شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بمناسبت سالگرد تولد نامبارک حکومت ولایت فقیه

رضا پهلوي

پیام شاهزاده رضا پهلوی بمناسبت سالگرد تولد نامبارک حکومت ولایت فقیه

دبیرخانۀ شاهزاده رضا پهلوی
سه شنبه 20 بهمن 1388

هم میهنان عزیزم،

با شما در اندوه و دردی که بمناسبت فرارسیدن سالگرد انقلاب و برقراری حکومت اسلامی حس می کنید سهیمم، اما یقین دارم که تلخی و تاریکی چنین سالگرد نامبارکی را می توانیم با نور امیدی که به حق در دل همۀ هموطنان آزاده و آزادی خواه ما روشن شده است بزُدائیم.

دو رویداد توامان را باید سرآغاز درخشش این نورامید شمرد، توانمندی بی سابقۀ جنبش آزادیخواهانۀ میلیون ها زن و مرد مبارز ایرانی از یک سو و تعمیق شکاف و اختلاف در صف غاصبان و متجاوزان به حقوق ملت، از سوی دیگر.

با هر حرکت خشونت بار حاکمان در ماه های اخیر، ارادۀ شما هموطنان غیورم به پایداری و حق طلبی راسخ تر و دامنۀ ستیزها و اختلاف ها میان سران سردرگم حکومت گسترده تر شده است.

جنبش افتخارآفرینی که امروز، هم خواب از چشم غاصبان ربوده و هم دیدۀ جهانیان را به عظمت ابعاد و حقانیت هدف هایش خیره کرده، عمری دراز دارد. عشق به آزادی و برابری و میل به پیشرفت و مدنیت و آرزوی صلح و مسالمت و مــدارا از دیر بـاز در قلب و ذهن مردم ایـران ریشه دوانـده و نسل های پی در پی از فرزندان وطن را به تلاش برای تحقق شان بارها برانگیخته است.

این جنبش مستمر تاریخی مردم ایران در طلب حقوق و آزادی های انسانی، امروز اوج و عمقی تازه یافته، از ویژگی های کم نظیر برخوردار شده، مهمتر از همه، به مرحلۀ بلوغ و باروری رسیده است. میلیون ها زن و مرد، از هر طبقۀ اجتماعی، با هر تعلق مذهبی و قومی و بهر مسلک و مرام سیاسی، در سراسر وطن به این جنبش پیوسته و به سربازان و رهبران و قهرمانان آن تبدیل شده اند.

به همبستگی و هم نوایی زنان شیردل و جوانان آگاه و مصمم وطن افتخار باید کرد که طلایه دار این حرکت عظیم اند و بهره وران پیروزی نهایی اش.

این زنان و مردان حق جو، آزموده در کورۀ جانگدازی که رژیم متجاوز از ابتدای تسلط شوم خود فرا راه آنها نهاده است، هدف اساسی و تاریخی خویش را نیک می شناسند و اجازه نمی دهند دل مشغولی بهیچ هدف و آرمان دیگری آنان را از مسیری که برگزیده اند منحرف کند و همبستگی بی مثال آنان را به سستی کشد.

هدف آنان کمتر از پی ریزی یک ساختار سیاسی دموکراتیک براساس همۀ موازین و اصول پذیرفته شدۀ منشور حقوق بشر نیست. ساختاری که در آن هیچ مذهب و مسلکی، و بهیچ عنوان و دست آویزی نتواند مانع تحقق و تامین هیچیک از آزادی ها و حقوق مسلم و برابر شهروندان شود؛ ساختاری که در آن قوانین مُلهم از ارادۀ اکثریت و پاسدار حقوق اساسی اقلیت است؛ ساختاری که در آن حکومت تابع ملت است و نه ملت مطیع ولی؛ ساختاری که در آن آزادی عقیده و بیان، آزادی رسانه های جمعی و احزاب، شهروندان را به انتخاب آزادانۀ نمایندگان دلخواهشان توانا می کند.

هر گامی که حکومت غاصب برای تعدیل و تغییر چنین خواست هایی بردارد شما مردم هوشیار و مصمم ایران را از ادامۀ تلاش، آنهم تلاشی تهی از خشونت، برای تحقق کامل آنها باز نخواهد داشت.

