شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

متن كامل سخنراني احمدی نژاد در ملل متحد

ایرنا

همگام با رئيس جمهور/


متن كامل سخنراني رئيس جمهور در شصت و پنجمين اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متحد


نيويورك - آقاي احمدي نژاد رئيس جمهوري دقايقي قبل سخنراني خود را در شصت و پنجمين نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد در حضور سران و مقامات كشورهاي جهان آغاز كرد.


 


مشروح سخنان رئيس جمهور به شرح زير مي باشد:
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله رب العالمين و الصلوة و السلام علي سيدنا و نبينا محمد و آله الطاهرين و صحبه المنتجبين و علي جميع الانبياء والمرسلين
سلام و صلوات خداوند بر پيامبران الهي بويژه پيامبر بزرگ اسلام و اهل بيت مطهر و ياران برگزيده اش و بر تمام پيامبران الهي
اللهم عجل لوليك الفرج و العافية و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه
اي خداي بزرگ در ظهور وليت كه همراه با سلامتي و پيروزي باشد تعجيل كن و ما را از بهترين ياران و حاميان او و فداكاران در راهش قرار بده
جناب آقاي رئيس ، همكاران محترم !
خداوند بزرگ را سپاسگزارم كه بار ديگر فرصت حضور در اين مجمع جهاني را عنايت فرمود. ابتدا ياد جانباختگان سيل مهيب پاكستان را گرامي داشته و با بازماندگان و دولت و ملت پاكستان ابراز همدردي مي‌كنم . از همگان دعوت مي‌كنم كه بعنوان يك وظيفه انساني به ياري همنوعان خود بشتابند .
در سالهاي گذشته پيرامون برخي از اميدها و نگراني‌ها، از بحران‌هاي خانواده، امنيت، كرامت انساني، اقتصاد و آب و هوا و از اميد به عدالت و صلح پايدار با شما سخن گفتم.
اينك كه نظام سرمايه داري و مديريت جهاني موجود پس از حدود يكصد سال حاكميت ، به پايان راه رسيده و از ارائه پاسخ مناسب به نيازهاي جامعه درمانده شده است ، تلاش مي‌كنم با نگاهي به دو عامل اصلي اين ناكامي ، برخي از مشخصات نظم مناسب آينده را ترسيم نمايم .
الف : عامل نگرشها و اعتقادات
مي‌دانيد كه پيامبران الهي مأموريت داشته‌اند تا همگان را به يگانه‌پرستي و عشق و عدالت فرا بخوانند و راه رسيدن به سعادت را در برابر بشريت قرار دهند. انسانها را به تفكر و علم دعوت كنند تا حقيقت را بهتر بشناسند و از شرك و خودخواهي برحذر باشند. حقيقت دعوت پيامبران واحد است . هر پيامبري ، پيامبر قبل از خود را تصديق و به پيامبر بعدي بشارت داده و دين را متناسب با ظرفيت بشر كاملتر از گذشته ارائه كرده است . اين سير تا پيامبر خاتم كه تمام و كمال دين را عرضه كرد ادامه داشته است.
به موازات اين سير ، خودخواهان و دنياپرستان در برابر اين دعوت روشن ايستادگي و براي مقابله با پيام آنان قيام كردند.
- نمروديان در برابرحضرت ابراهيم، فرعونيان در برابر حضرت موسي و دنياپرستان در برابر حضرت عيسي و حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) قرار گرفتند . در سده‌هاي اخير نيز به بهانه ظلمي كه طي قرون وسطي از ناحيه مدعيان دينداري در غرب رفت ، ارزش‌ها و اخلاق انساني به عامل توقف و عقب ماندگي تفسير و در برابر علم و عقل قرار داده شد.
- قطع ارتباط انسان با آسمان در واقع رابطه او را با حقيقت خودش قطع كرد.
