شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدی نژاد سخنران‌ پيش از خطبه‌

ایسنا

روز قدس؛ نماد وحدت اسلامي/
رييس‌جمهور:/كامل
/
مذاكرات سازش شكست خورده است

خرج رژيم صهيونيستي از
دخلش براي بانيان آن بيشتر شده است


رييس‌جمهور ظهر امروز به عنوان سخنران‌ پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه با محكوم كردن مذاكرات سازش گفت: اين مذاكرات شكست‌خورده است، سرنوشت فلسطين در فلسطين و از طريق مقاومت مردم فلسطين تعيين مي‌شود.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،‌ دكتر محمود احمدي‌نژاد در بخشي از سخنان خود با بيان اين‌كه مي‌گويند مي‌خواهيم گفت‌وگو كنيم، گفت: چه كسي مي‌خواهد گفت‌وگو كند از جانب چه كساني نمايندگي دارند كه گفت‌وگو كنند؟ نماينده مردم فلسطين چه كسي است؟ كساني كه مي‌خواهند گفت‌وگو و صحبت كنند از كجا اين نمايندگي را به دست آورده‌اند؟ راجع به چه چيزي مي‌خواهند صحبت كنند؟ راجع به سرزمين فلسطين؟ چه كسي حق دارد قطعه‌اي از اين سرزمين را به دشمنان بفروشد؟ ملت فلسطين و ملت‌هاي منطقه اجازه نمي‌دهند هيچ كس حتي يك وجب از خاك فلسطين را به دشمنان ببخشد.


وي ادامه داد: آن‌ها راجع به چه موضوعي مي‌خواهند صحبت كنند؟ خانه‌ فلسطيني‌ها را اشغال كرده‌اند و بعد مي‌گويند بياييد صحبت كنيم در مورد چه صحبت شود؟ اگر قرار است صحبتي و حرفي زده شود بايد در ابتدا از فلسطين بيرون برويد و بعد صحبت كنيد. در چه فضايي مي‌خواهيد صحبت كنيد؟ هر روز چنگ و دندان نشان مي‌دهيد مردم مظلوم فلسطين را به شهادت مي‌رسانيد و اعلام نيز مي‌كنيد كه هدف ما از گفت‌وگو تمسخر و بازي دادن ملت فلسطين است. در چه فضايي مي‌خواهيد گفت‌وگو كنيد؟ چه كسي ميانجي شود؟ كساني به عنوان ميانجي‌ آمده‌اند كه شريك دزد هستند و از آن حمايت مي‌كنند. چطور مي‌توانيد ميانجي شويد و فضاي عادلانه ايجاد كنيد، وقتي شريك دزد هستيد آدم تعجب مي‌كند.


احمدي‌نژاد ادامه داد: البته به نظر مي‌رسد آنها سه هدف را از مطرح كردن بحث گفت‌وگو دنبال مي‌كنند، اول انتخابات ‌آمريكاست در ليبرال دموكراسي براي رسيدن به قدرت هر كاري مي‌كنند حتي لشكركشي مي‌كنند، جنگ راه مي‌اندازند، ميليون‌ها نفر را مي‌كشند، بمب‌گذاري مي‌كنند، گروه‌هاي تروريستي سازمان مي‌دهند و حتي براي راي حاضرند بر صهيونيست‌ها سجده كنند. انتخابات در پيش دارند و مي‌خواهند بگويند كه ما يك گام به جلو رفتيم. انتخابات داريد و به احتمال زياد نيز مي‌بريد. نيازي به اين كثافت‌كاري‌ها و اين دروغ‌ها نيست. براي پيروزي در انتخابات حاضريد حق يك ملت را پايمال و يك ملت را ايذا كنيد. رايي كه از مسير دروغ و جنايت حاصل مي‌شود جز در مسير دروغ و جنايت به كار نمي‌رود.


رييس‌جمهور ادامه داد: هدف دوم آنها ايجاد وقت براي صهيونيست‌ها است اين رژيم دچار بن‌بست شده است و مي‌خواهند فضايي براي اين رژيم درست كنند تا اين رژيم خود را بازسازي كند. هدف سوم ايجاد بهانه براي سركوب بيشتر فلسطيني‌ها و احتمالا حمله به كشورهاي همسايه است.


