شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ -  ۵ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بازگشت به عصر طلایی امام!
علی فیاض

علي فياض

در سالگرد به درک واصل شدن روح الله خمینی، و تشدید جنگ جناح ها و دسته بندی های درونی حاکمیت، هر کدام برای اثبات در راه واقعی "امام" بودن، خمینی را از لعنتگاه ابدی اش بیرون می کشند، به گفته ها و نوشته هایش مراجعه می کنند و هر کدام نیز برای تایید مواضع خویش، جمله ای را از خمینی برجسته می کنند تا اثبات نمایند که میراث خوار و میراث دار واقعی خمینی، خود ایشان هستند.

اینکه خامنه ای و احمدی نژاد و دیگر شرکا، راه خمینی را با صداقت و صراحت هر چه تمام ادامه می دهند، تردید نباید کرد. چرا که آنچه اینان انجام می دهند، دقیقا تداوام همان راه و رسمی است که آن "پیر ایمان سوز" انجام می داد. و طبیعتا هیچ اعجابی هم بر نمی انگیزد.

اعجاب انگیز اما، موضع گیری "اصلاح طلبان" و سران "جنبش سبز" می باشد که ادعاهای کنونی شان مبنی بر آزادی زندانی سیاسی، آزادی مطبوعات و رسانه ها، حاکمیت قانون و ... با آنچه "امام راحل" شان فرموده و انجام داده است، در تضاد و تناقض آشکار قرار دارد. و البته با گذشته خودشان نیز، که مجری گفته ها و دستورات خمینی بوده اند.

شعار بازگشت به دهه اول "جمهوری اسلامی" و دوران "حضرت امام"  را به گونه ای به کار می برند که هر کسی که با تاریخ آن دهه سر و کار نداشته باشد، تصور خواهد کرد که در آن زمان، ایران بهشت برین بوده است و دوره خمینی دوره طلایی ایران زمین و خمینی هم فرشته نجات!! آن بوده است!

شعار بازگشت اینان به "دوران امام" و اینکه "انحرافات" پس از امام آغاز شد، نشان دهنده این است که آنچه اینان در سر می پرورانند، چیزی جز بازگشت به "دوران امام" نیست! این شعار که هیچ نتیجه ای جز سرگردان نمودن نسل جوان که دوره خمینی را تجربه نکرده است ندارد، برای نسل انقلاب نیز که شاهد آن همه ماجرا و جنایت بوده است، جز حیرت و یاس و نومیدی چیزی به ارمغان نمی آورد! چرا که نسلی که دهه ی 60 را تجربه کرده است، هیچ تفاوتی در عملکردهای خمینی و اکنون نمی بیند.

کسانی که برای تاکید بر مواضع و دیدگاه های خود از خمینی مایه گذاری می کنند، بی هیچ تردیدی به دیدگاه ها و مواضع خمینی وفادار بوده و می باشند. و خمینی، جز جنگ، اعدام، به دار آویختن، دگر اندیش کشتن و شکنجه کردن، و ارجحیت حفظ نظام بر هر چیز دیگری - حتی دین - بارها تاکید کرده است!

پس، بنا بر این، اگر کسانی چنین، در راس این حاکمیت نیز قرار گیرند، جز تداوم راه "امام"، تمکین به قانون اساسی و حفظ جمهوری اسلامی، معجزه دیگری از خود بروز نخواهند داد!

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:[تاریخ ارسال: 06 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: -]  [  ]  
سلسله پهلوی که پدر و پسر هردو، توسط اجنبی روی کار آمدند. هیچکدام انتخاب مردم ایران نبود. در آن دوران البته خدمات بزرگی هم شد و کسی انکار نکرده است.
احداث راه آهن سراسری با کمترین امکانات مالی و فنی ، بنیانگزاری دادگستری به جای محاکم شرع ، اعزام اولین دسته از دانشجویان ایرانی برای آموختن فنون جدید به اروپا ، ساختن راه ارتباطی با شمال ایران و بنای تاسیساتی چون پل ورسک و تونل کندوان در دل کوهها و تاسیس دانشگاه تهران (با همت رضا شاه) کار کوچکی نبود.
البته دیکتاتورهایی همانند ژنرال سالازار هم (در پرتقال) پل و جاده و دانشگاه و کارخانه کم نساختند.
ضمنا رضا شاه خالی از عرق میهنی نبود. سید ضیاء را که عامل انگلیس ها بود با حمایت و همراهی احمد شاه ظرف سه ماه از ایران بیرون راند و «نورمن» سفیر انگلیس در تهران را مات نمود.
به آثار باستانی ایران که میراث بشریت محسوب می شود ارج میگذاشت . در زمان وی تخت جمشید که سالها در زیر خرابه ها و تله ای از خاک قرار داشت بازسازی و ترمیم شد.

