شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سنگ را بستن و سگ را رها کردن !
مجید مشیدی

مجيد مشيدي

واژه " ترور"‌ يك كلمه لاتين است و آنچنان كه در كتاب های مرجع آمده به " ترس زياد " ‌معنی شده است. همچنين تروريسم به مفهوم به كارگيری خشونت و تهديد با انگيزه سياسی آمده است. مفهومی بنام رژيم ترور هم داريم كه مربوط به دولت تروريست است كه ممكن است عرصه­ی فعاليت­های تروريستی آنها به خارج از مرزها هم راه يابد. هر كجا مخالفی باشد يا به زعم اين رژيم، تهديدكننده­ی موجوديت، اهداف، منافع و... آنها باشد، شخصيت حقيقی يا حقوقی باشد، مورد ترور جسمانی و روانی قرار می ‌گيرد: " رژيم ترور نيز به رژيمی اطلاق می ‌شود كه از طريق ايجاد وحشت، حبس و كشتار مخالفان خود، حكومت می ‌كند. سرمایه داری، جنگ خود "علیه تروریسم" را امروز هم با کمک همان دولت ها و نیروهای بنیادگرا و سرکوبگری به پیش می برند که سیاست ترور و سرکوب شان، خود ایجادکنندهٔ فاجعهٔ کنونی  در جهان بوده است. تروریسم در جهان سرمایه داری متولد میشود و رشد می کند و در جهان سوم خود را آشکار میکند. کشورهای غربی به گونه ای وانمود میکنند که گویی این پدیده ای نوظهوراست در صورتی که این روند ریشه در رفتارهای گذشته آنها دارد.

 

آخرین عملیات تروريستی دولت ایران ، ترور دکترمسعود علی محمدی در تهران که شواهد نشاندهنده این است که دولت خود سازماندهنده است ولی مانند گذشته به کشورهای دیگر و اپوزیسیون نسبت می دهد. یک بار دیگر تروريست  دولتی پس ازبه بن بست رسیدن در معضلات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی اقدام به بر هم زدن نظم می کند چونکه برای سردمداران رژیم اسلامی بهترین نظم، بی نظمی است که آنان می توانند با ایجاد رعب و وحشت وسیع به اهداف خود برسند. آیا لبنانیزه کردن ایران در این روز کلید خورده است؟

 

وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۱۹۹۷بنا به شرایط آن دوران و لاس زدن با آخوند فریب کارخاتمی و در مقابل درخواست رژیم اسلامی برای محدود کردن فعالیت سازمان مجاهدین ، آنان را در لیست تروریستی قرار داد.  کلینتون  بر این باور بود که با دادن این چنین امتیازی می تواند حداکثر بهره ورداری در بده و بستان هایش با رژیم اسلامی را برای خود و متحدانش برنامه ریزی کند. این عمل بهترین هدیه برای یک دولت تروريستی مانند رژیم اسلامی بود. پس از قرار دادن نام مجاهدین در لیست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا  و سپس  جامعه اروپا و ا نگلیس،  چراغ سبزی  برای  رژیم تروریستی اسلامی بود که  آنان حمله موشکی خود را به قرارگاه های مجاهدین آغاز کنند.  

 

فراموش نکردیم که در دوره ی دوم ریاست جمهوری رفسنجانی بود که وزیر اطلاعات علی فلاحیان و معاونت امنیتی وی سعید امامی بودند که مخالفین دگر اندیش سر به نیست می شدند و صدای شان با عملیات وزارت اطلاعات خاموش می شد. ادامه ی آن به دوره ی خاتمی  رسید که دست به جنایات دیگری زده شد. به خصوص در سلاخی کردن فروهرها و ترور پوینده ، مختاری ،  مجید شریف و.. . اتفاق افتاد . در همان زمان  خاتمی  رئیس جمهور و دوران طلائی  مدعیان اصلاح طلبی  بود که چگونه قتل های زنجیره ای سازماندهی شدند ؟ اعتراضات دانشجویان در هیجده تیر به طرز فجیعی به خاک وخون کشیده شد و یا چگونه یک اتوبوس مملو از نویسندگان و شاعران و ... که عازم ارمنستان بودند ، با رها کردن اتوبوس از سوی راننده می بایست که  همه بر ته دره فرستاده می شدند که معجزه آسا اتوبوس به مانع بر خورد کرد و سرنشنیانش عمری دوباره یافتند. پس از این واقعه سازماندهی  قتل های زنجیره ای داخل و خارج از کشورشروع شد.

