شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۵ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پلیس دیالی اعلام کرد قصدی برای حمله به کمپ اشرف ندارد ـ پاسخ سخنگوی مجاهدین

همبستگی ملی

 


در واکنش به موج محکومیتهای بین المللی در برابر تهدیدهای رژیم آخوندی و عربده کشی مزدورانش علیه جان و امنیت مجاهدان اشرف، پلیس دیالی اعلام کرد هیچ قصدی برای حمله به قرارگاه اشرف وجود ندارد.
خبرگزاری حکومتی آکانیوز روز جمعه پنجم شهریور گزارش داد: فرمانده پلیس استان دیالی واقع در
۶۶ کیلومتری شمال بغداد هر گونه قصد نیروهای امنیتی عراق برای حمله به قرارگاه اشرف را تکذیب کرد.
مدیر پلیس گفت: ”قرارگاه اشرف تحت کنترل نیروهای عراقی است که از بغداد آمده اند  و زیر نظر دولت مرکزی هستند...فرماندهی پلیس دیالی ماموریت حفاظت از خروجیهای قرارگاه را بر عهده دارد“ .وی تاکید کرد” هیچ قصدی برای حمله نظامی به قرارگاه اشرف وجود ندارد“ .
آکانیوز اضافه کرد: «
۳۵۰۰ساکن قرارگاه اشرف بعد از تحویل گرفتن مسئولیت این قرارگاه از نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۰۹ تحت حفاظت شدید ارتش عراق قرار دارند. دولت عراق مدت زمان مشخصی را برای خروج ساکنان قرارگاه اشرف از عراق مشخص کرده، ولی تصمیم دولت به دلیل حساسیت موضوع عملی نشده است».


یک سخنگوی مجاهدین در این باره گفت: در برابر توطئه های روز افزون رژیم آخوندی و مزدورانش در عراق و تهدیدهای مستمر آنها،  امنیت اشرف فقط در صورتی تامین می شود که دولت عراق به موقعیت قانونی مجاهدان اشرف به عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو اذعان کند، محاصره ضدانسانی را، که یکسال ونیم است ادامه دارد و هر روزتنگ ترمی شود، لغو کند، و بساط مزدوران اطلاعات آخوندی و نیروی تروریستی قدس در ورودی اشرف را که از پشتیبانی همه جانبه نیروهای عراقی و کمیته سرکوب اشرف در نخست وزیری عراق برخوردارهستند، جمع کند.


سخنگوی مجاهدین تاکید کرد: درگذشته نیز در حالیکه  مقامات دولتی عراق هرگونه حمله و هجومی را تکذیب می کردند، در عمل شاهد اقدامات ننگ آلود و معکوس بوده ایم و از این رو باید بر مسولیت ایالات متحده و ملل متحد در مورد حفاظت از اشرف تاکید نمود. چراکه نفوذ رژیم آخوندها در ارگانهای امنیتی عراق و هم چنین بازیچه قراردادن ارگانهای قضایی عراق از سوی این رژیم، غیر قابل انکار و مورد اعتراض همه جریانها و نیروهای ملی این کشور است.


 

منبع: همبستگی ملی، 6 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.