شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah   

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۳۱ مه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جنگی بزرگ در راه است! تردید نکنید!

كوروش طاهري

تمدن اسلامی فتوحات می طلبد!

شاه آواره ایران بعد از برگزاری جشن های دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی تئوری تمدن بزرگ را به میان افکار عمومی جامعه ایران روانه کرد. بعد از انقلاب موسوم به سفید که 15 خرداد 42 از پی آمدهای آن بود تمدن بزرگ به عنوان سیاست حکومت برای رواج و تثبیت جامعه را تحت الاشعاع خود قرار داد. زمانی که حزب رستاخیز به عنوان بازوی اجرائی این تئوری تاسیس شد شاه مردمی را که خواهان پیوستن به این حزب دولتی نبودند تهدید به اخراج محترمانه از ایران کرد و اعلام کرد مخالفین حزب می توانند پاسپورت دریافت کنند و به خارج کوچ کنند(نقل به مضمون).

تمدن بزرگی که شاه بدنیال آن بود مدینه فاضله ای بود که نمی توانست در جامعه متضاد و مملو از خصوصیات قومی و ملی ایران به نتیجه برسد عوامل متعددی دخیل بودند از جمله تضاد سلطنت با بخش باقی مانده فئودالیسم که در قالب روحانیت مرتجع به رهبری خمینی در مخالفت با سیاست های شاه تجلی می کرد در این میان بخشی از روشنفکران و بنیان گذاران سازمان های چریکی و کمونیستی و رادیکال در جبهه دیگری در مقابل تمدن یزرگ شاه و سلطنت پهلوی صف آرائی کرده بودند هر چند تتمه حزب خائن توده با تسلیم شدن در برابر حکومت در جزیره کیش به استراحت و تجلیل از الطاف ملوکانه در کاخ های شاهی اندیشه های کمونیست را به بادهای سواحل جزیره می سپردند!

وقتی شاه با مردم و جامعه اش بیگانه بود چگونه می توانست تمدن بزرگ یرای مردم ایران تضمین و اجرا کند!  شاه تشکیلات ایده ئولوژیگی و توده ای برای بیش برد تئوری تمدن بزرگ در اختیار نداشت! زیرا شاه همه را ارتجاع سرخ و سیاه می پنداشت!

اما اینک شاهی به نام محمد رضا پهلوی وجود ندارد اما شاه ولایت فقیه با طرح تمدن اسلامی افکار خونباری را برای به کرسی نشاندن این تئوری منحط در سر می پروراند!

چند محور مهم و اساسی در تمدن اسلامی(که من آن را جنگل وحشی می نامم) مورد نظر خامنه ای برای تحمیل و اجرا وجود دارد. خامنه ای مصمم است که بعد از مرگ خود میراث دیکتاتوری ولایت فقیه را در تاریخ ایران و اسلام باقی گذارد. او فتوحات نیاز دارد.

خامنه ای برخلاف خمینی از ابتدا در مقام رهبری کاملا تثبیت شده نبود زیرا رفسنجانی و جناح پیرو او در جامعه روحانیت مبارز و بخشی از روحانیون مبارز منتقد او و صاحب نفوذ بر دستگاه خلافت دیکتاتوری قرن بودند. در ایران شبکه روحانیت به مثابه احزاب فعالیت می کنند. در چالش سیاسی اندکی از ظواهر دموکراسی به مانند برگزاری انتخابات از الگوی انگلیس و تمرکز قدرت از بالا به شیوه چین و هم چنین اقدام به رو نمائی حداقل روابط سیاسی با تکیه بر شعار تحلیل رفته نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی از ویژه گی های دستگاه خلافت در ایران بوده است. اما اینک از نظر سیاسی و تشکیلاتی اجرای نظم فاشیسمی کامل در تمدن اسلامی به استراتزیک قطعی جمهوری اسلامی تبدیل شده است. فاشیسم نازیسم زمان هیتلر به شکل تمام عیارتر آن در تمدن اسلامی مورد نظر خامنه ای در مرحله تکامل تر است. این  فاشیسم در عصر غنی تکنولوزی اطلاعات و اینترنت در شرائط فریب این داده های اطلاع رسانی است. موفقیت یا عدم موفقیت آن بحث دیگری است اما در قامت تمدن اسلامی خامنه ای وجود دارد و از بدیهیات آن است. برای برون رفت از ظواهر اندک دموکراسی و گسترش قدرت خود بر پایه دکترین نظامی و سازمان دهی امنیتی توده های پیرو و در نتیجه همراهی بخش دیگری از توده های ناراضی و بسط طبیعی آن در داخل و خارج برای توجیه و در نهایت کسب تائید نظام جهانی اسلامی به مرحله تصمیم گیری و اجرا نزدیک شد!!

