شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تهدید ایران به انزوای بیشتر از سوی رئیس جمهوری فرانسه

رادیو فرانسه

نیکلا سارکوزی گفت آرزو می کند که در ماه های آینده با جمهوری اسلامی ایران توافق خوبی حاصل شود. رئیس جمهوری فرانسه افزود در غیر این صورت انزوای ایران بدون شک عمیق تر خواهد شد و باید آمادۀ دفاع از کشورهائی شد که خود را از سوی ایران در خطر می بینند.


نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، امروز (چهارشنبه) در سخنانی که در نشست سفیران این کشور در سراسر جهان ایراد کرد گفت خواهان تحقق توافقی "معتبر" با جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با پروندۀ هسته ای این کشور است. رئیس جمهوری فرانسه افزود در غیر این صورت جامعۀ بین المللی باید خود را سازمان دهد تا بتواند از کشورهائی که خود را از ناحیۀ ایران در خطر احساس می کنند دفاع کند.
نیکلا سارکوزی گفت آرزو می کند که در ماه های آینده با جمهوری اسلامی ایران توافق خوبی حاصل شود، ایران به قانون احترام بگذارد و نگرانی های جامعۀ بین المللی رفع و برطرف شود. رئیس جمهوری فرانسه در دنبالۀ سخنانش در کنفرانس سفیران فرانسه که در پاریس برپا شده بود گفت اما اگر توافق قابل اعتماد و معتبری به دست نیاید، در آن صورت و بدون تردید انزوای جمهوری اسلامی ایران عمیق تر خواهد شد و در مقابل خطر و تهدیدی که از جانب ایران رخ خواهد نمود باید آماده بود که از کشورهای رو به رو با احساس خطر دفاع کرد.
سرنوشت خانم سکینه محمدی، شهروند ایرانی که از سوی قوۀ قضائیۀ جمهوری اسلامی ایران به اتهام زنا و قتل به سنگسار محکوم شده است، یکی دیگر از نکات مطرح در سخنان امروز نیکلا سارکوزی در هشتمین کنفرانس سفیران فرانسه در پایتخت های مختلف جهان بود.
رئیس جمهوری فرانسه گفت فرانسه بر این باور است که نجات خانم سکینۀ محمدی آشتیانی از مرگ مسئولیتی برای این کشور است.

منبع: رادیو فرانسه: 3 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.