شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ -  ۵ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

توبه نامه موسوی در جلسه امنیتی چهارشنبه در مجلس نوشته شد!

كوروش طاهري

موسوی رهبر اسمی و اولیه جنبش سبز ,  سرانجام توبه نامه نوشته شده ,  گروه کار وزارت اطلاعات ,  کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی و اطلاعات سپاه پاسداران را که روز چهارشنبه   گذشته  در جلسه فوف العاده این گرو کار تدوین شده بود پذیرفت , در قالب بیانیه شماره 17 برای توجیه و فریب افکار عمومی منتشر کرد.

او در شرائطی این توبه نامه محترمانه را پذیرفت که ,  پیشنهاد این گروه کار , در مورد ارسال نامه برای هاشمی رفسنجانی(بخوانید ابلا غیه ) برای بازگشت به دامن ولایت و اعلام برائت از ضدانقلاب و مخالفین اسلام و ولایت(نثر و بیان حکومت در مورد انقلابیون و آزادی خواهان و...) هنوز در دفتر رهبر ولایت فقیه است.

چه خوب شد که ,  ایشان رهبر این جنبش بزرگ نشدند و زود راه و هدف خود را اعلام کردند. این چه آزادی و دموکراسی است که جناب مهندس خواستار آن هستند , اما حقی برای هیچ گروهی مخالف و اپوزیسیون قائل نیستند. البته نگارس متن توسط ایشان نیست و فقط آن را منتسب به خود کرده و به دایره افکار عمومی کشانده است. کدام یک از ادوار این محلس شورای اسلامی از ابتدا تاکنون

اگر از فلسفه بافی های این توبه نامه از ابتدا تا سطور نزدیک به انتهای آن بگذریم جان کلام را طراخان این توبه نامه بیانامه گونه در سطور آخر نوشته اند. به قول معروف بزک نمیر بهار می آید ....

بخوانید  به بندهای فوق پیشنهادات دیگری نیز می توان اضافه کرد . به نظر بنده حتی یک جوی کوچک زلال در این بین می تواند مغتنم باشد . ضرورتی ندارد همه بندها با هم شروع شود . مشاهده عزم در این راه بروشنی افق کمک خواهد کرد . و کلام آخر آنکه همه این پیشنهادات بدون نیاز به توافق نامه و مذاکره و داد و ستدهای سیاسی و از موضع حکمت و تدبیر و خیرخواهی می تواند اجرایی شود .

آیا فردی که خواهان برسمیت شدن بحران و جلوگیری از فساد سپاه پاسداران و بهبود وضع مردم است به چنین نتیجه گیری بسنده می کند! آیا مدیر هنری او محسن مخملباف در آینده به سفارش احمدی نزاد فیلم توبه نامه رهبر سیز خود را به روی اکران سینما خواهد برد!

 

 منبع: سايت ديدگاه

 @ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

کوروش طاهری

 