یقین بدانید که ادامۀ رفتـار خشونت بار و شـرم آوری که حاکمان بیگانه از ملت برای ارعاب شما برگزیده اند نشان قوت شما و ضعف و هراس روزافزون آنان است.

می دانم که خون هر فرزند عزیزی که ناجوانمردانه بر زمین ریخته شده در رگ های شما جاری است و جان هر هم رزمتان که وحشیانه از او گرفته شده به جان شما پیوسته است.

این پایداری خلل ناپذیر شما هم میهنان مبارزم در راه تحقق اهداف دیرینه، از سویی، و هم بستگی و همدلی بی مانندتان، از سوی دیگر، است که بن مایۀ خودجوشی و شکست ناپذیری این جنبش عظیم بوده است. در هر مرحلۀ مقاومت و مبارزه شما بوده اید که شیوه ها و شعارهای مناسب پیکار را به یاری تجربه های بی شمار برگزیده اید و مستبدان و خشونت ورزان را به عقب رانده اید. با این همه، شماری روزافزون از شخصیت های سیاسی نیز با تایید بسیاری از خواسته های شما و تقبیح رفتارهای ضد انسانی یاران دیروز خود نقشی قابل ملاحظه در تقویت جنبش و سست کردن مواضع رهبران خودکامه و خشونت گرای رژیم مطرود، داشته اند.

مجموع این ویژگی هاست که به جنبش گسترده و پرتوان شما بُعدی تاریخی بخشیده و آنرا بمرحلۀ پیروزی نهایی برحکومتی تبه کار نزدیک تر از همیشه کرده و بخش پایانی سیاه ترین فصل تاریخ بلند ایران را فراروی ما قرارداده است.

من تردید ندارم که شما پیشگامان و رهبران این جنبش عظیم، همانگونه که تا کنون به روشنی و در عمل نشان داده اید از این پس نیز هم چنان با بهره جویی از شیوه های مسالمت آمیز به پیکار ادامه خواهید داد.

اطمینان یافتــن از اینکـه هدف پیـکار تامین آزادی ها و حقـوق مـردم ایران است ونـه کیـن ورزی و انتقام جویی، برشمار کسانی که هر روز به صف آزادگان می پیونـدنـد – و یا دست کم به حقانیت آنان پی می برند – خواهد افزود.

با احساس چنین اطمینانی است که وجدان های خفته بیدار و چشمان بسته باز خواهد شد. آغوش باز و استقبال شماست که می تواند سپاهیان که وظیفه شان حفاظت از مردم وحراست از آب و خاک و تمامیت ارضی ایران است را در کنار شما قرار دهد.

امید و آرزوی من اینست که ایرانیان دور از میهن عزیزنیز، همبسته و هم صدا، و فارغ از رقابت های خُرد و نابهنگام، به پشتیبانی بی دریغ از هم وطنان پُردل و پُر شور وطن برخیزند. افشای هرچه بیشتر جنایات نظام ولایت فقیه، و آگاه ساختن مردم آزاده و آزادی خواه جهان از خواست ها و آرمان های انسانی جنبش تاریخی ایرانیان، می تواند بر شمار دولت هایی بیفزاید که به تدریج به مخالفت با رژیم نامشروع و مطرود جمهوری اسلامی و پشتیبانی از خواست های هم وطنان مبارز برخاسته اند.

خواهران و برادران مبارزم،

به شما فرزندان دلیر، به شما افتخارآفرینان تاریخ وطن، به شما سازندگان ایرانی آزاد و آباد و توانا و صلحجو درود می فرستم.

به پیروزی نهایی و قاطع شما و شکست کامل دشمنان زبون و حقیرتان اطمینان دارم و با هرچه درتوانم هست خواهم کوشید تا بتوانم سهم خویش را به عنوان یکی دیگر از فرزندان دور افتاده از وطن برای توفیق شما و سربلندی ایران عزیز ادا کنم.

