شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انصراف رژیم از عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل، دست آورد دیگری است برای مردم ایران و مخالفان حاکمیت
علی فیاض

علي فياض

انصراف رژیم از عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل، دست آورد دیگری است برای مردم ایران و مخالفان حاکمیت

علی فیاض

در خبرها آمده است که رژیم جمهوری اسلامی از عضویت خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انصراف داده است. پیرامون این انصراف، دلایلی از سوی رژیم ابراز شده است که همچون دیگر مواضع پیشین آنها درباره رعایت حقوق بشر در ایران، آزادی، مردم سالاری و ... همه انسان های آزاده و اندیشمند را به حیرت وا می دارد!

دلایلی چون "تقسیم کار بین کشورهای آسیایی"!!! و "آمادگی رژیم برای عضویت در شورای جهانی حقوق زنان"! خنده دارتر از آن است که جدی گرفته شود!

نقض مداوم حقوف بشر، سرکوب خشونت بار  شهروندان ایرانی، زیر پای گذاردن حقوق زنان، کارگران، جوانان، اقلیت ها و جریانات سیاسی و روشنفکری، که باعث سیل اعتراضات مداوم تشکل ها و مجامع حقوق بشری علیه رژیم و گردانندگان آن شده است، رژیم را در شرایطی قرار داده و آن چنان بی آبرو کرده است که توانایی ایستادگی و ظهور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و مجامعی از این دست را نداشته باشد. اعتراضات فعالین حقوق بشر، فعالان سیاسی و اپوزیسیون درباره پذیرفته نشدن رژیم در چنین مجامعی و گستردگی نقض حقوق بشر، آبرویی برای رژیم باقی نگذارده است تا بتواند خود را در معرض گزینش عضویت قرار دهد. بدون تردید، انصراف رژیم حکایت از ترس آنان دارد. ترس از نه تنها رای نیاوردن، که ترس از اینکه چنین تقاضایی می توانست، تبدیل به بازخواست و محاکمه آنان شود.

این انصراف که نتیجه قطعی تلاش های مخالفان رژیم و مدافعان حقوق بشر می باشد را به فال نیک بگیریم، و  تلاش های خود را برای تعلیق عضویت ایران در سازمان ملل متحد، گسترده تر سازیم، تا با فشارهای سیاسی جهانی بر علیه رژیم، زمینه لازم برای خیزش سراسری مردم علیه تمامیت این جرثومه فساد و تباهی و نابودی آن فراهم آید.
 
یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفاً منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.
 
www.fayyaz.blogsky.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.