 

سایت بی ال تی، که اخبار حقوقی و دادگاهها در واشینگتن را منتشر می کند روز دوازدهم ژانویه  نوشت :

" امروز وکلای سازمان مجاهدین خلق ایران آخرین تلاش خود را برای استیناف در یک دادگاه در واشینگتن ارائه دادند. به نوشته این منبع، مایر براون، همکار اندرو فرای، که وکالت مجاهدین در دادگاه استیناف آمریکا را به عهده دارد، این سازمان را به عنوان گروهی دموکراتیک و سکولار ستود که به مدت ۸ سال در تروریسم درگیر نبوده است و آن را با سابقه «پاک» توصیف کرد.  بیش از ۱۰۰ نفر که بسیاری از آنها حامیان مجاهدین بودند در این دادگاه حضور داشتند. سال گذشته وزارت خارجه آمریکا درخواست لغو نامگذاری تروریستی را رد نمود و این آخرین بار برای مجاهدین بود. سازمانی که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده و برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ در لیست تروریستی آمریکا نامگذاری شد.  قانون فدرال آمریکا اجازه می دهد که سازمانها از وزارت خارجه درخواست بررسی مجدد بکنند. درخواست بازبینی مستقیما به شعبه دادگاه واشینگتن داده می شود. " (1)

 

از این خبر بسیار خرسند شدم. نمی خواهم در اینجا به مباحث دخالت سرمایه داری در امور اپوزیسیون یک کشور که خود نیاز به تحلیل شرایط و اوضاع جهان پس از فرو پاشی دیوار برلین  بر می گردد ، وارد شوم. آیا کسی که برای دفاع از وطنش متجاوزی را بکشد این عمل او را نیز می توان ترور یا آدمکشی و جنایت نامید ؟ آیا کسی را که از توده های محروم و زحمتکشان  دفاع کرده و ناگزیر متجاوز را بکشد جنایت کرده است ؟ حال خطاب به وجدان های بیدار می‌پرسم به راستی تروریست کیست؟ کسانی که مایه‌ی ترس و وحشت در بین مردم هستند یا کسانی که از حقوق طبیعی خود و مردم‌شان دفاع می‌کنند؟

 

چه کسی دارنده ابزار و آلات ترور و استفاده کور و بدون تبعیض آن علیه تمام کره زمین است ؟  چقدر این حرف مائو عمیق و منطبق بر واقعیت است که گفت : " امپریالیست ها دنیا را به آتش می کشند ، اما وقتی مردم یک شمع روشن می کنند فریادشان به هوا می رود !"

 

اینترنشنال آنالیست، رسانه دیگر آمریکایی، درگزارش خود به قلم پروفسور دانیل زوکر، درمورد دادگاه استیناف واشینگتن می نویسد: سازمان مجاهدین ۱۳ سال پیش توسط وزارت خارجه و درمسیر تعامل جویی کلینتون- آلبرایت با درخواست آخوندهای حاکم بر تهران در لیست سازمانهای تروریست خارجی قرار داده شد. از آنجا که در پرونده های مشابه در انگلستان در سال ۲۰۰۸ و در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ این سازمان براساس اطلاعات علنی ومحرمانه پیروز شده است نتیجه مطلوبی از دادگاه واشینگتن قابل انتظار است. اگر یکبار دیگر از مجاهدین رفع اتهام شود، این پیروزی به مردم ایران اکسیژنی را که برای جرقه زدن آزادی نیاز دارند ارائه خواهد داد. (2)

 

