شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

هشدار مشاور نظامی علی خامنه ای در مورد وضعیت بحرانی ایران

رادیو فرانسه

مشاور آیت الله خامنه ای در بخشی از سخنان خود گفت ایران هم اکنون در یک شرایط فوق العاده پیچیدۀ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی، چه از نظر مسائل منطقه ای و جهانی و(چه از نظر) مسائل مربوط به محیط ملی خود قرار گرفته است. این مقام بلندپایۀ جمهوری اسلامی گفت البته حوادث آینده نامشخص است و ایران بر آن مدیریت ندارد.

سردار پاسدار سید یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در اجتماعی در تهران با اشاره به آخرین قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد ایران گفت از نظر او همان ائتلافی که در جنگ پشت سر صدام حسین بود امروز با ماهیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیز شکل گرفته است.
مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور نظامی در توضیح بیشتر پیرامون این ائتلاف گفت آمریکائی ها و اروپائی ها و برخی کشورهای دیگر که با محوریت آمریکا در جنگ نظامی نتوانستند اهدافی را که در مورد ایران داشتند پیاده کنند، در این قضایای اخیر می خواهند با تحریم های اقتصادی، فشارهای سیاسی و تنش های داخلی در ایران برای این کشور ایجاد دردسر کنند. سردار پلاسدار رحیم صفوی افزود باید برای همۀ سناریوها آماده بود و نگذاشت که تحریم ها در آینده "مشکل ساز" گردد.
مشاور آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود گفت ایران هم اکنون در یک شرایط فوق العاده پیچیدۀ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی، چه از نظر مسائل منطقه ای و جهانی و(چه از نظر) مسائل مربوط به محیط ملی خود قرار گرفته است. این مقام بلندپابۀ جمهوری اسلامی گفت البته حوادث آینده نامشخص است و ایران بر آن مدیریت ندارد.
سردار پاسدار سید یحیی رحیم صفوی، آن گاه به وضعیت آمریکا در افغانستان و پاکستان پرداخت و گفت آمریکائی ها برآورد کاملی از پیچیدگی های این دو کشور نداشتند و در حال حاضر در منطقه زمین گیر شده اند و به نظر می رسد که یک شکست بزرگ تر از ویتنام در انتظارشان باشد.

منبع: رادیو فرانسه: 7 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.