- انسان كه استعداد درك حقايق عالم و حق‌جويي، ميل به عدالت و كمال، پاكي و زيبايي و جانشيني خدا در زمين را دارد به موجودي محدود به عالم ماده و ماموريت او به حداكثر رساندن لذت فردي تعريف گرديد. اصالتِ غرايزِ انساني به جاي اصالتِ حقيقتِ انسان نشست .
- انسان ها و ملت ها رقيب هم شمرده شدند و سعادت يك فرد يا ملت در مزاحمت و در حذف و سركوب ديگران تعريف شد. به جاي تعامل سازنده و تكامل بخش ، تنازع مخرب براي بقاء مبناي تنظيم روابط قرار گرفت .
- پرستشِ سرمايه و سلطه جايگزين يگانه پرستي كه رمز وحدت و عشق است گرديد.
- اين مقابله گسترده خودخواهان با ارزش‌هاي الهي راه را بر برده‌داري و استعمار باز كرد.
بخش وسيعي از جهان ، تحت سلطه چند دولت غربي قرار گرفت. ده‌ها ميليون انسان به بردگي كشيده شدند و دهها ميليون خانواده متلاشي گرديدند. تمام منابع ، حقوق و فرهنگ ملت هاي استعمارزده به غارت رفت. سرزمين‌ها اشغال و مردم بومي قتل عام و تحقير شدند.
اما با قيام ملت ها ، استعمارگري منزوي و استقلال ملت ها به رسميت شناخته شد. اميد به احترام ، رفاه و امنيت در ملت ها زنده شد . در اوائل قرن گذشته شعارهاي زيباي آزادي، حقوق بشر و دموكراسي ، اميدهاي فراواني ايجاد كرد تا مرهمي بر زخم هاي عميق مانده از گذشته باشد . اما امروز نه تنها آرزوها محقق نشده بلكه خاطراتي تلخ‌تر از گذشته در تاريخ ثبت شده است .
- در دو جنگ جهاني ، اشغال فلسطين ، جنگ هاي كره و ويتنام ، درجنگ عراق عليه ايران ، دراشغال افغانستان و عراق و جنگ هاي آفريقا صدها ميليون نفر كشته و زخمي و آواره شدند.
- تروريسم ، توليد موادمخدر ، فقر و فاصله طبقاني گسترش يافت . حكومت هاي كودتايي و ديكتاتوري تحت حمايت غرب در آمريكاي جنوبي جنايت هاي كم نظير مرتكب شدند.
- به جاي خلع سلاح، توليد و انباشت سلاح‌هاي اتمي و ميكروبي و شيميايي توسعه پيدا كرد و جهان در معرض تهديد بيشتري قرار گرفت.
و بدين ترتيب ظاهراً همان اهداف استعمارگران و برده‌داران اما اينبار با شعارهاي جديد دنبال شده است.
ب: عامل مديريت جهاني و ساختار حاكم بين المللي
- جامعه ملل و سپس سازمان ملل با شعار برپايي صلح و امنيت و تامين حقوق انساني و در حقيقت براي مديريت جهاني تشكيل گرديد.
- با كالبد شكافي سه رويداد ، نحوه مديريت حاكم بر جهان قابل ارزيابي است .
اول: 11 سپتامبر كه حدود ده سال همه جهان را تحت تاثير قرار داده است.
- ناگهان با پخش تصاوير مختلف خبر حمله به برج هاي دو قلو در جهان منتشر شد .
- تقريباً تمام دولت ها و شخصيت‌هاي مطرح اين حادثه را به شدت محكوم كردند .
- موتور تبليغات به راه افتاد و جهان در معرض خطري بزرگ به نام تروريسم و تنها راه نجات ، لشگركشي به افغانستان اعلام شد .
- بالاخره افغانستان و به فاصله كوتاهي عراق تحت اشغال قرار گرفتند .
لطفا دقت كنيد؛
- ادعا شد كه در 11 سپتامبر حدود سه هزار نفر كشته شده‌اند كه همه ما از آن متاسفيم اما در افغانستان و عراق تا كنون صدها هزار نفر كشته و ميليون ها نفر مجروح و آواره شده‌اند و درگيري به طور روزافزون توسعه پيدا كرده است .
در معرفي عوامل اصلي حادثه 11 سپتامبر سه نظر اعلام شد :
1- يك گروه تروريستي بسيار قدرتمند و پيچيده كه از همه لايه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي امريكا عبور كرده است . اين نظر بيشتر از ناحيه دولتمردان امريكا تبليغ شد .