خداوند نگهدار ایران باد

رضا پهلوی

منبع: رضا پهلوی، 20 بهمن 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رضا پهلوي:[تاریخ ارسال: 22 Feb 2010]  [ارسال‌کننده: فریبا]  [  ]  
رضا پهلوی برعکس صحبتهایش بسیار منتظر فرصت است اینکه میگوید شهروند است ولی خواستار تعین حکومت آینده است بعد از سرنگونی نشان ازآرزوی بدست گرفتن حکومت پادشاهی ایشان دارد. ستم ملاها، بستن اندیشه در کشور و گذشت سی سال از انقلاب بعضی از ساواکی های را بر این داشته که طلبکار هم بشوند تا جایی که ایران را خاک ناسپاس مینامند آیا از اینها میتوان انتظار آزادی داشت پدر بزرگ ایشان دست نشانده انگلیس بود پدر ایشان دست نشانده امریکا پس جانشینی ایشان در حکومت نامشروع از کجا نشت میگیرد جای سوال دارد چرا ماهمیشه باید آقا بالا سر داشته باشیم ما رئیس جمهور میخواهیم که اگر خوب نبود عوضش کنیم که فکر نکند مثل شاه و ملا ایران ملک پدریش است اگر قرار باشد دوباره به سلطنت برگردیم پس جواب اینهمه کشته از زمان پیش از انقلاب تا حالا چه میشود پس جزنی و حنیف و کشته های ۱۷ شهریور برای چه بود(۲۲ بهمن روز ملت بود که اینچنین ساواکیهای حقوق بریده شده به ان توهین میکنند ) یعنی ما لیاقتمان همین ملا و شاه با عنوان ولایت و ولیعهداست بنظر من هر کس آگاهانه یا ناآگاهانه به طریقی رضا پهلوی را مطرح کند مثل آنهایی که که خمینی را سی سال پیش مطرح کردند باید یک سری به آرشیو خاطرات بزند ملت یکبار به سلطنت گفت نه قرار نیست که چون خمینی جانی بود پس سران ساواک خوب بودند اوین در زمان سلطنت بنا شد ملتی که تاریخ را فراموش میکند محکوم به تکرار ان است امیدوارم به عنوان آزادی دیکتاتور های قدیم را زنده نکنیم ایشان را به پاریس آوردند که به ایران نزدیک باشد چرا که همه بوی کباب را فهمیدند ،نباید هوش سرشار داشت تا فهمید بنام آزادی چه کسانی را میخواهند دوباره زنده کنند چه درست ملت گفت که کشته ندادیم که سازش کنیم ملا و شاه را ستایش کنیم (ملا و شاه را من نوشتم، شعار رهبر قاتل است )   

[تاریخ ارسال: 22 Feb 2010]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
این جناب پهلوی هنوز نمی داند که روز 22 بهمن، روز تولد حکومت ولایت فقیه نیست، بلکه سالگرد پیروزی انقلاب ضد سلطنتی مردم و سرنگونی رژیم وابسته و خائن پهلوی است و مردم با وجود همه جنایات رژیم ضد بشری آخوندی، آن را جشن می گیرند.
روز تولد رژیم منحوس جمهوری اسلامی، محض اطلاع شاهزاده نا آگاه، روز 12 اردیبهشت است.
  

[تاریخ ارسال: 22 Feb 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
می گویند یک آمریکایی در روز عاشورا وارد تهران می شود و می بیند مردم با زنجیر و قمه بر سر و کول خویش می زنند و گریه و زاری می کنند. آمریکائیه که از دیدن چنین صحنه های زجر دهنده ای حیرت نموده بود از یکی,می پرسد اینها چرا اینجوری می کنند؟ مخاطب به او می گوید:بخاطر امام حسین که توسط یزید, شهید شده گریه و زاری می کنند! آمریکائیه می پرسد: حسین کی شهید شده؟ مخاطب پاسخ می دهد: 1400 سال پیش! آمریکایی متعجب می گوید: در این کشو چقدر خبر ها دیر به گرش مردم می رسند!
حالا شده است حکایت رضا پهلوی, پسر شاه سرنگون شده که بعد از گذشت سی و یکسال از سقوط باباش توسط مردم ستمدیدۀ ایران,هنوز خبر آنرا دریافت نکرده است و می پندارد شاه آیندۀ ایران است! البته باید بر خمینی و آل جنایتکار و پلید او تف و لعنت فرستاد با تشکیل جهموری اسلامی توسط نیروهای مرتجع داخلی و قدرتهای امپریالیستی و سرکوب و درهم کوبیدن خواسته های انقلابی ـ دمکراتیک خلقهای ایران, باعث پر رو شدن پس مانده ها و تفاله های شاه و ساواک شده است!
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.