شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فساد درونی، زمینه ساز فروپاشی!
علی فیاض

علي فياض

علی فیاض

 

از دوران "حضرت امام راحل"، فساد و بی اخلاقی و جنایت کاری تا عمق وجود "دینمداران" مزٌور و دکان داران مذهب پناه، رسوخ کرده و همه ی مرزهای انسانی را در نوردیده بود. ایجاد شکاف در صفوف "امت حزب الله" و پیروان راستین "خط امام" و دو شقه شدن روحانیت به "روحانیت مبارز" و "مجمع روحانیون مبارز"، پدیدار شدن اصول گرایان و اصلاح طلبان، درگیری ها و حذف ها، همه و همه نشان از عمق فساد، بی پرنسیپی، تباه کاری و بی اعتقادی آنان حکایت دارد.

اصلاح طلبانی که اکنون مغضوب واقع شده و از صحنه سیاسی حذف شده اند، روزگاری جزو بنیانگزاران، فداکاران، و جانبازان حاکمیت ننگین خمینی به شمار می رفتند. آنها هر چه داشتند در کف اخلاص قرار دادند تا این رژیم پا بر جا بماند. آنها در شکار مجاهد، کونیست، اعضای گروه فرقان، روشنفکر، ملی گرا، و ... از هیچ کوششی فرو گزاری نکردند. سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، که امروز اصلاح طلب شده و مغضوب واقع شده، تمامی تلاش خود را بر این گذاشته بود تا با رسوخ در سازمان های سیاسی و انقلابی مخالف رسوخ کرده و آنها را تضعیف نمایند. گفته می شود که دستگیری اعضا و کادر مرکزی گروه فرقان با تلاش ها و نفوذ این گروه انجام گرفت. بسیاری از جریانات سیاسی و مبارز با تلاش های این جریانات پیرو خمینی دستگیر، شکنجه و اعدام شدند. جبهه مشارکت هم تشکل جدیدی بود که از بقایای عاشقان خمینی، جان گرفت. مجمع روحانیون مبارز را کسانی تشکیل دادند که در سرکوبی مخالفان و حمایت از خشونت از هیچ کوششی فرو گذاری نکردند. چهره های شاخص کنونی این جریان کسانی هستند که در دهه 60 به فرمان خمینی از هیچ کوششی در سرکوب مخالفان و مبارزان کوتاهی نمی کردند. موسوی خوئینی ها، موسوی تبریزی و یوسف صانعی از چهره های شاخص این گروه به شمار می روند که در آن دهه عربده کشان، هر مخالف و منتقدی را روانه اوین می نمودند. محمد خاتمی و مهدی کروبی نیز – اگر چه نه به عنوان دادستان – در همین رده جای می گیرند. گریختگان رسوای دهه 60 و پناهنده شده کنونی به غرب و "استکبار جهانی" همچون محسن سازگارا، اکبر گنجی، ابراهیم نبوی، محسن کدیور، محسن مخملباف، و ... بسیاری از "اپوزیسیون" کنونی، در همان دهه قداره بند رژیمی بودند که با پیروی از "امام امت"، به صغیر و کبیر مردم رحم نمی کردند. اگر عملا در جنایات و شکنجه ها دستی نداشتند، حد اقل در بعد فرهنگی، توجیه گر آنها بودند. و یا اگر خیلی صاحب نفوذ بودند، آمر یا آمرین این همه خباثت به شمار می رفتند!

همه این اشخاص، اینک اما، بدون سهمی از کیک قدرت، در به در، آواره و یا زندانی شده اند. و این یعنی نشانه فساد و خود خوری رژیم! و این خود خوری و خود زنی، نشانه خوبی است برای اثبات فساد و بی پایه گی و متزلزل بودن بودن این رژیم ضد بشر! شکاف های درونی و درگیری های جناحی و داخلی "نظام" فقط و فقط حکایت گر پوسیدگی، ناتوانی و سر در گمی رژیم "نامشروعی" است که به جای تکیه بر قدرت خلق، بر پایه قدرت انتظامی استوار است و به پیش می تازد. به شکاف های متعدد آن توجه کنیم:

 

اول؛ شکاف در خود آخوندها!

دوم؛ شکاف در ارگان های رژیم

سوم؛ شکاف در کارگزان و عاملین

چهارم؛ شکاف عمده و اساسی در بدنه و رأس رژیم (اصلاح طلبان- اصولگرایان)

پنجم؛ آغاز شکاف در اصول گرایان، که با شکاف میان دار و دسته اخمدی نژاد و اصولگرایان مجلس رخ نموده است!

مرتضی نبوی، توکلی، لاریجانی و علی مطهری – که البته این دو قوم و خویش نزدیک نیز هستند – از یک سوی، احمدی نژاد و مشایی و دیگر شرکا از سوی دیگر!

 

شکاف میان اصلاح طلبان و اصولگرایان، هزینه بسیار سنگینی برای رژیم در پی داشت. به گونه ای که "رهبر معظم انقلاب" نیز قادر به جلوگیری از آن نشد. اینک شکاف بین اصولگرایان نیز از پس لرزه های انتخابات سال پیش به شمار می آید. و "رهبر معظم" باز هم ناتوان از جمع و جور کردن رژیم، همچون الاغ در گل مانده، تنها و تنها شاهد سستی هر چه بیشتر پایه های رژیم بنا شده بر جهل و خشونت می باشد.

این انشقاق ها و اغنشعاب ها و اختلافات، که نشانه فساد و پوسیدگی نظام خمینی ساخته است، بدون تردید، نشانه ها و آیه هایی است بشارت دهنده فرو پاشی آن. چنین باد!

 

alifayyaz@live.se

www.fayyaz.blogsky.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.