رييس‌جمهور گفت: معلوم است كه اين مذاكرات شكست خورده است اين مذاكرات مرده به دنيا آمده است و مبنايي براي مذاكره نيست. وقتي كه به اصل موضوع يعني حقوق فلسطين و واقعيت منطقه توجهي نشود معلوم است كه مذاكرات شكست خورده است. سرنوشت فلسطين در فلسطين و از طريق مقاومت مردم فلسطين تعيين مي‌شود نه در واشنگتن، پاريس و لندن. نياز به دخالت كسي ندارد. همانطور كه گفتم اين مذاكرات شكست خورده است آنها در مورد چه مي‌خواهند مذاكره كنند. امروز رژيم صهيونيستي در سراشيبي سقوط است. اين ترفندها و ترفندهاي بعدي و بالاتر هرگز نخواهد توانست اين رژيم را نجات دهد. آنها دنبال جنايت‌هاي جديد هستند و روشن است كه جنايات‌هاي جديد آنها را نجات نمي‌دهد. فقط سقوط اين رژيم را تسريع مي‌كند و جلو خواهد برد.


وي با بيان اين‌كه عده زيادي در صف خروج از حاكميت و محدوده رژيم صهيونيستي هستند، گفت: صيهونيست‌ها براي كساني كه مي‌خواهند خارج شوند ماليات‌هاي سنگين وضع كرده است تمام خرج‌هاي 40 ساله و 50 ساله را حساب مي‌كند و مي‌گويد اگر مي‌خواهيد برويد بايد اين پول‌ها را بدهيد.


رييس‌جمهور با بيان اين‌كه حزب صهيونيست‌ رسوا شده و پته آنها روي آب ريخته شده است، گفت: صهيونيست‌ حزب سياسي پيچيده و ضد انساني است كه بر رسانه‌ها و مراكز قدرت و ثروت مسلط شده‌ است البته راجع به حزب صهيونيست‌ دو نظريه است يك عده مي‌گويند كه اين حزب ساخته و پرداخته غربي‌ها و ابزار دست آنها و بهانه‌ سلطه آنهاست و عده‌اي مي‌گويند كه حزب صهيونيست بر مراكز قدرت‌ غربي‌ها مسلط است و آنها را به اسارت گرفته است. هر كدام از اينها باشد نتيجه‌گيري يكي است و ما خروجي را مي‌بينيم.


رييس‌جمهور در ادامه سخنان خود سخناني را خطاب به فلسطيني‌ها و ملت مظلوم فلسطين گفت و ادامه داد: آفرين بر شما. شما با ايستادگي و مقاومت‌تان روي عدالت‌خواهان و حق‌طلبان را سفيد كرده‌ايد و بدانيد كه تنها راه احقاق حق و حقوق ملت فلسطين ايستادگي است. ‌آنها از مقاومت ملت فلسطين در هراس هستند. سرنوشت فلسطين از طريق گفت‌وگو با دشمنان اشغال‌گر تامين نمي‌شود. سرنوشت مردم فلسطين در پرتوي مقاومت مردم فلسطين و ايستادگي ملت فلسطين تعيين و تامين مي‌شود وعده خدا حق است و پيروزي نزديك است. مي‌دانيم مقاومت سخت است ما از حال مردم غزه آگاه هستيم ملت ايران با ملت مظلوم فلسطين ابراز همدردي مي‌كند سختي‌هاي آنها را به خوبي مي‌شناسد تحقق اهداف بزرگ جز از مسير عبور از سختي‌ها و مقاومت ممكن نيست.


رييس‌جمهور خطاب به ملت‌هاي منطقه‌اي نيز گفت: ملت‌هاي منطقه امروز ثمره مقاومت را مي‌چشند. عزت و عظمت در ايستادگي و پافشاري بر اصول و ارزش‌هاي الهي است و قدرت حقيقي در دست ملت‌هاست. اگر ملت‌ها به صحنه بيايند بزرگ‌ترين قدرت‌هاي شيطاني نيز در برابر قدرت‌هاي ملت‌ها شكست مي‌خورند آماده و هوشيار باشيد. آمادگي خود را حفظ كنيد كه در وقت مقرر ماموريت نهايي را انجام دهيد.