korosh_ims@yaho.com  

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
كوروش طاهري:[تاریخ ارسال: 06 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: کوروش طاهری]  [  ]  
با درود به آقایان سیاوش و جواد و تشکر از نقد متین و توجه شما!
دو یا سه روز قبل ازصدور توبه نامه بیانامه موسوی, من, ای میلی را برای آقای ناظر فرستادم و ضمن یک درخواست در مورد تغییر در موضوع یادداشت روز , نوشتم که, در جلسه امنیتی روز چهارشنبه در مجلس تصمیمات مهمی گرفته شده است از جمله ارسال نامه رسمی برای رفسنجانی در خصوص اعلام موضع رسمی و برائت از نیروهای مخالف نظام . اخباری را که من از تهران دریافت کردم حکایت از پیشنهاد عسگر اولادی و ناطق نوری در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا به حجازی از دفتر خامنه ای بوده است. این موضوع را حجازی با گروه کار به عنوان آخرین موضع رهبر مطرح و به ملاقات موسوی با خامنه ای در 25 خرداد با خامنه ای عطف می کند و پیشنهاد به جلسه این بوده است که متنی به موسوی بیشنهاد شود و او آن را برای اطلاع عموم منتشر کند.
من این موضوع را از سه کانال پی گیری کردم که دو کانال آن بر این موضوع صحه گذاشت. یکی از همکاران قدیمی من که بیش از چهار دهه در روزنامه نگاری ایران صاحب نام و اخبارش مبتنی بر واقعیت و به دور از جبهه گیری یا موضع خاصی است این موضوع را تائید کرد. مهم تر از همه حوادث و فعل و انفعالات بعد از این وضعیت نشانه صحت این موضوع بود. نظیر ارسال نامه رضائی به خامنه ای, ارائه طرح دو فوریتی تعدادی از نمایندگان به مجلس ,برای کم کردن مدت مجازات محاربه, انتشار بیانیه 5 نفر در خارج(مهاجرانی کدیور و...) . در واقع جناح معتدل اصول گرا, با این خواست, در صدد حفظ زندگی سیاسی موسوی به عنوان یار خمینی در نظام بود و از طرفی می خواست از تهاجم وحشیانه جناح تندرو اصول گرا جلوگیری کند, که ,موفق نشد! اما اخبار و تحلیل همیشه بر سند و ارائه مکتوب آن مبتنی نیست بلکه بر اطلاعات تکیه دارد, این اطلاعات یا صحیح است یا خنثی یا غلط. در روزهای آینده صحت این اطلاعات تائید خواهد شد! فراموش نکنیم موسوی نمی خواهد قربانی سیاست رفسنجانی و بخشی از روحانیون مبارز در نظام ولایت فقیه شود!
پیروز و شاد باشید
کوروش طاهری
  

[تاریخ ارسال: 04 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: سیاوش]  [  ]  
آقای طاهری عزیز
با درود، ممکن است بفرمایید فاکت و سند مستند شما برای این ادعا که نوشته اید:
موسوی رهبر اسمی و اولیه جنبش سبز , سرانجام توبه نامه نوشته شده , گروه کار وزارت اطلاعات , کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی و اطلاعات سپاه پاسداران را که روز چهارشنبه گذشته در جلسه فوف العاده این گرو کار تدوین شده بود پذیرفت , در قالب بیانیه شماره 17 برای توجیه و فریب افکار عمومی منتشر کرد.
از کجا آمده. این ادعای بزرگی است و اگر بتوانید آنرا ثابت کنید کار بسیار مهمی را انجام داده اید. امیدوارم در قبال پرسش بنده سکوت پیشه نفرمایید.
  

[تاریخ ارسال: 04 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: جواد]  [  ]  
ابتدا برای رفع هرگونه شبهه باید اشاره کنم که بنده نیز خواهان تغییر بنیادین رژیم حاکم هستم. پس آنچه ذیلا خواهم گفت صرفا از منظر تئوریک و شیوه نقد و تحلیل سیاسی است.
آقای طاهری در بررسی اطلاعیه آقای میر حسین موسوی آنرا توبه نامه میر حسین موسوی که توسط سپاه پاسداران بدو دیکته شده توصیف کرده و مابقی تحلیل خود را بر این قضاوت استوار کرده اند.
آیا ایشان سند و مدرکی دال بر این مدعا دارند یاتحلیلا به این نتیجه گیری دست یافته اند؟ در حالت اول باید سند خود را نیز برای اقناع خواننده ضمیمه میفرمودند(هنوز نیز دیر نشده). اما من فکر میکنم که مانند بسیاری از تفسیرهای متداول این یک برداشت شخصی است که در این صورت بهتر بود که به ترتیبی تاکید میکردند که این برداشت شخصی ایشان است.
متاسفانه این قبیل تحلیلها علیرغم حسن نیت نویسنده نمیتوان بعنوان یک تحلیل علمی و جدی تلقی کرد.اینگونه برداشتها حداکثر احساسات نویسنده را منعکس میکند.
با احترام و آرزوی موفقیت برای شما و همه آنها که برای ایرانی آزاد و دموکراتیک میکوشند
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.