شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نام سازمان مجاهدين خلق و شوراى ملى مقاومت
از ليست سازمانهاى افراطى خارجى در آلمان حذف شدند

سایت مجاهدین

”اداره فدرال حراست قانون اساسى آلمان فاش كرد تمركز اقدامات وزارت اطلاعات رژيم آخوندى در آلمان كه مركز آن در سفارت رژيم در برلين است عليه“ سازمان مجاهدين خلق ايران ”و“ شوراى ملى مقاومت ايران ”قرار دارد.

اداره فدرال حراست قانون اساسى در گزارش سالانه خود كه روز دوشنبه توسط وزير كشور و رئيس اداره فدرال حراست در برلين ارائه شد تصريح مىكند محوراصلى وظايف دستگاه اطلاعاتى ايران زير نظر داشتن و مقابله شديد با گروههاى اپوزيسيون در داخل و خارج كشور است. اين سرويسهاى اطلاعاتى علاوه برآن در كشورهاى غربى اقدام به جمع‌آورى اطلاعات در زمينههاى سياسى، اقتصادى و علمى مىكنند.

بهدنبال كارزار گسترده سياسى و حقوقى مقاومت، تلاشهاى اعضاى پارلمان آلمان و هم‌چنين بهدنبال نظريه حقوقى پروفسور هاسمر، معاون سابق ديوان عالى قانون اساسى كشور آلمان، بالاترين مرجع قضايى آلمان اداره حراست از قانون اساسى، سازمان مجاهدين خلق و شوراى ملى مقاومت ايران را از ليست سازمانهاى افراطى خارجى حذف كردند

در نظريه پروفسور هاسمر تصريح شده است درج نام مجاهدين و شورا در فهرست سازمانهاى افراطى خارجى، كه به درخواست و براى خوشآمد رژيم ايران از 17سال پيش صورت گرفته بود، 9 مورد از حقوق پايهاى تصريح شده در قانون اساسى كشور آلمان در مورد مجاهدين و شورا و هوادارانشان را نقض مىكند و عملكرد اداره حراست در قبال مجاهدين و شوراى ملى مقاومت با استاندارهاى قانون اساسى همخوانى ندارد.

روز دوشنبه وزير كشور آلمان توماس دمزير همراه با هاينتس فروم رئيس اداره فدرال حراست از قانون اساسى آلمان كه سازمان امنيت داخلى اين كشور محسوب مى‌شود، گزارش جديد سالانه اين اداره را ارائه كردند. در قسمت“ فعاليتهاى سرويسهاى اطلاعاتى ساير كشورها در خاك آلمان ”اين گزارش به فعاليتهاى وزارت اطلاعات آخوندى در آلمان كه ناقض حق حاكميت اين كشور است پرداخته و از جمله مىنويسد:“ سرويسهاى اطلاعاتى جمهورى اسلامى ايران يك پايه مهم براى رژيم آن كشور است. ارگانهاى اصلى مجرى فعاليتهاى سرويس اطلاعاتى وزارت اطلاعات و امنيت كشور و سرويس اطلاعاتى سپاه پاسداران رژيم ايران مىباشند. محوراصلى وظايف دستگاه اطلاعاتى رژيم ايران تحت نظر داشتن و مقابله شديد با گروههاى اپوزيسيون در داخل و خارج كشور است. اين سرويسهاى اطلاعاتى علاوه برآن در كشورهاى غربى اقدام به جمع‌آورى اطلاعات در زمينههاى سياسى، اقتصادى و علمى مىكنند.


فعاليتهاى اطلاعاتى رژيم ايران عليه آلمان اساسا توسط وزارت اطلاعات صورت مىگيرد. اقدامات شناسايى وزارت اطلاعات در چارچوب جمع‌آورى اطلاعات از اپوزيسيون تبعيدى بر روى ”سازمان مجاهدين خلق ايران“ و ”شوراى ملى مقاومت ايران“ متمركز است. ساير اهداف اطلاعاتى اين رژيم، سياست خارجى و امنيتى آلمان مىباشند.
مركز اصلى وزارت اطلاعات در آلمان، در سفارت ايران در برلين قرار دارد كه ماموريت آن تحت نظر داشتن مخالفان (ايرانى) مقيم آلمان است. علاوه بر اين، مركز وزارت اطلاعات در آلمان از عمليات سرويسهاى اطلاعاتى وزارت اطلاعات در تهران حمايت لجستيكى بهعمل مىآورد.بهدنبال كارزار گسترده سياسى و حقوقى مقاومت ايران و تلاشهاى شمار زيادى از اعضاى پارلمان فدرال اين كشور و هم‌چنين نظريه حقوقى پروفسور هاسمر، معاون سابق ديوان عالى قانون اساسى آلمان، وزارت كشور و اداره حراست از قانون اساسى اين كشور امروز سازمان مجاهدين خلق ايران و شوراى ملى مقاومت را از ليست سازمانهاى افراطى خارجى حذف كرد. نام مجاهدين از دهه 90 ميلادى به درخواست رژيم ايران و براى خوشآمد آخوندهاى تهران وارد اين فهرست شده بود