رييس‌جمهور در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود خطاب به سران كشورهاي عربي و اسلامي گفت: از اين 60 سال عبرت بگيريد از 20 سال گفت‌وگو و مذاكره و ده‌ها سال عقب‌نشيني گام ‌به گام عبرت بگيريد با ملت‌هاي خود روراست باشيم. شما حق نداريد سر سرنوشت ملت فلسطين كه سرنوشت اسلام، ملت‌هاي منطقه و همه بشريت است بنشينيد و با دشمنان گفت‌وگو و مذاكره كنيد. همراه ملت‌هاي خود باشيد و اگر جسارت نداريد جلوي ملت‌هاي خود را نگيريد. ملت‌هاي منطقه قادر هستند كه اين رژيم را از صحنه روزگار حذف كنند به جاي اينكه به آمريكا و غرب تكيه كنيد به خدا ملت‌هاي اسلامي و ارزش‌هاي الهي تكيه كنيد. امروز دولت‌هاي اروپايي و آمريكايي نمي‌توانند خود را نگه دارند و به دنبال نقطه اتكا مي‌گردند حال شما مي‌خواهيد به آنها متكي شويد.


رييس‌جمهور گفت‌: البته برخي خوب عمل مي‌كنند،‌ همراهي مي‌كنند، در برابر زياده‌خواهان ايستادگي مي‌كنند ولي متاسفانه برخي وا داده‌اند مي‌خواهند راي بياورند و خيال مي‌كنند كه با اتكا به آمريكا مي‌توانند راي بياورند. امروز در منطقه ما و هر كشوري كه انتخابات آزاد برگزار شود حتما جبهه‌ها و افراد ضد استكباري راي مي‌آورند.


احمدي‌نژاد خطاب به ملت‌هاي مستقل نيز گفت: بسياري از دولتمردان مستقل در جلسات به ما مي‌گويند كه حرف ملت ايران حرف ماست اما شرايط اجازه نمي‌دهد رسانه‌ها، پول‌ها و مراكز ما در سيطره صهيونيست‌هاست. به فضل الهي اين سيطره در حال شكستن است. شما در آمريكاي جنوبي اين را مشاهده كرديد. ديديد در كشوري كه با فشار آمريكا و صهيونيست‌ها به دروغ عليه ملت ايران جوسازي مي‌كردند امروز رييس‌جمهور آن از حقوق ملت ايران دفاع مي‌كند صهيونيست‌ها را محكوم مي‌كند. برخي از كشورها در اين منطقه رابطه خود را با صهيونيست‌ها قطع كرده‌اند و سفراي اين رژيم جعلي را از كشورشان اخراج كردند.


رييس‌جمهور ادامه داد: من به آنها مي‌گويم محكم باشيد و بايستيد اينها اصالتي ندارند و رفتني هستند. بايد بساط ظلم را ريشه‌كن كنيم بساط دشمني را ريشه‌كن كنيم و برادري را جايگزين كنيم و هر كس بترسد حتما جزء خسارت‌ديدگان بزرگ تاريخ خواهد بود.


