شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اطلاعیه دبيرخانه شوراى ملى مقاومت ايران

سایت مجاهدین

اعزام مزدوران به اشرف- شماره6


نمايش مبتذل و سركوبگرانه عليه اشرف،
تبهكارى جديد نورى مالكى در آستانه انتخابات است


 


خانم رجوى مللمتحد و آمريكا را به پايان دادن به محاصره اشرف فراخواند و مالكى را مسئول هرگونه بحران و برخورد و حادثه آفرينى دانست

خانم مريم رجوى، رئيسجمهور برگزيده مقاومت ايران، نمايش مبتذل و سركوبگرانه وزارت اطلاعات رژيم آخوندها و اعزام شمارى از مزدوران تحت عنوان خانواده ساكنان اشرف و صحنهسازى و ترتيب دادن شوهاى مطبوعاتى را تبهكارى جديد كميته سركوب اشرف، كه زير كنترل شخص مالكى است، در خدمت به فاشيسم مذهبى حاكم بر ايران در آستانه انتخابات پارلمانى عراق، توصيف كرد.

مالكى و شركاى او، كه در جريان انتخابات، به مثابه شعبه شوراى نگهبان آخوندها عمل كرده و كانديداهايى را كه با ولايت خامنهاى بر عراق و سلطه نيروى تروريستى قدس مخالفند، حذف كردهاند و با نفرت و انزجار مردم عراق و محكوميت گسترده بينالمللى مواجه شدهاند، به بحران آفرينى سركوبگرانه جديدى در اشرف به دستور ملايان حاكم بر ايران دست زده است. چيزى كه رژيم آخوندها در بحبوحه قيام مردم، به شدت به آن نيازمند است.

خانم رجوى، دبيركل، شوراى امنيت، نماينده ويژه دبيركل در عراق و هيأت هميارى مللمتحد در عراق و هم‌چنين رئيسجمهور و وزير خارجه آمريكا و سفير و فرمانده نيروهاى آمريكايى در عراق را به اقدام فورى براى پايان دادن به توطئههاى جنايتكارانه و لغو محاصره ظالمانه اشرف و آزادى ورود خانوادهها، خبرنگاران، وكيلان، فعالان حقوقبشر و نمايندگان پارلمان فراخواند و خاطرنشان كرد مسئوليت هرگونه بحران و برخورد و حادثه آفرينى در اشرف از طريق مزدوران اطلاعات آخوندها، كه طبق اسناد و فيلمهاى موجود از حمايت كامل نيروهاى عراقى برخوردارند، برعهده دولت عراق و شخص نورى مالكى است.

رئيسجمهور برگزيده مقاومت تأكيد كرد: اقدامهاى روزهاى اخير دولت عراق عليه ساكنان اشرف نقض آشكار كنوانسيون چهارم ژنو و قابل تعقيب بينالمللى است. وى يادآورى كرد دادگاه اسپانيا، مقامهاى دولت عراق را بهخاطر جنايتهاى 6 و 7مرداد و نقض كنوانسيون 4 ژنو، كه ساكنان اشرف تحت حفاظت آن هستند، بهعنوان جنايت عليه بشريت، تحت تعقيب قرار داده است و اقدامهاى اخير بر پرونده تبهكاريهاى آنها در اين دادگاه خواهد افزود.

از 9روز پيش وزارت اطلاعات و كميته عراقى سركوب اشرف، شمارى از مزدوران را تحت عنوان خانواده ساكنان اشرف، براى ايجاد آشوب و شكنجه روانى ساكنان اشرف، در بيرون اشرف مستقر كردهاند. آنها در محل گردان عراقى نگهدارى مىشوند و روزانه با اسكورت عراقى به ورودى اشرف منتقل مىشوند تا با بلندگوهاى قوى عليه مجاهدين شعار بدهند.

صبح امروز بهدستور مالكى، على دباغ و كميته سركوب اشرف، گروهى از خبرنگاران را به اشرف بردند تا با مزدوران ديدار كنند و با صحنهسازى چنين وانمود كنند كه مجاهدان اشرف از ديدار با خانوادهها خوددارى مىكنند.

از اوايل2009 برخلاف سالهاى قبل، به هيچ‌يك از خانوادهها، ويزاى ورود به عراق ندادهاند و معدودى هم كه با مشقات بسيار خود را به اشرف رساندند، از ورود به اشرف منع شده و نيروهاى عراقى آنها را با خشونت و اهانت مجبور به بازگشت كردند. همزمان خانواده مجاهدان اشرف در سراسر ايران، با بيشترين فشار و سركوب مواجه هستند و بسيارى از آنان دستگير شده و به جرم ديدار با عزيزانشان بهعنوان «محارب» محاكمه و محكوم مىشوند.

علاوه بر اين نيروهاى عراقى 14ماه است از ورود خبرنگارانى كه مايل به ديدار اشرف بوده، جلوگيرى كرده و جز به چند خبرنگار منتخب و مورد نظر خودشان يا براى گزارش از صحنه سازيهاى مسخره و مبتذل شبيه آنچه اين روزها در بيرون اشرف جريان دارد، به هيچ خبرنگارى اجازه نزديك شدن به اشرف را ندادهاند.

دبيرخانه شوراى ملى مقاومت ايران
27بهمن 1388 (16فوريه2010

منبع: مجاهدین، 27 بهمن 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.