علاوه بر اداره حراست فدرال، در هفتههاى گذشته ادارههاى حراست از قانون اساسى در 11 ايالت آلمان نيز مجاهدين و شوراى ملى مقاومت را از فهرست سازمانهاى افراطى خارجى حذف كرده بودند.

وارد كردن نام سازمان مجاهدين در اين فهرست و تحت نظر قراردادن و اعمال محدوديت و گزارش دادن عليه اين سازمان در گزارشهاى سالانه اداره حراست، يكى از خواستهاى مستمر رژيم آخوندى از دولت آلمان در دو دهه گذشته بوده است. رژيم آخوندى با بهكارگيرى كليه اهرمهاى فشار ديپلوماتيك و تجارى و لابى سياسى و هم‌چنين با تبادل فعال اطلاعاتى به تاثيرگذارى بر ارگانهاى دولتى كشور آلمان عليه مجاهدين و شورا مبادرت كرده است.

در ارديبهشت ماه 1379 سردژخيم على يونسى وزير اطلاعات رژيم ايران در يك كنفرانس مطبوعاتى در تهران گفت كه همكارى مستمرى با ادارات امنيتى آلمان وجود دارد و به اين ادارات“ اطلاعات جامعى ”در مورد مجاهدين خلق داده شده است.

گزارشهاى اداره حراست عليه سازمان مجاهدين و شوراى ملى مقاومت طى سالهاى گذشته منشأء نقض حقوق پايهاى بسيارى از هواداران و وابستگان مجاهدين خلق و شوراى ملى مقاومت ايران در خاك آلمان بوده است. اين گزارش هم‌چنين بهعنوان يك مانع جدى سياسى بر سر راه فعاليتهاى مقاومت ايران عليه رژيم آخوندى عمل مىكرد.

پروفسور وينفريد هاسمر، نايب رئيس سابق ديوان عالى قانون اساسى كشور آلمان كه بالاترين مرجع حقوقى اين كشور مىباشد در يك نظريه حقوقى 122 صفحهاى گزارشهاى اداره حراست طى سالهاى متمادى را مورد بررسى قرار داد. اين نظريه نقش بزرگى در اين كارزار سياسى- حقوقى ايفا كرد.

 پروفسور هاسمر كه ساليان در مسند دومين مقام قضايى آلمان به قضاوت مشغول بوده است تاثيرگذارى منافع سياست خارجى و روابط آلمان و رژيم ايران بر ارزيابيهاى امنيتى در مورد مجاهدين خلق و مقاومت ايران را تقبيح كرده بود. اين نظريه حقوقى تشخيص داد كه 9 مورد از حقوق پايهاى تصريح شده در قانون اساسى كشور آلمان در جريان گزارشهاى اداره حراست در مورد مجاهدين خلق نقض شده و يا امكان نقض شدن آن از طريق اين گزارشها بوجود آمده بودند. برپايه نظريه حقوقى پروفسور هاسمر افراد متضرر شده مىتوانستند اقدام به شكايت حقوقى جهت تصحيح گزارشها بكنند. اين نظريه حقوقى نتيجهگيرى مىكرد كه عملكرد اداره حراست در قبال مجاهدين و شورا با استانداردهاى حقوقى آلمان كه قانون اساسى آنرا مشخص كرده است همخوانى ندارد.

منبع: مجاهدین، 1 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:[تاریخ ارسال: 24 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: بهداد]  [  ]  
این خبر خوبی بود برای مخالفان حکومت و خبر بدی برای حکومت و جاسوسانش در غرب و بخصوص آلمان که مرکز تروریستهای جمهوری اسلامی آخوندهاست. دولت آلمان باید جاسوسان شناخته شده رژیم را از این کشور اخراج نماید و از حقوق پنا هندگان سیاسی مخالف حکومت آخوندها حمایت نماید. در هر صورت این پیروزی را به هواداران مجاهدین خلق ایران تبر یک باید گفت و برایشان آرزوی پایداری و موفقیت نمود. این تصمیمها در هر صورت روی مسئله اشرف هم تا ثیر بسیار مثبت خواهد داشت.   