این تصمیم گیری در کدام کانون و نقطه تمرکز از نظام قرار دارد؟

 • ترویج فقر و فشار اقتصادی به عنوان اهرم فشار برای حذب نیرو
 • گسترش حوزه اطلاعاتی و امنیتی در تمام قلمروها
 • گسترش و توسعه سازمان های توده ای حفاظت و سرکوب
 • حذف منقدین خودی در مرحله نحست و نشان دادن بالترین نوعی بی رحمی در سرکوب
 • پاکسازی نیروهای جبهه پیرو که افکار همراه با تمدن اسلامی رهبر را ندارند.
 • ایجاد و تقویت سازمان های موازی با استفاده از امکانات وسیع مالی و لجستیکی در برخورد با مخالفین در خارج از کشور و دادن امتیازات لازم به دولت ها یا گروه های ذی نفوذ خارجی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات و سرکوب مخالفین در خارج از کشور.در این مرحله جنگ درون گروهی مورد نظر حکومت است که با توجه به ترکیب اطلاعاتی جدید و آغاز فعالیت گسترده وزارت اطلاعات در سفارت خانه های رزیم اعزام تیم های امنیتی در قالب اقتصادی به شیوه سپاه پاسداران در درجه اهمیت قرار دارد.
 • تغییرات در قانون مجازات اسلامی و عمده کردن وقوع جرم در خارج از کشور برای دسترسی بیشتر به اپوزیسیون.
 • ایجاد قدرت نظامی بر پایه انرزی هسته ای برای زیر فشار گذاشتن غرب در مواجهه با تمدن اسلامی خامنه ای!
 • تغییرات در قانون اساسی و تعیین رهبری ولایت فقیه بعد از خامنه ای با تکیه بر مهدویت و حذف قابل توجهی از آیات موسوم به عظام!
 • تقویت و ارائه کمک زیادتر به سازمان های مذهبی مخالف در منطقه با استفاده از ابزار نفت و تبلیغات مذهبی.
 • نفوذ در دستگاه دیپلماسی کشورهائی نظیر آمریکا  فرانسه و انگلیس برای تغییرات اطلاعاتی .
 • ایجاد شرائط جنگی با اسرائیل با تکیه بر فشار سیاسی بر غرب.
 • قطب بندی رسمی و آشکار در جهان اسلام بر مبنای قطب تمدن اسلامی جمهوری اسلامی و قطب اسلام دولتی به رهبری مصر! در چنین وضعیتی از دست دادن جزایر سه گانه در جنوب از احتمالات ممکن است.
 • طرح رواج ازدواج با اعراب سنی در خلیج فارس .
 • اعزام چنذ هزار مروج مذهبی در قالب گروه های کاری جهاد سازندگی و صنعتی به آمریکای لاتین و آفریقا برای گسترش تمدن اسلامی با داشتن قدرت هزینه بالا برای جذب افراد و هوادار!
 • گسترش قدرت سیاسی دولت به نهاد سپاه پاسداران و یارگیری بسیج بر مبنای فقر اقتصادی از خانواده های فقیر و مستمند.
 • باز گذاشتن دست بازجویان برای محکوم کردن و جلب نظر قاضی در صدور حکم مورد نظر وزارت اطلاعات که با تکیه بر خواست های سپاه پاسداران شکل سازمانی جدید را ایجاد کرده است.

این موارد بخشی از کلیات تمدن اسلامی مورد نظر خامنه ای است که از منظر مهدویت و ولایت فقیه طراحی محتوا شده است. در جبهه مقابل مردم و توده های خروشان و معترض قرار دارند که برای حفظ بقاء در چند جبهه مبارزه کنند. توده های زجرکشیده و ستم دیده باید خود را برای جنگی فرسایشی با حکومت و شرائط اجتماعی و خانوادگی خود آماده کنند! این جنگی است تحمیلی  ناخواسته و نابرابر که به مردم ایران تحمیل می شود. جنگ با اسرائیل و جنگ در داخل! حمله اسرائیل به ایران بخشی از شکاف ایجاد شده با حکومت اسلامی در کشورهای مسلمان به نفع رژیم را تغییر می دهد. جنگ قدرت در آمریکا به نفع جمهوری اسلامی هدایت می شود

به اعتقاد نگارنده یک مرحله تکامل تر فاشیسم در آینده ایران از جانب حکومت بر مبنای تئوری تمدن اسلامی در حال پیاده شدن است که با غافلگیری جهانی نیز همراه خواهد بود. فاشیسم جدید از ابزار بزرگ نوین تکنولوزیکی و اطلاعاتی بزرگترین استفاده ضد بشری را خواهد کرد. اگر شاه به دنبال اخراج مخالفین بود ولایت فقیه در پی دستگیری ترور و مجازات آنان بر مبنای حکم ولایت است!

