شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اجلاس میان دوره یی شورای ملی مقاومت ایران

همبستگی ملی

دیدگاه: سه عکس همراه این گزارش حذف شده اند


 


اجلاس میان دوره یی شورای ملی مقاومت ایران در روزهای نهم و دهم تیرماه برگزار شد


 


اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت ایران با حضور خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورا در روزهای نهم ودهم تیرماه ۱۳۸۹ برگزارشد.


پس از سرود«ای ایران ای مرز پرگهر» سرود رسمی شورای ملی مقاومت، خانم رجوی درسخنان افتتاحیه خود، ضمن خیرمقدم به اعضای شورا که از راههای دور ونزدیک حضوربهم رسانده بودند، به اعضای شورا درشهراشرف و پایداری سرفرازانه آنها درود فرستاد و به مناسبت برگزاری اجلاس میاندوره یی در آستانه سالگرد قیام ملی سی تیر، خاطره مصدق بزرگ و آغاز سی‌امین سال حیات شورای ملی مقاومت را گرامیداشت.در بحثهای دو روزه اجلاس میاندوره یی، تحولات داخلی و بین المللی مورد بحث قرارگرفت.
اجلاس شورا برآن بود که یک سال پس از بالاگرفتن قیام مردم، با وجود اتخاذ مواضع تسلیم طلبانه ازسوی سران جناح مغلوب حاکمیت و به رغم تشدید سرکوب و روی آوردن ولی فقیه به اعدام زندانیان سیاسی و صدور احکام اعدام و طرح اتهام محاربه درمورد اعضای خانواده های مجاهدان اشرف و درمورد هرگونه حمایت از مجاهدین و شورا، خیزشهای مردم ادامه یافته و خامنه ای نتواسته است شقه و بحران درونی را متوقف یا مهار کند.


درعرصه بین المللی، اجماع جهانی برای تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت ملل متحد برای تشدید تحریمها علیه رژیم، نقطه عطفی  درشکست سیاست مماشات وآغازی براتخاذ یک سیاست قاطع درمقابل فا شیسم مذهبی حاکم برایران به شمار می رود؛ سیاستی که شورای ملی مقاومت ایران پیوسته برضرورت آن تاکیدکرده است.


در بررسی تحولات منطقه، شورا از شکل گیری و پیروزی آلترناتیو ملی و دموکراتیک عراقی درجریان انتخابات پارلمانی این کشور استقبال کرد و این تحول را بزرگترین شکست استراتژی رژیم ولایت فقیه برای بلعیدن عراق ارزیابی نمود که آثار آن  نه فقط برای عراق بلکه برای منطقه حائز اهمیت بسیاراست.


اجلاس میان دوره یی شورا، دربحثهای دوروزه خود، موقعیت شهراشرف را  مورد بحث قرارداد و باگرمترین درودها  به رزمندگان راه آزادی مردم ایران دراشرف، پایداری حماسی آگاه ترین وفداکارترین فرزندان مردم ایران را ستود.


شورا بر ضرورت تمرکز تمامی تلاشها برای تضمین حفاظت و حقوق قهرمانان اشرفی طبق قوانین واصول مسلم حقوق بین الملل وکنوانسیونهای ژنو تاکید نمود. هم چنان که اکثریتهای ۲۳مجلس قانونگذاری درکشور های اروپا و آمریکا و بیش از ۳۵۰۰پارلمانتر ازکشورهای مختلف  دربیانیه های اخیر خود خاطرنشان کرده اند، همزمان با خروج نیروهای آمریکایی ازعراق، ضروریست که ملل متحد حفاظت اشرف را برعهده بگیرد و این حفاظت ازسوی نیروهای آمریکایی تضمین شود.


اجلاس میاندوره یی شورا، از عموم هموطنانی که با استقبال پرشور و انضباط عالی خود گردهمایی بزرگ ایرانیان در تاورنی پاریس را باشکوه ترازهمیشه برگزار کردندو آن را به نمادی از آمادگی و شایستگی مردم ومقاومت ایران برای محقق ساختن راه حل سوم -«تغییر دموکراتیک درایران به دست مردم ومقاومت ایران»- تبدیل کردند، و به ویژه از کمیته برگزاری این گردهمایی، صمیمانه قدردانی و سپاسگزاری کرد.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران


۱۱تیر۱۳۸۹

منبع: همبستگی ملی، 13 تیر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.