شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ -  ۸ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

با کهریزک های سراسر ایران چه خواهید کرد؟
اندر «محکومیت» دست اندرکاران کهریزک!

علی فیاض

علي فياض

در این چند روز اخیر، تبلیغاتی خبری مبنی بر تعلیق قاضی سابق مرتضوی و محاکمه دو سه تن دیگر از آمرین و عاملین جنایات کهریزک به راه افتاده است و در این میان حتی رهبر "عظیم الشان" بسیجی ها و پاسداران نیز، با گفتن اینکه انشاءالله ماجرای کهریزک تا به آخر دنبال خواهد شد، ژست دادخواهی طلبی گرفته و که گویا با این فجایع بشری مخالف بوده و و یا اینکه نمی دانسته است که در کهریزک چه می گذشته است!

این بازی سیاسی – تبلیغاتی که برای فریب اذهان عمومی و تظاهر به مخالفت با آنچه در کهریزک گذشته است، به راه افتاده دارای انگیزه دیگری نیست.  گریز از رسوایی های موجود و لوث کردن جنایات انجام شده و انحراف اذهان عمومی و اینکه گویی سردمداران اصلی رژیم با چنین جنایاتی مخالف هستند، اهداف دیگری است که در پس این جنجال ها نهفته است.

ابعاد گسترده این جنایات و انعکاس گسترده تر آن در ایران و جهان، و فجایع انجام شده که به نام ایرانی و مسلمان صورت می گرفته و می گیرد، و انسان را از انتساب به هر دو شرمگین می سازد، به مرحله ای رسیده است که سردمداران رژیم برای جلوگیری از رسوایی بیشتر و نیز کاهش انزجار عمومی، دو سه مهره دست چندم خود را به طور نمایشی محاکمه و جا به جا کنند.

حقیقت اما این است که پس از رسوایی ها و بی آبرویی های پیاپی و افشاگری های غیر قابل شمارش و غیر قابل انکار درباره ابعاد شکنجه، سرکوب، تجاوز و جنایت در تمام زندان های سراسر کشور، اینک رژیم فرصتی یافته است تا با مانور بر روی کهریزک، زندان های دیگر را عادی و معمولی جلوه دهد. زندان هایی که نه در آن به کسی تجاوز می شود، نه مورد شکنجه قرار می گیرد، نه تحقیر می شود و نه نابود!!!

مگر به راستی در کهریزک چه گذشته است که در دیگر زندان های ایران نمی گذرد؟ مگر آنچه از آغاز دهه ی شصت تا کنون در زندان های سراسر ایران اجرا می شده است، کمتر از آنچه در کهریزک اتفاق افتاد، بوده است؟ مگر شکنجه هایی که در سراسر زندان های کشور اعمال می شود، با آنچه در کهریزک رخ داد، تفاوت دارد؟  شکنجه و مثله کردن نسل به پاخاسته و مجاهد و مبارز این سرزمین، مگر از همان آغاز پیدایش خمینی و "جمهوری" نکبتش شروع نشد؟

فقط کافی است به بازماندگان زندانی های دهه ی شصت - در دوران رهبری منحوس خمینی که هنوز هم امام راحل سبزها و اصلاح طلبان است و او را فرشته رحمت و عطوفت می پندارند – مراجعه کنیم تا بدانیم آیا کهریزک استثنا بوده است یا خیر؟ کافی است هم اکنون نیز به درد دل های یک فرمانده سابق سپاه پاسداران – حمزه کرمی – مراجعه کنیم و ببینیم آیا پس از "تعطیلی" کهریزک، عملیات کهریزک گونه نیز پایان یافته است؟
 

"مسأله دیگر  تهدید به تجاوز و همچنین تهدید به استعمال بطری توسط بازجو ها بود. یا تهدید به  ارسال و اعزام بنده به بندهای عمومی مخوف که افراد خلاف در آن سپری میکنند و ظاهراً  حسب گفته بازجوها در آن بند ها به افراد جدید الورود تجاوز جنسی مینمایند .

 - از جمله کارهایی که بازجوها می کردند نگهداری این‌جانب در کنار دیوار به صورت  ایستاده تا ساعت‌های متمادی بود. کتک کاری ، زدن با سیلی، پس گردنی، لگد و مشت به  شکم و سایر اعضای بدنم به طوری که بنده در دو مرحله دچار خون ریزی شدم و چندین روز  خون ریزی ادامه داشت. در آن ایام هر چه اصرار می‌کردم مرا به پزشک و دکتر نشان  بدهند تا معاینه کنند آن‌ها به بهانه اینکه بند ۲۴۰ پزشک ندارد ( آنموقع بند ۲۴۰  فاقد پزشک و بهداری بود و بیماران را برای معاینه به یند ۲۰۹ می بردند) از رسیدگی  پزشکی طفره می رفتند.

-  یکی از بازجویان بارها گلوی مرا می فشرد، در حدی که بیهوش می شدم و  با کتک و لگد مرا شکنجه می نمود.

- فرو کردن سرم در چاه توالت و آزار جنسی و روحی در این زمینه"...

 

خب، وقتی که با "خودی" ها چنین می کنند، با غیر خودی ها چه ها می کنند؟

به راستی، وقتی که همه ی زندان های سرزمین دربند ما، کهریزک هستند، بستن "کهریزک" و به زیر سئوال بردن چند عنصر دست چندم، چه اهمیتی دارد؟ به جز فریفتن مردم؟

پس فریاد بزنیم که در ایران کهریزکی وجود ندارد! کهریزک ها وجود دارند. اوین وجود ندارد، اوین ها وجود دارند! خبر بسته شدن کهریزک، و تعلیق دو سه عدد جنایتکار گوش به فرمان، تنها و تنها تلاشی است برای هویت بخشیدن به و "دلسوز" نشان دادن جنایتکارانی به نام ولی فقیه و ... دیگر گردانندگان رژیم!

فراموش نکنیم که "کهریزک" نام مستعار تمامی زندان های ایران از آغاز این حاکمیت تا کنون و تا زمانی که این رژِم وجود دارد، می باشد. همین!   

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.