به نظرنگارنده خارج شدن نام مجاهدین ازلیست  تروریستی وزارت امورخارجه آمریکا که خواسته مردم ایران و اپوزیسیون رژیم اسلامی است ، می تواند: یک ، انرژی تشکیلاتی سازمان مجاهدین  که سیزده سال برای خارج شدن از لیست تروریستی تلاش کرده را آزاد می کند و شاید بتوانند جدی تر برای سازماندهی جبهه همبستگی ملی با سایر احزاب و سازمان ها و شخصیت های منفرد سرنگونی طلب که نیاز مبرم امروز است وارد میدان شوند بدون شک این اتحاد عمل مبارزاتی شتاب به سرنگونی رژیم اسلامی  خواهد داد.  دو ، از بین بردن فشار دولت عراق بر مجاهدین مستقر در قرارگاه اشرف خواهد بود چونکه دولت مالکی تحت امر ولایت فقیه برمحور، بودن نام مجاهدبن در لیست تروریستی وزارت امورخارجه آمریکا، اقدام به تهاجم به کمپ اشرف کرده و خواهانه اخراج آنان است. سه، انتقال آنان را ـ  در شرایط اصطراری ـ  به یک کشور اروپائی سهل تر می  کند.

 

آیا بهتر نیست از آمریکا و متحدانش  بپرسیم مردم  ایران از کی بیشتر از همه وحشت دارند؟ از رژیم جنایتکار ولایت فقیه و متحدانش و ماشین سرکوب آنان یا ازنیروهای اپوزیسیون که برای رهائی توده ها از چنگال ارتجاع سیاه مبارزه می کنند ؟  مردم از کی می ترسند و به کی عشق دارند؟ تا دیر نشده سگ ـ رژیم اسلامی ـ را ببندید و نام اپوزیسیون ایران را از لیست تروریستی حذف کنید !

 

1ـ منبع: همبستگی ملی، 23 دی 1388

2ـ همان منبع

 

یادداشت‌های روز "، ویژه سایت دیدگاه نوشته می‌شوند. در صورت تمایل به بازتکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت‌های روز سایت دیدگاه" قید کنید   .

 

مجیــد مشیــدی

 20 ژانویه 2010

madjidmoshayedi@gmail.com

www.m-moshayedi.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مجيد مشيدي:[تاریخ ارسال: 22 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: صدری]  [  ]  
آقای جواد ریاحی،
میتوانید دلایل التماس خامنه ای یه جلال طالبانی و مالکی برای اخراج سازمان پر افتخار مجاهدین خلق ایران از عراق را توضیح دهید. و دلایل تقاضای رژیم از غرب برای گنجاندن سازمان در لیست تروریستی خودشان در مقابل معاملات وطن بر باد ده چیست؟
دلایل خرج میلیونها دلار برای کارهای جاسوسی ضدِّ مجاهدین در اروپا و آمریکا و بسیج مأموران گمنام و با نام وزارت اطلاعات در دیار غرب برای پراکندن اطلاعات دروغین علیه آنان چیست؟ اگر که یه قول شما آنها تمام شده اند.
  

[تاریخ ارسال: 22 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: صدری]  [  ]  
farhad
اگر بدانید و یا یادتان باشد، در دیار فرنگ فردی بود به نام فرود که در تلویزیون ماهواره ای با زشتترین عبارات و کلمات به قرآن و پیغمبر اسلام حمله میکرد و گاهی ادعاهای ضدِّ رژیمی هم داشت. ایشان در همان حال که آن حرفهای بی سر و ته را میزد حقوقش را از وزارت اطلاعات میگرفت و حالا هم در منزلش در تهران در امن و امان زندگی میکند بدون اینکه طرفداران بیسواد تر از خودش در غرب خبر داشته باشند.
تبلیغات ضدِّ اسلامی یکی از ترفندهای وزارت اطلاعات ضدِّ ایرانی و ضدِّ اسلامی جمهوری نکبت بار آخوندی است تا کسی به طرف مجاهدین خلق نرود.
مجاهدین هیچگاه به مذهب کسی کار نداشته و ندارند و آنها اولین گروهی بودند که در مقابل حجاب اجباری و " یا روسری یا توسری" خمینی در آن موقع ایستادند، در حالیکه بزرگترین احزاب مارکسیستی به مجاهدین حمله کردند که چرا مقابل امام ضدِّ امپریالیست آنها گستاخی کرده و چرا مطیع فرامین امام نیستند.
  