رييس‌جمهور گفت: در اينجا مي‌خواهيم يك كلمه خطاب به كشورهاي غربي و آمريكا كه اين گونه سرنوشت خود را به صهيونيست‌ها گره‌ زده‌اند بيان كنم راه‌حل ملت ايران در مورد موضوع فلسطين معلوم است. ما اعلام كرديم منشور ملل متحد كه عوامل شما نوشته‌اند بايد مبنا باشد حق تعيين سرنوشت جزو حقوق اساسي و حقوق اوليه ملت‌هاست اجازه دهيد كه در فلسطين رفراندوم آزاد برگزار شود و خود ملت فلسطين سرنوشت خود را تعيين كند. دست از حمايت اين رژيم برداريد اين رژيم رفتني است. دير يا زود سران صهيونيست‌ها در دادگاه‌ ملت‌ها محكوم خواهند شد. چرا ملت‌هاي خود را تحقير مي‌كنيد چرا پول ملت‌هاي خود را به جيب اين صهيونيست‌ها مي‌ريزيد كه آدم بكشند. ملت‌هاي شما با اقداماتي كه شما در اين ارتباط انجام مي‌دهيد مخالف هستند بهترين راه اين است همانطور كه دغل‌كاري و مقدمه‌چيني كرديد كه اين رژيم جعلي را در منطقه بياوريد اين رژيم را از منطقه ببريد و اگر دلتان براي آن مي‌سوزد يك تكه زمين و يا يكي از كشورهايتان را به آن بدهيد. اگر شما به دنبال رابطه پايدار با ملت‌هاي منطقه هستيد بايد دست از حمايت رژيم صهيونيستي برداريد و اگر زورتان نمي‌رسد جلوي ملت‌هاي خود را نگيريد و آنها را محدود نكنيد اگر آنها را محدود نكنيد و خفقان ايجاد نكنيد مي‌بينيد كه در روز قدس در اروپا و آمريكا چه اتفاقي مي‌افتد.


رييس‌جهمور ادامه داد: به شما اعلام مي‌كنم كه اگر دست از حمايت از اين رژيم برنداريد و به پشتيباني‌هاي خود ادامه دهيد بدانيد كه هر كس از اين رژيم حمايت كند شريك جرم جنايت‌هاي صهيونيست‌ها در دادگاه ملت‌ها خواهد بود. من به شما نصيحت مي‌كنم. صهيونيست‌ها مي‌گويند دو هزار و 500 سال قبل اجداد ما در اين منطقه بوده‌اند نمي‌خواهم وارد ماهيت دروغ اين موضوع شوم ولي اگر اين منطق را فرضا بپذيريم شما غربي‌ها بايد بدانيد هيچ مرز جغرافيايي و سياسي ديگر در امان نخواهد بود و مرزهاي جغرافيايي آمريكا نيز درهم خواهد شكست اگر اين منطق همگاني شود شما بيش از ديگران ضرر مي‌كنيد.


احمدي‌نژاد افزود: البته ممكن است اين تصور در ذهن‌شان باشد كه اگر اين رژيم برود آنها نيز خواهند رفت من به آنها مي‌گويم ملت‌هاي منطقه بزرگوار هستند اگر اعلام برائت كنيد و دست از حمايت‌هاي اين رژيم برداريد و جنايت‌هاي اين رژيم را محكوم كنيد ملت‌هاي منطقه و فلسطين خود حساب‌شان را با اين رژيم صاف مي‌كنند و به شما فرصت و اجازه جبران خواهند داد.


رييس‌جمهور گفت: مطلبي را نيز در مورد تهديداتي كه عليه ايران مطرح مي‌كنند بگويم مي‌بينيم كه هر چند وقت يكبار تهديداتي را مطرح مي‌كنند مي‌گويند بوشهر را مي‌زنيم، فلان جا را مي‌زنيم به كجا حمله مي‌كنيم. ديگري مي‌آيد تكذيب مي‌كند ديگري مي‌آيد آن را دوباره مطرح مي‌كند. هويت و ماموريت اين رژيم در اين تهديدات است. اما من مي‌گويم كه صهيونيست‌ها كه هيچ، اربابان آن نيز كوچكتر از آن هستند كه ذره‌اي تصور تعرض به ايران و حقوق ملت‌ ايران را داشته باشند.


احمدي‌نژاد در ادامه با بيان اينكه روز قدس يك روز جهاني است، گفت: روز قدس روز اتحاد همه مومنان، ‌صالحان، ‌عدالت‌طلبان و همه كساني است كه منتظر حاكميت عدالت و يگانه‌پرستي هستند. روز قدس يك روز جهاني است براي برچيدن بساط ظلم و برقراري نظم عادلانه در عرصه جهان امروز روز قدس به شب قدر وصل شده است و در واقع روز قدس ادامه شب قدر است و اميدوارم كه خداوند متعال تمام بركات شب قدر را به روز قدس متصل كند. همانگونه كه شب قدر شب مبارزه با شياطين است روز قدس روز مبارزه با شياطين است. روز قدس روز آزادي فلسطين و جهان از دست شياطين است.


