شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تسلط تدریجی سپاه بر شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

رادیو فرانسه

بنا بر گزارش های رسیده به "فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران" تعدادی زیادی از کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه شدیداً زیر فشار هستند تا در برابر مبالغ کمی که هیچگونه رابطه منطقی با سوابق کار آنان ندارد، تن به بازخرید شدن بدهند. در همین حال خطوط جدید اتوبوسرانی در تهران و حومه به تدریج به شرکت های وابسته به سپاه پاسداران واگذار میشوند.


بنا بر گزارش های رسیده به "فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران" تعدادی زیادی از کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه شدیداً زیر فشار هستند تا در برابر مبالغ کمی که هیچگونه رابطه منطقی با سوابق کار آنان ندارد- برای بیش از 20سال سابقه خدمت مبلغی معادل 15 میلیون تومان ، تن به بازخرید شدن بدهند.


در همین حال خطوط جدید اتوبوسرانی در تهران و حومه به تدریج به شرکت های وابسته به سپاه پاسداران واگذار میشود. در این خصوص میتوان به راه اندازی ترمینال جنوب و پایانه افشار اشاره نمود. همچنین در راستای طرح خصوصی سازی، تعداد بسیاری از اتوبوس های موجود شرکت واحد برای فروش به اینگونه شرکت ها ی وابسته به سپاه آماده میشوند.

علاوه بر دوتن از رهبران سندیکای اتوبوسرانی تهران و حومه، یعنی آقایان منصور اسانلو و ابراهیم مددی که از چند سال است در شرایط طاقت فرسا در زندان های اوین و گوهر دشت بسر میبرند، سعید ترابیان و رضا شهابی دوتن دیگر از فعالین سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز طی هفته های گذشته بوسیله مأمورین وزارت اطلاعات دستگیر و زندانی شده اند.

منبع: رادیو فرانسه: 9 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.