[تاریخ ارسال: 22 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: جواد ریاحی]  [  ]  
قا بل توجه جناب قاسم اقا در مورد اینکه کسی در سایت دید گاه به اسم من مطلب وکا منت می گذارد که مورد توجه جنا بعالی قرار گرفته است من تا بحا ل با چنین موردی بر خورد نکرده ام اگر شما برخورد کر ده اید لطف نموده با ذکر مشخصات معر فی ونشان دهید خوشحا ل خواهم شد .   

[تاریخ ارسال: 22 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: farhad]  [  ]  
آقای ناظر، دوباره سانسور؟؟ دوباره دهان را دوختن آنهم از شما که ادعا می‌کنید طرفدار آزادی بیان و اندیشه هستید؟؟!! آزادی بیان و اندیشه هیچ مهدودیتی نباید داشته باشد، در غیر اینصورت که دیگر آزادی نیست. نامش را بگذارید خفقان و اینبار به کام شما!!

جناب من از مذهب و نیروهای مذهبی‌ متنفرم. تاکید می‌کنم سازمانها و احزاب مذهبی‌ که دوباره میخواهند داغ و درفش و جهل و جنایت را تحت نام جمهوری دمکراتیک اسلامی بر پا کنند. حالا باز هم سانسور کن باز هم راه رژیم اسلامی را ادامه بعده ببینم به کجا میرسی‌!!

  

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: مش قاسم]  [  ]  
با سلام ،
آقا جان ما نمیگیم، ولی وکیل شان گفته: اینها ۸ سال است تروریست نیستن یعنی قبلا بودن؟ نظر خود مجاهدین در مورد این گفتار چیست ؟بعد هم اینکه بخواهند داخل ایران حکومت کنند، لابد مردم باید موافق باشند! بلاخره ساکت که نمیمانند!
اما اینکه میتوانند بیایند داخل مگر اینها ایرانی نیستند، گیرم کج رفتند؟ خوب خیلی ها کج رفتند! گیرم جنایات کردند، خوب همه باید جواب پس بدهند! شما میگویید با زور میخواهند همه را خفه کنند ؟ ما به عقل خودمان میگیم آقا محال است. اگر روزی آزادی آمد، لابد همه هم میتوانند حرف هایشان را بزنند، مگر همین حالا کم کشته دادیم که فردا اینها بخواهند مردم را خفه کنند ؟ خیر محال است. ما نمیگیم شاید نخواهند، شاید هم بخواهند. اگر این ها را از لیست در بیاورند یعنی همه چیز تمام است؟ خیر با سواد ما تمام نیست. حالا جواب هم باید بدهند، نه به ما به مردم.
بلاخره سوال هم زیاد است ! مسلمان ها یه جور سوال دارند، غیر مسلمان ها یه جور، کمونیست ها یه جور سوال دارند، بقیه یه جور دیگر. یعنی اینها میخواهند همه را بکشند؟
بعد هم اگر من مش قاسم اعلان بدم، من میشم رییس جمهور، همه هورا میکشن ؟ چرا نه؟ چون خوب میپرسن اخه مش قاسم تا حالا چی کار کردی ؟ گیرم کل مملکت غیاس آباد که ما را هم خیلی دوست دارند، بخواهند سرنوشت خودشان را بدن دست ما. ما نمیگیم مجاهدین کم شهید داده ولی بابام بقیه هم دادن. شهید که پیش پرداخت خانه نیست که اگر بیشتر دادی، کمتر جواب بدهی.
هنوز هم که یک جمع کامل از سیاسییون و اهل اندیشه اصلا جمع نشده که ببینیم این مجاهدین کجا قرار میگیرن. آقا ما با سواد خودمان خواندیم همین مصوبات شان را ، ما که کم سوادم تعجب کردیم، گفتن ۶ ماه ولی ( میبخشد ما خودمان را انداختیم وسط ، چون مربوط به کشاورزی بود میگیم ) تکلیف زمین و مالکیت را برای همیشه روشن کردند، حال که من بی سواد کشاورز میدانم روشن کردن تکلیف کشاورز در ایران به طور نهایی، وظیفه دولت ششماهه نیست . یعنی آنها که کلی درس خواندن و سواد دارند به سادگی هر چه مجاهدین گفتند را قبول میکنند؟
یک جمله هم به آقا سیامک عزیز ، جانم تمامیت ارضی ایران را دولت انتخابی تعین خواهد کرد، اگر شما خوب دقت کنید بقیه کشورهای دورو بر ما چشم به خاک ما دارن ، بیچاره ما که سیاسیون ما بجای پس گرفتن قفقاز و باقی خاکمان فقط به فکر دادن خاک هستن ( میبخشد باز ما فضولی کردیم ، ما قد شما سواد نداریم )
  

