شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کویت متلاشی کردن شبکه جاسوسی برای ایران را تایید کرد

بی بی سی

مقام های دولتی کویت برای اولین بار متلاشی شدن یک گروه جاوسی در کویت وابسته به سپاه پاسداران ایران را تایید کردند.


بعد از جلسه چهارشنبه شب ۱۵ اردیبهشت (۶ مه) وزرای کشور اعضای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، مقام های کویتی و عربستانی اعلام کردند گروهی که در کویت برای سپاه پاسداران ایران جاسوسی می کرده است، متلاشی شده است.


در این جلسه، که برای بحث درباره این عملیات ضدجاسوسی کویت برگزار شده بود، شیخ جابر بن خالد آل صباح، وزیر کشور کویت، از وزرای کشور دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس خواست با توجه به این عملیات، در همکاری های امنیتی خود تجدیدنظر کنند.


او گفت: "توافقنامه امنیتی بین شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس باید برای مقابله با اتفاقات پیش آمده اصلاح شود."


در عین حال امیر نایف بن عبدالعزیز، وزیر کشور عربستان، ادعای یکی از نمایندگان مجلس کویت که گفته بود این گروه جاسوسی ایرانی، امنیت دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس را هم خدشه دار کرده است، رد کرد.


روزنامه کویتی "القبس" روز شنبه، ۱۱ اردیبهشت ماه به نقل از مقامات امنیتی عالی رتبه کویت نوشته بود که دست کم ۷ نفر از شهروندان کویتی به اتهام عضویت در یک شبکه جاسوسی متعلق به سپاه پاسداران دستگیر شده اند.


در این گزارش آمده که بعضی از افراد دستگیر شده از کارمندان وزارت دفاع و اطلاعات کویت بوده اند و ماموریت داشته اند در مورد پایگاههای نظامی آمریکا در کویت و بعضی از نهادهای حساس نظامی در این کشور برای سپاه پاسداران ایران اطلاعات جمع آوری کنند.


رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این خبر در گفتگویی با شبکه ایرانی عرب زبان العالم ضمن "بی پایه و اساس" دانستن این خبر، انتشار آن را بخشی از تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران دانست.


پس از انتشار گزارش روزنامه القبس، شماری از نمایندگان مجلس کویت خواهان اخراج سفیر ایران از کویت شدند. از جمله محمد هایف، یکی از نمایندگان سفلی مجلس کویت خواستار به تعلیق درآمدن "تمام توافقنامه ها" با ایران، فراخواندن سفیر کویت از ایران و اخراج سفیر ایران از کویت شد.


 

منبع: بی بی سی: 16 اردیبهشت 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.