شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تــحــرك گــروه‌هــاي ســيــاســي بــراي ايــجــاد وحــدت

ایسنا

در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري آغاز شد؛


 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بيانات اخير خود با اشاره به تدابير بسيار مستحکم و خوب مسوولان نظام براي مقابله با برنامه‌هاي دشمن از جمله تحريم اقتصادي افزودند: مسوولان کشور در مقابل قطعنامه تحريم و تحريم‌هاي يک جانبه آمريکا و اروپا، تصميمات بسيار درستي گرفته‌اند و ان‌شاءالله با اين تدابير و در سايه وحدت و همدلي، تحريم به يک فرصت تبديل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در راستاي تحقق منويات رهبر انقلاب اسلامي آغاز تحرك جديدي از سوي گروه و شخصيت‌هاي سياسي مشاهده مي‌شود، از جمله اين‌كه؛


برنامه‌ريزي موتلفه براي ديدار با جريانات مختلف سياسي در راستاي ايجاد وحدت


قائم‌مقام دبير كل حزب موتلفه اسلامي از برنامه‌ريزي‌هاي اين حزب براي برگزاري نشست‌هاي مشترك با جريانات مختلف سياسي در راستاي تاكيدات اخيرمقام معظم رهبري جهت ايجاد وحدت در كشور خبر داد.


اسدالله بادامچيان در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين‌كه « حزب موتلفه در نظر دارد اقدامات جدي در اين راستا طراحي كند» ادامه داد: دو مركز مطالعات و تحقيقات و مركز سياسي حزب موتلفه، جلسات متعددي را در راستاي اجرايي كردن توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب براي ايجاد وحدت در كشور و جذب حداكثري و دفع حداقلي تا كنون داشته و از اين پس خواهند داشت.


وي گفت: ما تصميم داريم با جريانات مختلف اصولگرايان و غير اصولگرايان در راستاي ايجاد وحدت، ديدار كرده و نشست‌هايي برگزار كنيم و در اين راستا برنامه‌ريزي‌هايي كرده‌ايم.


جلسه‌ هم انديشي جريانات سياسي برگزار مي‌شود


هم‌چنين يك عضو فراكسيون خط امام(ره) مجلس از برگزاري جلسه افطاري به ميزباني يكي از نمايندگان عضو فراكسيون براي هم‌انديشي جريانات مختلف سياسي خبر داد.


مجيد نصيرپور در گفت‌وگو با ايسنا خاطرنشان كرد: در اين جلسه به غير از اعضاي فراكسيون خط امام(ره) مجلس، افراد و شخصيت‌هاي مختلفي از سلايق جريانات سياسي حضور خواهند داشت كه بر اين اساس مي‌توان اين مراسم را يك جلسه هم‌انديشي و همفكري فراتر از فراكسيون اقليت مجلس قلمداد كرد.


وي با يادآوري به اين‌كه اين مراسم قرار است هفته آ‌ينده برگزار شود، در عين حال به فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در خصوص ضرورت وحدت در كشور اشاره كرد و گفت: بر اين اساس تشكل‌هاي مختلف مي‌توانند فارغ از سلايق مختلف سياسي‌شان چنين نشست‌هايي را برگزار كنند، و همه نيروهاي انقلاب با كمك يكديگر اين نظام را به اهدافش نزديك كنند.


وي با اعتقاد به اين‌كه « اهداف و جريانات موثر در ساختار اجتماعي كشور با برگزاري اين نشست‌هاي مشترك و صميمي مي‌توانند اختلافات را به حداقل رسانده و رقابت‌ها را سامان يافته‌تر كنند» ادامه داد: يكي از دستاوردهاي مهم اين گونه جلسات ايجاد محدوديت بيشتر براي افراطيون است.


برگزاري جلسه شوراي مركزي فراكسيون اقتدار ملي براي حفظ وحدت


هم‌چنين دبير كل فراكسيون اقتدار ملي مجلس از برگزاري جلسه‌ي شوراي مركزي اين فراكسيون براي حمايت از فرمايشات اخير مقام معظم رهبري و تاكيد ايشان بر حفظ وحدت و انسجام در كشور خبر داد.


مهدي سنايي در گفت‌وگو با ايسنا ‌با اشاره به اين كه اين جلسه سه‌شنبه هفته جاري برگزار خواهد شد، عنوان كرد: پيرو فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در جمع كارگزاران نظام، در اين جلسه اعضاي فراكسيون حمايت خود را از اين فرمايشات مجددا اعلام خواهند كرد.


دبير كل فراكسيون اقتدار ملي مجلس با اشاره به تاكيدات معظم‌له بر پرهيز از هر گونه تفرقه‌افكني و پراكندگي در كشور عنوان كرد: تاكيد مجدد حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در جذب حداكثري و دفع حداقلي و گسترده كردن دايره نيروهاي نظام بسيار راهگشا است و خط و مشي مناسبي را براي حركت آينده كشور تعيين مي‌كند.


سنايي گفت: به ويژه در شرايطي كه دشمنان كشور تهديدها و دشمني‌هاي خود را عليه كشورمان تشديد كرده‌اند، توجه به اين موضوع بسيار حائز اهميت است.


دبير كل فراكسيون اقتدار ملي مجلس همچنين خاطرنشان كرد كه در اين جلسه دستور كار اين فراكسيون براي ماه‌هاي آينده نيز تنظيم خواهد شد.


