شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خوشرقصی لوطی و پاسخ مرشد

همبستگی ملی

«روباه نظام» که در جنگ با «گرگ نظام» به عقب رانده شده و هرروزه باید بهای جنایتهای مشترکی را که با ولی فقیه شاخ شکسته دارد به صورتی مضاعف بپردازد به مناسبت بیست و دومین سالگرد حماسه کبیر فروغ جاویدان بیانیه ای صادر کرده است که توجه به نکات آن خالی از لطف نیست!
او نوشته است: «در آن شرایط حساس به همراه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یکی از قرارگاههای جنوب بودیم و قرار بر این شد که ایشان برای تمشیت امور در خوزستان بمانند و من برای سرکشی از وضعیت نیروها به جبهه غرب بروم. در مسیر خبر هجوم منافقین را در عملیاتی به نام فروغ جاویدان، که عملاً ظلمت جاویدان شد، دریافت کردم.


از سفر به قلاّجه منصرف شدم و به کرمانشاه رفتم. در گوشه‌ای از شهر مستقر شدم و در این استقرار، صحنه‌هایی دیدم که از یک سوی نشان از عشق مردم به دفاع از وطن و از سوی دیگر نشان از خیانت گروهی خودفروخته به میهن خویش داشت که از سر پل ذهاب، کرند و اسلام‌آباد با پشتیبانی ارتش عراق گذشته و در مسیر اسلام‌آباد به کرمانشاه با نیروهای ما درگیر شدند».
پیام سیاسی این بیانیه چیست؟ آیا رفسنجانی می خواهد فقط یک واقعه تاریخی را بیان کند؟ کسانی که او را می شناسند و کسانی که به اوضاع و احوال سیاسی روز آگاه هستند به خوبی می دانند که «روباه نظام» با صدور این بیانیه دارد به خامنه ای پیام می دهد. او یادآوری می کند در «مرصاد»، که نظام با خطر سرنگونی حتمی مواجه بود, این او بوده است که در نقش تمام کننده, نظام را نجات داده است. معنای بلافصل این حرف این است که در شرایط کنونی هم که بحران سرنگونی تمامیت نظام را فراگرفته, و «خطر مجاهدین», به ویژه پس از خروج از لیستهای تروریستی, موجودیت نظام را تهدید می کند, کسی جز جناب ایشان قادر به مقابله با مجاهدین و نجات رژیم از بحران سرنگونی نیست. و این را خامنه ای باید بداند. که در شرایط شاخ شکستگی و زمانه ای که کسی تره هم بار ولی فقیه نمی کند اگر امیدی به نجات این کشتی طوفان زده و نزدیک به غرق شدن رژیم باشد باید «روباه نظام» را به خدمت گرفت. در این صورت رفسنجانی اعلام آمادگی می کند تا مثل همیشه غلام حلقه به گوش خامنه ای باشد. بهای این لوطی گری هم حسب المعمول از جیب مجاهدین پرداخته می شود. این است که روضه بی پایگاه بودن مجاهدین برای صدمین و هزارمین بار خوانده می شود که ایهاالمسلمین باور کنید این گروهکی که بیست و دو سال پیش یک عملیاتی کردند دیگر هیچ جایی در میان مردم ندارند. البته روباه نظام با همه زرنگی اش غافل است که تمام کسانی که یک ذره شعور سیاسی داشته باشند این سوال را می کنند که اگر واقعا این طور است که «گرگ و روباه» مدعی هستند پس علت این همه تبلیغات هیستریک و سرسام آور علیه آنها چیست؟ و چرا رفسنجانی این قدر خوشرقصی می کند تا شاید مقبول درگاه «آقا» قرار گیرد؟ به هرحال درست در همین نقطه است که رفسنجانی، و من التبع، این اشتباه سیاسی خود را می کنند که فکر می کنند  با لگد زدن به مجاهدین توسط آنها دل «آقا گرگه» به رحم می آید و آنها را می پذیرد. در حالی که خامنه ای اتفاقا بیشتر و بهتر از هرکسی به میزان بی اعتباری و شاخ شکستگی خودش واقف است. به همین دلیل نه تنها محل سگ به روباه نظام نمی گذارد که اتفاقا چند «سگ گله» را کیش می دهد تا پاسخ روباه را بدهند.
یک روز بعد در یکی از سایتهای وابسته به ولی فقیه خطاب به رفسنجانی پاسخی داده شده است که ما متن را عینا نقل می کنیم تا دریوزگان بارگاه ولایت بفهمند پاسخ کاسه لیسی هایشان چیست؟
