شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعتقاد به سلاح و بمب اتم

ایسنا

فرمانده معظم کل قوا:
ـ
اعتقادي به سلاح و بمب اتم نداريم
ـ کليد اقتداروپيشرفت کشورسپردن کارهابه
جوانان است
ـ همت‌هاي بزرگ هرکار به ظاهر ناشدني راممکن مي‌كند


"ناوشکن جماران" ، نخستين ناوشکن طراحي شده و ساخته شده بدست متخصصان افتخار آفرين نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و نخبگان و دانشمندان توانمند ايراني، در مراسم ويژه‌اي ، با فرمان حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ، فرمانده معظم کل قوا، رسماً به ناوگان دريايي ارتش ملحق شد و جمهوري اسلامي ايران به جمع معدود کشورهاي جهان پيوست که از قابليت طراحي – ساخت و تجهيز رزمناوها و ناوشکن‌هاي پيچيده و مجهز برخوردارند.


به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) دراين مراسم فرمانده کل قوا در بازديد از بخش‌هاي مختلف ناوشکن جماران، از نزديک با ويژگي‌هاي اين دستاورد عظيم ملي آشنا شدند.


ناوشکن جماران از جمله رزمناوهاي با ماموريت سه منظوره است که در عرصه‌هاي ضد هوايي – ضد سطحي و ضد زيرسطحي از تجهيزات کاملاً پيشرفت برخوردار است.


علاوه بر متخصصان و دانش آموختگان مراکز آموزشي نيروي دريايي، نخبگان و دانشمندان ده‌ها دانشگاه و مرکز علمي، تحقيقاتي و صنعتي و متخصصان بخش خصوصي نيز در طراحي و توليد ناوشکن جماران همکاري داشته‌اند.


ناوشکن جماران که در کلاس خود، در شمار ناوهاي پيشرفته محسوب مي‌شود، و از قابليت حمل و سوختگيري بالگرد نيز برخوردار است، بخشي از سامانه‌هاي اصلي اين ناوشکن تنها در انحصار چند کشور است اما متخصصان ايراني موفق شدند اين انحصار بين‌المللي را بشکنند و کشور را به دانش طراحي و ساخت اين سامانه‌هاي مهم مجهز کنند.


ناوشکن جماران، حاصل تلاش بي‌وقفه و سنگين علمي ، تحقيقاتي و تخصصي است و بيش از يک ميليون و چهار صد هزار انواع قطعه – دستگاه و سامانه‌هاي پيچيده داخلي در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است.


به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حضرت آيت‌الله‌ خامنه‌اي در اين بازديد با قدرداني از نيروهاي جوان و پر نشاط نيروي دريايي تاکيد کردند: کليد اقتدار و پيشرفت کشور ، سپردن کارها به جوانان مومن و دل‌هاي پر اميد و انگيزه‌هاي پرشور آنان است.


در طول بازديد، فرماندهان و مسوولان نيروي دريايي توضيحات لازم را بيان مي کردند.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي سپس در جمع فرماندهان نيروهاي مسلح و جمعي از دست‌اندرکارانِ طراحي و ساخت ناوشکن جماران، اين روز را روزي شيرين ، مبارک و نويد بخش خواندند و افزودند: اين دستاورد مهم که نتيجه اميد، اعتماد و توکل به پروردگار است، نسل جوان ما را مصمم‌تر از پيش خواهد کرد و اين عزم و اميد و اراده، حتي از توليد ناوشکن نيز ، مهم‌تر و شيرين‌تر است.


ايشان ، شناخت توانايي‌ها و استعدادهاي خودي، قدرشناسي علمي از اين نعمت بزرگ و شجاعت ورود به کارهاي عظيم را " اساس و مبناي پيشرفت و اقتدار کشور" دانستند و خاطر نشان کردند برخي خواست‌ها در ابتدا، بلندپروازانه به نظر مي‌رسد اما همت‌هاي بزرگ در پرتو ايمان و اعتماد، هر کار به ظاهر ناشدني را ممکن مي‌سازد و به همين علت يقيناً کارهاي آينده در عرصه ساخت رزمناوها، به مراتب عظيم‌تر و با ارزش‌تر خواهد بود.