2- توسط بخش هايي از دولت امريكا و براي ايجاد تغيير در روند نزول اقتصادي امريكا و سيطره او بر خاورميانه و همچنين نجات رژيم صهيونيستي انجام شده است . اكثريت مردم امريكا و ملت ها و سياستمداران براين باورند .
3- توسط يك گروه تروريستي انجام شده است ليكن دولت وقت امريكا از آن پشتيباني و بهره‌برداري كرده است . ظاهراً اين نظريه طرفداران كمتري دارد .
- مهم ترين اسناد اتهام چند گذرنامه‌ كه از ميان حجم عظيم خرابه‌ها پيدا شده بود و يك نوار ويديويي از يك شخص بود كه محل سكونت او نامعلوم است ولي اعلام شد كه قبلا در تجارت نفت با برخي مقامات امريكايي مشاركت داشته است . اينگونه وانمود شد كه به دليل شدت آتش‌سوزي و انفجار از عاملين انتحاري اثري به دست نيامد .
چند سئوال اساسي بدون پاسخ مانده است .
1- آيا عقل حكم نمي‌كرد كه ابتدا تحقيق دقيقي توسط گروه هاي مستقل انجام و پس از شناساييِ كاملِ عوامل ، برنامه‌اي منطقي براي برخورد با آنها طراحي مي‌گرديد؟
2- به فرض پذيرش نظر دولت امريكا، آيا روش برخورد با يك گروه تروريستي، لشگركشي گسترده ، جنگ منظم و كشتار صدها هزار نفر است؟
3- آيا امكان نداشت مثل برخورد ايران با گروه تروريستي ريگي كه چهارصد نفر از مردم بيگناه ايران را كشته و زخمي كرده بود اقدام مي‌شد؟ در عمليات ايران به هيچ بيگناهي خسارتي وارد نشد .
- پيشنهاد مي‌شود كه سازمان ملل درباره 11 سپتامبر يك گروه حقيقت ياب مستقل تعيين نمايد تا بعدها عده‌اي اظهار نظر دربار? آن را ممنوع نكنند .
در اينجا مايلم اعلام نمايم كه جمهوري اسلامي ايران در سال آينده ، ميزبان كنفرانسي خواهد بود كه با هدف شناخت تروريسم و راهكارهاي مقابله با آن برگزار خواهد شد. از مقامات كشورهاي مختلف، انديشمندان، صاحبنظران ، محققين و موسسات مطالعاتي براي شركت در اين كنفرانس دعوت مي كنم .
دوم: اشغال سرزمين فلسطين است.
- ملت مظلوم فلسطين شصت سال تحت سلطه يك رژيم اشغالگر از آزادي ، امنيت و حق حاكميت محروم است ولي اشغالگران به رسميت شناخته مي‌شوند. روزانه خانه‌ها بر سرزنان و كودكان خراب مي‌‌شود و مردم در وطن خود از آب و غذا و دارو نيز محرومند . صهيونيست‌ها تا كنون 5 جنگ گسترده بر همسايگان و ملت فلسطين تحميل كرده‌اند.
- آنان در جنگ عليه لبنان و غزه زشت‌ترين اقدمات را عليه مردم بي‌دفاع انجام داده‌اند .
- رژيم صهيونيستي بر خلاف همه قواعد بين‌المللي به كشتي كمك هاي انساني هجوم مي‌كند و غير نظاميان را مي‌كشد .
- اين رژيم به طور مطلق مورد حمايت برخي كشورهاي غربي است و دائماً كشورهاي منطقه را تهديد و با اعلام قبلي شخصيت‌هاي فلسطيني و غيره را ترور مي‌كند ولي مدافعان فلسطيني و مخالفين اين رژيم با عناويني چون تروريست و ضد يهود تحت فشار قرار مي‌گيرند . تمام ارزش‌ها حتي آزادي بيان در اروپا و امريكا به پاي صهيونيسم قرباني مي‌شود.
- به دليل عدم توجه به حقوق مردم فلسطين همه راه حل‌ها به شكست مي‌انجامد.
- اگر از ابتدا به جاي رسميت دادن به اشغالگري ، حق حاكميت ملت فلسطين به رسميت شناخته مي‌شد آيا امروز شاهد اين همه جنايت بوديم .
- پيشنهاد روشن ما بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين خويش و مراجعه به آراء عمومي همه مردم فلسطين براي اعمال حاكميت و تعيين نوع حكومت است .