رجا نیوز نوشته است: «رئیس مجمع تشخیص مصلحت در بیانیه‌ای که به مناسبت "
۵ مرداد؛ سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد" صادر کرده، ضمن آن که منتقدین خود را به "انحراف" متهم کرده است، تلاش کرده تا با روایتی متضاد از تاریخ، خود را نیز از معرض یک اتهام تاریخی درباره ارتباطش با منافقین در سالهای پیش از انقلاب خارج کند.
آقای هاشمی رفسنجانی در قسمتهای ابتدایی این بیانیه تقریبا طولانی، به بیان مطالبی درباره وضعیت جبهه‌های جنگ در دوران دفاع مقدس پرداخته است اما در چند خط پایانی بیاینه اش، مسائل جالبی را درباره ارتباطش با مجاهدین خلق و همچنین "اهداف" منتقدین خود مطرح کرده است.
هاشمی با اشاره به تحرکات مجاهدین خلق در سال‌های قبل از انقلاب، نوشته است: "در همان سال‌ها در یک سفر تاریخی به نجف اشرف و دیدار با امام(ره) انحراف آنان را به استحضار رساندم."
این سخنان درحالی از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت مطرح شده که سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر مطالب متفاوتی را درباره نظر هاشمی پیرامون سازمان مجاهدین (منافقین) مطرح کرده است.
آقای روحانی در مطلبی که آن را سال گذشته و از قضا در پاسخ به اتهامات دفتر هاشمی به وی درباره تاریخ نگاری مطرح کرده بود، اظهار داشت: در سال
۵۲ حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان، امام جمعه امروز رفسنجان نامه‌ای به امام نوشته و این سئوال را مطرح کرده است که آقای هاشمی رفسنجانی از ما می‌خواهد وجوهات شرعی را برای کمک به سازمان مجاهدین خلق در اختیارش قرار دهیم، که امام خمینی (ره) در پاسخ به این سئوال فرموده‌اند، جایز نیست و احتمالا آقای هاشمی در این قضیه اغفال شده است.
روحانی در ادامه این مصاحبه تاکید کرد این نامه را که هم اکنون در اختیار آقای هاشمیان است از نزدیک دیده، اما شوهرخواهر اقای هاشمی گفته که به احترام وی این نامه را منتشر نکرده است.
البته این موضوع که آقای هاشمی نسبت به منافقین دیدگاه مثبتی داشت و برای توجیه رفتارها و عقاید انحرافی انها در سالهای دهه پنجاه تلاش می کرداز سوی عزت شاهی عنصر انقلابی و متدینی که به واسطه حبس طولانی در دوران ستمشاهی آشنایی کاملی با ارتباطات این سازمان داشته قرار گرفته است.
رئیس مجمع تشخیص همچنین در دو پاراگراف پایانی این بیانیه، منتقدین امروزی خود را به انواع اتهامات نواخته است.
او در این راستا آنان را افرادی که دارای "نیات پلید" هستند و "پشت سخنان گمراه کننده پنهان شده‌اند" دانست.
در پنج سال گذشته و پس از حاکم شدن دولتهای نهم و دهم بر قوه مجریه که به واسطه رای بالای مردم انجام شد،  آقای هاشمی بارها در سخنانی کنایه امیز منتقدینش را به ضدیت با روحانیت اصیل و انحراف متهم کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی البته به همین مقدار هم بسنده نکرد و مدعی شد که این افراد می‌خواهند "انقلاب را از مسیر درست خویش منحرف نمایند."
با این پاسخ به نظر می رسد که رفسنجانی حیله گر باید مزد جست و خیزها  و نشان دادن جای دوست و دشمن خود را خوب دریافت کرده باشد. پاسخ خامنه ای بسیار روشن است. وضع به قدری خراب است که دوره این خوش رقصیها گذشته است. هم از این رو است که  ولی فقیه نظام به چیزی کمتر از تبعیت کامل, ایمان قلبی و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه از جانب رفسنجانی بسنده نمی کند

منبع: همبستگی ملی، 4 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.