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [  ]  
آنکس که به تو دلداری داده وخواسته دلت را قرص کند که:«تاریخ مصرف سازمان مجاهدین خلق تمام شده »،خودش در تاريکی مشغول سوت زدن است.   

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
بر اساس مادۀ 186 قانون مجازات اسلامی,تمامی اعضاء و هواداران سازمان مجاهدین خلق محارب و مستحق اعدامند. در مادۀ 186 قانون مجازات اسلامی آمده است:«هر گروه و جمعیت متشکل که در برابر حکومت اسلامی قیام مسلحانه کند مادام که مرکزیت آن باقی است,تمام اعضاء و هوادران,که موضع آن گروه یا سازمان را می دانند, و به نحوی در پیشبرد آن فعالیت و تلاش دارند محاربند,اگرچه در شاخۀ نظامی شرکت نداشته باشند»! به همین دلیل وقتی دولتهای اروپای غربی و ایالات متحده مجاهدین را در لیست سازمان تروریستی قرار دادند عملا پای مادۀ 186 را امضاء و با مفاد موافقت نمودند. البته اتحادیۀ اروپا بعد از کلی پیچ و تاب خوردن مجاهدین را از لیست خود خارج و ظاهرا امضای خود را از پای مادۀ 186 برداشته است. اما آمریکا برای بازیهای ساسی خود در منطقه هنوز مجاهدین را در لیست تروریستی اش قرار داده است. با این حال بعضی ها بجای نفد برنامه ها و سیاستهای این سازمان, با آنچنان کینه و نفرتی حرفهای برادران و خواهران وزارت اطلاعات و رسانه های جمهوری اسلامی را مبنی بر تمام شده این سازمان تکرار می کنند که حقیقتا باعث انزجار و اشمئزاز است. مثلا بنظر می رسد که این آقای فرهاد دوست دارد سر به تن مجاهدین نباشد و هر چه زودتر شامل اصل 186 شوند و از صحنۀ ایران و منطقه حذف فیریکی شوند.
وگرنه بین انتقاد و کینه ورزی به یک سازمان ضد رژیمی فرق های زیادی وجود دارد.
به نظر من سیاست درست و انسانی در قبال مجاهدین خلق باید چنین باشد: تا جائیکه با حکومت اسلامی مبارزه می کنند و خواهان جدایی دین از دولت و لغو حکم اعدام و برابری زن و مرد هستند باید از آنان حمایت کرد. اما وقتی از تمامیت ارضی اجباری, جمهوری دمکراتیک موقت اسلامی, دل خوش کردن بیش از حد بر تضادهای جمهوری اسلامی و آمریکا بدون توجه به ماهیت این نضادها, حمایت می کند باید به نقد آن پرداخت. وگرنه با تکرار حرفهای حسین شریعتمداری و خامنه ای و احمدی نژاد و غیره نمی توان نیروهای متنفر از جمهوری اسلامی را بر علیه مجاهدین برانگیخت.
در ضمن, مذهب برای یک فرد و سازمان کمونیستی و انقلابی امر خصوصی نیست و حمله مدام و بی رحمانۀ به خرافات و کثافات مذهب بخشی از وظایف نیروهای چپ و کمونیست است. در ایران نقد و بررسی دین اسلام و نقش مخرب و ضدبشری آن در تاریخ خلقهای آن ,نباید به بهانۀ توهین به «اعتقادت» مردم تعطیل شود. آن هم به این بهانه که گویا باعث اختلاف و دو دستگی می شود. از یاد نباید برد که محمد پیامبر مسلمانان نیز بدون توجه به اعتقادات اکثریت مردم مکه که بت پرست بودند؛ به ترویج و تبلیغ دین خود پرداخت بودن آنکه به اعتقادات اکثریت مردم آنجا احترام بگذارند. بنابراین, طرفداران اسلامی,حال هر برداشتی که اسلام داشته باشند, بهتر است در وحلۀ نخست به انتقاد و گلایه از محمد بپردازند و بعد از نیروهای ضد دین و مذهب بخواهند از نقد دین اسلامی دست بردارند. در آخر باید اشاره کنم که در بر خورد سیاسی به سازمان مجاهدین خلق باید انسانیت و انصاف را رعایت کرد و در دام شکنجه گران وزارت اطلاعات رژیم و متجاوزین کهریزک و اوین نیفتاد, و همزمان به نقد ایدئولوژی اسلامی و مذهبی آنان پرداخت. همانگونه که مجاهدین حق دارند نظرات و افکار دیگران را نقد و بررسی کنند.
  