رييس‌جمهور گفت: به فضل الهي قدس آزاد خواهد شد، صهيونيست‌ها خواهند رفت و عدالت جهاني حاكم خواهد شد.


رييس‌جمهور همچنين در بخش ابتدايي سخنان خود با اشاره به اهميت شب‌هاي قدر و ابراز اميدواري مبني بر اينكه همگان از بركات اين شب به نحو احسن استفاده كرده باشند، گفت: در اين روزهاي عزيز از خداوند مي‌خواهيم كه ملت ايران به ويژه جوانان برومند ايران را در معرض رحمت و لطف الهي قرار دهد. از خداوند مي‌خواهيم كه ملت مظلوم فلسطين و ملت‌هاي دربند را از دست اشغالگران آزاد كند و بايد تلاش كنيم از ايام باقي‌مانده ماه رمضان به نحو احسن استفاده كنيم.


وي گفت: امروز، روز قدس است. روز قدس نقطه اتكاي همه مسلمانان، مومنان و عدالت‌طلبان جهان است امروز روز سرنوشت است.


رييس‌جمهور با اشاره به چگونگي‌هاي طراحي استكبارگران براي ايجاد رژيم صهيونيستي گفت: آنها از غفلت تاريخي ملت‌هاي منطقه و مسلمانان استفاده كرده‌اند و با زور، ‌فساد و كشتار يك رژيم جعلي را تاسيس كردند و در 60 سال اخير و پس از به اصطلاح شناختن اين رژيم منحوس در سازمان ملل بزرگ‌ ترين جنايت تاريخي در منطقه ما و فلسطين رخ داد. ميليون‌ها نفر آواره شدند و هنوز آواره هستند. صدها هزار نفر در آرزوي بازگشت به وطن‌شان از دنيا رفتند. ميليون‌ها آواره را از سراسر جهان با فريب و دروغ به فلسطين آوردند و به جاي ملت فلسطين اسكان دادند و اعلام كردند كه هدف‌شان از نيل تا فرات است يعني اشغال تمام سرزمين‌هاي اسلامي و منطقه. در طول اين 60 سال دائما همه را تهديد مي‌كنند و ملت و دولتي نيست كه از تهديدات آنها در منطقه در امان باشد. چندين جنگ بزرگ را راه انداختند هزاران نفر را كشتند صدها هزار نفر را بي‌خانمان كردند و اين رژيم تنها رژيمي است كه با اعلام قبلي شخصيت‌هاي آزاده جهان را ترور مي‌كند براي ترورهاي خود مرز جغرافيايي و سياسي نمي‌شناسند مردم را در خانه‌هاي خودشان اسير مي‌كنند و مي‌كشند خانه‌ها را روي سر مردم تخريب مي‌كنند همه مرزهاي انساني را زير پا گذاشتند و هيچ اصولي از اصول انساني پيش آنها محترم نيست.


وي ادامه داد: از بمب‌هاي ممنوعه استفاده مي‌كنند بر روي مردم مظلوم غزه مرزها را مي‌بندند، اجازه نمي‌دهند كه غذا و دارو به آنها برسد به كشتي‌هاي حامل كمك‌هاي انساني در آبهاي آزاد كه همه در حركت كردن در آن آزاد هستند حمله مي‌كنند و مي‌كشند ملت‌هارا تحريم مي‌كنند و مي‌گويند مي‌خواهند حكومت يهود برپا كنند نه دين يهود. به نام يهود اين موضوع را مطرح مي‌كنند ولي به كام يك سري صهيونيست‌ها. آنها نماد نژادپرستي هستند و مي‌گويند كه قوم يهود برتر از ديگران است. مي‌دانيد قوم يهود نيز بهانه است و در واقع يهود اولين قرباني صهيونيست‌هاي بي‌فرهنگ است آنها فساد مي‌كنند، ‌گسترده‌ترين تخريب فرهنگي به دست آنها انجام مي‌شود،‌ هيچ فرهنگي از تجاوز و تخريب آنها در امان نيست همه در تهديد هستند آنها پيروزي و دوام خود را در تخريب فرهنگ ملت‌ها و بي‌هويتي‌ ملت‌ها جستجو مي‌كنند و اين وضع صهيونيست‌هاست.


