شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مریم رجوی با ارسال نامهيى به باراك اوباما، خواستار اتخاذ اقدامات مقتضى براى تضمين حفاظت اشرف شد

سایت مجاهدین

رئيسجمهور برگزيده مقاومت با ارسال نامهيى به باراك اوباما، خواستار اتخاذ اقدامات مقتضى براى تضمين حفاظت اشرف شد


خانم مريم رجوى طى نامهيى به باراك اوباما رئيسجمهور آمريكا با اشاره به تداوم و تشديد توطئه رژيم آخوندى و دولت مالكى عليه مجاهدان اشرف، تعهدات آمريكا  براى حفاظت از اشرف را يادآور شد و دولت آمريكا را به اتخاذ اقدامات مقتضى براى تضمين حفاظت اشرف و خاتمه دادن  به  اين اقدامات توطئه گرانه  و برچيدن سيرك ننگين خامنهاى مالكى در ورودى اشرف فراخواند.  

در نامه مريم رجوى  كه رو نوشت آن براى وزراى خارجه و دفاع آمريكا و سفير و فرمانده نيروهاى آمريكايى در عراق و هم‌چنين براى دبيركل مللمتحد و نماينده ويژهاش در عراق ارسال شده آمده است:  
بهدنبال حمله شكست خورده 26فروردين گذشته، روز شنبه چهارم ارديبهشت يك مقام نخست وزيرى عراق كه عامل شناخته شده رژيم ايران است، به اشرف رفته و دستورات جديدى را براى اعمال فشار عليه مجاهدان اشرف صادر كرده است.
وى همان كسى است كه درحملات جنايتكارانه ششم و هفتم مردادماه گذشته، دستور شليك بجانب مجاهدان بىسلاح را صادر كرده بود.

مريم رجوى  يادآور شد كه مشاور سياسى  نخستوزير فعلى عراق در روزهاى اخير تصريح كرده است: «پخش كردن سرودهاى مخالف دولت ايران، بر خلاف قانون اساسى است، چرا كه تهديد عليه يكى از كشورهاى همسايه محسوب مىشود.
اين حق نيروهاى عراقى است كه با قدرت وارد شوند و آنها خوش شانس هستند كه عراق به خشونت ايمان ندارد و در هر دولت ديگر آنها با گلوله واقعى مواجه مىشدند و در لحظه آنها را نابود مىكردند».

اظهاراتى كه به‌وضوح نيات شوم دولت مالكى عليه ساكنان اشرف را برملا مىكند.
مريم رجوى خطاب به رئيسجمهور آمريكا تأكيد كرد: وقايع هفتههاى گذشته باز هم نشان داد كه دولت مالكى نه تنها صلاحيت و توان  و اراده  حفاظت ساكنان اشرف را ندارد بلكه همدست ديكتاتورى آخوندى در توطئههاى سركوبگرانه عليه اشرف است.

از اين‌رو با توجه به موافقتنامه ساكنان اشرف با نيروهاى آمريكايى و با توجه به تعهدات بينالمللى آمريكا ضروريست كه اقدامات مقتضى براى تضمين حفاظت ساكنان اشرف و تأمين حقوق آنان در چارچوب قوانين بينالمللى و براى پايان دادن به كارزار كثيف رژيم آخوندى و دولت مالكى و برچيدن بساط ننگين مزدوران اطلاعات آخوندى و نيروى تروريستى قدس در مقابل اشرف اتخاذ شود.

منبع: مجاهدین، 6 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.