شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اکثریت نمایندگان در ۲۰ کشور خواستار تضمین حفاظت اشرف شدند

همبستگی ملی

اکثریتهای پارلمانی در اروپا و آمریکا که همزمان با کاهش نیروهای آمریکایی در عراق و در آستانه تشکیل دولت جدید عراق خواستار تضمین حفاظت اشرف ازسوی سازمان ملل متحدو ایالات متحده آمریکا شده اند، تاکنون ۲۰مجلس قانونگذاری را در دربرگرفته است.


اکثریت کنگره آمریکا و پارلمان کانادا و اکثریت پارلمانهای ۱۵ کشور اروپایی شامل فرانسه, ایتالیا, انگلستان, هلند, سوئد، نروژ, فنلاند, دانمارک و سوییس،  ایرلند، استونی،  ایسلند مالت، سن مارینو، لیختنشتاین و همچنین اکثریت مجالس سنای هلند, ایرلند و سوئیس طی بیانیه های جداگانه ای از دولت و نیروهای آمریکایی خواستند حقوق ساکنان اشرف و حفاظت آنان را در برابر خشونت و جابجایی اجباری در داخل عراق تضمین کنند.

اکثریت نمایندگان در
۲۰مجلس قانونگذاری در اروپا و آمریکا، خواستار بر عهده گرفتن حفاظت مجاهدان اشرف توسط نیروهای سازمان ملل متحد شدند و از دولت عراق خواستند حقوقشان را به عنوان افراد حفاظت شده در چارچوب کنوانسیون چهارم ژنو برسمیت بشناسد و حقوق و حفاظتهای کنوانسیون چهارم ژنو را در مورد آنها به اجرا در آورد.

پارلمانترها حمایت خود را از راه حل سوم خانم مریم رجوی سوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت، مبنی بر تغییر دمکراتیک درایران بدست مردم و مقاومت  ایران اعلام کردند وهمبستگی خود را با قیام مردم ایران مورد تاکید قراردادند.

قانونگذاران ضمن محکوم کردن دستگیری و محاکمه اعضا و هواداران سازمان مجاهدین، تحت عنوان محارب، از شورای امنیت ملل متحد خواستند رابطه با رژیم ایران مشروط به بهبود وضع حقوق بشر در ایران شود و شورای  امنیت برای آزادی زندانیان سیاسی دست به اقدام عاجل بزند.

منبع: همبستگی ملی: 4 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.