احمدي‌نژاد افزود: مي‌بينيد كه برپا كنندگان اين رژيم چه رفتاري دارند از جنايت‌هاي آنها حمايت مي‌كنند، آنهايي كه ادعاي حقوق بشر دارند از جنايت‌هاي اين رژيم حمايت مي‌كنند آنهايي كه اگر در يك نقطه دنيا يك ماموري در خيابان تنه‌اش به تنه يك نفر ديگر بخورد جيغ‌هاي بنفش مي‌كشند و سالانه ده‌ها قتل را صادر مي‌كنند در برابر جنايت‌هاي رژيم صهيونيستي ساكت هستند. جنايت‌هاي آنها توجيه مي‌كنند تاريخ را تحريف مي‌كنند.


رييس‌جمهور ادامه داد: آنها به بهانه دروغين سرزمين ديگران را اشغال كردند و در واقع به بهانه‌ اتفاقي كه در اروپا رخ داده سرزمين ديگران را اشغال كردند و مي‌خواهند آن را از جيب ديگران و سرزمين ديگران جبران كنند. امروز شرايط كشورهاي اروپايي و آمريكايي به گونه‌اي است كه هر كس بخواهد رييس‌جمهور و نماينده مجلس شود بايد توسط صهيونيست‌ها گزينش شود. چهار سال قبل يكي از همكاران ما سفري به يكي از كشورهاي اروپايي داشت و با يكي از سران اروپايي كه از نسل قبل بود جلسه‌اي داشت وقتي جلسه تمام شد تقاضاي ملاقات خصوصي كرد و آن فرد در آن ملاقات خصوصي گفته بود به فلاني بگوييد اينقدر عليه صهيونيست‌ها موضع‌گيري نكند و وقتي او صحبت مي‌كند ما تحت فشار قرار مي‌گيريم.


رييس‌جمهور با اشاره به نفوذ صهيونيست‌ها در غرب گفت: آنها هنوز بعد از 60 سال كه از جنگ جهاني گذشته است از آنها ماليات و باج مي‌گيرند. چندي پيش آنها عليه يكي از كشورهاي اروپايي كه در شمال اين منطقه قرار گرفته است ادعايي مطرح كردند و گفتند كساني كه در جنگ مرده‌اند در بانك‌هاي شما حساب داشته‌اند و بايد پول‌هاي آنها را برگردانيد و فشار آوردند و با اين فشارها ميلياردها دلار پول از آن كشور گرفتند. با يك حساب سرانگشتي مي‌توان گفت 1500 ميليارد دلار از جيب ملت‌ها به اين رژيم منحوس كمك كرده‌اند. اين رژيم را به انواع سلاح‌هاي كشتار جمعي مجهز كرده‌اند اين اقدامات را انجام مي‌دهند و از طرف ديگر شعار دموكراسي و حقوق بشر سر مي‌دهند پاي رژيم صهيونيستي كه مي‌آيد اين شعارها تعطيل مي‌شود.


رييس‌جمهور ادامه داد: يك كار نادري كه آنها انجام داده‌اند اين بود كه مصوبه‌اي در سازمان ملل گذرانده‌اند مبني بر اينكه كسي حق ندارد عليه هولوكاست حرفي بزند و آنرا زير سوال ببرد و اگر كسي اين اقدام را انجام داد محكوم است. اين كار را مديران و سران غربي انجام داده‌اند. آنها تنظيم روابط خود با ساير كشورها را منوط به رسميت شناختن و همكاري با اين رژيم از سوي كشورها كرده‌اند. سوال ما اين است كه چرا وضعيت اين است، چرا اين رژيم اين مقدار جنايت مي‌كند هيچ محدوديتي ندارد و چرا دولت‌هاي غربي به صورت مطلق و حتي به قيمت از دست دادن آبرو و حيثيت‌شان از آن حمايت مي‌كنند؟ به نظرم شما و تا حدود زيادي از ملت‌هاي جهان پاسخ اين سوال را مي‌دانند و برايشان روشن است.