در زمان محمد رضا شاه نیز قدمهای بزرگی به نفع ایران برداشته شد.
در دوران اولیه سلطنت وی و تا پیش از کوتای ۲۸ مرداد وی مخالفت چندانی با فعالیت حزبی و سیاسی در کشور نداشت و نشریات از آزادی نسبی بر خوردار بودند. ایجاد تاسیسات زیربنایی همچون سدها و فرودگاه‌ها و دانشگاه‌های مختلف را کسی منکر نیست. افزایش سطح قدرت نظامی ارتش ایران ، اقداماتی مثل تأسیس سازمان انرژی اتمی ایران و پیکار با بیسوادی، اینکه زنان ایرانی علاوه بر حق انتخاب کردن، دارای حق انتخاب شدن نیز شدند ... همه یادگار زمان او است،

اما، فقدان آزادی و بگیر و ببندهای آن دوران سیاه، سبب شد، مرتجعینی همانند خمینی ، بتوانند مردم صاف و ستمدیده ایران را به سوی خود بکشند. و با تکیه بر مردم، مردمی که اکثرا مذهبی بودند و از این زاویه نیز، رژیم شاه و ساواک را به یزید و معاویه تشبیه می نمودند، بر موج انقلاب سوار شوند.
همین مردم هرکس جای خمینی می نشست و پیگیرانه از نفی استبداد شاهانه حرف میزد و روی حرفش می ایستاد، دنبالش می رفتند و چه بسا در ماه هم او را می دیدند. این روانشناسی مردمی است که در ظلمت زندگی میکنند و به دنبال هر آنکس از نور و آفتاب حرف بزند، میروند.
خمینی (که باوجود رگه های به غایت ارتجاعی و پوسیده)، نسبت به دیگر آیات عظام از محبوبیت بیشتری برخوردار بود و سالها پیش از انقلاب علیه صهیونیزم و کاپیتالاسیون سخن گفته بود و در میان روحانیون هم، وزن علمی بیشتری داشت، و به مردم جرأت ایستادن در برابر شلم و هارت و پورت نظایر تیمسار اویسی را داده بود، البته توانست در غیبت پاکترین فرزندان ایران که توسط رژیم شاه قلع و قمع شده بودند، در صف اول بنشیند.
مشروعیت سیاسی خمینی آنچنان در میان مردم بالا بود که رویارویی مستقیم با وی اوج چپ روی محسوب میشد. می بایست زمان بگذرد و مرتجعین، بازهم و بازهم جوانان ایران را زندانی و شکنجه و آواره کنند تا چشمها باز شود. افسوس که اینگونه تجربه ها به بهای بسیار سنگین و خونینی حاصل میشود.
  

[تاریخ ارسال: 06 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: فرزین]  [  ]  
هر چند مطلب مرا در مورد دکتر شریعتی و اسلام سیاسی که پای آن مطلب نوشته بودم و افکار سیاسی اسلام و گروه‌های سیاسی اسلامی را نقد کرده بودم به دلیل غیر مشخص منتشر نکردید!! ولی‌ باز هم مینویسم که مگر برای گروه‌های اسلامی زمان به قدرت رسیدن خمینی ایران بهشت نبود؟؟ مگر سرود (دیو چه بیرون رود فرشته در آید) را همه شما‌ها با هم سر ندادید!!؟؟ مگر از فتوای این فرشته سال‌های ۵۷ و ۵۸ و ۵۹ که در اوایل دهه ۲۰ در مورد احمد کسروی داده بود خبر نداشتید؟؟!! مگر نمیدانستید که عمده‌ترین اعتراض خمینی در سال ۱۳۴۱ به انقلاب سفید شاه همان دادن حق رای به زنان بود!!!!؟؟ مگر شریعتی و بازرگان و سحابی و حنیف نژاد و.... این دیدگاه ارتجاعی خمینی را نمیدانستند و نشنیده بودند؟؟ یا دشمنی با شاه ما را آنقدر کور کرده بود که هیچ نمیدیدیم و هیچ نمیشنیدیم و نمیخواستیم بخوانیم و فقط منتظر ورود فرشته بودیم که البته در سال ۵۷ آامد و ما هم غزل خوانان و پایکوبان به پیشوازش رفتیم یا واقعا ایشان را فرشته میدیدیم!!!! به هر حال آقای فیاض دوران طلایی امام راحل از سال ۵۷ آغاز گشت و شما هم جزو امام باوران بودید و در سال ۶۰ از ایشان دل کندید و بعضی‌ها هم هنوز دل نکنده اند، در اینجا فقط مسٔله تقدم و تاخّر است و نه چیز دیگر   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.