شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۶ مارس ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«هنوز لزوم حمله به ایران دیده نمی‌شود»

دویچه وله


رئیس ستاد ارتش آمریکا حین دیدار خود از اسرائیل نسبت به بالاگرفتن بیش از پیش مناقشه اتمی با دولت ایران هشدار داد. وی خواستار ادامه تلاش‌های سیاسی و برقراری تحریم‌های شدید برای رفع کشمکش و حفظ ثبات منطقه شد.


به گزارش منابع ارتش اسرائیل ، مایکل مولن، رئیس ستاد ارتش آمریکا، در  روز دوشنبه (۲۸ ژوئن / ۷ تیر) در سفارت آمریکا در تل‌آویو گفت: «جنگ با ایران مشکلی بزرگ برای همه خواهد بود.» مولن افزود: «من نگران پیامدهای ناخواسته حمله به ایران هستم.»


رئیس ستاد ارتش آمریکا موضوع حمله به ایران را کاملا منتفی ندانست، اما هم‌هنگام تأکید کرد که هنوز لزوم این اقدام دیده نمی‌شود و تلاش‌های سیاسی بایست ادامه یابد. 


اسراییل که از سوی دولت ایران احساس خطر می‌کند و نیز آمریکا در سالهای اخیر بارها اعلام کرده‌اند که امکان حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران وجود دارد.مایکل مولن تصریح کرد که طبق برآورد کارشناسان آمریکایی ایران بین یک تا سه سال دیگر قادر خواهد بود بمب اتم بسازد. وی گفت: «من از شیوه سخن‌گویی و برنامه دولت ایران برای غنی‌سازی اورانیوم احساس نگرانی می‌کنم.» مولن افزود که ایران ثبات منطقه را به خطر می‌افکند. وی همچنین گفت: «ایالات متحده آمریکا تصمیم جدی دارد که تحریم‌هایی شدید را مقرر سازد و من بسیار امیدوارم که این اقدام موجب پایان کشمکش شود.»


 در این میان رئیس‌جمهور اسراییل، بنیامین نتانیاهو، سفر خود به روسیه را در ارتباط با مناقشه اتمی ایران آغاز کرده است. نتانیاهو در دیدار خود با  دمیتری مدودیف، رئیس جمهور روسیه، کوشید تا موافقت روسیه را برای برقراری تحریم‌های شدید علیه ایران جلب کند. روسیه نیز چندی پیش به تاکید از ایران خواسته بود انعطاف نشان دهد و جلوی بالاگرفتن کشمکش را بگیرد.

منبع: دویچه وله: 8 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
دویچه وله:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.