سوم : انرژي هسته‌اي است .
- انرژي هسته‌اي ، پاك و ارزان و نعمتي خدادادي و از بهترين جايگزين ها براي كاهش آلودگي هاي ناشي از سوخت فسيلي است .
- معاهده
N.P.T به تمام اعضاء اجازه داده است كه بدون محدوديت از آن بهره ببرند و آژانس موظف به حمايت و پشتيباني فني و حقوقي از آنها شده است .
- بمب اتم بدترين سلاح ضد بشري است كه بايد به طور كامل محو گردد. معاهده
N.P.T توسعه و انباشت آن را ممنوع و خلع سلاح را ضروري شمرده است .
- اما ملاحظه كنيد دارندگان بمب اتم و برخي اعضاء دائم شوراي امنيت چه كرده‌اند :
- انرژي هسته اي را معادل بمب معرفي و با ايجاد انحصار و فشار بر آژانس آنرا از دسترس اكثريت ملت ها دور كرده‌اند و همزمان بمب‌هاي اتمي خود را حفظ كرده و ارتقاء داده‌اند. آمريكا 80 ميليارد دلار براي ارتقا ء بمب هاي خود اختصاص داده است .
اين اقدامات باعث شده است كه:
- نه تنها خلع سلاح اتفاق نيفتاده است بلكه توليد بمب اتم در برخي مناطق از جمله توسط رژيم اشغالگر و تهديدگر صهيونيستي اشاعه يافته است .
- همين جا پيشنهاد مي‌شود كه سال 2011 سال خلع سلاح اتمي و ' انرژي هسته‌اي براي همه و سلاح هسته‌اي براي هيچ كس' اعلام شود.
- در تمام اين موارد سازمان ملل نمي‌تواند اقدام موثري انجام دهد و متاسفانه در دهه‌اي هم كه به نام صلح نامگذاري شد جنگ و تجاوز و اشغالگري، صدها هزار نفر كشته و مجروح برجاي گذاشت و بر كينه‌ها و دشمني‌ها افزوده شد.
خانم‌ها و آقايان
اخيراً نيز شاهد اقدام زشت و ضد انساني قرآن سوزي بوديم .
- قرآن كتاب آسماني و معجزه جاويد پيامبر اسلام است و به يگانه پرستي ، عدالت ، عشق به مردم، آباداني زمين ، تفكر و تعقل و دفاع از مظلومان و مبارزه با ستمگران دعوت مي‌كند و از پيامبران الهي نظير نوح، ابراهيم، اسحق، يوسف، موسي و عيسي (عليهم‌السلام) به نيكي نام مي‌برد و آنان را تصديق مي‌كند . قرآن را سوزاندند كه همه اين حقايق و معارف را بسوزانند. اما حقيقت سوختني نيست، قرآن جاودانه است چون خدا و حقيقت جاودانه‌اند . اين اقدام و هر اقدامي كه موجب تعميق شكاف ها و فاصله‌ها بين ملت ها شود شيطاني است . بايد با هوشمندي از غلتيدن در دام شيطان احتراز كرد . من به نمايندگي از ملت ايران به همه كتب آسماني و پيروان آنان احترام مي‌گذارم .
اين قرآن است و اين كتاب مقدس هر دو براي ما محترمند
دوستان محترم
سال هاست كه ناكارآمدي انديشه سرمايه داري و مديريت بين المللي و ساختارهاي موجود آشكار شده و اكثريت دولت ها و ملت ها خواستار تغيير اساسي و اجراي عدالت در مناسبات جهاني‌اند.
- علت ناتواني سازمان ملل ساختار ناعادلانه آن است. با امتياز وتو قدرت اصلي در شوراي امنيت متمركز شده و ركن اصلي يعني مجمع عمومي به حاشيه رفته است .
- در چند دهه گذشته همواره حداقل يكي از اعضاي دائمي در يك طرف مناقشات بوده‌ است .
- زماني كه قاضي و دادستان ، خود يك طرف دعوا هستند چگونه مي‌توان انتظار كارآمدي داشت چرا كه امتياز وتو براي تجاوز و اشغالگري مصونيت مي‌آورد .
- آيا در بحث هسته‌اي ، اگر ايران داراي امتياز وتو بود مواضع شوراي امنيت و مديركل آژانس همينگونه بود؟
دوستان عزيز
