شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بزرگداشت سالروز تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران در برلین

همبستگی ملی

صبح روز جمعه ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰  جمعی از ایرانیان هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران در برلین در میدان تاریخی  براندنبوگ، آغاز ۴۶ امین سال تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران را گرامی داشتند. همزمان در آکسیونهای خیابانی عمل جنایتکارانه سنگسار و سرکوب نویسندگان و خبرنگاران  و نقض  شدید حقوق بشر در ایران به نمایش گذاشته شد.

در این برنامه، ابتدا آقای هرتسآو رئیس انجمن دوستان ایرانی و آلمانی در برلین و براندنبورگ به سخنرانی پرداخت. آقای هرتساو ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران به شرکت کنندگان، حمایت خود را از مبارزات مجاهدین، علیه رژیم قرون وسطایی آخوندی ابراز کرد و آرزو نمود که تلاشهای مقاومت ایران برای تغییر رژیم بزودی بثمر بنشیند و مجددا برحمایت خود از رئیس جمهوربرگزیده مقاومت ایران خانم مریم رجوی و موضعگیری شان علیه سنگسار و اعدام و سرنگونی رژیم پای فشرد.

در ادامه برنامه محمد مشیری قطعه شعری تحت عنوان” منظومه خورشید حنیف” را قرائت کرد.

سپس وکیل برند هویزلر(Häusler Bernd) معاون و سخنگوی حقوق بشرکانون وکلای برلین ضمن تبریک سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران, جنبه های حقوقی  جنایات رژیم آخوندی را بر شمرد و خواهان محاکمه همه دست اندرکاران جنایات در ایران شد. آقای هویزلر در بخشی از سخنرانی خود به نقش میر حسین موسوی در قتل عامهای سال ۱۹۸۸ پرداخت و خاطر نشان که به هیچ وجه جنایت علیه بشریت فراموش نمی شود و آمران و عاملان آن باید در دادگاه بین المللی جوابگوی جنایایت خود باشند.

در ادامه برنامه دکتر معصومه بلورچی، طی یک سخنرانی در مورد اشرف به عنوان عالیترین ثمره مبارزات مجاهدین بر ایستادگی و مقاومت تا سرنگونی رژیم منحوس آخوندی تاکید نمود.

سپس نمایندگان جوامع ایرانی در آلمان پیامهای تبریک جوامع ایرانی را خطاب به رهبری مقاومت و اشرفیان خواندند.

در قسمتی از برنامه حامیان مقاومت ایران به همراه دوستان آلمانی شان  آرم پرافتخارسازمان مجاهدین را گلباران کردند.

درادامه برنامه دکتر ویلکنز استاد دانشگاه و کشیش ضمن تبریک سالروز تولد خجسته سازمان مجاهدین خلق همراه با برادرش چند قطعه  موزیک اجرا نمودند و آرزو کردند که مقاومت ایران به پیروزی دست یابد تا پایانی بر همه جنایات رژیم آخوندی باشد.

درقسمت پایانی برنامه جمعی از جوانان هنرمند ایرانی که اخیرا از جهنم آخوندی به آلمان آمده اند, ضمن حمایت از مقاومت ایران به هنرنمایی پرداختند.

این برنامه مورد استقبال رسانه های خبری آلمان قرار گرفت.تلویزیونهای کانال دو سراسری آلمان زد د اف , تلویزیون کانال یک برلین, تلویزیون برلین, تلویزیون اسوشیتدپرس, تلویزیون رویتر.  تلویزیون  ان ۲۴ و خبرگزاری آلمان د پ آ و خبرگزاری اسوشیتدپرس و رویتر  و خبرگزاری د د پ المان و خبرنگاران روزنامه های  فرانکفورت آلگمانیه  و اشپکل ان لاین و چند رسانه دیگر خبری در مراسم شرکت کرده و از برنامه گزارش تهیه کرده و با چند تن از حاضران مصاحبه نمودند.
تلویزیون برلین بلافاصله در بخش خبری خود فیلمی از مراسم را نمایش داد. تلویزیون
rbb که تلویزیون اصلی برلین بوده و میلیونها بیننده دارد, دربخش اصلی خبری خود به گزارش خبری از این تظاهرات پرداخت. همه خبرگزاریها از جمله خبرگزاریهای آلمان و رویتر و اسوشیتد پرس عکسهای متعدی را در وایرهای خود منتشر کردند.

منبع: همبستگی ملی: 20 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.