شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کلاهبرداری ١٤ میلیارد دلاری یک باند ایرانی در ابوظبی

رادیو فرانسه

سه نفر ایرانی تلاش کرده اند بیش از ١٤ میلیارد دلار از یکی از بانک های معتبر امارات متحد عرب کلاهبرداری کنند. اما دو نفر از آنان بازداشت شده و نفر سوم که ظاهراً در ایران به سر میبرد، تحت تعقیب اینترپل قرار گرفته است. به گفتۀ مقامات ابوظبی در سال جاری، چهار مورد کلاهبرداری در این کشور خنثی شده که روی هم برای انحراف ٦٦ میلیارد دلار طرح ریزی شده بودند.
پلیس ابوظبی طرح یک باند ایرانی را برای یک اختلاس ١٤ میلیارد دلاری خنثی کرد. پلیس این کشور تا کنون دو ایرانی را بازداشت کرده و به دنبال نفر سوم باند می گردد.
رییس این باند ایرانی که به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه فرزین علی کروریان مطلق نام دارد، همچنان آزاد است و در ایران به سر می برد. دو همدست او که نامشان فاش نشده، به گفتۀ رییس دایرۀ تحقیقات امور جنایی پلیس ابوظبی، سرهنگ حماد احمد الحمادی، بازداشت شده اند. یکی از این دو نفر تابعیت دوگانۀ ایرانی– آمریکایی دارد.
دو نفری که دستگیر شده اند، مدارکی جعلی تهیه کرده بودند که نشان می داده نفر سوم یعنی فرزین علی کروریان، مبلغ ١٤ میلیارد و ٤٠٠ میلیون دلار را که از معاملات ملکی بدست آورده، توسط حوالۀ بانکی از آلمان به بانک مرکزی امارات متحد عرب ارسال کرده است.
یکی از دو نفر بازداشت شده وکالتی از آقای فرزین علی کروریان داشته که به او اجازه می داده پول را از بانک اماراتی دریافت نماید و دوباره آن را به حساب دیگری به نام کروریان واریز کند.
به گفتۀ مسئولان پلیس ابوظبی فرزین علی کروریان مطلق از طرف پلیس بین المللی، اینترپل تحت تعقیب قرار گرفته است. همین مسئولان تأیید کرده اند که فرد تحت تعقیب سابقه دار است و قبلاً نیز در بانک های اماراتی کلاهبرداری های مشابهی کرده است.
سرهنگ حماد احمد الحمادی می افزاید که طی سال جاری در ابوظبی چهار مورد اختلاس کشف و خنثی شده که مجموعاً برای انحراف ٦٦ میلیارد دلار طرح ریزی شده بوده اند.

منبع: رادیو فرانسه: 15 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.