- سازمان ملل مهم ترين مركز هماهنگي مديريت مشترك جهاني است . ساختار آن بايد به گونه اي اصلاح شود كه همه دولت ها و ملت هاي مستقل در مديريت جهاني مشاركت سازنده و فعال داشته باشند.
- امتياز وتو بايد لغو شود و مجمع عمومي بالاترين ركن و دبيركل ، مستقل‌ترين فرد و تمام مواضع و اقدامات او با تائيد مجمع عمومي و در جهت عدالت و رفع تبعيض باشد .
- دبير كل نبايد براي ابراز حقيقت و اعمال عدالت تحت فشار قدرت ها يا كشور محل استقرار سازمان باشد .
- پيشنهاد مي‌شود طي يكسال و در يك نشست فوق‌العاده ، مجمع نسبت به اصلاح و نهايي كردن ساختار سازمان اقدام نمايد.
- جمهوري‌اسلامي‌ايران پيشنهادات روشني دارد و آماده مشاركت سازنده و فعال است.
خانم‌ها و آقايان!
- من به صراحت اعلام مي‌كنم كه اشغال كشورها به بهانه تحميل آزادي و دموكراسي يك جنايت نابخشودني است.
- جهان به جاي منطق قدرت ، انحصار‌طلبي ، يكجانبه‌گرايي ، جنگ و تهديد به منطق مهرورزي ، عدالت و مشاركت همگاني نيازمند است.
- جهان نيازمند مديريت افرادي پاك چون انبياء الهي است .
- دو حوزه وسيع جغرافيايي يعني افريقا و امريكاي لاتين يك دهه از تحولات سرنوشت ساز را پشت سر گذاشته اند . رويكردهاي جديد در اين دو قاره كه بر همگرايي و وحدت هرچه بيشتر و بومي سازي الگوهاي رشد و توسعه كشورهايشان استوار است منافع چشمگيري را براي مردمان اين دو منطقه به ارمغان آورده است . هوشمندي و تدبير رهبران اين دو قاره به حل بحران ها و معضلات منطقه اي بدون دخالت هاي سلطه جويانه فرا منطقه اي است .
جمهوري اسلامي ايران روابط همه جانب? خود را طي سال هاي اخير با امريكاي لاتين و افريقا گسترش داده است .
و اما درباره ايران سرافراز؛
- بيانيه تهران گامي بزرگ و سازنده در جهت ايجاد اعتماد است كه با اقدام شايسته و انساني دولت هاي برزيل و تركيه و همراهي صميمانه ايران تنظيم شده و گرچه با بداخلاقي و قطعنامه غير قانوني مواجه شد ، ليكن همچنان معتبر است .
- ما بيش از تعهدات خود قوانين آژانس اتمي را رعايت كرده‌ايم اما هرگز تحميلات غيرقانوني را نپذيرفته و نخواهيم پذيرفت .
- گفته‌اند كه با فشار مي‌خواهند ايران را وادار به گفتگو كنند. اولاً ايران هميشه آماده گفتگو بر پايه احترام و عدالت بوده است . ثانياً روش‌هاي مبتني بر بي‌احترامي به ملت ها ، مدت هاست كه كارآمدي خود را از دست داده است. آنان كه در برابر منطق روشن ملت ايران از تهديد و تحريم استفاده كردند در واقع باقيمانده حيثيت شوراي امنيت و اعتماد ملت ها به اين نهاد مهم را قرباني و ناعادلانه بودن آن شورا را يكبار ديگر اثبات كردند .
- اينان وقتي با ملت بزرگ ايران كه در تاريخ با نام دانشمندان ، شاعران ، عارفان ، هنرمندان و فرهنگ و تمدنش و به نام پاكي ، خداپرستي و عدالت خواهي شناخته شده است اينگونه رفتار مي‌كنند چگونه انتظار دارند كه ملت ها به آنان اعتماد كنند.
دوستان من!
- همه مي‌دانند كه نظام سرمايه داري و روش‌‌‌هاي سلطه‌جويانه در مديريت جهان شكست خورده و نه تنها دوره برده‌داري و استعمار بلكه دوره تسلط بر جهان نيز گذشته و راه بر بازسازي امپراطوري ها بسته شده است .
- ما اعلام كرده‌ايم كه حاضريم در يك مناظره آزاد جدي با دولتمردان امريكا در همين صحن و به طور شفاف ديدگاه خود درباره مسائل مهم جهان را به شما عرضه نمائيم.
