شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲ آوریل ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پیش به سوی جهان غیر مسلح!
علی فیاض

علي فياض

در پی برگزاری "کنفرانس امنیت هسته‌ای واشنگتن" از سوی دولت آمریکا، که عمده‌ترین دستور کار آن راه‌های پیشگیری از «تروریسم هسته‌ای» بود، سردمداران رژیم جمهوری اسلامی نیز به تلاش برخاستند تا ضمن کسب "آبرو" و "حیثیت" برای خود، واکسن ضد محکومیت غنی سازی اورانیوم را نیز برای خود تولید کنند. آنها بدین وسیله دستشان را پیش گرفتند تا پس نیفتند، و سعی نمودند تا در مقابله با تحریم های جهانی، و فشارهای شورای امنیت سازمان ملل متحد، به یارگیری! بپردازند و جمع آوری آرای موافق! شعار مزورانه آنها این بود: "انرژی هسته ای برای همه، سلاح هسته ای برای هیچکس"!

همه به خوبی می دانیم که آنها بارها، با دهن کجی به مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر، "دموکراسی"! در ایران را منحصر به فرد معرفی نمودند و رعایت حقوق بشر در ایران را بی نظیر! و آزادی را.........!

با اینکه آزموده را آزمودن خطاست، با این حال، ملایان حاکم، به این که تکرار کنند و از کیسه ملت خرج کنند و منافع ملی ما را برای حفظ قدرت نامشروع و ضد مردمی خود به تاراج بگذارند، هیچ شرم و حیایی ندارند! آنها بارها نشان داده اند که برای حفظ رژیم ضد مردمی و جنایت پیشه خود و تکیه زدن بر اریکه قدرت، از هیچ خیانت و باج دادنی روی گردان نیستند!

البته در این امر تردیدی وجود ندارد که گسترش، تولید و توسعه سلاح های هسته ای در هر گوشه ای از جغرافیای سیاره، کره زمین را به سوی نابودی و نیستی هدایت می کند. منازعات سیاسی و نظامی موجود، تولید هر چه بیشتر سلاح های ویرانگر را در پی دارد. رقابت بر دست یابی، توسعه، و تولید نسل جدید سلاح های اتمی توسط کشورهایی که با سیستم های استبدادی و یا امپریالیستی اداره می شوند، جهان را به سوی نا امنی سوق می دهد.

تجربه ی ناکازاکی و هیروشیما، نشان داده است که این سلاح ها، در آغاز پیدایش خود و به گونه ای تمرینی! چه اثرات زیان باری از خود بر جای گذارده اند. اینک اما با توجه به گسترش، توسعه و پیشرفت و تکامل این سلاح ها، می توان آثار زیان بار آن را ده ها بار بیشتر از فاجعه ژاپن ارزیابی نمود. هر چند که پیشگامان سازنده این نوع بمب ها، با تلاش برای تولید نسل جدید این بمب ها، در پی آنند تا منطقه تخریبی آنها را محدود سازند، اما با این حال، چنین سلاح هایی در هر مرحله و کمیتی که باشند، ضد بشری و ضد انسانی می باشند. ساخت این نوع بمب ها، نه برای حرمت بشر و حقوق آن و یا حفظ او، که برای دست یابی دقیق تر به منافع انجام می شود. نابودی کره زمین، حتی برای تمامیت خواهان نیز سودی ندارد. چرا که آنها نیز به چیزی به جز نابودی نخواهند رسید. اما نسل جدید بمب ها می تواند "دشمن" را نابود سازد و مکان تهدید کننده را، و نه همه چیز را!

امروز دیگر هر انسان صلح دوستی می داند که تولید یک هفت تیر کوچولو نیز برای نابودی انسان ساخته می شود و آن را محکوم می سازد...

بنا بر این، هم تلاش های ایالات متحده برای تولید نسل جدید بمب ها، و هم تلاش های رژیم های بنیادگرا و خود محور همچون رژیم حاکم بر سرزمین ما ایران، و یا کره شمالی و اسراییل، و یا هند و پاکستان، تنها و تنها، تهدیدی برای محیط زیست، انسان ها و حیوانات به شمار می روند.

اینکه حاکمان هر کشوری با استناد بر اینکه برخی از کشورهای اروپایی و امپریالیستی چون آمریکا، فرانسه، انگلستان و یا اسراییل دارای کلاهک های اتمی می باشند  و البته به درستی بر آن تاکید می کنند که دیگران هم حق دارند!، نشان از جنون این نوع حاکمان دارد که به جای تاکید بر "حق ناحق دیگران"، هدف خویش را نه نابودی این سلاح ها، که بر بازتولید آنها متمرکز می سازند. مسابقه قدرت، جنون قدرت و حفظ آن، امنیت جهانی شهروندان و موجودات کره زمین را به مخاطره انداخته است. شعاری که تا دیروز تکرار می کردیم که تا زمانی که برخی از کشورها این سلاح را در اختیار دارند، پس دیگران نیز حق دارند به آن دست یابند، را، به؛ پیش به سوی "جهان، بی سلاح"! و تولید اسلحه ممنوع، تبدیل نماییم!   

یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفاً منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

www.fayyaz.blogsky.com

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:[تاریخ ارسال: 21 Apr 2010]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
اگرسالهاست که شما میشنوید که رژیم شش ماه دوسال سه سال و..صاحب بمب میشود! ایا نمی شنوید که به طول همین سالها شاید هم بیشتر امپریالیسم از تحریم ویا حمله به جمهوری اسلامی سخن گفته و میگوید؟. و عوامل زیر و درشت رژیم در سراسر دنیا ازپاسداران سیاسی رژیم و لابیست های رژیم گرفته تا رسانه های رژیمی و رسانه های اپوزیسیون پرو رژیم وروشنفکران تاریک اندیش از صبح تا شب مشغول توهم پراکنی در باره تحریم و تجاور نبوده امپریالیسم ویا صهیونیسم به رژیم جمهوری اسلامی هستند تا مردم دشمن اصلی خودرا که همان رژیم ادمکش اسلامی است فراموش کنند. در طول ۱۰ سالی که سخن از تحریم رژیم ویا حمله به رژیم توسط امپریالیستها میگذرد ایا هرگز فکرکرده اید که پس چرا در این ده سال نه تحریمی در کار بوده ونه حمله ای؟ وحال ساده اندیشانه از حمله اتمی! امریکا به رژیم دست نشانده خودش می ترسید؟ ازان روزی بترسید که امپریالیسم برای نجات رژیم دست نشانده اش که توسط مردم درسراشیب سرنگونی قرار گرفته مشغول توطئه ای دیگر باشد.
  

[تاریخ ارسال: 18 Apr 2010]  [ارسال‌کننده: ب. م]  [  ]  
بازی همیشگی تبلیغاتی
سالهاست که این بازی «بمب اتمی »رزیم در جریان است وسالهاست که ما میشونیم که رژیم «شش ماه ، دو سال ،سه سال و...»صاحب بمب میشود. این باز تبلیغاتی گاه به گاه با تفاوت هایی ادامه میابد .یک روز یک لپ تاپ پیدا میشودکه دارای اطلاعاتی است که مشخص میشود که کار اسرائیل بوده است ویک روز دیگر مجاهدین خلق یک «اطلاعات جدید»کسب میکنند وروز دیگر دستگاههای اطلاعاتی آمریکا میگویند که «رژیم تا ده سال دیگر نمیتواند به بمب اتمی دست یابد» یک روز دیگر دستگاه اطلاعاتی موساد و آلمان خبر از «شش ما ه دیگر » میدهند که رژیم به بمب اتمی دست میبابد. و رسانه های باصطلاح اپوزیسیون همراه با رسانه های شناخته شده بین المللی که جو سازی میکنند همراهی میکنند و به خیال خود میخواهند از «جو وآتمسفر » بدست آمده استافده کنند. ولی یک خط موازی به زمان قبل از اشغال عراق همین بازی را شاهد بوده ایم . از دستگاههای اطلاعاتی که هرروز یک اطلاعات جدید راجع به «سلاحهای کشتار جمعی » میدادند تا دخالت در افغانتسان و حمایت از القاعده توسط صدام . یک روز دستگاه اطلاعاتی ودولت بریتانیا مدارکی از «سلاحهای کشتار جمعی عراق »بدست میدادند که بعد کشف میشد از یک کار تز یک دانشجو در اینترنت بوده است وبر آن استناد شده است و تا نمایش مولتی مدیا وزیر امورخارجه آمریکا در سازمان ملل در باره «سلاحهای کشتار جمعی » عراق که خود بعد ها آنرا یک لکه ننگ بر زندگی کاری خود دانست . در آنروز ها در اپوزیسیون نیز چلبی ها بودند که نقش خبردهی از «منابع دست اول » در عراق خوراک تبلیغاتی مانند مجاهدین امروز برای رسانه های غربی تهیه میکردند و خبر از «خطر قدرتمندترین ارتش چهارم جهان »صدام میدادند وامروز دقیقا نیز مجاهدین در تبلیغات خود همین روشها را بکار میگیرند و سخن از «خطر بمب اتمی رزیم » برای جهان میدهند . این بازی تلیغاتی دقیقا در خطر طرح «خاورمیانه بزرگ » انجام گرفت و امروز هم این بازی برای ایران ادامه دارد و بازی بطور موازی مانند سناریوی عراق ادامه دارد بویژه که رئیس جمهور آمریکا رژیم ایران و کره شمالی را از جمله کشورهایی استثنا دانست که برای آنها عدم تعرض اتمی وجود ندارد. یعنی اولا نشان میدهد که آمریکا قصد ونیت حمله نظامی به این کشورها را دارد –زمانش همراه با ضعیف کردن رژیم مانند صدام میباشد – و بعد هم آنها را میخواهد حتی با سلاح اتمی مورد حمله قرار دهد ولی ظاهرا احمد چلبی های ایرانی دقیقا از این مساله هیچ وحشتی ندارند وحمله اتمی آمریکا را به بود این رزیم ترجیح میدهند و این چنین مبلغ خبرهای متناقض دستگاه تبلیغاتی پنتاگون میشوند وخود هیچگونه نظری در این مورد ندارند و لی این گونه تنها نفرت مردم را برای خود میآورند و تنها به رژیم کمک میکنند که بتواند اپوزیسوین را در کل همبازی آمریکا و متحدینش نشان دهد و در عین حال از جو بدست آمده به نفع خود حد اقل موقتا استافده کند.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.