شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تشديد فشار بر زندانيان سياسى در اردبيل

سایت مجاهدین

مركز اطلاع رسانى بروسكه در كردستان عراق در گزارشى از وضعيت زندانيان سياسى آذربايجان نوشت: بهروز على زاده، ودود سعادتى، على عباسى از فعالين مدنى آذربايجان و رحيم غلامى روزنامهنگار آذربايجانى كه در حال گذراندن دوران محكوميت خود در زندان اردبيل هستند از سوى مسئولين زندان مورد اذيت و آزار و توهين قرار گرفته و تحت فشار شديد روحى قرار دارند.

اين منبع افزود، مسئولين زندان اردبيل، تعدادى از زندانيان عادى محكوم به اعدام را به بند7 زندان اردبيل كه محل نگهدارى زندانيان سياسى است منتقل كردهاند و از آنها خواستهاند تا زندانيان سياسى را مورد آزار و اذيت قرار دهند. آنها هم‌چنين موى سر زندانيان سياسى را با حالتى تحقيقر آميز تراشيده و تماس تلفنى اين فعالين را محدود كردهاند.
در ادامه اين گزارش آمده است: محمد راهور فعال آذربايجانى در تبريز كه در 25اسفند 88 بازداشت شده براى اجراى حكم هشت ماهه خود به زندان تبريز منتقل گرديده است.
شاهين فضلى دانشجوى دانشگاه تبريز پس از گذشت دو ماه از بازداشت هم‌چنان در بلاتكليفى بهسر مىبرد. اتهامهاى وارده به فضلى همكارى با گروههاى خارج كشور، تبليغ عليه نظام، اخلال در نظم عمومى و تشويش اذهان عمومى عنوان شده است.

شهناز غلامى وب نگار و فعال حقوق زنان طى دادگاهى غيابى به هشت سال حبس تعزيرى محكوم شده است. اتهام غلامى عضويت در سازمان مجاهدين خلق ايران، نشر اكاذيب و تبليغ عليه نظام عنوان شده است.

منبع: سایت مجاهدین: 1 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.