جمعيت ايثارگران براي تهيه نقشه راه عملياتي شدن وحدت در فضاي سياسي تلاش مي‌كند


سخنگوي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي نيز از تلاش اين تشكل براي تهيه نقشه راهي در جهت عملياتي شدن وحدت در سطح ملي،‌ مسوولان و اصولگرايان خبر داد.


لطف‌الله فروزنده در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به برگزاري جلسه شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي گفت:‌ فرمايشات مقام معظم رهبري در ديدار با مسوولان نظام فرمايشات بسيار مهمي است و تمام احزاب و نخبگان بايد اين فرمايشات را تحليل و براي به نتيجه رسيدن آن برنامه‌ريزي كنند.


وي افزود: هم‌اكنون تمام آمار و ارقام نشان مي‌دهد كه وضعيت كشور، وضعيت خوبي است و در اين بين مسوولين نيز با همدلي كار مي‌كنند؛ بنابراين لازم است اين نقاط قوت را دنبال كنيم؛ چراكه به هر ترتيب پيروزي واقعي از آن ملت ماست.


وي خاطرنشان كرد: هر چقدر كه وحدت بين ما بييشتر باشد و مسوولين نيز با تدبير عمل كنند، عنايت و لطف خدا بيشتر شامل حال ما خواهد شد و جبهه‌ استكبار نيز رو سياه‌تر مي‌شود.


سخنگوي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي بحث وحدت را در بيانات مقام معظم رهبري بحثي حائز اهميت عنوان و اظهار كرد: وحدت بين اصولگرايان و مسوولان در اين رابطه بايد بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد.


وي همچنين تاكيد كرد:‌ با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر ضرورت جذب حداكثري و دفع حداقلي بر اساس ارزش‌ها، تمام كساني كه ارزش‌ها و رهبري نظام را قبول دارند، بايد در ميدان حضور داشته باشند و به طور كلي رقابت‌هاي انتخاباتي نبايد باعث حذف جرياني شود، مگر اين‌كه كسي در جريان فتنه بصيرت نداشته و بر فتنه‌گري خود اصرار دارد و تمام كساني كه به خاطر نظام وارد انتخابات شدند و با بصيرت عمل كردند را بايد جذب كرد.


وي همچنين با بيان اين‌كه « در اين بين مسوولين نقش مهمي دارند» اظهار كرد: بايد تلاش كنيم كه وحدت و همدلي بين اصولگرايان و مسوولين بيش از پيش مدنظر قرار بگيرد.


فروزنده همچنين گفت: تلاش مي‌كنيم تا در جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي بحث وحدت در سطوح ملي،‌ مسوولان و اصولگرايان را مورد توجه قرار دهيم و پس از جمع‌بندي و تدوين نقشه راه در اين راستا به عملياتي كردن اين نقشه بپردازيم.


مجلس براي ايجاد فضاي همفكري و همدلي بين قوا پيش‌قدم مي‌شود


به گزارش ايسنا علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي نيز در سخناني گفت: مجلس شوراي اسلامي بيانات حكيمانه رهبر معظم را راه روشن انقلاب در اين زمانه مي‌داند و پشتيباني كامل خود را از رهنمودهاي ايشان ابراز مي‌دارد و براي ايجاد فضاي همفكري و همدلي بين قوا پيش‌قدم شده و با مسوولان قواي ديگر جلسات همگرايي را تدارك خواهد ديد، و آغاز آن را با نشست مشترك با دولت قرار مي‌دهد تا بر محور توجه به رفع نيازهاي ملت در برنامه‌ پنج‌ساله گامي در اين خواست ملي بردارد.


به گزارش ايسنا رييس قوه قضاييه نيز در سخناني با تاکيد بر حفظ وحدت مسوولان نظام اسلامي اظهار كرد: طبيعتاً در ميان مسوولان اختلاف سليقه وجود دارد اما اين اختلاف سليقه نبايد دامن زده شود و بهانه به دست اجانب داده شود.


انتهاي پيام


....................


ديدگاه برخي ديگر از شخصيت‌هاي سياسي در ارتباط با بيانات مقام معظم رهبري در لينك‌هاي زير قابل مشاهده است.


كد خبر: 8704-14210


 


 


 


خبرهاي مرتبط:


 


·                     249 نماينده با امضاي بيانيه‌اي اعلام كردند:
فرمايشات اخير مقام معظم رهبري مثل هميشه زنگارهاي فريبنده‌ دشمنان را از صحنه‌ سياست زدود


·                     يحيوي درگفت‌وگوباايسنا:
دلسوزان انقلاب سياست جذب حداكثري و دفع حداقلي را قبول دارند
براي بهره‌گيري بيشتر از توانايي‌هاي كشور ضرورت جذب بيشتر نيروها وجود دارد


·                     40 نماينده مجلس در طرحي با قيد يك فوريت پيشنهاد كردند؛
سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال ملزم به ايجاد رويه‌هاي جديد در فوتبال شوند


·                     غرويان در گفت‌وگو با ايسنا:
ـ اختلاف نظرهاي كوچك را نبايد تبديل به مسائل بزرگ كرد
ـ با استفاده از اهرم عاطفه ‌مي‌توان جذب حداكثري را محقق كرد


·                     خاتمي در گفت‌وگو باايسنا:
صاحبان تريبون‌ها مستندسخن بگويند
اختلاف سليقه‌ تا منجربه تفرقه نشود،زيان‌بار نيست
اعتمادمردم به مسوولان سرمايه اصلي اداره كشور است


 


 

منبع: ایسنا، 31 مرداد 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.