ايشان ، با يادآوري صدها سال قدمت ايران در صنعت دريانوردي، تسلط حکمرانان فاسد و خودکامه در طول قرن‌هاي اخير را باعث ضعف ايران در اين عرصه برشمردند و تاکيد کردند: اسلام و جمهوري اسلامي اجازه نمي‌دهد توانايي ، حيثيت و آبروي ايران و ايراني در جهان از بين برود و بازگشت روح عزت و هويت به ملت و کشور در سي سال اخير، مديون همين نگاه و تفکر است.


رهبر انقلاب اسلامي برچيده شدن سفره چپاول منافع و منابع ايران را علت اصلي خشم مستکبران عالم برشمردند و افزودند: قبل از انقلاب، زورگويان جهاني، ايران را سفره‌اي بي صاحب مي‌دانستند و هرچه مي‌خواستند آن را چپاول مي‌کردند اما ملت بيدار شده ايران، اکنون بساط اين غارت و چپاول را برچيده است و سلطه گران جهاني نيز اين ملت را به جرم استقامت و استقلال طلبي مورد خشم و توطئه قرار داده‌اند.


ايشان ايستادگي ملت ايران را ، آزمايشي تاريخي و درسي بزرگ براي نسل‌هاي آينده خواندند و افزودند: ناکامي زورگويان جهاني در مقابل استقامت و پايداري ملت ايران، ثابت کرده است که اگر ملتي با احساس هويت، تکيه بر قدرت ذاتي خود و اتکاء بر ايمان الهي به صحنه بيايد هيچ قدرتي نمي تواند بر عزم و اراده او غلبه کند.


رهبر انقلاب اسلامي ، با اشاره به خشم و درماندگي دشمنان ملت ايران پس از حماسه عظيم مردم در ‌٢٢ بهمن ، افزودند: در آن روز بياد ماندني ، ده‌ها ميليون "دل مومن و حنجره پر استقامت ، يکصدا نفرت از استکبار را فرياد زدند و بر ايمان و عزت اسلامي پافشاري کردند و اين حقيقت زيبا و ماندگار ، سلطه گران بخصوص آمريکا را درمانده و مايوس و خشمگين کرده است.


ايشان ، حرف‌هاي روزهاي اخير رييس‌جمهور و ديگر مقامات آمريکايي را نشانه عصبانيت و نا اميدي از ملت ايران خواندند و افزودند: حرف‌هاي کهنه و مهمل درباره ساخت سلاح اتمي در ايران، نشان مي‌دهد دشمنان ملت حتي در زمينه تبليغاتي نيز در نهايت ناتواني، به تکرار افتاده‌اند.


رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: جمهوري اسلامي در پاسخ به اين گونه مهملات، احساساتي نخواهد شد؛ چراکه ما بارها گفته‌ايم مباني و اعتقادات ديني ما اين‌گونه سلاح‌ها را به عنوان سمبل نابودي حرث و نسل، ممنوع و حرام مي‌داند و به همين علت ماهيچ اعتقادي به سلاح و بمب اتم نداريم و دنبال آن نمي‌رويم.


ايشان افزودند: ما بر خلاف تبليغات زورگويان مستبد جهاني، دنبال بيدار کردن روح حماسه و عزت در همه امت اسلامي هستيم همچنان‌که تاکنون نيز تلاش‌هاي ملت و نظام اسلامي موجب بيداري اسلامي و نفرت روزافزون از مستکبران به ويژه امريکا شده است.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، با اشاره به ادعاي دروغ امريکايي‌ها و برخي ديگر از کشورهاي غربي درباره اقدامات ايران برضد همسايگانش افزودند: همسايگان ما نيز مي‌دانند که اين ادعاها دروغ است و امريکا و رژيم صهيونيستي با اين اختلاف افکني‌ها ، تلاش مي‌کنند نگاه امت اسلامي را از دشمنان اصلي جهان اسلام يعني امريکا و اسرائيل منحرف کنند.


رهبر انقلاب اسلامي در تبيين سياست جمهوري اسلامي ايران در قبال خليج فارس افزودند: کشورهاي منطقه، برادران و همسايگان ما هستند و ما معتقديم مجموعه خليج فارس مي ‌واند با سياست خردمندانه جمعي، به سود همه ملت‌ها و کشورهاي منطقه اداره شود.