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: قاسم]  [  ]  
آقای جواد ریاحی, در مقالاتی که به اسم شما چاپ میشد, مقالات بدون غلط املائی و انشائی بوده, حتی از ؛ و , و « و ” و... به موقع و صحیح استفاده میکردی. میخواستم بدونم آیا کسی برای بد نام کردن شما در سایت دیدگاه به اسم شما کامنت میگذارد؟ یا این فقط تشابه اسمی میباشد؟ جون این کامنتها تو .... میباشد.   

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: صدری]  [  ]  
این یک دیدگاه سنتی است که دختر سالها در انتظار شوهر در خانه بماند و بپوسد تا شاید یک خواستگار پیدا شود و آنها را به خانه بخت ببرد. شاید هیچگاه سازمان از لیست خارج نشود!!!!   

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: جواد ریاحی]  [  ]  
امید وارم سازمان مجا هد ین هر چه زودتر از لیست تر ور یستی وزارت خا رجه امریکا خا رج شود وما ببینیم که بز مجا هد ین همین راه رفته را خوا هند رفت ودر دگما تیسم خود اصرار خواهند کرد یا نه ؟البته من معتقدم از مجا هد ین محا ل ممکن است که اثری بر بیا ید چون در بهتر ین مو قعیت نه توا نستند کا ری بکنند در زما نی که بسیار به غلط به عر اق رفتند وبعد از فر وغ حتا دولت صدام به خیا ل سازش با رژیم حتا از رفتن مجا هدین به کر بلا هم مما نعت به عمل می اورد وبعد از عملیات مر وارید بود که تازه متوجه امتیاز سازمان در عراق شد وبعد از انهم که دیگر بدرد مجا هدین نمی خورد چون بهیچو چه اجازه شکسته شد ن مرز را نمی داد وبچهای که در عراق بود ه اند می داند که من چه می گویم ودر عر صه سیاسی با اتخا ذ تصمیم غلت مسعود بقول معر وف سازمان هم چما ق را خورده بود هم پیاز را ووجهه خود را با رفتن به عراق در بین ایرا نیان وسیا سیون ایران از دست داده بود که هنوز که هنوز است به روی خود نمی اورند ودر این گر فتاری دست وپا می زند ودر وصحنه دپلما سی هم صحنه را هم به غرب وزژیم با ختند وا قعیت اینست که سازمان از سکستا ریسم رنج می برد ومی برد شما قبل از حمله امر یکا به عراق با سازمان حرف که می زدی اینگونه تحلیل می کردند که با اهرم ار تش ازادیبخش رژیم را سر نگون می کنند و برای هیچ بنی بشری در اپوزسیون محلی از اعراب قل عل نبودند ودر ضمن کوسه ریش پهن که جور در نمی اید جدایی دین از دولت کدام است وجمهوری دمکراییک اسلامی کدام تازه ریس جمهورش هم از قبل انتخاب شده مگر با بچه حر ف می زنیم ویا تا اینقدر هم می شود به شعور مر دم تو هین کرد واگر رژیم غر ق در بحران است بخا طر اشتباه خودش وحضور مر دم در صحنه بود ه است نه بخا طر هو شیاری وتیز بودن مجا هدین مردم خیلی جلو تر از این حر فها طی می کنند واگر تا به حا ل به کسی اعتماد می داشتند که در این 7 ما ه نقش رهبری را به او داده بودند در واقع باید گفت سیا سیون ما بیشتر اهل خود نما یی بود ه اند تا به عنوان امین مردم .   

