شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

زندانی به قتل رسیده، تحت فشار و تهدید برای عدم پیگیری غلت قتل فرزندشان

همبستگی ملی

بنابه گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران::روز پنجشنبه ۶ اسفند ماه کرمانی و فرجی(دو تن از سردژخیمان زندان گوهردشت کرج) به منزل خانواده یاور خدا دوست مراجعه کردند و این خانواده را تهدید کردند.کرمانی به این خانواده گفت: یاور بدلیل مصرف مقدار زیادی مواد مخدر از نوع  شیشه فوت کرده است. کرمانی در ادامه تهدیداتش به این خانواده گفت: به نفع شما است که سکوت کنید و این مسئله را در هیچ جایی پیگیری نکنید. کرمانی همچنین با تهدید به این خانواده تاکید می کند:تحت هیچ شرایطی با جایی و یا کسی در این مورد صحبت نکنید . چونکه فرزند دیگر شما هم آنجاست. 
از طرفی دیگر روز پنجشنبه
۶ بهمن ماه  زندانیان بند ۱ زندان گوهردشت کرج برای محکوم کردن این جنایت و ابراز تنفر به قتل این زندانی مراسم ختمی برای یاور خدا دوست که با شکنجه های وحشیانه و قرون وسطائی کرمانی و فرجی رئیس و معاون اطلاعات زندان گوهردشت کرج به قتل رسید برگزار کردند. این مراسم از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز و تا ساعت ۱۷:۳۰ ادامه داشت.در این مراسم بیش از ۶۰۰ زندانی شرکت داشتند.این مراسم در حسینیه سالن ۱ بند ۱ زندان گوهردشت برگزار شد.
لازم به یادآوری است یاور و لطیف خدا دوست دو برادر زندانی  در سالن
۳ بند۱ زندان گوهردشت کرج در حال طی محکومیت خود بودند.آنها بعد از یورش گارد زندان به سلولهای انفرادی بند ۱ زندان گوهردشت معروف به سگدونی منتقل شدند و مدتی بود که در آنجا در بازداشت بسر می بردند.روز دوشنبه ۳ اسفند ماه یاور خدا دوست توسط کرمانی و فرجی رئیس و معاون اطلاعات زندان مورد شکنجه قرار می گیرد که در زیر شکنجه های آنها به قتل می رسد.

منبع: همبستگی ملی: 9 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.