ايشان ، بيگانگان را ، مخدوش کننده امنيت منطقه دانستند و افزودند: اختلاف‌انگيزي و حيله‌ورزي ، سياست مستمر بيگانگان است اما ما اميدواريم که مانند بسياري از مواقع که توطئه‌ها و حيله‌هاي تفرقه‌افکنانه آن‌ها ناکام مانده ، بعد از اين هم با هوشياري همه کشورها ، اين طرح‌ها خنثي شود.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، جمهوري اسلامي را کشوري متکي بر دل‌هاي مردم خواندند و افزودند: بر اساس قوانين تخلف‌ناپذيز طبيعت ، هنگامي که صدايي واحد و مقتدرانه از حنجره يک ملت ، بيان مي شود اين امواج در تاريخ و هستي ماندگار خواهد شد.


ايشان در بخش ديگري از سخنانشان، استحکام و اتقان در کارها را مورد تاکيد قرار دادند و با اشاره به نشاط و تحرکي که کارهاي بزرگ مانند ساخت ناوشکن جماران، در ذهن‌ها و دل‌ها ايجاد مي‌کند افزود: تلاش کنيد اين حرکت علمي – صنعتي از شتاب نيفتد و پي در پي منشاء کار و ابتکار و پيشرفت شود.


رهبر انقلاب اسلامي، تکيه بر نيروي انساني پر انگيزه و متعهد را جبران کننده بسياري از کمبودها خواندند و با اشاره به تجربيات سي ساله مديريت کشور افزودند: بايد برخي ضعف‌ها و نقايص را با کشف منابع بالقوه انساني و عيني ترميم و جبران کرد.


فرمانده کل قوا با تبيين ضروريات و اولويت‌هاي نيروي دريايي افزودند، با تلاش مستمر و" عزم و اراده و جديت" ، نيروي دريايي را به مرتبه‌اي در شان ملت بزرگ ايران برسانيد و مطمئن باشيد که اين کار با ايمان و توکل به خدا ، امکان‌پذير است.


در ابتداي اين مراسم ، هنگام ورود فرمانده کل قوا به محوطه کارخانجات نيروي دريايي ارتش در منطقه يکم دريايي بندرعباس ، سرود جمهوري اسلامي نواخته شد و ايشان در مقابل يادمان شهداي نيروي دريايي، علو درجات شهيدان اسلام و انقلاب اسلامي را مسئلت کردند.


حضرت آيت‌الله‌ خامنه‌اي سپس از يگان‌ها و نيروهاي فني – تخصصي مستقر در ميدان سان ديدند.


در اين مراسم ويژه، همچنين سرلشکر صالحي فرمانده کل ارتش ضمن خير مقدم به فرمانده کل قوا، گفت: کارکنان نيروي دريايي ارتش با تاسي به افتخار آفريني هاي ملت بزرگ ايران، و با بهره گيري از توان علمي و تحقيقاتي خود ، زنجيره توليد رزم ناوهاي موشک‌انداز را آغاز کرده است.


ناخدا مهندس علي غلامزاده مسوول پروژه موج، هم در گزارشي از روند طراحي ساخت ناوشکن جماران گفت: دانش طراحي و ساخت انواع ناوشکن در کشور نهادينه شده است و اکنون آمادگي داريم ساخت ناوهاي پيشرفته با کلاس بالاتر را در دستور کار قرار دهيم.


دريا دار دوم رستگاري فرمانده کارخانجات نيروي دريايي ارتش هم اعلام کرد کارکنان خدوم اين مجتمع علاوه بر مشارکت در ساخت ناوشکن جماران در حال تعمير و آماده سازي چند شناور سطحي و زير سطحي هستند که اين اقدامات در زمره دانش‌هاي پيشرفته نظامي قرار دارد .


دريادار سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش هم گفت / اين نيرو با درک ضرورت خودکفايي در عرصه هاي تجهيزات دريايي ، آبهاي نيلگون خليج فارس را به عرصه اي براي تجلي " ما مي توانيم " تبديل کرده است


 

منبع: ایسنا، 30 بهمن 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.