 "یادداشت های هفته"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های هفته سایت دیدگاه" قید کنید.

        کوروش طاهری

 

Korosh_ims@yahoo.com  

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
كوروش طاهري:[تاریخ ارسال: 21 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: کوروش طاهری]  [  ]  
با تقدیم سلام به آقای زنگی زنگ
توصیه شماو سایر منتقدین ارجمند را حتما رعایت خواهم کرد!
پیروز باشید
کوروش طاهری
  

[تاریخ ارسال: 20 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
با سلام خدمت آقای طاهری،
ای کاش به جای نوشتن یک سری جملات نامفهوم و بی ربط در جواب سئوال من، در مورد جملات قبلی در متن مقاله تان توضیح می دادید!
من نمی دانم شما از کجای اظهار نظر من، صدور حکم مجازات در آورده اید. در ضمن بهتر است خودتان هم به توصیه خودتان عمل کنید و نوشته هایتان را قبل از انتشار بازخوانی کنید. نه تنها در این نوشته، بلکه در نوشته دیگرتان تحت عنوان "شما نظر دهید" اشتباهات دستوری بسیاری هست، که شاید با بازخوانی آنها و به خرج دادن کمی حوصله، هم اشتباهات رفع شوند و هم منظورتان را بهتر به خوانندهء نوشته هایتان منتقل کنید. در مورد آن یکی نوشته تان هم نظری نوشته بودم، که متأسفانه آقای ناظر آن را منتشر نکردند. در هر صورت تمامی اظهار نظرهای زنگی زنگ خیرخواهانه و برای بالا بردن سطح مقالات است.
  

[تاریخ ارسال: 20 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: کوروش طاهری]  [  ]  
با سلام و تشکر از اظهار نطر شما!
اگر اجازه فرمائید یک بار دیگر پیشنهاد خدمت شما تقدیم کنم که مطلب را یک بار دیگر مرور فرمائید.
اماآقای زنگی به جای نقد بنده را مشمول قانون مجازات اسلامی ولایت فقیه کرده اند.انسانی که دو تا شاخ در آورد حکمش طبق این قانون توطئه بر علیه نسل مسلمین قانون خلقت و امنیت ملی است!از من گذشت اما برای نویسندگان جوان از این پیشنهاد های کشنده خودداری فرمائید!فکر می کنم نوبت آقای حمید است که کمی گریه کند!اما نه از ته دل!
پیروز باشید!
کوروش طاهری
  

[تاریخ ارسال: 19 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: بهاره]  [  ]  
درود بر زنگی زنگ...
دوست عزیز چه نیکو پرسیده ای .... در این وانفسای کمبود خنده های عمیق، کلی از ته دل و بطور نفس گیر خندیدم... خیلی ممنون
  

[تاریخ ارسال: 17 Nov 2009]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
آیا کسی می داند که معنی جملات زیر (بر گرفته از متن مقاله آقای طاهری) چیست؟
" فاشیسم نازیسم زمان هیتلر به شکل تمام عیارتر آن در تمدن اسلامی مورد نظر خامنه ای در مرحله تکامل تر است. این فاشیسم در عصر غنی تکنولوزی اطلاعات و اینترنت در شرائط فریب این داده های اطلاع رسانی است. موفقیت یا عدم موفقیت آن بحث دیگری است اما در قامت تمدن اسلامی خامنه ای وجود دارد و از بدیهیات آن است. برای برون رفت از ظواهر اندک دموکراسی و گسترش قدرت خود بر پایه دکترین نظامی و سازمان دهی امنیتی توده های پیرو و در نتیجه همراهی بخش دیگری از توده های ناراضی و بسط طبیعی آن در داخل و خارج برای توجیه و در نهایت کسب تائید نظام جهانی اسلامی به مرحله تصمیم گیری و اجرا نزدیک شد!!"
شاید دو علامت تعجب در انتهای آخرین جمله نشان این باشند که خود نگارنده هم از نوشته خویش دو تا شاخ درآورده است.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.