شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ -  ۸ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ما و بندهای «مغفول مانده ی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»!
علی فیاض

علي فياض

و اما بعد؛

آورده اند که:

علمای عظیم الشان اسلام، که اکنون حاکمیت بر امت و ملت را آزموده اند، بسیار به قانون و حاکمیت قانون باور دارند. و از آنجایی که همه آنان به حاکمیت قانون باور دارند، به چیزی به جز اجرای قانون تن در نمی دهند. این است که حتی آنان که مخالف وضع موجود به شمار می روند، جز قانون به هیچ وسیله دیگر تن در نمی دهند!

و اما آن قانون، چه خوب و چه بد، و اینکه کدام یک از مواد آن به اجرا در آیند و یا در نیایند، آنان همچنان آن را معتبر می دانند، و در پی اجرای بخش های مغفول و یا به زبان شیرین پارسی، اجرا ناشده و پنهان آن می باشند.

و اما از آنجایی که ما با طوطیان شکر شکن! و ناقلان آثار و دور اندیش سر و کار داریم، متوجه شده ایم که تمامی مواد مثبت قانون اساسی مشروطه و و نیز قانون اساسی جمهوری اسلامی آقایان اسلام پناه، و علمای اعلام، سرشار از آزادی و دموکراسی و تساهل و تسامح و ... می باشد و بسیار فراتر از قوانین اساسی دموکراسی های لجام گسیخته غربی همچون فرانسه و سوئد!، و البته همه به شرط اینکه که مخل به شریعت مقدسه اسلام [آخوند] نباشد!

در این بخش های مغفول شده قانون اساسی، همه چیز رواست! آزادی بیان، آزادی مطبوعات، آزادی سیاسی، آزادی احزاب، آزادی نشر، آزادی اعتقاد، آزادی ... و البته یک اما و اگر کوچولو و ناقص وجود دارد و آن این است که همانطور که ذکر شد مخل به مبانی "اسلام" [آخوند] نباشد! و صد البته گره کار نیز در همین اگرها می باشد. و باز هم صد البته، این بدین معنا نیست که بخش های اصلی و اساسی قانون، که شامل شورای نگهبان و ولایت فقیه و مجمع تشخیص مصلحت و نظارت استصوابی و ... می شود، فقدر اعتبار شوند و "مغفول" واقع گردند!

و البته همه مدعیان درونی مخالفت با وضع موجود به همه این مواد تن در داده اند! آنها معتقد به این هستند که قانون اساسی باید مو به مو اجرا گردد. آزادی احزاب؛ بدین معنی که جبهه مشارکت و "سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی" که از یاران امام و مدافعان سر سخت روش های آن امام راحل و سرکوبگر معاندین و مخالفین آن "عارف بزرگ" بوده اند، عملی شود!

انتقاد و ایراد، در چهارچوب رعایت حرمت و احترام ولایت مطلقه سفیه به درستی صورت پذیرد، و هیچ انتقاد گزنده ای نسبت به ولایت عظما صورت نپذیرد.

و در نهایت به هیچ کدام از بندهای قانون اساسی که میثاق ملت و امام است، خدشه ای وارد نشود!
 

در فرصت دیگری این قانون عزیز اساسی و "اسلامی"، را ماده به ماده به بحث خواهیم گذاشت و تک تک مواد "مثبت" آن را برای عبرت کسانی که چشم  و گوشی بدان دارند، در معرض نقد قرار خواهیم داد!

این قانون  اساسی نیز، همانند قانون اساسی مشروطه، زیبا و دموکراتیک!!!می باشد! این مجریان هستند که آنها را اجرا نمی کنند! آنها طبق فرمول مگر اینکه مخل به!!! ... نباشد، در حال عملی کردن آن می باشند! و آنها که معتقد به اجرای تمامی مواد آن می باشند، آب در هاون می کوبند و عرض خود می برند و زحمت دیگران می دارند! همین!
 
"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفاً منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.
 

  

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:[تاریخ ارسال: 16 May 2010]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
آنانی که ادعا می کنند که قانون اساسی رژیم جنایتکار آخوندی اجرا نمی شود، شیادانی هستند که خاک در چشم مردم می پاشند. شالوده این مغلطه ارتجاعی موسوم به قانون اساسی بر اساس غصب حق حاکمیت مردم پی ریزی شده است و حیات رژیم جمهوری اسلامی هم از روز نخست چیزی به جز این نبوده است. تمامی اعدام ها، تجاوزها، چپاول ها و دجالگری های این رژیم ریشه در اجرای قانون اساسی جمهوری اسلامی دارد.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.