شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ممانعت از ديدار خانوادهها با عزيزانشان در اشرف

سایت مجاهدین

اطلاعيه شماره 3


اعزام گروه جديدى از خانوادهها توسط اطلاعات آخوندى به عراق و ممانعت از ورود آنها به اشرف تلاش براى ايجاد بحران و آشوب در اشرف


روز 22بهمن همزمان با خيزش پرشكوه مردم ايران عليه فاشيسم دينى حاكم، به منظور بحران سازى و ايجاد آشوب در اشرف، يك گروه 9نفره ديگر از خانوادهها كه وزارت اطلاعات آنها را از استان آذربايجان غربى به عراق اعزام كرده است، توسط كميته دولتى سركوب اشرف به در ورودى اشرف منتقل شدند. اما از ورود آنها به اشرف براى ديدار فرزندانشان، ممانعت مىشود.
در روز دوشنبه 19بهمن نيز، يك گروه 5نفره ازخانوادههاى ساكنان اشرف، به همين ترتيب، به در ورودى اشرف منتقل شدند كه كميته مزبور از ورود آنها به اشرف جلوگيرى كرد.روز شنبه 23بهمن در يك صحنه سازى مضحك كه با فيلمبردارى رسانههاى وابسته به رژيم ملايان، همراه بود، نيروهاى عراقى هر دو گروه خانوادههاى اعزم شده را كه در محل گردان عراقى در خارج اشرف مستقر هستند، به جلوى در اصلى اشرف كه توسط نيروهاى عراقى قفل زده شده است، منتقل كردند. آنها درصددند تا با جوسازى و شانتاژ اين طور وانمود شود كه گويا مجاهدين از ديدار خانوادهها با عزيزانشان ممانعت مىكنند. ساكنان اشرف بار ديگر از نيروهاى عراقى خواستند در را براى آنها باز كرده تا براى ديدار اقوامشان به داخل اشرف بيايند، اما آنها بار ديگر بر ممنوعيت ورود خانوادهها به داخل اشرف تأكيد كردند.فرزندان و بستگان خانوادههاى اعزامى، طى نامهيى به نمايندگان ملل متحد (يونامى) نوشتند: «بستگان برخى از ما بين سالهاى 2003 و2008 براى ديدار ما به عراق و داخل اشرف آمدند و چند روز ميهمان ما بودند و هيچگونه محدوديتى وجود نداشت، اما از زمانى كه نيروهاى عراقى كنترل اشرف را به عهده گرفتهاند، نه تنها ورود خانوادهها و ديدارهاى خانوادگى در داخل اشرف به شيوه ظالمانهيى ممنوع شده، بلكه كميته اشرف همواره با تهديد و ارعاب قصد دارد كه ما را در جلوى دوربينهاى تلويزيونى خبرنگاران مجبور به ديدار با بستگانى بنمايد كه توسط وزارت اطلاعات رژيم به اشرف آورده شدهاند. در طول يك سال گذشته اين جنگ روانى كثيف بهطور مشترك توسط كميته اشرف و وزارت اطلاعات رژيم، عليه ساكنان اشرف ادامه داشته است، بدون اين كه كمترين حقوق انسانى ما در نظر گرفته شود… ما نيز مانند ديگر ساكنان اشرف اعلام مىكنيم كه بنابه تصميمگيرى كاملاًً ”آزادانه خود تحت هيچ شرايطى حاضر به پذيرش خواست اطلاعات ملايان و ديدار در بيرون از اشرف نيستيم. ما خواهان اين هستيم كه كميته عراقى، كمترين حق ما را، كه ديدار آزادانه با بستگانمان است، محترم بشمارد و خود را از اين بازى غيرانسانى رژيم ايران عليه ما و خانوادههايمان كنار بكشد».وزارت اطلاعات در حالى با سوء استفاده از عواطف خانوادگى و به كمك كميته عراقى سركوب اشرف به اعمال فشار و شكنجه روانى ساكنان اشرف مبادرت مىكند كه بيدادگاههاى رژيم خانوادههاى ساكنان اشرف را بهخاطر هوادارى از فرزندانشان يا به جرم ديدار با بستگانشان بهعنوان «محارب» محاكمه و به اعدام يا زندانهاى طولانى مدت محكوم مىكنند.مقاومت ايران يكبار ديگر تأكيد مىكند كه محاصره جنايتكارانه، اشرف و تبديل آن به زندان، نقض آشكار قوانين بينالمللى و اصول بنيادين حقوقبشر است. و از دبيركل ملل متحد، كميسر عالى حقوقبشر، نماينده ويژه دبيركل در عراق، يونامى و عموم سازمانها و مراجع مدافع حقوقبشر و هم‌چنين از سفير آمريكا و فرمانده نيروهاى آمريكايى در عراق مىخواهد، اقدامهاى فورى براى لغو اين محاصره ضدانسانى و جنايتكارانه، به ويژه ممانعت از ورود خانوادهها، خبرنگاران. وكيلان و هيأتهاى بينالمللى بهعمل بياورند.
دبيرخانه شوراى ملى مقاومت
23بهمن 1388 (12فوريه 2010)

منبع: مجاهدین، 25 بهمن 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.