شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

الشرقيه: ائتلاف ميان دولت قانون و ائتلاف ملى

سایت مجاهدین

الشرقيه:ائتلاف ميان دولت قانون و ائتلاف ملى به دستور قاسم سليمانى شرمآور است


تلويزيون الشرقيه گفت: برخى اعضاى ائتلاف ملى بعد از ائتلاف دو ليست دولت قانون و ائتلاف ملى گفتند، از اينكه خودشان را در يك سنگر فرقهيى احساس مىكنند و مجبور به ورود به اين سنگر به دستور قاسم سليمانى هستند، احساس شرم مىكنند.الشرقيه افزود، خويشاوندان برخى اعضاى ائتلاف ملى از اين اعضاء نقل مىكنند كه آنچه در مورد شعارهاى ملى بر سر زبانها جارى بود و تلاشها براى جلوگيرى از صفبندى مذهبى اكنون فروپاشيده و برخى وطن پرستان اكنون خودشان را در سنگر مزدوران حقير و بدون ارادهاى مىيابند كه به ابزارى در دست همسايه طمعكار تبديل شدهاند.


 


 خويشاوندان برخى از اعضاى اين ائتلاف خاطرنشان كردند كه برخى شخصيتهاى برجسته از حضور در مراسم اعلام ادغام دو ليست خوددارى كردند تا بهعنوان صفحه ننگينى در حياتشان به ثبت نرسد. آنها اين اعلام را گيج كننده توصيف كردند و گفتند كه اين تجمع گور زاد است و ننگ و عار نصيب كسانى باد كه در پشت آنچه ديروز رخ داد، قرار داشتند.

منبع: مجاهدین، 2 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:[تاریخ ارسال: 06 May 2010]  [ارسال‌کننده: بهرام]  [  ]  
از قدیم گفته اند هرکس به فکر خویش است درویش به فکر ریش است و این قضیه عراق هم طوری شده که هرکس بنا به منافع خود آنرا تفسیر وخبردهی میکند . بهرروی در زیر خبر دیگری هم به شکل دیگر روزنامه عصر ایران زده است که در زیر میخوانید

لاف العراقیه ادعا کرد که ائتلاف روز گذشته نوری مالکی و عمار حکیم برای تشکیل دولت آینده عراق در اثر فشارهای ایران صورت گرفته است.

به گزارش عصر ایران ،" حیدر الملا " سخنگوی ائتلاف العراقیه در گفتگو با شبکه الجزیره گفت : " در ائتلاف بین این دو جریان اثر انگشت ایران قابل مشاهده است " .

این شخصیت سیاسی عراقی افزود : " ائتلاف العراقیه هیچ قصدی در پیوستن به دولت فرقه گرا نخواهد داشت . مردم عراق مخالف فرقه گرایی هستند و با بالاترین رای به لیست ائتلاف العراقیه نشان دادند که نمی خواهند فرقه گرایی حاکم باشد ، چرا که لیست ما لیستی متکثر از همه اقوام ، مذاهب و گروه های اجتماعی بود ".

در پاسخ به این ادعاها، خالد الاسدی یکی از اعضای ارشد ائتلاف دولت قانون ( ائتلاف تحت رهبری نوری مالکی ) به الجزیره گفت : " ما فرقه گرا نیستیم و اتفاقا آنهایی که ما را متهم به قرفه گرایی می کنند خودشان فرقه گرا هستند ".

وی افزود : " ما معتقدیم این قبیل اتهامات با انگیزه های فرقه گرایانه خود آقایان علیه ما مطرح می شود . ما میهن پرستانی هستیم که در حال تاسیس یک دولت مدنی در عراق هستیم ".

اتهامات مربوط به دست داشتن ایران در ائتلاف بین دو جریان شیعی در عراق در حالی از سوی ائتلاف العراقیه مطرح می شود که این ائتلاف که متشکل از عرب های سنی ، بعثی های سابق و نیز شیعیان غیر مذهبی است در جریان انتخابات اخیر دهها میلیون دلار از عربستان و برخی کشورهای عربی منطقه دریافت کرد و در تبلیغات انتخاباتی هزینه کرد .

کار این ائتلاف به جایی رسیده بود که طبق گزارش های برخی رسانه های عراقی در حوزه انتخابیه کرکوک هر رای به ائتلاف العراقیه با 200 دلار خرید و فروش می شد .

در جریان انتخابات سراسری 16 اسفند (1388) در عراق 4 جریان عمده 325 کرسی پارلمان را بین خود تقسیم کردند :

ائتلاف العراقیه به رهبری ایاد علاوی نخست وزیر اسبق عراق 91 کرسی
ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی نخست وزیر عراق 89 کرسی
ائتلاف ملی عراق به رهبری عمار حکیم 70 کرسی
سه ائتلاف عمده کردها مجموعا 55 کرسی

دو ائتلاف ملی عراق و دولت قانون با ائتلاف مجموعا 159 کرسی پارلمان را در اختیار دارند و این میزان 4 کرسی کمتر از اکثریت لازم برای تشکیل دولت است که ناظران برای باورند که این ائتلاف می تواند با ائتلاف با کردها دولت آینده عراق را تشکیل دهد .
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.