شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

300ميليون دلار سرمايهگذارى رژيم آخوندى در کومور

سایت مجاهدین

روز سهشنبه، 23شهريورماه جارى، نمايشى با عنوان «همايش هم‌انديشى ايران و آفريقا» برگزار شد.
در اين همايش پاسدار احمدىنژاد دوباره از نياز به مديريت جهانى توسط رژيم ولايتفقيه سخن گفت. در آستانه اين باصطلاح همايش، سفير کومور خبر داد که رژيم ايران 300ميليون دلار در اين کشور سرمايهگذارى کرده است. با توجه به اينکه کومور بهلحاظ معاملات بانکى يا سرمايهگذارى محل مناسبى بهشمار نمىرود، اين اقدام رژيم هدفى جز گسترش بنيادگرايى به اين کشور و کشورهاى همجوار آن در قاره آفريقا ندارد.
احمد نجيد المرذوقى، سفير کومور در تهران گفت: ايران و کومور از نظر آبا و اجدادى دو کشور همخون هستند، چرا که در قرن دهم اولين افرادى که وارد کومور شدند، شيرازى بودند که با در نظر گرفتن اين پيشينه بايد گفت که روابط دو کشور فراتر از روابط سياسى است.
به گفته المرذوقى، رئيسجمهور فعلى کومور تحصيلاتش را در قم گذرانده است. وى گفت: روى کارآمدن آقاى احمد عبدالله محمد سامبى بهعنوان رئيسجمهور کومور به روابط ما با رژيم ايران حياتى جديد بخشيده است.
رژيم آخوندى تاکنون خاصه‌خرجيهاى زيادى در کومور داشته است. علاوه بر سرمايهگذارى 300ميليون دلارى، کميته امداد خمينى و هلال احمر رژيم فعاليتهاى گستردهيى در اين کشور انجام دادند که سرپوشى براى صدور بنيادگرايى در کومور و عضوگيرى براى شبکههاى بنيادگرايى رژيم است. از جمله دادن امکانات به 200هزار نفر که يک پنجم جمعيت کومور است. علاوه بر آن، بازگشايى مدارس و مراکز فرهنگى توسط کميته امداد خمينى. در يکى از مراکز آموزشى 3هزار نفر فعاليت مىکنند.
اين خاصه‌خرجيها از کيسه مردم محروم ايران صورت مىگيرد.

منبع: سایت مجاهدین: 27 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.