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: M]  [  ]  
این خبر خوبی‌ بود،البته که رژیم و عواملش از این خبر حسابی‌ گزیده شده‌اند و نیروی اصلی‌ اپوزیسیون را با چلبی و غیره مقایسه میکنند.فکر می‌کنم،آینده خبرهای بسیار بدتر برای رژیم به ارمغان خواهد آورد.
  

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: -]  [  ]  
مجاهدین خلق و «چلبی های ایرانی»- رادیو فردا...

مجله آلمانی اشپيگل در گزارشی در شماره پنجم فوريه خود با عنوان «عراق دوم»، به مساله حمايت آمريکا از اپوزيسيون تبعيدی ايران يعنی مجاهدين خلق برای مقابله با دولت جمهوری اسلامی اشاره می کند.

در اين گزارش به هشدار سناتور جان راکفلر، رييس کميته اطلاعاتی سنای آمريکا اشاره شده که اخيرا از احتمال اقدام آمريکا عليه ايران و تکرار ماجرای عراق ابراز نگرانی کرده است.
آدرس گزارش اشپیگل :
http://www.radiofarda.com/content/o1_spiegel_on_mujahedin/376445.html
  

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
دست آلمانی ها درد نکند که مجاهدین را از فهرست سیاه خود خارج کردند. همین که جمهوری اسلامی سفیر آلمان در تهران را احضار کرده است و مراتب عصبانیت سردمداران هار و بی شرف حکومت اسلامی را در این رابطه؛ به او اعلام کرده اند؛ جای بسی خوشحالی است. زیرا؛ آنجا که شادی رژیم باشد غم اپوزیسیون سرنگونی طلب است, وآنجا که شادی ما باشد غم و درد جنایتکاران حاکم بر ایران است. بنظر من بجز عوامل و طرفداران حکومت اسلامی کسی از این خبر ناراحت نمی شود.بابا! چرا زورتان می آید! مجاهدین یک نیروی فعال و سمج و پیگیر هستند و به راهی که برگزیده اند,ایمان و اعتقاد دارند؛و بالاتر از آن,چگونگی رابطه با مقامات و مسولان غربی را بلدند. در ضمن نیرویش را هم دارند.   

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: صبا]  [  ]  
سیاست آلمانها یکشبه تغییر نمیکند و نامه نویسی این یا آن مسئول پارلمان های محلی هم، تاثیری بر این روند ندارد.
سیاست های اروپا بویژه سیاست دولت مرکل، همگامی کامل با اسرایئل و آمریکا در رابطه با رژیم ایران است و (...)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
بخشهایی از نظر قابل درج نیست. مسئول نظرات
  

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: baran]  [  ]  
سازمان اطلاعات آلمان متوجه شد با جنگ روانی و دروغپردازی نمی تواند مهمترین گروه اپوزیسیون ایران را از بین ببرد. اعتصاب غذای 72 روزه جلو وزارت خارجه این کشور به آنها نشان داد که با چه انسانهای مصمم و جدی طرف هستند. کار فشرده حقوقی و سیاسی و حضور مریم رجوی در پارلمان آلمان دیوار آخوندی برلین را دوباره فرو ریخت. گروههای حقوق بشری و نمایندگانی از مجلس این کشور با کمک حقوقدانان این کشور قرار بود این ارگان اطلاعاتی را راهی دادگاه نمایند اگر گزارش آخوندی تبلیغاتی علیه شورای ملی مقاومت و مجاهدین بیرون بدهد. همه منتظر بودند تا وارد یک نبرد بزرگ حقوقی برای دفاع از حقوق اولیه پناهندگان واقعی شوند و ارگان امنیتی آلمان از ترس رسوای بی سابقه نام سازمان و شورا را از جریانات افراطی حذف نمود. تمامی این شیادی و دروغها برای معاملات میلیاردی و حفظ جمهوری اسلامی از طرف غرب می باشد. بعد از شکست اداره جاسوس امنیتی آلمان باید شارلاتانها در فرانسه پرونده 17 ژوئن را تعطیل نمایند و از حمایت آخوندهای وحشی دست بکشند. نیروهای سرنگون طلب با هر اختلافی که با مجاهدین دارند باید در این نبرد در کنار این نیروی محوری جنبش و مقاومت ضد ولایت فقیه باشند. باید آمریکا را هم مجبور نمود نان شورا و مجاهدین را از لیست سیاهش خارج نماید. رسوایی و ننگ برای امپریالیسم و ارتجاع باقی خواهد ماند.   