- همين‌جا پيشنهاد مي‌شود براي تحقق گفتگوي سازنده همه ساله كرسي مناظرات آزاد در صحن مجمع برپا شود.
و اما سخن آخر ؛
دوستان و همكاران !
- ملت ايران و قاطبه ملت ها و دولت هاي جهان با مديريت تبعيض‌آلود فعلي حاكم بر جهان مخالفند. اين مديريت بدليل غير انساني بودن در پايان راه و بن‌بست كامل و نيازمند اصلاحات اساسي است .
- اصلاح وضع جهان و استقرار آرامش و سعادت مستلزم مشاركت همگاني ، انديشه پاك و مديريت الهي و انساني است .
همه ما بر اين باوريم كه :
- عدالت عامل اصلي صلح ، امنيت پايدار و گسترش محبت بين انسان ها و ملت هاست و نوع انسان‌ها تحقق آرمان ها ، حقوق و عزت خود را در سايه عدالت جستجو مي‌كنند و از ظلم ، بداخلاقي و تحقير گريزانند .
- حقيقت انساني در عشق ورزيدن به انسان ها و خوبي ها متجلي مي‌گردد و محبت بهترين مبناي تنظيم رابطه بين انسان ها و ملت ها است.
وحشي بافقي شاعر نامدار ايراني مي‌فرمايد:
اگر صد آب حَيوان (آب حيات) خورده باشي چو عشقي در تو نبود مرده باشي
- انسان ها در مسير ساختن جهاني سرشار از پاكي و امنيت و رفاه ، رقيب و منازع هم نيستند بلكه ياور يكديگرند.
- كساني كه شادي خود را در غم ، رفاه خود را در فقر وامنيت خود را در ناامني ديگران جستجو مي‌كنند و خود را برتر از ديگران مي‌دانند از دايره انسانيت خارج‌ و در مسير شيطاني‌اند.
- اقتصاد و اموال دنيا ابزار خدمت به ديگران ، دوستي و تقويت روابط انساني و كمال معنوي و نه وسيله سلطه و فخر فروشي است .
- زن و مرد مكمل يكديگرند و خانواده و رابطه پاك ، عاشقانه و پايدار دو همسر در كانون آن ، تضمين تداوم و تربيت نسل ها ، لذت حقيقي ، ترويج عشق و اصلاح جامعه است .
- زن مظهر جمال خداوند و كانون عاطفه و مسئول ترويج مهرورزي و حفظ پاكي و لطافت جامعه است .
- خشن‌ شدن روح و رفتار زنان و محروم شدن آنان از حق اساسيِ مهرورزيِ مادرانه و همسرانه موجب خشونت جامعه و آسيب‌هاي جبران ناپذير خواهد شد.
- آزادي حقي الهي است كه بايد در خدمت صلح و كمال انساني به كارگيري شود.
- انديشه صالح و اراده صالحان رمز عبور به حيات طيبه و زندگي سرشار از اميد ، نشاط و زيبايي است .
- اين وعده خداوند است كه زمين به پاكان و صالحان به ارث خواهد رسيد و انسانهاي رها شده از اسارت خودخواهيها ، مديريت جهان را بر عهده مي‌گيرند و آن‌گاه اثري از غم ، تبعيض ، فقر ، ناامني و تجاوز نمي‌ماند و روزگار شادي حقيقي بشر و شكوفايي حقيقت خداگونگي انسان فرا مي‌رسد .
- همه عدالت‌خواهان و آزادگان منتظر بوده‌اند و به اين دوران شكوهمند وعده داده‌اند .
- انسان كامل ، عبد مخلص خدا و عاشق صادق انسان كه پدر گرامي‌اش از تبار پيامبر عزيز اسلام و مادر گرامي‌اش از تبار امت مسيح است به همراه عيسي بن مريم و ديگر صالحان در انتظار هستند تا در تحقق آن دوران درخشان بيايند و همه بشريت را ياري كنند.
- شايسته است دست در دست يكديگر و با تلاش براي عدالت به استقبال آنان برويم.
ســلام بر عشـق و پرستـش ، ســلام بر عــدالــت و آزادي، ســلام بر حقيقت انســــان،
انسـان كــامل ، يــارحقيقي وصادق انســـان و سلام بر شمــا و همه صالحـان و پــاكـان
1832


انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 287128


 


 

منبع: ایرنا، 1 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.