شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

محمد محدثین: «مقاومت ایران هر کس و هر جریانی را که خواستار سرنگونی رژیم ولایت فقیه و استقرار یک جمهوری دموکراتیک باشد, متحد خود می داند

همبستگی ملی

محمد محدثین مسئول کمسیون خارجه شورای ملی مقاومت درمصاحبه با الشرق الاوسط درباره روند تحولات قیام گفت: « مقاومت ایران هر کس و هر جریانی را که خواستار سرنگونی رژیم ولایت فقیه و استقرار یک جمهوری دموکراتیک باشد, متحد خود میداند، اما جناح مغلوب و کاندیداهای حذف شده در انتخابات رژیم , در فکر حفظ نظام و فعالیت در چارچوب آن هستند چیزی که برای مردم ایران به هیچوجه قابل قبول نیست» روزنامه الشرق الاوسط که مصاحبه با مسئول کمسیون خارجه شورای ملی مقاومت را درشماره روز یکشنبه خود منتشرکرده، می نویسد: برغم اینکه منابعی در دولتهای ایران و عراق وجود دخالت مستقیمشان در امور قرارگاه اشرف واقع در نزدیکی مرزهای ایران را تکذیب میکنند، اما محمد محدثین گفت رژیم ایران در فوریه گذشته از عراق خواستار اجرای توافق دو جانبه مبنی بر اخراج ساکنان اشرف شد و به دنبال آن «محاصره قرارگاه توسط نیروهای عراقی تشدید شده است» .


در مورد نفراتی که در مقابل دروازه‌های قرارگاه اشرف می گویند برای دیدار با فرزندانشان آمده اند، محدثین گفت که این افراد «در حقیقت مزدوران وزارت اطلاعات رژیم هستند که بمنظور اعمال فشار ساکنان به درب اشرف آورده شده‌اند».


محمد محدثین با اشاره به محاصره نیروهای عراقی به الشرق الاوسط گفت «در چنین شرایطی تهیه نیازهای معیشتی با مشکلات فراوان و با هزینه چند برابر صورت می‌گیرد» و توضیح داد که پیمانکاران و رانندگان کامیون که به قرارگاه مواد اساسی معیشتی میاورند، ازسوی مقامات دولت مالکی مورد تهدید و دستگیری قرار می‌گیرند.

منبع: همبستگی ملی، 26 خرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:[تاریخ ارسال: 16 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: -]  [  ]  
آقای محدثین فرموده امد: « مقاومت ایران هر کس و هر جریانی را که خواستار سرنگونی رژیم ولایت فقیه و استقرار یک جمهوری دموکراتیک باشد, متحد خود میداند »

فرض کنیم ایشان معنی آنچه را نوشته اند هم میدانند و هم واقعا باور دارند. اما مسئله این است که بسیاری از کسانی که هم خواستار سرنگونی رژیم ولایت فقیه و هم خواهان استقرار یک جمهوری دموکراتیک در ایران هستند، مجاهدین را نه باور دارند و نه متحد خود می دانند. (و ای کاش چنین نبود.)

یک دلیلش این است که مجاهدین عملا (چون به عمل کار برآید) غیر خودهاشان را جز در وقت تظاهرات و... خودی حساب نمی کنند. منتقد را مخالف و مخالف را دشمن تعریف میکنند که یا بریده مزدورند یا بریده خائن اند یا گماشتگان ولی فقیه....

برای همین هم برای سانسور آنها «ماده الحاقی» تصویب میکنند و به امضای اعضای شورای ملی مقاومت میگذارند.
.............................
اگر آنچه نوشتم چرند و جفنگ است آقای محدثین بفرمایند آیا تصویب آن ماده الحاقی علیه رسانه ها کار درستی بود یا ننگ آور است؟
آیا میتوان به «رسانه» از موضع بالا و «جنت مکان»ی، برخورد نمود و با ابزار تولید خبر و آگاهی مثل آقابالاسر برخورد کرد و خود را دموکرات نامید؟

در ماده الحاقی موسوم به دفاع از اشرف (۱۶ دی ۱۳۸۸) آمده است:
«...اعضای شورا, رسانه هایی را که آشکارا با مجاهدان اشرف خصومت می‌کنند مورد تحریم قرارمی‌دهند و هر نوع همکاری و مراوده با آنهارا برخلاف مصالح عالیه مردم ایران وقیام علیه دیکتاتوری مذهبی و تروریستی می‌دانند»

...........................
اگر ماده واحده اشاره به سایتهای رژیمی مثل ایران دیدبان و رجانیوز و کیهان حسین شریعتمداری و...نظایر آن داشت، این سئوال پیش می‌آید که مگر اعضای شورای ملی مقاومت با سایتهای مزبور سر و سّری داشته اند ؟ اگر نه پس منظور شما کدام سایت بود؟ ! آیا از این تحریمها و سانسورهای مدرن به نتیجه هم رسیدید یا آب در هاون کوبیدید؟
به امید رهایی مجاهدین از شر توطئه ها. به امید روزی که رژیم جمهوری اسلامی با همه دار و دسته ها و جناح بندی هایش جای خود را به حکومتی بدهد که ممیزی کردن دموکراسی در مرامش نباشد.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.