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: بهمن]  [  ]  
... به نظر میرسد که شاید دولت آلمان راه را برای پناهندگی دادن به افراد اشرف باز کرده است . چون در گزارش استان وست فالن آمده است که اشرف تا سال دو هزار وده منحل میشود.

اکنون این دولت میخواهد آنها را دیگر افراطی معرفی نکند تا بتواند به آنها پناهندگی دهد. این یعنی هماهنگی در بالا ، چیزی که آمریکایی ها از اروپایی ها خواسته بودند ولی دولت آلمان تا زمانی که آنها را افراطی مطرح میکرد نمیتوانست به آنها اجازه ورود به عنوان پناهندگی بدهد. ...
آیا هماهنگی در بالا شده و این ها دارند را ه را برای منحل کردن اشرف باز میکنند؟
  

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: شهرام]  [  ]  
این سناریو اصلا پایه حقوقی ندارد... این تصمیم سیاسی است زیرا که میخواهند فشار به رژیم ایران را زیاد تر کنند و دوم اینکه مجاهدین خلق را... دیگر در واقع خطرناک نمیدانند...
این مساله صرفا یک بحث سیاسی است ونه حقوقی ولی مجاهدین نیز باید بدانند آیا خارج شدن از لیست اروپا به آنها کمکی کرد که مثلا این کمک کند؟ مجاهدین بایستی یک راه حل اساسی برای خود پیدا کنند واین تنها دلخوشی های لحظه ای است ... ولی یک راه حل واقعی برای آنها نیست.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
بخشهایی از نظر قابل درج نیست. مسئول نظرات
  

[تاریخ ارسال: 23 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: Hadi Shahab]  [  ]  
تبریک به همه نیروهای سرنگون طلب.
این گزارش بطور روشن سیاست دولت آلمان را در سالهای گذشته تا به حال و دوستی اش را با جمهوری اسلامی بر ملا میکند.
آیا خارج شدن نام سازمان مجاهدين خلق و شوراى ملى مقاومت از ليست سازمانهاى افراطى خارجى پایان سیاست مماشات خواهد بود؟...

با این همه تبریک به به همه نیروهای سرنگون طلب.

هادی شهاب


  

[تاریخ ارسال: 22 Jun 2010]  [ارسال‌کننده:  تعدای از ایرانیان]  [  ]  
هر چه باشد این خبر خوشی است کسانی که حکومت جمهوری اسلامی را به کل خواهان برچیدنش هستند این خبر را مبارک میدانند هر گروهی که به ملایان وابسته نیست با ماست مجاهدین تاوان زیادی برای ایستادگیشان پرداختندما خانم رجوی را باور میکنیم وقتی که میگوید کثرت گرا هستند که میگویند مذهب از حکومت جداست که میگوید در ایران فردا زندان و شکنجه نیست( خانم رجوی میتواند روسری سر کند یا نه حقش است ولی تا زمانی که چماق بالای سر ما نگرفته که مشروب نخورید یا روسری سر کنید یا روزه اجباریست اعمالش به خودش مربوط است فقط کاشکی با آقایان دست میدادند چون در قرن بیست و یک و خانمی که انقدر شجاع است کمی اینکارشان عجیب است مجاهدین که ملاها نیستند که اعتقاد دارند موی زن اشعه دارد یک دست دادن مدرن بودن و حفظ معاشرت و مهر باطل به چرندیات ملاها را میرسند )ولی بهر حال ما یا باید به موسوی راضی شویم و فقط احمدینژادبرود ولی جمهوری اسلامی باشد (خواست اصلاحطلبان حفظ نظام است ) یا باید بایکی که لااقل در سرنگونی با ماست همراه شویم اینجور هر خبر از دوستان میشود به یک بهانه ای ان را کم ارزش کنیم درست نیست بعید میدانیم کسانی که سی سال است مبارزه میکنند آرمانشان با ما فرق داشته باشد ما خوشحالیم که لااقل صدای مردم را به گوش بقیه دنیا میرسانند آرمان مردم ایران با آرمان آنها دوتا نیست آنها هم ایرانی هستند و بسیار وطن پرست.درود بر آنها که پرچم مبارزه را زمین نگذاشتند این پیروز تمام ملت است که دنیا نبرد رزمندگان آنان را به حقانیت میشناسد. بر مجاهدین و تمامی ما این خبر خجسته باد   

