شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ایران به غنی سازی بیست در صدی ادامه می دهد

رادیو فرانسه

بیست و چهار ساعت پس از سخنان علی اکبرصالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مورد احتمال توقف غنی سازی اورانیوم ایران "در حد بیست درصد" یک مقام ایرانی گفت این امر انجام شدنی نیست.

رئیس انرژی اتمی ایران روز گذشته در پاسخ به اظهارات "احمد داوود اغلو" در مورد توقف غنی سازی بیست درصدی گفت: "ایران همواره گفته بود نیت تولید سوخت بیست در صدی را نداشته و به همین دلیل از سازمان انرژی اتمی برای تامین سوخت راکتور تهران درخواست همکاری کرده است".

این سخنان در زمانی ایراد می شود که قبل از آن احمد داوود اغلو اعلام داشته بود که " ایران عنی سازی اورانیوم بیست درصدی را درصورت توافق برای مبادله سوخت متوقف خواهد کرد".

به دنبال این سخنان امروز در تهرانی نایب رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موکداً اعلام داشت که " در بحث غنی سازی بیست درصدی اورانیوم تجدید نظر نخواهد شد".

"محمد کوثری" مقام مجلس اسلامی در این رابطه گفت : امروز با برخوردهای سیاسی برخی کشورها خصوصاً آمریکا به این نتیجه رسیده ایم که آنان می خواهند به رفتارهای گذشته خود ادامه دهند، از این رو جمهوری اسلامی در غنی سازی بیست در صدی تجدید نظر نمی کند و قاطعانه از موضوع عنی سازی کوتاه نمی آید.

وی تاکید کرد که : تحریم ها وتهدید هائی که در این بین از سوی کشورهائی مانند آمریکا تحمیل می شود نیز نمی تواند مانع جمهوری اسلامی گردد.

منبع: رادیو فردا 9 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.