رييس‌جمهور افزود: ‌باور من اين است كه هدف از تاسيس اين رژيم ادامه دوران استعمار است. آرزوي دائم استكبارگران تسلط دائم بر جهان بوده است آنها در تاسيس اين رژيم اتفاق‌نظر كردند و براي چپاول دنيا از طريق صهيونيست‌ها متحد شدند. آمدند و اين رژيم را در مهمترين منطقه و در چهارراه ارتباطي جهان تاسيس كردند آنها هدف‌شان تسلط بر جهان است و براي تحقق اين موضوع و اين هدف نيازمند تسلط بر خاورميانه هستند. آنها رژيم صهيونيستي را در اين منطقه به عنوان ابزار سلطه بر جهان تاسيس كردند و هزينه‌هاي زيادي براي آن مي‌دهند. در واقع اين رژيم و انديشه صهيونيستي محور وحدت استعمارگران در برابر فرهنگ انساني و متعالي است. آنها در هر موضوعي كه اختلاف‌نظر داشته باشند در حمايت از اين رژيم اختلاف‌نظر دارند و براي او تقدسي بالاتر از خداوند قائل هستند.


رييس‌جمهور گفت:‌ سران برخي از كشورهايي كه حامي اين رژيم هستند به ما مي‌گويند به ما هرچه مي‌خواهيد بگوييد ولي چيزي در مورد صهيونيست‌ها و عليه آنها نگوييد. آرزوي تاريخي استعمارگران تسلط بر قدس است آنها چند بار در طول تاريخ هجوم بردند ولي فرزندان رشيد اسلام از اين منطقه دفاع كردند ولي اين بار آنها از يك غفلت تاريخي و خيانت برخي از عناصر استفاده كردند و با دروغ سرزمين فلسطين را اشغال كردند و اين رژيم جعلي را ايجاد كردند.


رييس‌جمهور با بيان اينكه صهيونيست‌ها نماد و تجلي انديشه مادي و فلسفه ليبراليستي هستند، گفت: آخر رفتار دنياي مادي را در فلسطين و در رفتار رژيم صهيونيستي با مردم فلسطين بايد جستجو كرد.


احمدي‌نژاد ادامه داد: 30 سال قبل آنها از صهيونيست‌ها يك هيمنه و يك افسانه شكست‌ناپذير ايجاد كرده بودند و همه را با اين افسانه ساكت كرده بودند و در واقع افسانه و هيمنه شكست‌ناپذير اين رژيم را همه باور كرده بودند و همه مي‌گفتند بايد اين رژيم را پذيرفت اما ديديم چه شد امام و انقلاب امام آمد ملت ايران حركت كرد و امام روز قدس را برپا كرد و از آن روز تاكنون اين رژيم در سراشيبي سقوط قرار گرفته است و از آن روز تاكنون حاميان اين رژيم براي نجات اين رژيم دست به هر كاري زدند و موفق نشدند. چند دور گفت‌وگو براي سازش ايجاد كردند سازش‌كاران را به پاي ميز مذاكره كشاندند در باغ سبز نشان دادند، ولي مشكلي حل نشد به لبنان حمله كردند تا هيمنه خود را بازسازي كنند ولي مشكل حل نشد به غزه حمله كردند ولي باز هم مشكل حل نشد.


رييس‌جمهور گفت: فلسفه وجودي اين رژيم زير سوال رفته است دروغ بزرگ افشا شده است قرار بود رژيم صهيونيستي منافع آنها را تامين كند قصد داشتند از نيل تا فرات را بگيرند ولي اكنون چه شده است. آنها اكنون براي حفظ‌ خودشان ديوار دور خودشان كشيده‌اند و حاميان آن رژيم براي حفظ آن به منطقه لشكركشي كرده‌اند. امروز خرج اين رژيم از دخل اين رژيم براي بانيان آن بيشتر شده است.

منبع: ایسنا، 12 شهریور1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.