شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تجمع ده ها هزار نفره شورای ملی مقاومت ایران در فرانسه

رادیو فرانسه

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود این نکته را نیز ناگفته نمی گذارد که جنبش تحت رهبری مریم رجوی، ایرانیان خارج از کشور را در بر میگیرد و با جنبش اپوزیسیون داخلی ایران که در پی انتخابات ریاست جمهوری دهم و انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد بوجود آمده و با برگزاری تظاهرات این انتخاب مجدد را به چالش کشیده است در ارتباط نیست.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از شهر Taverny، در حومۀ پاریس، گردهمایی سازمان داده شده از سوی شورای ملی مقاومت ایران که سازمان مجاهدین خلق ایران جزء اصلی آن است شب گذشته در ورزشگاه این شهر برگزار شد.
خبرگزای فرانسه شمار حاضران در این تجمع را که از آنان به عنوان هواداران سازمان مجاهدین خلق یاد کرده است دهها هزار نفر گزارش کرده و از این گردهمایی بعنوان موفقیتی دیپلمایتک برای این سازمان یاد کرده است چرا که با حضور شخصیت هایی چون جان بولتون، نمایندۀ پیشین آمریکا در سازمان ملل برگزار شده است.


به گزارش این خبرگزاری، در این گردهمایی، مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت طی سخنانی که به زبان فارسی ایراد کرد، از مخالفت خود با فاشیسم در کسوت عمامه، سنگسار، اعدام، قطع عضو و دولت تحمیلی سخن گفت.


خبرگزاری فرانسه در گزارش خود این نکته را نیز ناگفته نمی گذارد که جنبش تحت رهبری مریم رجوی، ایرانیان خارج از کشور را در بر میگیرد و با جنبش اپوزیسیون داخلی ایران که در پی انتخابات ریاست جمهوری دهم و انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد بوجود آمده و با برگزاری تظاهرات این انتخاب مجدد را به چالش کشیده است در ارتباط نیست.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، خانم مریم رجوی در دنبالۀ سخنان خود گفت ملت ایران تا سرنگونی استبداد و دیکتاتوری به مقاومت خود ادامه خواهد داد. مریم رجوی افزود ملت ایران چون ملت فرانسه و کشورهای اروپا که در مقابل هیتلر مقاومت کردند به ایستادگی ادامه خواهند داد.


رئیس شورای ملی مقاومت در ادامۀ سخنان خود گفت تنها راه برای حل بحران ایران، " راه سوم" یعنی نه جنگ، نه مماشات بلکه یک تغییر دموکراتیک از راه مقاومت مردم است.
خوزه ماریا آزنار، نخست وزیر پیشین اسپانیا، یکی دیگر از شخصیت های سیاسی اروپا که در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق حاضر بود، طی سخنانی گفت:" از مبارزۀ شما برای آزادی و دموکراسی پشتیبانی می کنم، ملت ایران بسیار رنج کشیده است، این ملت خواستار و شایستۀ دولت بهتری است که حرمت انسانها را نگه بدارد و آزادیهای اساسی را تضمین کند".


خبرگزار ی فرانسه در گزارش خود می نویسد پیش از حضور نخست وزیر سابق اسپانیا، حضور جان بولتون، نمایندۀ پیشین آمریکا در سازمان ملل حائز اهمیت بود چرا که هنوز هم سازمان مجاهدین خلق در فهرست سازمان های تروریستی ایالت متحدۀ آمریکاست.


این دیپلمات آمریکایی که به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه سخنرانی اش با کف زدن های شدید روبرو شد، گفت:" رژیم ایران به یک دیکتاتوری نظامی، سرکوبگر و فاشیست تبدیل شده است، سرکوب مردم در پی انتخابات ریاست جمهوری سال پیشین نشان داده است که رژیم تا چه حد جنایتکار اپوزیسیون تا چه اندازه نیرومند است. ایران از آمادگی کامل برای دموکراسی برخوردار است".


خبرگزاری فرانسه بنقل از منابع پلیس شمار شرکت کنندگان در این گردهمایی را سی هزار نفر گزارش کرده و می نویسد سازمان دهندگان در انتظار حضور صد هزار نفر بوده اند. به گزارش این خبرگزاری ایرانیان از سراسر جهان از جمله اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا در این اجتماع حاضر بودند.

منبع: رادیو فرانسه: 6 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.