[تاریخ ارسال: 21 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: farhad]  [  ]  
چرا آنقدر خودتان را گول میزنید دوستان، تاریخ مصرف سازمان مجاهدین خلق تمام شده است ، این سازمان نمیتواند در ایران تغییر ایجاد کند چون نه پتانسیل آن را دارد و نه جوانان سرزمینی به نام ایران به چند دلیل به آنها عتماد ندارند، اول برای اینکه هنوز به نام مذهب و اسلام و روسری میخواهند خودشان را به جوانان مذهب زده قالب کنند، دوّم در تشکیلات این سازمان نشانه ای‌ از آزادی عقیده و بیان وجود ندارد ،سوم رهبری این سازمان در حد خدا پرستش میشود و این نشان از دگم بودن افراد این تشکیلات دارد که بسیار خطرناک است.

در ضمن از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۷ در لیست تروریستی هیچ کشوری هم نبودند و در عراق هم پایگاه و سلاح و مهمات و نفرات ورزیده و زبده هم که تعدادشان بسیار زیادتر و جوانتر از الان هم بود داشتند ولی‌ به دلایل مختلف هیچ توفیقی هم حاصل نکردند!! سازمانی که در آن شرایط طلایی نتوانست کاری انجام دهد امروز چه کاری از دستش ساخته است ؟؟؟ یادمان نرفته وعده‌های ۶ ماهه و ۱ ساله و ۳ ساله برای سرنگونی را !!!
  

[تاریخ ارسال: 20 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: شهاب]  [  ]  
بیرون آمدن نام سازمان مجاهدین خلق از لیست سیاه آمریکا انرزی زیادی را در جهت سرنگونی و اتحاد نیروهای سرنگون طلب آزاد می کند. بودن یک نیروی جدی و آزمایش شده و پایدار در برابر توحش مذهبی نصف مسیر مبارزه با هیولای وحشی ولایت می باشد. نیروهای اپوزیسیون ایران باید همه تلاششان را بکار ببرند تا نام مجاهدین خلق از لیست سیاه آمریکا بیرون بیاید. جنبش بدون نیروی محوری مبارزه در نبرد با حکومت مستبد کنونی فلج شده بنظر می رسد و کارساز نیست. باید از نبرد حقوقی و جهانی برای ازاد سازی سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت حمایت جدی نمود و لابی های جمهوری اسلامی را در آمریکا عقب زد. اتحاد نیروهای سیاسی با محوریت نیروی عمده جنبش شورا و مجاهدین ممکن و کارساز می باشد. همه جریانهای سیاسی برای نزدیکی مجبورند مواضع سیاسی شان را کمی متعادل نمایند و از دگماتیسم موجود بیرون بیایند. بدون اتحاد سرنگون طلبان جنبش بدست فرصت طلبان و جناحهای مختلف حکومتی می افتد. لیست تروریستی وسیله ای برای کشتار مخالفان در زندان و شهر اشرف می باشد و آمریکا بارکش غول بیابان یعنی خامنه ای شده.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.