[تاریخ ارسال: 22 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: شاهین]  [  ]  
سازمان جاسوسی آلمان در وحشت از مواجه با قانون مجبور شد به این کار تن بدهد و از رسوایی بزرگی جلوگیری بعمل بیاورد. امنیتی های آلمان برای جلوگیری از دادگاه میکونوس هم تلاش زیاد نمودند و حتی آخون فلاحیان وزیر اطلاعات را هم دعوت نمودند ولی دستگاه قضایی در مقابل آنان ایستاد و عدالت پیروز شد. وقتی گروهی از حقوقدانان برجسته آلمانی با همکاری گروهی از نمایندگان پارلمان این کشور تصمیم گرفتند شکایت سازمان امنیت را بکنند مجبور شدند شکست در مقابل سازمان مجاهدین خلق ایران را بپذیرند و رسواتر نشوند. وزارت اطلاعات آخوندها ضربه بزرگی متحمل شد و دیگر براحتی نمی توانند جنگ روانی را اینجا ادامه بدهد. دست پارلمان آلمان هم برای حمایت از ساکنان اشرف باز می شود. این نبردی بود خاموش که انسانهای زیادی در این کارزار سهیم بودند.   

[تاریخ ارسال: 22 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: شهرام]  [  ]  
ارزیابی اداره حراست آلمان استان وست فالن سال دوهزار وده از وضعیت مجاهدین خلق
بعد از آنکه نیروهای نظامی آمریکا در اوایل سال کنترل کمپ «اشرف» رابه عراقیها سپردند، و دولت عراق با تکیه بر استقلال خود در این کمپ یک پایگاه بازرسی پلیس دایر کرد و تصمیم خود برای منحل کردن این کمپ را مشخص کرد و اینکه دیگر برای ادامه وجود این کمپ تضمینی وجود ندارد. عراق آنچه که در اواخر سال (دوهزار ونه ) برای برچیدن این کمپ آغاز کرده است را به احتمال زیاد در سال دوهزار وده به پایان خواهد رساند. بدین صورت انحلال ارتش مسلح مجاهدین خلق – که از سال دوهزار وسه که دیگر دارای سلاح سنگین نبود ه است – قابل پیش بینی است .
شورای ملی مقاوت همه تلاش خود را انجام میدهد ، که خود را به عنوان تنها آلترناتیو دمکراتیک قابل ارزش در صورت تغییر رژیم در ا یران عرضه کند. در این رابطه شورای ملی مقاومت از گفته های رئیس جمهور احمدی نژاد در مورد اسرائیل و مساله اتمی وهمچنین اعدام علنی افزایش و مجازاتها ی بدنی را مورد ا ستفاده قرار میدهد که برای خود توسط مراسمهایی که برگزارمیکند ، یک کشش مثبت بدست آورد. موج اعتراضات ایرانیهای مقیم اروپا علیه انتخاب دوباره ا حمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ایران نشان داد که شورای ملی مقاومت بر خلاف آنچه که مدعی است ، بهیچ عنوان رهبری کننده عقاید اپوزیسیون جنبش ایرانی را ندارد.

  

[تاریخ ارسال: 22 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: شهرام]  [  ]  
دوگزارش سالیانه دوهزار وده اداره امنیت استان وست فالن و استان بایرن آلمان ! من فکر نکنم دعوای حقوقی بوده است بلکه مساله سیاسی است که با توجه به فشارها به رژیم این هم در همان جهت است ولی با همه اینها اگر مساله حقوقی است در بیشتر استانها ی آلمان از جمله بایرن و استان وست فالن گزارشهای خود را در باره سازمان داده اهند که نمونه زیر آن

خلاصه سال دوهزار ونه اداره امنیت استان بایرن در باره مجاهدین خلق در سال دوهزار وده
در مورد فعالیت های این گروه از جمله مراسم و مراسم های اعتراضی نسبت به رژیم ایران وا عدامها و همچنین اینکه بخشی از فعالیت آنها نیز منوط به جمع آوری صدقه در خیابانها میباشد واینکه شورای ملی مقاومت هواداران خود را فراخوانده است که در اعتراضات انتخاباتی شرکت کنند . و همچنین اشاره به ورد نیروهای ارتش عراق به کمپ اشرف مجاهدین خلق در عراق را دارد که میخواسته اند مسئولیت امنیت داخلی اشرف را بعهده بگیرند که باعث درگیری بین نیروهای عراقی و مجاهدین میگردد که باعث مرگ وزخمی شدن افراد شده است . حامیان این جنگجویان در کمپ اشرف از این زمان بیشتر با این مساله در گیر بوده و شورای ملی مقاومت سعی در بسیج کردن نیروهایش برای حمایت ازاین نیروها در عراق را داشته است و بهمین دلیل نیز اعتصابات غذایی در برلن برگزار کردند
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.