا ختی که من از انها دارم بر خلا ف حر فها و مواضعی که می گیرند در با طن به هیچکد ام معتقد نیستند خمینی خیلی روشن وشفا ف گفت حفظ حکو مت از اهم واجبات است مجاهدین هم یک نگاه بیشتر ندارند واگر بینده گول حر فهای مجاهدین را نخورد کسب قدرت سیاسی واینکه فقط من التر نا تیو هستم ولا غیر برای هیچکس هیچ حقی قایل نیست ودر هر شرایطی سعی دارد از هر حرکت اجتما عی که خود هیچ نقشی در پیدایش ان ندارد نهایت بهره برداری را بکند اگر شرایط وتکنولوژی ارتباطی اجازه می داد می گفت جمعیت میلیونی فر یاد مزنند مسعود مریم در تظا هرات خارج از کشور دیدیم که چگونهسعی داشت عکس ندا حسنی را در کنار عکس ندا اقا سلطان به خورد مردم بدهد ومردم بشدت پس می زدند جنبش جدید سبز نماد ازایخواهی مردم ایران است با تمام نقاط ضعف وقوت نه در انحصار موسوی ونه کروبی است ونه امثال رجوی میتوانند به ان دست اندازی کنند مردم ایران در حال اموزش وتمرین دمکراسی هستند وبخوبی فر ق افراد صا دق وفرصت طلب را می داند ومحا ل است از چاله خمینی به چاه رجوی ومجا هدین بیفتند .   

[تاریخ ارسال: 02 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: جوادتابان]  [  ]  
آقای طاهری از آنهمه آسما ن وریسمان که به هم بافته اید و لیبرالیسم و شوونیسم و ناسیونالیسم و مارکسیسم که قطار کرده اید بلاخره ما نفهمیدیم به نظرشما مجاهدین کار خوبی کرده اند یا نه!   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.